Einizle evlenmeye karar verdiinizde, buna kar kan oldu mu?

Olmazmi ?? esimin ailesini ogullarini red ettiler bile 4 ay fln konusmadilar...sonra dogru yolu buldular o ayri ...hatta gonlumuzu almak icin dugun bile yaptilarsengözlerimebaksanab beni tanidikcada hata yaptiklarini anladilar biz mutluyuzya gerisi hikaye hicte umrumda olmadi:nazar::nazar:

benimde abim karşı çıkmıştı evlenmemize elinden geleni yaptı ama ben onu dinlemedim evlendim çok mutluyum şimdi abim benden çok seviyor eşimi iyi yaptın beni dinlemedin diyor::)))melaikke gibi eşim

zaten çoğunlukla evlendikten sonra karşı çıkmalar unutuluyor..en güzelide bu değilmidir zaten...

ilişkimizin ciddi olduğunu duyduğunda eşimin ailesi eşimle, günlerce vazgeçirmek için konuşmuş.
ama eşim 'ben kararımı verdim' demiş,bunun üzerine ailesi bana karşı vazgeçirme çabalarına başladılar.
annesi bana ve aileme karşı hoş olmayan davranışlarda bulundu.istemediklerini sözleriyle,davranışlarıyla belli ettiler.
tek sebep de oğullarını kaybetme korkusu,kendi memleketlerinden biri ile evlenmelerini istiyorlardı.(başka bir sebep bulamadılar)

Son düzenleme:
olmazmı abiler yengeler hepsi karşıydı hatta yeğenlerim bile 3 sene olucak bizim yüzümüze bakmıyorlar buda üzüyor beni kendi canım kanım beni yolda görünce kafasını çevirip geçiyor aslında ne eşim nede ben bunları haketmemiştik umarım bir gün bizi anlamaya çalışırlar.eşimden yana sorunum yok allaha şükür.ama eşimi hiç tanımadan yargılamaları bizi üzüyor tek dedikleri elbet bir gün boşanıcaksın bak gör

Benim eşimi ailem özellikle babacım o kadar çok sevmişti ki.Evlenme teklifini kabul etmeseydim o zaman karşı çıkarlardı herhalde...

olmazmi 2senelik beraberlikten sonra karar verdik fakat esimin annesi karsi cikti ve suandada cikiyor zaten.evledik ama genede rahat degiliz.yakamizdan düsmüyor.insallah yakinda gecer, gerci ama benim kaynanam gibi bi kaynaniz varsa biraz zor..

olmazmi 2senelik beraberlikten sonra karar verdik fakat esimin annesi karsi cikti ve suandada cikiyor zaten.evledik ama genede rahat degiliz.yakamizdan düsmüyor.insallah yakinda gecer, gerci ama benim kaynanam gibi bi kaynaniz varsa biraz zor..

allah yardımcınız olsun arkadaşım...siz eşinizle birbirinize destek olun,sevin,sayın....herşey düzelir
sevgiyle kalın....

ah ah keşke zamanı geri alabilsem de evlenmemiş olsaydım ben evlenmeden önce eşimin akrabalarından biri eşimin hiç de iyi bir insan olmadığını ailesininde beş para etmediğini anlatmışdı ve daha büsürü şey aklınızın almıcağı şeyler ama ben eşime güvendim inandım ailemin karşı çıkmalarına rahmen evlendik görücü üsulü oldu bizim evliliğimiz ama aşık da olmadım sadece bir yuvam olsun beni koruyacak yanımda olucak biri olsun istemiştim ve onun yeminlerine konışmalarına inandım evlendim şu an ayrıyız ve boşanıyoruz birde çocuğum var ayrıldığımı ve boşanıcağımı yaşadıklarımı ilişkiler bölümünde kaçınılmaz son boşanıyorum yazımda yazdım artık geri dönüşü yok RABBİM yardım etsin hakkımda hayırlısını ihsan etsin .

Bu konuyla ilgili bir topic acmistim ama konu daha once acildigi icin silindi.
Karsilar. Annem istemiyor, ama istiyorsan babanla konus diyor. Babamda muhtemelen istemeyecek. Kardesimse beni vazgecirmek icin elinden gelen cabayi sarfediyor. Kardesimin karsi cikma nedeni aradaki mesafa. Ben yurtdisindayim, sevdigimse turkiyede ve turkiyede yasamak istiyor kendisi, ve bunu konustuk bende orda yasayabilecegimi soyledim. Kardesimde sen oralarda yapamazsin, vazgec bu sevdadan diyor. Ama kendisi bir kizi sevdi, ailem okulunu engelledigi icin istemedi daha zamani var dedi. Sonradan baktilarki bu kiz gercekten okulunu engelliyor, cunku kiz ayrilmak istedi, buda kafasina cok takti. Birak kizi dediler, ama kardesim siz ne derseniz diyin ben istedigimi yaparim dedi, birakmadi, askinin pesinden gitti. Ben hep destek oldum, eger istiyorsan savas dedim, tek yardimcisi bendim, dertlerini benle paylasiyor herseyini bana anlatiyordu. Ama ben ayni destegi kardesimden goremedim. Bana soz vermisti, senin yaninda olcam dedi annemlerle konustugunda, ama annemleride caydirmaya calisan kisi malesef kardesim oldu.
Millet kitalar arasi evleniyor, bizim turk toplumu aradaki 3-4 saatlik yolcugulu bahane ediyorlar, anlamiyorum. Ailelerin soyledigini kulak ardi etmemek lazim hic bir zaman. Ama onlarda artik su onyargilarindan, sen yapamazsinlarindan vazgecsinler. Turk toplumundaki gencler asklarini harciyorlar, ya da harcatiyorlar. Ve bu genelde hep onyargidan dolayi oluyor.
Okudumda mesajlari, bir cogunun ailesi karsi cikmis, ama sabredip basarmis ciftler ve hala mutlular. Ya ailelerine uysalardi? Ellerindeki aski sevgiyi sonsuza kadar kaybedeceklerdi.
Kizginligim sadece tanimadan etmeden insanlari yargilamaktir. Kizginligim bunca yil bize sevgiyi asilayan ailelerimizin, bizden sevginizden vazgecin mesajlari vermesi. Kizginligim "artik bitti gorusmuyoruz" dedigimde benim yuzumdeki izdiraba ragmen onlarin yuzundeki mutluluk ifadesini okumam. Benim sevgim, askim bu kadar basitmi? Seviyorum,asigim, seviliyorum suc mu? Bu insani duygular suc mu?

Ama ne sevdigim insan nede yuregim vazgecti. Zamana biraktim artik. Aileme veriyorum bu zamani aslinda. Ayni zamanda sevdigimizle birbirimize verdigimiz bir sozumuz var. Okullarimizi bitirip ailelerimizin karsisina guclu cikacagiz. Birakmayacagim. Sonuna kadar gidecegim. Kimse kimsenin hayatini ikince kez yasamiyor, bu anne babamizda olsa. Fazla ozgurluge karsiyim, ama birakin sevenler ne yasayacaksa kendi aralarinda yasasinlar.

Beklenen gun gelecekse, cekilen cile kutsalmis derler. Bekliyorum ve sabrediyorum. Sonuna kadar!

Ben sorun yaşamadım eşim direkt evlenme teklifiyle haber gönderde ben düşünmüyorum dedim.Arkadaşlar aynı ortamda çalışıyosun en azından bi kere konuş dediler.Anneme söyledim ben bi ko nuşayım dedim.Konuştum mantıklı geldi konuşmaları tabi o ara şiirler çiçekkler cabası.topu aile büyüklerine attım onlar ne derse o olur dedim araştırdılar eşimle konuştular .babamın çok güvendiği biride kefil olunca oldu.İyiki de oldu.

ailelerin evliliklere verilen karardaki payı büyüktür ve olması gerekendi belki de...ama....
kızının hiç istemediği biriyle sırf maddi durumu iyi diye evlenmesinde baskı yapan aileler,akraba diye ısrarla evlenmesini isteyen ve baskı yapan aileler,bir taraftan da mezhebi farklı diye evlenmesine izin vermeyen aileler,maddi durumu iyi olmadığı için kendi kızlarına layık olmadığını düşünerek karşı çıkan aileler,yaşı sorun eden aileler,aileyi beğenmeyen aileler bu böyle sürüp gidiyor arada olan kıza yada erkeğe oluyor...sizce bunlar neden mi arkadaşlar????

evet annem çok karşı çıktı.baştan istemedi o aileyle yapamazsın kızım dedi.ama ben dinlemedim, konuşmaya devam ettim .ah ah anacugumu dinleseydim.zamanında çektigim sıkıntıları çekmemiş olurdum..bizler bazen büyüklerimizi niye dinlemiyoruzki.onlar gün görmüş insanlar.gençken hatalar yapılıyo ama geriye dönüş asla olmuyo...

benim babacığım ilk başta tepki vermişti. gelmiş 27 yaşına o zaman kadar erkek arkadaşlarımın hiçbirni hissettirmemişti annem. nromal arkadaşlarımın hepsini biliyordu . telefonda konuşurken yada beni gece ev bıraktıklarında falan hiç sesini çıkarmazdı. söyleyene kadar canım çıkmıştı. ilk başta tepki verdi. onun aileisyle falan filan bazı sorunlar yaşandı ama halledildi.

babalar kızlarının büyüdüğünü maalesef kabul edemiuorlar. onlara kızlarına hiç bir erkek layık değil. gözü gibi baktıkları herşeyden sakındıkları kızlarını elin adamı alıyor gidiyor. zor olsa gerek tabii. ama aşıldı düzeldi herşey...

benim babacığım ilk başta tepki vermişti. gelmiş 27 yaşına o zaman kadar erkek arkadaşlarımın hiçbirni hissettirmemişti annem. nromal arkadaşlarımın hepsini biliyordu . telefonda konuşurken yada beni gece ev bıraktıklarında falan hiç sesini çıkarmazdı. söyleyene kadar canım çıkmıştı. ilk başta tepki verdi. onun aileisyle falan filan bazı sorunlar yaşandı ama halledildi.

babalar kızlarının büyüdüğünü maalesef kabul edemiuorlar. onlara kızlarına hiç bir erkek layık değil. gözü gibi baktıkları herşeyden sakındıkları kızlarını elin adamı alıyor gidiyor. zor olsa gerek tabii. ama aşıldı düzeldi herşey...

babalar kızlarının büyüdüğünü maalesef kabul edemiuorlar. onlara kızlarına hiç bir erkek layık değil. gözü gibi baktıkları herşeyden sakındıkları kızlarını elin adamı alıyor gidiyor. kesinlikle katılıyorum..benimde bir kızım var ve şimdiden babası düşünüyor..ama herşeyin hayırlısı diyorum...

benim babamda biraz olumsuz bakmıştı ama
Allaha şükür engel olan olmadı
eğer kısmetindeyse oluyo
daha önce olsun diye elimden gelen herşeyi yaptığım olmamıştı
iyikide olmamış Allahım sana şükürler olsun

tabiki ailenin kararı çok önemli ama akşam eve gelirken bir konuşmaya şahit oldum...kız tahminen 28-29 yaşlarında ve evlenmek istediği gencin işini ailesi beğenmemiş ve bu yaşa kadar bekledinde bunumu buldun demesinler diye karşı çıkıyorlarmış..kızda ailemi kırmak istemiyorum ama yaşım belli ve bu adamı seviyorum çok çaresizim diyor...sizce aile bir yere kadarmı karşı çıkmalı soruyorum sizlere...???
sevgiler...

kaynanam:dilcikar: neymiş askerlii varmışbenneyaptımkibekleseydim ooooyasakkelime şimdiye kadar çoktan ayrılmıştık belkide dile kolay 4 sene eh şimdi askerde aşkımcoksekeriremsuçok zor oluosenağlamaama ne yapayım dayanıcam mecberum:1no2:

evet ...evet...evet....hemde örneklerle anlatmıştım annem..ama dinlemedim..keşke dinleseymişim dedikleri çıktı.. Çok üzgünüm çoookÇok üzgünüm çoookÇok üzgünüm çoook

X