Yöresel Tarif Egunal'ın Ramazan Sofrası...Çökertme Kebabı,Su Böreği,Ev Baklavası...

Yöresel Yemekler
Ankara için iftar vaktine az kaldı gülden kaçar
Herkese hayırlı kandiller bereketli iftar sofraları olsun

o fakir ama gururlu infertil benim işte derim karşısına çıkar
derhaaalll dal gibii dal gibi olmam lazım dal gibi olmam lazımm:118::118::124::124::122::122:
beter böcek bu senin zilli...bi saat önce bakkala gittim yolds küçük kız bir dedesinin peşinden koştu yanına geldi bakıyo yüüzne adam anlamıyo ne istiyo ama dudakları duruuşu aynı senin kızın paçasından çekiştiiyor kucağına al beni diyee bir bakışı vardı aklıma prensesin geldi bu kadar benzer yaaa....
bende bekliyom meraklaaann
ay sen de mi bekliyon meraklan şuan fena çuvalladım sanırımm kekimi pişiridm aama ne göreyim üstü güzelce kızarmışş..hani beyaz kalacaktı amaaa yaa:78::78:....zaten kremasını labnesini yumurtasını çırptığımda bayaa bir sarı olmuştu...kızarmasa şaşrdım da bu kadar güzel kızarmasını beklemiyordumm..son baktığımda hala sarımsı duruyordu çünkümm:26::26::26:
bende gideyimde bari fırına patateslen tavuğumu vereyim yoksa aç kalıcaz bu akşam
benim koca cami deeEki Görüntüle 771268 namaz kılsın dua etsin...ben kılamıyom nasılsa yok diyee en sevmediği haytta yemeyeceği bir yemek pişiridm kendimee tavuklu bamya yaptım bol ekşili..yanında yoğurt yeter de artar bilee

Son düzenleme:
maşallah kocaların sevmediği yemekler yapılmışş afiyet bal şeker olsun balımm...

Ankara için iftar vaktine az kaldı gülden kaçar
Herkese hayırlı kandiller bereketli iftar sofraları olsun
afiyet olsuunnn

oooo bnim kocişin en sevdiklerinden herşey..... afiyetler olsun tatlımm..Rabbim kimseyi açlıkla imtihan etmesinn darda koymasınn b gece dualarımızı kabul etsin günahlarımızı af eylesin inşaallah

Ellerine saglik.Cok güzel görünüyorlar..

Bende evde baklava yaparim,Sadece yumurta,su ve azcik tuz katarim hamuruna.
Canim istedi simdi ya,Diyeti bozdurcan bana

Su böregin ayri bir güzel duruyor.Ye beni diye bagiriyor

Cökertme kebabini hic denemedim,ben nasil kacirmisim bu tarifi ya:44:

Tekrar ellerine saglik.Yarismada basarilar

çok teşekkür ederim pegasus cum
baklavayı annemden öğrendiğim tarifle yapıyorum epeydir başka şekilde hiç denemedim senin malzemeler benimkilerle epey farklı olmuş bende su hiç yok mesela..ama eminim çok güzel oluyordur pasta yarışmasındaki marifeti gördük baklavanda süper oluyordur hiç şüphem yok
çökertme çok basit bi kebap ve bilindik tatlar var içinde bir araya gelince hepsi çok güzel oluyor mutlaka dene bencede

woow diyorum başkada bişey demiyorum, ha bi de maşallah sana diyeyim

çökertmeden çıktımda halilim türküsüne adını veren yemek mi acep bu

Benim bi ucum Antebe dayaniyor cnm.Güllüoglundan almistim tarifi.Tabi alana kadar ne diller dökmüstüm.Adam böyle yapiyoz diyince bende sasirdim.Hepsi bumu dedim,bu dedi.

Aslinda bende yarismaya katilacaktim,cocuklar sirayla hastalandi,simdi büyügü hasta.
Bu karisiklikta,yemekleri resimlemek zor geldi acikcasi

Tatli olarakta fistikli sarma yapacaktim.Cok severim kendisini

Neyse kismet degilmis,baska yarisa kapisiriz artik tekrar.

Diyet bitsin,ilk is cökertmeyi denemek olacak,eminim cok lezzetlidir

Tekrar basarilar

Son düzenleme:
woow diyorum başkada bişey demiyorum, ha bi de maşallah sana diyeyim

çökertmeden çıktımda halilim türküsüne adını veren yemek mi acep bu

teşekkür et detayı çıkmış mesajlar için hem ordan hemde burdan teşekkür ediyorum tatlım
bak hiç o açıdan düşünmemiştim çökertme kebabını ben sadece yapması ve yemesine takılmışım tarihçesini düşünmemişim olabilir yani

keşke katılabilseydin merak ettim fıstıklı sarmanı...
güllüoğlu demek o tarifle yapıyor baklavayı bi de öyle deneyecem teşekkür ediyorum tarif için
bu arada çooooook geçmiş olsun kuzularına

keşke katılabilseydin merak ettim fıstıklı sarmanı...
güllüoğlu demek o tarifle yapıyor baklavayı bi de öyle deneyecem teşekkür ediyorum tarif için
bu arada çooooook geçmiş olsun kuzularına
Kismet diyeyim.Baska yarista üsenmezsem katilirim

Dene cnm,1 kg dan 1-1,5 bardak az una,büyüklügüne göre 3-4 yumurta koy.Aldigi kadar suyla biraz sert bir hamur yogurcan,bi fiske tuz,1 yemek kasigi sirke...Gerisini biliyon zaten

Cok tesekkür ederim.Bu gün daha iyi gibi.Salgin var burda,doktorlar hasta cocuklarla dolu

iki gündür uzak kaldım burdan gerçi burayada takıldıkça karnım acıkiy

yemek topikleri bugünlerde çok zalim oluyooo
yeni geldim topiğe a ha acıktım daha iftara bi dünya zaman var

oh süper tam malzemeleri de öğrendim bi de böyle deneyeyim
çok saol tatlım

menümde dünki yemeklermden kalanlar var...
süzme mercimek çorbası domates biber soslu makarna yanında tavuk schnitzel..dün yaptığım vişneli cheescake...
içecek çeşitlerim fazla elceğizimle yaptığım şeftali kompostusu
kadir gecesi kocişimin sultanahmetten getirdiği Demirhindi şerbeti ve ayran
yanına da salata düşünüyorumm
gelelim cheescake macerama tadı güzel ama görüntü berbat oldu kalıptan çıkarııken ayrı bozdum keserken de dağıttım resmen
daha kocam tadına bile bakmadı..kesin bişeyleri eksik ya da yanlış yaptımm...ikinci denememde telafi ediciğim inşaallah

ohh süper menü
cheescake de bir sorun olduğunu anladım hiç demedin çünkü
olsun tadı iyiyse görüntüde bi dahakine güzel olur..
bende yarın büyük tepsi baklava açıcam paşalarıma giderken götürcem bayram tatlımız benden olcak

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…