Einizle evlenmeye karar verdiinizde, buna kar kan oldu mu?

herkez ama ben olacakta olacak dedim laz damarım tuttu yani sonuçta hepimiz mutluyuz:1hug:

evet senağlama babam bu çocugu gözüm tutmadı dedi
keşke dinleseydim sözünü :roflol:

walla benim tarafımdaki herkes özellikle abim ve ablam benimle bi süre konuşmadılar çünkü evin en küçüğü benim evlenmek için okulu bıraktım bide onlar bekar onlar inat etti ben inat ettim çok şükür dediğim oldu şimdi hepsi alıştı:)

olmadı olamazda zaten bizim kararımız kimse karışamaz herkes saygı duymak zorunda

ya kızlar benim en büyük problemim de bu:çok üzgünüm:

benide sevgilim ailesi istemiyor ve biz çabalamaya çalışıyoruz valla ne yapacağımı bilmiyorum. kaç aydır doğru düzgün uyuyamıyorum sürekli bi duygusallık içerisindeyim.

zaten bunalımdaymışım:çok üzgünüm:
sizin anlattıklarınız biraz olsun beni daha çok yüreklendiriyor sağolun kızlar

ya kızlar benim en büyük problemim de bu:çok üzgünüm:

benide sevgilim ailesi istemiyor ve biz çabalamaya çalışıyoruz valla ne yapacağımı bilmiyorum. kaç aydır doğru düzgün uyuyamıyorum sürekli bi duygusallık içerisindeyim.

zaten bunalımdaymışım:çok üzgünüm:
sizin anlattıklarınız biraz olsun beni daha çok yüreklendiriyor sağolun kızlar

sevgilinin ailesi seni neden istemiyor canım???

sevgilinin ailesi seni neden istemiyor canım???

yaa canım bende bilmiyorum temmuz ayında evlilik kararı aldık ailelerimize açıkladık kabul ettiler ki sevgilimin ailesi çok ısrarcı davrandı biran önce istemeye gidelim gibilerinden bizde ekimde gelmelerini istedik kabul ettiler sonra istemeye gelmeden bir hafta önce birden biz size gelmek istiyoruz dediler ve ev o kadar karışık ki babam toplantıya gdecek annem nişana gidecek bende bakım yapıorum kendime..

neyse geldiler gayet güzel konuşuldu ama sevgilim annesi bi garipti o gün ikarm ettiğimiz hiçbirşeyi yemedi ve suratı çok asıktı.. giderken de haftaya geleceğiz istemeye haberiniz olsun dediler hemde iki üç kere söylediler aynı şeyi.. bunlar gittikten sonra babam bu kadın seni istemiyomu zorla mı geldi buraya da suratını astı dedi bende yok baba onun huyu bu ilk tanıştığımızda da aynı şeyi bana yapmıştı dedim ki gerçekten de ilk tanışmamızda da pek beğenmemş tipi vardı..bunlar gitti akşama doğru ben erkek arkadaşımı aradım ne dediler gibisinden morali çok bozuktu söyle ailesine biz istemeye gelmekten vazgeçtik de demişler ve ben yıkıldım aileme ne diyeceğimi bilemedim uzun bir süre söyleyemedim belki hallederiz diye ama halledemeyince mecbur söyledim:a015:

annem babam çok üzüldü ben üzülmeyeyim diye ses çıkartmadılar şuan iki aile de bizim görüşmediğimizi biliyor biz gizli bir birliktelik yaşıyoruz. ne yapacağımı bilmiyorum..erkek arkadaşım da çok zor durumda ona da bir sürü şey söylemişler tehdit etmişler kaldım ortdada kendimi çok çaresiz hissediyorum:çok üzgünüm:

Profilimde evli yazıyor ama bekarım.Canımdan çok sevdiğim bir sevgilim var. Sözümüz var birbirimize. Aileler bilmiyor ama. Birbirimizi çok seviyoruz ve bir başkası ile asla olamaz diyoruz. Bu nedenle evli yazdım. bizim durumumuz çok karışık. Yüce rabbim hakkımızda hayırlısı ne ise onu versin diyoruz.

Ailem erkek arkadaşımı tatsız bir olayla öğrendi. Tabi hemen herkes karşı çıktı. Görüşmemi istemiyorlardı. Hem o olay nedeniyle hemde memleketi nedeniyle karşı çıkıyorlardı. Önce annem sonra da babam biraz biraz yumuşamaya başladılar.Aslına bakarsanız tam da onların istedikleri kişiliğe sahip biri. ama bilmedikleri bazı şeyler var. Bunu buradan açıklayamayacağım sevgili arkadaşlar. Şu an gözlerim dolu dolu oldu. ağlamamak için kendimi zor tutuyorum. Biz birbirimizi 4 yıldır tanıyoruz ve çok seviyoruz. İkimizde biliyoruz ki herkes bu evliliğe karşı çıkacak. ama biz mücadeleden vazgeçmeyeceğiz. Yüce rabbim izin verirde biz evlenebilirsek yer yüzünde imkansız bir şey olmayacağına inanacağım. Lütfen arkadaşlar bu konu ile ilgili üstüme gelmeyin benim için çok hassas bir konu anlayışınıza sığınıyorum. Dualarınızı bekliyorum.

Profilimde evli yazıyor ama bekarım.Canımdan çok sevdiğim bir sevgilim var. Sözümüz var birbirimize. Aileler bilmiyor ama. Birbirimizi çok seviyoruz ve bir başkası ile asla olamaz diyoruz. Bu nedenle evli yazdım. bizim durumumuz çok karışık. Yüce rabbim hakkımızda hayırlısı ne ise onu versin diyoruz.

Ailem erkek arkadaşımı tatsız bir olayla öğrendi. Tabi hemen herkes karşı çıktı. Görüşmemi istemiyorlardı. Hem o olay nedeniyle hemde memleketi nedeniyle karşı çıkıyorlardı. Önce annem sonra da babam biraz biraz yumuşamaya başladılar.Aslına bakarsanız tam da onların istedikleri kişiliğe sahip biri. ama bilmedikleri bazı şeyler var. Bunu buradan açıklayamayacağım sevgili arkadaşlar. Şu an gözlerim dolu dolu oldu. ağlamamak için kendimi zor tutuyorum. Biz birbirimizi 4 yıldır tanıyoruz ve çok seviyoruz. İkimizde biliyoruz ki herkes bu evliliğe karşı çıkacak. ama biz mücadeleden vazgeçmeyeceğiz. Yüce rabbim izin verirde biz evlenebilirsek yer yüzünde imkansız bir şey olmayacağına inanacağım. Lütfen arkadaşlar bu konu ile ilgili üstüme gelmeyin benim için çok hassas bir konu anlayışınıza sığınıyorum. Dualarınızı bekliyorum.

samimiyetinden dolayı teşkkür ediyorum...soru sormucam sana eğer anlatmak istersen seve seve dinlerim belki fikir veririm...ama içine hiçbirşeyi atma canım o üzüntüyü içinde büyütme belki bir dostunla paylaşabilirsin..yalnız değilsin sakın unutma..dualarım seninle inşallah allah gönlüne göre verir ve sevdiğin insanla mutlu olursun...

bütün ailem karşı çıktı.istemediler...ama inadım inat ben istedim oldu..çok da mutluyum....

canım çok üzüldüm ama herşeyin bir nedeni vardır..arkadaşının annesi ne olduda fikir değiştirdi..yani sebep ne söylermisin..???

yaa canım bende bilmiyorum temmuz ayında evlilik kararı aldık ailelerimize açıkladık kabul ettiler ki sevgilimin ailesi çok ısrarcı davrandı biran önce istemeye gidelim gibilerinden bizde ekimde gelmelerini istedik kabul ettiler sonra istemeye gelmeden bir hafta önce birden biz size gelmek istiyoruz dediler ve ev o kadar karışık ki babam toplantıya gdecek annem nişana gidecek bende bakım yapıorum kendime..

neyse geldiler gayet güzel konuşuldu ama sevgilim annesi bi garipti o gün ikarm ettiğimiz hiçbirşeyi yemedi ve suratı çok asıktı.. giderken de haftaya geleceğiz istemeye haberiniz olsun dediler hemde iki üç kere söylediler aynı şeyi.. bunlar gittikten sonra babam bu kadın seni istemiyomu zorla mı geldi buraya da suratını astı dedi bende yok baba onun huyu bu ilk tanıştığımızda da aynı şeyi bana yapmıştı dedim ki gerçekten de ilk tanışmamızda da pek beğenmemş tipi vardı..bunlar gitti akşama doğru ben erkek arkadaşımı aradım ne dediler gibisinden morali çok bozuktu söyle ailesine biz istemeye gelmekten vazgeçtik de demişler ve ben yıkıldım aileme ne diyeceğimi bilemedim uzun bir süre söyleyemedim belki hallederiz diye ama halledemeyince mecbur söyledim:a015:

annem babam çok üzüldü ben üzülmeyeyim diye ses çıkartmadılar şuan iki aile de bizim görüşmediğimizi biliyor biz gizli bir birliktelik yaşıyoruz. ne yapacağımı bilmiyorum..erkek arkadaşım da çok zor durumda ona da bir sürü şey söylemişler tehdit etmişler kaldım ortdada kendimi çok çaresiz hissediyorum:çok üzgünüm:

canım çok üzüldüm ama herşeyin bir nedeni vardır..arkadaşının annesi ne olduda fikir değiştirdi..yani sebep ne söylermisin..???

şuanda çok gsell yolunda giden bi ilişkim war ve bütün ailemiz bilior hem onun hem benim.o kadar çok karşı çıkıyorlarki bazen bunalıcak duruma geliyor ama yinede sevdamdan vazgeçmiyorum.babam vefat etti annem ilk başta çok kızdı ayrılcaksın dedi ayrılmam dedim sonra kabullendi şimdi damat adayını çok sevio benden ayırt etmio o derece yani.abim çok sinirli bu konuda ağzını bıçak açmıo.bu konu yüzünden bir çok kez evde huzursuzluk çıktı.amcalarımı halamı hiç sormayın ellerinde olsa beni bi kaşık suda bağcaklar sanki.sevgilimn maddi durumu pek iyi deil ama ben bunu bilerek başladım onunla yeniden doğdum sanki.bizim maddi durumumuz onlara göre çok çok iyi amcamlarda onun benimle para için birlkte olduğunu düşünüyor.oysaki öyle bi durum söz konusu bile deil yani.biz bu ilişkiye başlarken ne benim nede onun maddi varlıklarımızdan haberi yoktu doğal olarak.onun ailesi beni çok sevio.amcamlar sırf beni onlardan soğutmak için sevgilimn madde bağımlısı olduğu dedikodusunu ortaya attılar.böyle bişey kenarından bile geçmiyor.ben yinede emin olmak için KUR'AN' a el bastirdim yok öle bişey kesinlikle.ki olsada anlardım bu zamana kadar en ufak hareketinden.walla sevdiğim kişi benim için ölür o derece sevio beni.annesine bile ben seni deil ilknuru daha çok seviorum dio.bütün çevremiz aşkımıza imrenio.birbirimizin kıymetini bilioruz seviyor sayıyoruz.şuanda asker bakalım geldikten sonra iyi bi iş bulur bulmaz istemeye gelcekler.annem vericem dedi söz verdi onun ailesine.ama işte ben istiyorumki herşey güzellikle olsun.abim ben gelin olurken yüzü gülsün.herşeyin hayırlısı bakalım zaman ne göstericek

samimiyetinden dolayı teşkkür ediyorum...soru sormucam sana eğer anlatmak istersen seve seve dinlerim belki fikir veririm...ama içine hiçbirşeyi atma canım o üzüntüyü içinde büyütme belki bir dostunla paylaşabilirsin..yalnız değilsin sakın unutma..dualarım seninle inşallah allah gönlüne göre verir ve sevdiğin insanla mutlu olursun...

Teşekkür ederim canım sağolasın. Geçirdiğimiz 4 yılın içinde sevincinde sorununda her şeklini yaşadık gördük. O kadar uzuuuuun ve değişik ki bizim hikayemiz. İnanki anlatmaya dilim yazmaya parmaklarımın gücü yetmez. Etrafımda bu konu ile ilgili dertleşebileceğim birileri yok. Ama biliyorum ki bu sitede var a.s Oturup kalkıp hayırlısını istiyoruz şuan. Bakalım sonumuz ne olacak. Hayat neler çıkaracak karşımıza. İnşallah birbirimize kavuşmamıza önce Allah sonra da ailelerimiz izin verirse bizden mutlusu olmaz. Sizlere söz veriyorum ilk sizinle paylaşacağım. a.s.a.s.a.s.

Tekrar teşekkür ederim sağol canımm

inşallah tüm sorunlu ilişki yaşayan arkadaşlarımmmm sonucunda mutluluğu yakalar pes etmeyin kızlar sakın pes etmeyinn seviyorsanız sevdiğinizdende eminsenizz birlikte herşeyi aşabileceğinizi inanıyorsanız asla vazgeçmeyinn ..RABBİME ŞÜKÜRLER OLSUNKİ 3 SENEDİR GÜZEL GİDEN CİDDİ BOYUTTA BİR İLİŞKİ YAŞIYORUM AİLESİYLE TANIŞTIM ODA BENİM AİLEMLE TANIŞTI (BABAM HARİÇ) BABAMADA ANNEM ANLATMIŞŞ . AŞKIMIN AİLESİNİN İSTEDİĞİ TEK ŞEY AŞKIM DAHA İYİ BİR İŞ BULUNCA ÖYLE GELMELERİ BİZE ÇÜNKÜ BAŞLARI EĞİK GİTMEK İSTEMİYORLAR HERŞEY TAM OLSUN ÖYLE DİYOLAR VE SONUNA KADAR YANIMIZDA OLDUKLARINI SÖYLÜYORLAR..

MEVLAM SORUNLU İLİŞKİ YAŞAYAN TÜM ARKADAŞLARIMI HAYIRLISYLA BU DERTTEN KURTARSIN BURAYA YAZAN ÇOĞU ARKADAŞIMI TEKRAR SÖZLENİYORUM DİYE YAZMALARINI NASİP ETSİN...

sebep o kadar saçma ki anlatsam şok olursun..benim erkek arkadaşımın annesi olacak hanım bizim mahalleyi ve yaşadığımız yeri beğenmeyip kendine yakıştıramamış bu iş olmaz bize uygun değilller demiş tek neden bu cnım.

çok aşşalayıcı bir durum farkındayım ve ben bu kadına karşı kin yada nefret besleyemiyorum. hayır kendisi çok iyi bişey olsa derim ki tamam doğrudur aramızda çok fark var ama değil..

ablacım yaa aynısını diğer gelinine de yapmış ama onlar direnmiş en sonunda zar zor kabul etmiş. şimdi bende direniyorum ama erkek arkadaşım biraz daha çekimser.. o hep ilerde bizi mutsuz edecek diye düşünüyor. bide zaten evlenirsin ama seni tanımayız gibi çok gereksiz laflar etmişler oda arada kaldı şimdilik kimse bilmeden yürütüyoruz bakalım ilerde ne olacak ama ikimiz de çok seviyoruz birbirimizi.. yazık bize yaa

kimsenin bu acıları yaşamaması için her akşam dua ediyorum inşallah kimse benim durumuma düşmez ve Allah herkesin gönlüne göre verir inşallah.

bu arada çok teşekkür ederim ablacımm ilgilendiğin için. kimseye anlatamıyorum derdimi çünkü herkes bizi ayrı biliyor.

inşallah tüm sorunlu ilişki yaşayan arkadaşlarımmmm sonucunda mutluluğu yakalar pes etmeyin kızlar sakın pes etmeyinn seviyorsanız sevdiğinizdende eminsenizz birlikte herşeyi aşabileceğinizi inanıyorsanız asla vazgeçmeyinn ..

MEVLAM SORUNLU İLİŞKİ YAŞAYAN TÜM ARKADAŞLARIMI HAYIRLISYLA BU DERTTEN KURTARSIN BURAYA YAZAN ÇOĞU ARKADAŞIMI TEKRAR SÖZLENİYORUM DİYE YAZMALARINI NASİP ETSİN...

Ay ay ay canım ya bu yazın beni çok sevindirdi. Sebebini bilmediğim halde. Hepinize çok çok teşekkür ediyorum. Amin canım amiiiiiiiin. Allah yardımcımız olsun. Ne çok isterim Sözlendiiiiiiiiiiiiiiiiiim diye yazabilmeyi. Bir yandan içim rahat sevgilimin kişiliğine ikna kabiliyetine güveniyorum. Ailemle güzel bir şekilde konuşacak. ve kendisini sevdirecek. babam ile yapıları bir birine benziyor. Ama bizde çevre faktörü çok etkili. Acaba ne derler ne konuşurlar ne düşünürler oysaki başkalarının ne önemi var. Ne yazık ki ortalığı karıştırmaya gönüllü bir çok yakınımız var. Bir yandan da korkuyorum ya babam kestirip atarsa... İşte o zaman yandığımın resmidir.

canlarım benim hiç üzülmeyin biz herşeyi başarabiliriz yeter ki sabır olsun ben hesonumun gğzel olacağına inanıyorum. "inanmak başarmanın yarısıdır" diye boşa dememişler.

hepiniz sevdiğini ile bir gün mutlu sona ereceğinize inanın ve sabredin.. sabır çok önemli bu konuda. ben çok sabırsız bir insandım zaten burcumun en önemli özelliği ama şimdi sabretmeyi öğrendim..sanırım sınanıyoruz diye düşünüyorum..ama burada anlatılanların hepsinin sonu çok mutlu bitmiş bizim sonumuz da çok mutlu olacak.. sonra hepberaber artık nişanımız için fikir alışverişinde bulunuruz İNŞALLAHH

kızlar ne olur inanın ve asla pes etmeyin..

X