Einizle evlenmeye karar verdiinizde, buna kar kan oldu mu?

evlenmeye karar verdiğinizde ailenizden veya yakın çevrenizden olumsuz yaklaşan,karşı çıkan oldu mu??benim babam biraz olumsuz yaklaştı ama mücadelemi sonuna kadar verdim ve ben kazandım çünkü eşimi gerçekten çoook seviyorum ha ne oldu babam biz evlendikten sonra eşimi tanıdıktan sonra o kadar sevdi ki kızım çok doğru bir karar vermişsin dedi bana...siz olumlu ya da olumsuz sonuçlanan bu tarz olaylar yaşadınız mı???:enbuyukkk:

eşimi hiç istemiyorlardı ..ama şimdi ona aşıklar
benden çok seviyolar Çok üzgünüm çoookÇok üzgünüm çoookÇok üzgünüm çoook
sevsinler diye evlenmedim ya fazla şımarttılar ama :1closedeyes:
eşimin ailesinden görsem bizimkilere bişe demicem de fazla oluyo ama yaa:1closedeyes:

Ne demek benim ailemden onaylayan olmadı.Farklı şehirdeydi.
Üç yıl annemin onayını almak için bekledik,diğer teklifleri hiç düşünmemiştim.
Eişimin ailesiyle glip istemesine dahi tahammül edememişti.
Neyse evlendik,evlendikten bir süre sonta sevdiler .Eşim çok saygılı,cömert vs. benimsediler.
Peki, büyük güçlüklerle evlendik,çook sevdik birbirimizi,çok mu mutlu olduk ,haaayır.
Bizim göremediğimiz bazı şeyleri büyükler ,tecrübeler görüyor.Ama o zaman anlam veremiyoruz.

Eşimle evlenmeye karar verdiğimde, abim ve kızkardeşim karşı çıktı, annem babam bişey söylemedi.Eşimin çevresinde ise annesi, ablası istemedi.Neden ters başladı ya herşey ters gidecek tabi.1. eşimin abisinden once evlenmemizi onaylanmadılar,2. si onların istediği tarihten önce düğün yaptık,3. onların apart. gitmedik onlardan uzakta kiraya gittik, ahh ahhh yine daraldım....

evlenmeye karar verdiğinizde ailenizden veya yakın çevrenizden olumsuz yaklaşan,karşı çıkan oldu mu??benim babam biraz olumsuz yaklaştı ama mücadelemi sonuna kadar verdim ve ben kazandım çünkü eşimi gerçekten çoook seviyorum ha ne oldu babam biz evlendikten sonra eşimi tanıdıktan sonra o kadar sevdi ki kızım çok doğru bir karar vermişsin dedi bana...siz olumlu ya da olumsuz sonuçlanan bu tarz olaylar yaşadınız mı???:enbuyukkk:

bende aynı sorunu yaşamıştım malesef yakın bir akrabam olmasın diyer elinden geleni yaptı ama allahım ona fırsat vermedi ben görücü usulü evlendim ilk görüşte birbirimize kanımız ısınmıştı zaten ve çok sevdim eşimi halende öyle gün geçtikçe sevgim dahada artıyor ona karşı .gerçi o dediğim insan halen aradan 4 sene geçmesine rağmen eşimle evli kalmamı hazmedemiyor . ayrılıp gelecem desem seve seve yardım eder yuvanızı kurtarın demez .rabbim öyle bi sorunla karşılaştırmaz inşallah ne beni nede diğer arkadaşları .yuva kurmak kolay değil neleri göze alıyoruz.karşı çıkanlarda olunca iş daha zorlaşıyor tabi.allah kimseyi yuvasında mutsuz etmesin inşallah rabbim hepimizede hayırlı sağlıklı nice yıllar eşimizle birlikte nasip eder inşallah.

babam karşı çıkmıştı
mutlu olamacağıma inanmıştısenağlama
ailesiyle altlı üstlü oturacağız diye
hiç karşı çıkmadım bende:sm_confused:
sonra ailesi ısrarcı olunca yumuşadı babam
keşke de yumuşamasaymış
:dilcikar:

ahhh ahhh aynı dert var çok isterdim diye bilmek babam karşı çıktı ama evlendik çok seviolar şimdi ama biz hala beklioruz bbabam sil at kafandan diye bagırdı hemde bu dün oldu:KK43:beklemeye aldıık inş direnip bizde başarıcaz inşş herekse dua ediorum asla pes etmeyin bu hayat sizin anne babanızda olsa ilerde siz mutlu oalcaksanız gidin derim.........

evet ailem karşı çıkmıştı çünkü eşim ailesiyle birlikte aynı evde oturmamızı istemişti ve eşim ailesine çok düşkündür neticede tüm karşı çıkmalara rağmen evlendik ama benim ailem çok haklı çıktı bütün söylediklerinde evlilikte aradığım bir çok şeyi bulamadım eşimde malesef

daha 19 yaşındasınız ,çok gençsiniz...bence askerliğini yapmasını ve kesinlikle sürekli bir işinin olması için bekleyin derim..aileniz sizin rahatınızı,mutluluğunuzu düşündüğü için karşı çıkmıştır...bence herşeyinizi yoluna koyduktan sonra ailenizin karşısına çıkın..yaşınız küçük dedim gerçekten evlenmeye neden bu kadar acele ediyorsunuz anlamadım...bence gençliğinizi yaşayın biraz,evlilik allah kısmet etmişse zaten olur ama bu yaşınıza bir daha dönüş yok..mantıklı düşünün...hakkınızda hayırlısı olsun...
sevgiler...

benimde babam gönlünden hep baska birini gecirirmis,yani basinda olayim diye,sülalenin tek kizi olunca:)
babam düsüncelerime saygi duyan bir insandir,bende evlenmek istedigimi anlatinca basta cok üzüldü,kendi fikirlerini söyledi,sen akli basinda emin bir kizsin,arkandayim kizim dedi,ve allaha sükür damadiylada cok iyi anlasiyor simdi...biraz ayri kaldik canim babacimla ama kus bi sekilde yuvadan ucuyor iste,ister 1 metre ister 1000km...

Benim erkek arkadaşım Hindistanlı.Orda doğmuş ama buraya gelmişler 18 yıldır burada yaşıyor.Evlenmeyi düşünüyoruz.Annem tanıdı çok seviyor sorun babam bakalım ne olucak.Ama ben kararlıyım seviyorum ve beni çok mutlu edeceğine inanıyorum.Benim için dua edin daha zaman var ama düşündükçe canım sıkılıyor.

Benim erkek arkadaşım Hindistanlı.Orda doğmuş ama buraya gelmişler 18 yıldır burada yaşıyor.Evlenmeyi düşünüyoruz.Annem tanıdı çok seviyor sorun babam bakalım ne olucak.Ama ben kararlıyım seviyorum ve beni çok mutlu edeceğine inanıyorum.Benim için dua edin daha zaman var ama düşündükçe canım sıkılıyor.

hakkınızda hayırlısı olur inşallah...
sevgiler...

Neler neler oldu hemde....fisfisfis şimdi anlatmaya kalksam yeniden yaşarım o günleri.Ama sonunda zafer bizim oldu:lepi:.Hayatımın adamıyla ,aşkım ,bitanemle evlendim ve 1ay sonra Asya mızı kucağımıza alıcaz inşallah:emir_bebek:.O kadar zorluğa sıkıntıya ve karşı çıkmalara rağmen bir an bile vazgeçmek geçmedi aklımızdan.Yaşadıklarımız bizi daha çok bağladı birbirine.Şimdi düşünüyorum da;iyiki var bitanem..Çok seviyorum onu çoookkk:asigim:

Bütün ailem karşı malesef :KK43:
Ailemi nasıl ikna edeceğim bilmiyorum :KK43:
Çok sıkıldım artık belirsizlik içinde yaşamaktan
Bir tarafta sevdiğim, bir tarafta da ailem
Arada kalan ben :KK43:

Son düzenleme:
Benim ailemden hiç böle bişiy olmadı ama kocişimin ailesi
eminimki hiç istemediler benide eltimide hatta eltimin kayıpeder
yüzüne sölemiş:çok üzgünüm:allahdan bana böle bişiy sölenmedi
söleselerdi çok üzülürdüm ama genede bırakmazdım:sm_confused:
nitekim 6 sene beklettiler bizi belki ayrılırlar diye ama biz ayrılmadık
artık evliyiz çok şükür her sabah yan yana uyanıyoruz allah ayırmasın:Saruboceq::Saruboceq:

Bütün ailem karşı malesef :KK43:
Ailemi nasıl ikna edeceğim bilmiyorum :KK43:
Çok sıkıldım artık belirsizlik içinde yaşamaktan
Bir tarafta sevdiğim, bir tarafta da ailem
Arada kalan ben :KK43:

pes etme canım ne ailenden vazgeç ne sevdiğinden
ailenin yüzünüde düşürme sevdiğininde elbet bir gün olacakdır
sana bir kaç öneri benim bi yakınımın kuzenide böleyle yapa yapa
evlenebildi sevdiğiyle.
bak evdeyken pek gülme hep hüzünlü düşünceli dur
biri bişiy diyince hıııı efendim duymadım de aklım başka yerde falan belki
biraz üzülüceklerdir ama işe yerıyor sanırım.arkadaşımın kuzeninin anneside
senelerce karşı çıkdı ama en sonunda kızım eridi bitti diye razı gelmiş
düşünsene senelerce aynı takdik denemeye değer.a.sa.s

işte yine geldi annem bağırdı bana ve gitti .
verdiğim bütün emeklere yazık oldu,biz senin üvey anne-baban mıyız,
bizim sözümüzü niye dinlemiyorsun dedi......
onları da üzdüğüm için üzülüyorum ya :KK43:

X