Egeada'nın Yöntemiyle Zayıflama Deneyimlerimiz

Bende başlıyorum bu diyete pazartesi günü ama tavuğu haşlamak yerine ızgara yapsak yani tost makinasında kızartarak yesek ne olurkı haşlama tuzsuz felan mide bulandırıyor birazda :)

bilmiyorum denemek lazım..ama bana öneren kişi öyle olsaydı ızgara da olur derdi.isterseniz deneyin..hiç fikrim yok..bana kalırsa ucunda kilo vermek var hem de aylarca değil..yalnızca 7 gün 3 gün ara 5 gün bitiiiii...sonra da yediklerinize dikkat ederseniz kilonuzu korursunuz..kilo koruma için de bir kür var..ama sonra yazıcam önce kiloları verin sonra..

ben öyle deneyım bır sonucta yağ felan koymayacağım ızgara oluyor ben 67 ıle hamıle kaldım 93 le doğuma gıttım kızım su an 5 aylık ve ben 77 kıloyum kendılığınden gıttı kılolar ama 77 de takıldım kaldım bakalım denıyeceğim sonucuda sizlerle paylaşırım :)

bende pazartesi başlıycam sabahları ayran içerim öğlen cacık yerim akşamda tavuk ve salata yerim
3 öğün tavuk yiyemem ben :S
peki 7 günden sonra normal yememize mi dönücez?
birde egeada sen bunun yanında kac dk spor yaptın?

slm kizlar bende bugun basladim bu diyete fakat ben kahvaltimi 1 dilim ekmek 1 cay salatalik domates azcikta peynirle yaptim.oglen canim istemedi sadece 1 elma yedim saat 3 gibi tavuklu salata 1 kase yogurt yedim.bende cok zor kilo veriyorum sabah 65.5 dim bakalim yarina fark olacakmi insallah veririm bu kilolari benim gobek bolgem cok fazla 2 sezeryan oldum.buraya yazmak istedim cunku surekli diyete baslayip birakiyorum burda en azindan ne yediklerimi yazacagim icin diyete uyarim diye dusunuyorum.herkese kolay gelsin.

bu arada kizlar ben 3 gundurde selehattin donmezin tavsiye ettigi ic karin yaglarini eriten bir karisim iciyorum simdilik bir fark yok ama devam edecegim tarif soyle yarim mango 2 adet havuc azcikta zencefili kati meyve sikacagindan geciriyorsun her aksam iciyorsun.cok tavsiye etti ben devam edecegim sonuclari yazarim

bu dukan diyeti işte bilinmedik birşey yazmamış ki. yağsız tuzsuz buharda pişmiş et yemek. hem tok tutar hem metabozlimayı hızlandırır. kısa sürede kilo verilir. menüyü tek tavukla sınırladı diye ayrı bir diyet mi oldu yani neyse

dukan dıyetı cok farklı bı dıyet sadece tavuk yok onda evrelerıne gore sebze ve dondurma bıle yıyosun bu dıyetın dukanla hıcbı ılgısı yok...

10-15 dk twist yapabilirsin..

Dukan diyeti evreleri

1-) Hazırlık Aşaması
Bu ilk aşama, ne kadar kilo kaybetmek istediğinize bağlı olarak 1-10 gün arası sürüyor. Örneğin, 10-12 kg vermek isteyen birisi için bu süre bir hafta. Hazırlık döneminde herhangi bir kalori kısıtlaması yok; ancak beslenmeniz sadece yağsız proteinlerden oluşuyor ve hemen hemen hiç karbonhidrat alınmıyor. Yemeklerinizde ayrıca yağsız süt ürünleri ve zayıflamanın gizli silahı olarak adlandırılan yulaf kepeği var. Bu diyetin savunucuları günde 1,5 yemek kaşığı yulaf kepeğinin içerdiği lifin sisteminizi temizlerken aynı zamanda sizi tok tuttuğu konusunda hemfikir.

2-) Hedef Aşaması
Bu aşamada, 1. aşamadaki gıdaları tüketmeye devam ediyorsunuz. Sadece, diyetinize iki günde bir nişastasız sebze ekleniyor. Bu aşama hedeflediğiniz kiloya ulaşıncaya kadar devam ediyor.

3-) Takviye Aşaması
Bu diyetin yaratıcısı Dr. Dukan bu aşama ile diyetinin benzerlerinden kendisini ayırdığını söylüyor. Takviye aşamasında diyetinize karbonhidrat eklenmeye başlanıyor. Haftada iki kere ‘kutlama öğünü’ diye adlandırılan istediğiniz her şeyi yiyebileceğiniz bir döneme giriliyor. Haftada bir gün, sadece yağsız protein tüketiliyor.

4-) Takviye Aşaması
Koruma ve Sabitleme Aşaması: Bu son aşama aşağıdaki üç kuralı yaşam biçiminiz haline getirmek üzerine kurulu.

ben burada başkasının diyetini benimmiş gibi sahiplenip pazarlamadım,hatta mesajlarımı baştan sona kadar okursanız bir ahbabım önerdi dedim.benim amacım benim gibi zor zayıflayanlara yardımcı olmak,ben fesat, biri değilim,bencil de..anlaşılan her yerde bu sanal da olsa ortalığı karıştıran birileri var,sayın Güvercinkumru bir daha benim topiğime yazı yazmayınız...

Son düzenleme:
veeeeeeee bende buğün dayanamadım tartıldım veeeee sonuç 1kilo 300 gram gitmişşşş böyle olunca daha bi heveslendimmmmmmmmmm
yaşasınnn kilo vermek eğer 7 günü tamamlarsam zaten cuma günü istanbula gitcem pazartesi günü yeniden başlamyı düşünüyoooommmmm

ben de bugün 1 kg daha vermişim..yani 2 günde 2.5 kg..yaşasıııın..insan paylaşınca motive oluyor..heheyyyyyyyyyyyyyy

yanlış anlaşılcak şekilde yazdım heralde ben dukan a benziyor dedim. protein ağırlıklı diyetler zayıflatır. onu farklı şekilde pazarlıyorsun falan demedim ki sonuçta diyet bu başkasından aldığınızı da biliyorum. abartılacak birşey görmüyorum. alt tarafı bir diyet bu kadar abartılmasını komik buldum. ortalığın velveleye falan geldiği yok. dukan da da et ağırlıklı beslen deniliyor ya bu da etten sadece tavuğu seçmiş onun için demiştim. hiç mühim değil. rahatsız olduysanız bu konudaki 2 mesajımı da sildirtebilirsiniz mod a. gerçekten çok şaşırdım bu kadar büyütülmesine. çünkü ben kötü amaçlı kötü düşünce ile birşey yazmamıştım.

merhaba öncelikle teşekkür ederim bunu bizimle paylaştığın için bende başlayacağım bir ara 15 kilo vermiştim hapla 1,5 ayda kargo da operatörlük yapmaya başlayınca hepsi geri geldi.spor olarak da iş yerimle evimin arası 1 saat yürümeyi düşünüyorum sonuçları paylaşırım.

ya canım kılo vermıssın ıyı hos da hıc saglıklı bır yontem degıl kı bu .

en başta şok diyetlerler uygulayıp şok kilo kayıpları ardından

iki katıyla geri dönecek demektit bu .

gerçekten saglıklı degıl bu yöntem .

herhal de bırdaha ömrü hayatınız boyunca tavuk yıyemezsın .

canlı tavugun yanından bıle gecemez olmussunuzdur .

Dukan diyeti seyir evresi tek farki dukan da 1+1 yada 5+5 olarak düzenleniyor sebze günleri bunda her gün var. Dukan yapin yaptiginiz ilk ay yine böyle mucizevi sekilde kilo vereceksiniz ilk hafta gün icinde bile tartiya her cikisinizda gr gr eksildiginizi görecek ciglik atacaksiniz, Dukan benzeri bir diyet diyenlere tepki göstermeye de gerek yok yani yapip basaran arkadaslari tebrik ederim.
Twiste gelince ben o hareketi alet olmadan yapiyorum 200 yada 300 defa hatta oklova varsa onu omzunuza koyup ellerinizle tutarakta saga sola dönebilirsiniz daha kontrollü oluyor. Alet fazla pahali bir sey degil sanirim ama almadan da olur yani.

Son düzenleme:

Ben bu diyeti 2010 kasımda denedim kiloları geri almadım.bu diyet benim için önemli tavuktan tiksinmedim.sağlığımı da etkilemedi.ayran bol yeşillikli salata..çok sağlıksız değil..

Yarın hemen başlıyorum tavuğu severim, yeşilliğe bayılırım ayranda da sorun yok zaten havalar sıcak, soğuk soğuk içeriz ohhh miss.
Yalnız akşam en son kaçta yiyoruz ve belli bir saatten sonra yememek gibi bi durum var mı? Ben genelde gece 12 - 01 de yatarım ona göre en son kaçta yemeliyim?

siz onu kendinize göre ayarlayın..sorun değil saat

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…