Yöresel Tarif Egunal'ın Ramazan Sofrası...Çökertme Kebabı,Su Böreği,Ev Baklavası...

Yöresel Yemekler
eveettt bugünün menülerini merak ediyorum yokmu yazacak olan...
ikramaya napıyosun bugün:nazar:

Senin çökertmeyi görüp de ruhum çökerince naptım bil egunal.
Ertesi gün anneme çökertme kebabı yaptırdım :KK56:
Valla o açlıkla mükemmel gitti.
:KK8::KK9:

Senin çökertmeyi görüp de ruhum çökerince naptım bil egunal.
Ertesi gün anneme çökertme kebabı yaptırdım :KK56:
Valla o açlıkla mükemmel gitti.
:KK8::KK9:

sandım ki ertesi gün çökertme kebabı yaptım dicen:KK9::KK9::KK9:
anneciğinin ellerine sağlık:KK16::KK16::KK16:
beğenmene mutlu oldum canım:KK16:
zaten bir araya gelen tatlar belli kötü olması imkansız..
et,patates kızartması,sarımsaklı yoğurt ve sos...
bak yazarken acıktım iftar öncesi:KK53::KK53::KK53:

selam Güldenciğim bu akşam menümde birşey yok iftara davetliyimm..kızkardeşime gidiyorumm hazır baklava almış eşim..sadece ttalı kısmını yazabiliyorum o sebeple:KK1::KK1::KK1:
görüşmek üzere ..sana da kolay gelsin yolculuk hazırlıkları tam gaz devam ediyor sanırım uğrayamadığına göree:44::44::KK54::KK54:

selam Güldenciğim bu akşam menümde birşey yok iftara davetliyimm..kızkardeşime gidiyorumm hazır baklava almış eşim..sadece ttalı kısmını yazabiliyorum o sebeple:KK1::KK1::KK1:
görüşmek üzere ..sana da kolay gelsin yolculuk hazırlıkları tam gaz devam ediyor sanırım uğrayamadığına göree:44::44::KK54::KK54:

ay bende ev baklavas var ayol:KK12::KK12::KK12::KK12::KK12::KK9::KK9::KK9::KK9:
afiyet olsun şekerim...
hazırlıklarım tam gaz devam ediyor evet aşklarımla aşkımızın doruklarına çıkcaz bayramda:KK55::KK55::KK16:

ay bende ev baklavas var ayol:KK12::KK12::KK12::KK12::KK12::KK9::KK9::KK9::KK9:
afiyet olsun şekerim...
hazırlıklarım tam gaz devam ediyor evet aşklarımla aşkımızın doruklarına çıkcaz bayramda:KK55::KK55::KK16:

senin ev baklavanın yanında lafı bile olmaz hazır baklavanın...benim koca da çıtır çıtır da yapsam beğenmez yumuşak kıvamlı da olsa beğenmez..gitsin nasıl yapıldığını bilmediği baklavaları yesin..hiiç umurumda değil..onun için uğraşıp yapmam..ancak arkadaşlarım ailem gelirse bayram için düşünebilirim uğraşırım yaparımm...size bol öpücüklü kucaklamalı yuvarlanmalı aşklar paşalarınlaaa
...kardeşim pek anlamaz yemek işlerinden ama ablasına çekmiş sanırım :KK1::KK1::KK1:
yemekleri güzeldi:KK56::KK56: menüyü sayayım aklımdayken
fıırında poşietnde tavuk ve sebze
pilav para para çorbası
yoğurtu patlıcan salatası
çoban salata
tatlı olarak da kakaolu pudingli bisküvili pasta yapmıştı...

eveettt bugünün menülerini merak ediyorum yokmu yazacak olan...
ikramaya napıyosun bugün:nazar:

son 2 saatte hazırladım cicim vallahi biliyorsun bu ara çook yoğunum yaa

mercimek corbası
tavuk sote
pilav
cacıkii
salata
şöbiyet

yedik içik afiyet bal şeker oldu:KK54:

senin ev baklavanın yanında lafı bile olmaz hazır baklavanın...benim koca da çıtır çıtır da yapsam beğenmez yumuşak kıvamlı da olsa beğenmez..gitsin nasıl yapıldığını bilmediği baklavaları yesin..hiiç umurumda değil..onun için uğraşıp yapmam..ancak arkadaşlarım ailem gelirse bayram için düşünebilirim uğraşırım yaparımm...size bol öpücüklü kucaklamalı yuvarlanmalı aşklar paşalarınlaaa
...kardeşim pek anlamaz yemek işlerinden ama ablasına çekmiş sanırım :KK1::KK1::KK1:
yemekleri güzeldi:KK56::KK56: menüyü sayayım aklımdayken
fıırında poşietnde tavuk ve sebze
pilav para para çorbası
yoğurtu patlıcan salatası
çoban salata
tatlı olarak da kakaolu pudingli bisküvili pasta yapmıştı...

eniştede ne istediğini bilmiyo demek:KK9::KK9: uğraşma tabisi o zaman:63:
menünüzde güzelmiş afiyet bal şeker olmuştur eminim:KK16:

son 2 saatte hazırladım cicim vallahi biliyorsun bu ara çook yoğunum yaa

mercimek corbası
tavuk sote
pilav
cacıkii
salata
şöbiyet

yedik içik afiyet bal şeker oldu:KK54:

bu menüde güzelmiş sahurada olmazki yapsak yesek:KK53::KK53::KK53:
ellerine sağlık bebekim:KK16:

sandım ki ertesi gün çökertme kebabı yaptım dicen:KK9::KK9::KK9:
anneciğinin ellerine sağlık:KK16::KK16::KK16:
beğenmene mutlu oldum canım:KK16:
zaten bir araya gelen tatlar belli kötü olması imkansız..
et,patates kızartması,sarımsaklı yoğurt ve sos...
bak yazarken acıktım iftar öncesi:KK53::KK53::KK53:

Zaten seviyorum bu tadı kolay ama cok lezzetli bir yemek sadece aklıma tekrar soktun :KK9:
Oruçlu oruçlu yemek yapmak hiç istemedi canım o yüzden anneme yaptırdım kendisi sordu ben de atladım direkt :KK53:
Hepimize afiyet bal seker olsun :KK16:

Zaten seviyorum bu tadı kolay ama cok lezzetli bir yemek sadece aklıma tekrar soktun :KK9:
Oruçlu oruçlu yemek yapmak hiç istemedi canım o yüzden anneme yaptırdım kendisi sordu ben de atladım direkt :KK53:
Hepimize afiyet bal seker olsun :KK16:

bende bazen mutfağa girmek istemem bilhassa eşimle tartıştığımda o zaman anneeeee yemek yolla derim yollar saolsun yoksa:KK9::KK9::KK9: Allah eksik etmesin başımızdan annelerimizi:KK16::KK16::KK16:

bende bazen mutfağa girmek istemem bilhassa eşimle tartıştığımda o zaman anneeeee yemek yolla derim yollar saolsun yoksa:KK9::KK9::KK9: Allah eksik etmesin başımızdan annelerimizi:KK16::KK16::KK16:

ben yemek yapmak istemeyinceee yahut da tartıştığımda karnını doyurda gel derim kocaya :63::63:ya da onun anası daha yakın gitsin anasının evine yemeğee:76::76:
Amin canımm :KK16::KK16:Allah annelerimiz eksik etmesin başımızdan inş..

Son düzenleme:
egunal hayırlı olsun canım
oyumu sana vermeyi uygun gördüm çünkü gerçekten en çok senin yemeklerini beğendim
ama diğer arkadaşlarda çok başarılıydı
iyi olan kazansın

İlk tarifdeki patatesli sunum harika gözüküyor.Ellerinize sağlık:KK56:

Son düzenleme:
Şu sofrada olmayı çok isterdim canım.Herşey harika sırf o su böreğini ben alabilmek için uzandım ama kalmamış sanırım:KK43:
Görünen durumda oyun senindir.Bol şanslar:nazar:

egunal hayırlı olsun canım
oyumu sana vermeyi uygun gördüm çünkü gerçekten en çok senin yemeklerini beğendim
ama diğer arkadaşlarda çok başarılıydı
iyi olan kazansın

esracım saol canım beğenmene ve ayrıca oy vermeye değer bulduğun için teşekkür ediyorum:KK16::KK16::KK16:

İlk tarifdeki patatesli sunum harika gözüküyor.Ellerinize sağlık:KK56:

çooooook teşekkür ediyorum:KK16::KK16::KK16::KK16:

Şu sofrada olmayı çok isterdim canım.Herşey harika sırf o su böreğini ben alabilmek için uzandım ama kalmamış sanırım:KK43:
Görünen durumda oyun senindir.Bol şanslar:nazar:

çok teşekkürler seyren cim gerçekten beğenmene sevindim :KK16::KK16::KK16:
su böreğimden ikram etme fırsatım olursa seve seve bir dilim değil bir tepsi yaparım sana:KK19:

Valla 1 tepsi bile yiyebilirm canım o kadar canım çektiki üşenmesem kalkıp yapacagım o derece yanii

ben yemek yapmak istemeyinceee yahut da tartıştığımda karnını doyurda gel derim kocaya :63::63:ya da onun anası daha yakın gitsin anasının evine yemeğee:76::76:
Amin canımm :KK16::KK16:Allah annelerimiz eksik etmesin başımızdan inş..

ben karnını doyurda gel demiyorum dışarıya yönlendirmiş gibi olmayım alışkanlık yapmasın diye:KK9::KK9::KK9:

X