Einizle evlenmeye karar verdiinizde, buna kar kan oldu mu?

abim eşim için kadın satıyomuş demişti
meğer yanlış birini sormuş aynı isimde
bu arada eşimin ailesi gayet dine düşkün
abim nasıl araştırdıysa artıık:KK57:
şimdi hatılayınca çok kızıyorum

Son düzenleme:
benim ailem başta olmak üzere arkadaşlarımda dahil herkes karşı çıktı ve inatlaştım.şuan benimle ailem gerçekten çok seviyorlar ve begeniyorlar

onun ailesi istemediler ve halen daha aynılar allah sonumuzu hayır etsin

Son düzenleme:
benim ailem başta olmak üzere arkadaşlarımda dahil herkes karşı çıktı ve inatlaştım.şuan benimle ailem gerçekten çok seviyorlar ve begeniyorlar

onun ailesi istemediler ve halen daha aynılar allah sonumuzu hayır etsin

İstememe sebepleri neydi peki? (özelden mesajlada yazabilirsiniz)

bizde müstakbel kayinvalide beni istememisti hemserisi degilim diye. baska bir sebebde ablasinin kizini almak istiyordu ogluna.
her haliyle isteksis oldu beli oluyordu dügün fotoraflarinda bile yüzü asikdi.
ama cabalari bosa cikti sonunda :sm_cool: :sm_cool:
Ablasının kızı?Eşinin kuzeni yani?
İnsanın kendi kanından kendi akrabasına bu gözle bakması ne kötü bir şey..(Annesinin baktırması yani)
İnsan teyze kızına o gözle bakar mı ya ne kadar mide bulandırıcı bu?Ensest bildiğin.
Senle evlenerek en doğru şeyi yaptığına eminim :KK66:

evlenmeye karar verdiğinizde ailenizden veya yakın çevrenizden olumsuz yaklaşan,karşı çıkan oldu mu??benim babam biraz olumsuz yaklaştı ama mücadelemi sonuna kadar verdim ve ben kazandım çünkü eşimi gerçekten çoook seviyorum ha ne oldu babam biz evlendikten sonra eşimi tanıdıktan sonra o kadar sevdi ki kızım çok doğru bir karar vermişsin dedi bana...siz olumlu ya da olumsuz sonuçlanan bu tarz olaylar yaşadınız mı???:enbuyukkk:

hiç olumsuz yaklaşan olmadı.. zaten ben babamla tanıştırdım "tamam" dedi.. gerisi teferruattı zaten:)
eşim zaten zerre önem vermez ailesi ne der.. o yüzden sıkıntı yoktu..

ablamın eşinin ailesinden babam "tiksinmişti" evet tam durum buydu.. hala aynı :) ama verdi, kıyamadı kızına..
arada "ah nasıl tamam dedim bunlara yarabbiiim" der.. şakaya vuruyor artık acısını :)

ailelerin evliliklere verilen karardaki payı büyüktür ve olması gerekendi belki de...ama....
kızının hiç istemediği biriyle sırf maddi durumu iyi diye evlenmesinde baskı yapan aileler,akraba diye ısrarla evlenmesini isteyen ve baskı yapan aileler,bir taraftan da mezhebi farklı diye evlenmesine izin vermeyen aileler,maddi durumu iyi olmadığı için kendi kızlarına layık olmadığını düşünerek karşı çıkan aileler,yaşı sorun eden aileler,aileyi beğenmeyen aileler bu böyle sürüp gidiyor arada olan kıza yada erkeğe oluyor...sizce bunlar neden mi arkadaşlar????
Tanıdığımızın başına geleni anlatıyorum.
Trilyoner,zengin bir adama vermek için 17 yaşındaki kızlarını liseyi bitirir bitirmez kocaya verdiler ve üniversiteyi kazanmıştı yollamadılar.Sonuç?
Adam iflas etti,borçlar birikti.Kadın o kadar mutsuz ki.2 kızını okutmak için uğraşıyor ve kocasıyla zaman bile geçirmiyor. Yazık değil miydi gencecik kıza?(Hala gencecik,kızından genç duruyor.)

merhaba arkadaşlar
benimde böyle bir sorunum var ve benim gibi çok insan olduğunu düşünerek geldim. biz ayrıyken barışmamızı çok isteyen yaza düğün yapılacak falan denen aile şimdi birden 2 seneye düğün yaparız demeye başladı. erkek arkadaşımla ben şoktayız ikna etmeye çalışıyor şimdi. beni seviyorlarmış ama evlilik için biraz daha işine sarıl diye düşünüyorlarmış. hayatımızdan soğuduk resmen nasıl ikna edicez bilemedik. çare çözüm arayıp duruyoruz :KK61:

ayrıca ikimizin de işi gücü var zaten babasıyla büyük bir şirketleri var. zaten iki farklı şehirdeyiz ilişkiyü yaşayamıyoruz çok seviyoruz 2 senedir birlikteyiz evlenmek istedik bundan doğal ne olabilir ki kendileri bizden çok daha küçükken evlenmişler tek maaşla. ama şimdi bu şekilde diyorlar ne yapıcaz bilmiyorum :KK42:

bizimde ortalık karışmıştı karşı çıkanlar olmuştu. kv bizimi araştırmış bu da babamın kulağına gitmiş kaldı ki babam böyle şeylere çok kızar. neyse bozuntuya vermedi ben kırılmayayım diye. sonra babam vefat edince ortalık karıştı, geçimsizlikler baş gösterdi iki taraf birbirine alışamadı diye biz ayrılmak zorunda kaldık. sonra eşim ailesiyle konuştu ben annemi ikna etmeye çalıştım derken ikimizde aileleri ikna ettik biz evleniyoruz dedik herşeylerimize de koştular usulen de olsa birbirlerine mesafeyi korusalar da yüzümüze gözümüze bulaştırmadan Allah'ın izniyle evliyiz şimdi :) şansımız varmış diyorum.

2008deki konu hortlamış allahım nerden bulup cıkarıyosunuz şu eski konuları?

Çok şükür öyle bir sorun yaşamadık. Görür Görmez çok sevmişlerdi eşimi ama ailem onay vermeseydi muhtemelen vazgeçerdim. Anne Baba'nın rızası olmadan yapılan hiç bir işten hayır gelmez die düşünüyorum. Rabbim herkese herşeyin hayırlı olanını nasip etsin.

evlenmeye karar verdiğinizde ailenizden veya yakın çevrenizden olumsuz yaklaşan,karşı çıkan oldu mu??benim babam biraz olumsuz yaklaştı ama mücadelemi sonuna kadar verdim ve ben kazandım çünkü eşimi gerçekten çoook seviyorum ha ne oldu babam biz evlendikten sonra eşimi tanıdıktan sonra o kadar sevdi ki kızım çok doğru bir karar vermişsin dedi bana...siz olumlu ya da olumsuz sonuçlanan bu tarz olaylar yaşadınız mı???:enbuyukkk:
Aynı şekilde babam ve annem karşı çıktı küçüksün diye ama eşimi tanıyınca mest oldular ve sanırım benden çok seviyolar:KK70:

ben şu an yaşıyorum yeni tanışcak ama öncesinde 1.5 sene dil dökmem ikna etmem gerekti inşallah da sonu iyi olur yaza evlenirim:KK15:

X