Düzenli Evimiz & Hayatımız

Kızlar yaa halbuki yaptığımız her ev iş bize sevap olarak yazılıyor.
Nasıl sinir oluyorum bizi sadece ev temizleyecek kişi olarak görülmesine.
Ev bu sürekli dağılan bi yer heryere yetişecem diyincede kendimi ihmal ettiğimi görüyorum.
Kadının evdeki konumu belli evinin hanımı kocasının eşi ister yapar ister yapmaz tabi ki doğurduğu çocuğa bakacak ama hizmetçi gibi görülmeyecek bu bakış açısı değişmeli.Erkek çocuklarını da yetiştirirken artık eğitmeliyiz.Bu zihniyet değişsin artık kaçıncı yüzyıldayız

O kadar haklısın ki ama bu zihniyetin değişmesinden umudum yok
Eşim ki çok hakkaniyetlidir bu konularda, yardımcıdır, destektir seve seve yapar ama ondan bile bazen evde kadın olması başka bir şey lafını duyuyorum. Belki bizden sonraki nesilde biraz daha değişir durum. Hepimiz yaşadığımızı yeri düzenli, temiz tutmayı, evlerimize özenmeyi seviyoruz ama bazen bunu abarttığımızı da düşünmüyor değilim, eve ve ev işlerine aşırı anlam yüklüyoruz kendimizi ihmal ediyoruz. Zaman zaman böyle düşünüyorum ama yine de evin içine girince kendimi durduramıyorum nasıl kazımışsak içimize hep bir iş yapılacak, birazda biz değişmeliyiz sanki, evlerde sadeleşme, ihtiyaca göre düzenleme, işi azaltma yoluna gitmemiz lazım sanki

Merhabalar, cumamız mübarek olsun
Haftanın son okul ve iş günü bizim için.
Cumaları severim

Ev ahalisi kahvaltı ederek sırayla çıktı
Makineye çamaşır attım
Evi havalandırdım, nevresim değişip yatak topladım.
Oğluşu hazırladım, kahvaltı yaptık
Bulaşıkları hallettim, mutfağı topladım
Toz aldım
Ayakkabılığı sildim
Banyoyu wc yi yıkadım, lavabo sildim
Havlu değiştirip, deterjan&havlu dolabını düzenledim

Yemek var. Ama çocukların okuldan geldiğinde yemesi için birşeyler yaparım.
Bir de saat biraz daha geç olsun süpürüp silicem.
Nedense misafir gelecekmiş gibi bir his var içimde

Onun dışında bir ara oğluşu dışarı çıkarıp gelip kendime vakit ayırmak istiyorum.
Okumalarım, izlenecek videolarım var.
Zaten başka da yapacak ne var

Nego neredeyse evlendiğimizden beri sınır koymaya çalışıyorum ama insanlara hiçbir şey etki etmiyor. Sonunda dayanamayıp ağır laflar da söyledim konuşmalar arasında ama hiç de üstlerine alınmıyorlar. Boş havaya konuşuyorum.
Ben kimseden temizlik beklemiyorum ki kendi kafalarına göre iş yapıp sonra da bana laf söylüyorlar. Uzak tutamıyorum ki kapıdan kovsam bacadan giriyorlar resmen. Evim benim mahremim bunu bür türlü anlatamıyorum karşı tarafa.
İlk zamanlar ben de kırılmasınlar, büyükler kalp kırmaya gerek yok derdim ama söylüyorum artık. Tabi anlayan yok orası apayrı bir konu teneffüs. Bu durum da beni yıpratıyor aslında. Anlaşılmamak.

Burada her gün yaptıklarımızı yazıyor,ekstra şeyler yapıyor veya bazen hiç birşey yapmıyoruz.
Herkesin evinin en azından yaşanır düzeyde temiz olduğundan eminim Kimse kendini pis hissetmesin. Pis hissettirilmesin!
Çoğumuz çocukluyuz, anca yetişiyoruz falan, ki yine de iyiyiz.
Dünyaya geliş amacımız temizlik değil ayrıca
Aslan yattığı yerden belli olur, Temizlik imandandır vs
Kültürümüz, inancımız bize temiz olmayı öğütlüyor, bu çok güzel ama yaşamın amacı bu değil di mi?
Değerliyiz hanımlar
Kimse bizi buradan vurmasın.
Evlerimizin çiçek gibi olması temizliğe değil, huzura bağlı.
O yüzden huzur bozanları evden uzak tutun.
Fiziksel olarak tutamıyorsanız, ruhen tutun.
Çekirdek aile hariç herkes kapının dışındadır.
O bilmiş valideler de bunu da böyle bilsin.
Sabah sabah sinirlendim
Kimseye pabuç bırakmam.
Kimse için kendinizi üzmeyin

Kızlar bu arada ayakkabılık düzenleme için fikir isteyeceğim sizlerden ; eve taşındığımda gömme hazır bir portmanto vardı ancak ayakkabılar üst üste, eşimin vazgeçemedikleri yüzünden azaltamıyorum da. Ayakkabı kutusu almayı düşündüm ancak fiyatları uçuşuyor, düzenleme konusunda fikir verirseniz çok sevinirim

Ayakkabı rampası bakabilirsin ölçüsü uyarsa ya da raflar çok genişse ek raf yaptırabilirsin

Ayakkabı rampası bakabilirsin ölçüsü uyarsa ya da raflar çok genişse ek raf yaptırabilirsin

Çok teşekkür ederim, kutulara bakmıştım ama rampa hiç düşünmemiştim, sipariş verdim şimdi 20 tane , çıktı mı şimdi hafta sonuna portmanto düzenleme temizleme işi, buyur şimdi :)))))))

Çok teşekkür ederim, kutulara bakmıştım ama rampa hiç düşünmemiştim, sipariş verdim şimdi 20 tane , çıktı mı şimdi hafta sonuna portmanto düzenleme temizleme işi, buyur şimdi :)))))))
Zamanında bu şeffaf ayakkabı kutuları 15 tl falandı. Bir sürü aldım
Bende de gömme portmanto var büyük, ben de o şekilde şeffaf kutular ve rampalarla kullanıyorum ayakkabılığı.
Sipariş vermişsin bile hadi hayırlı olsun.
Bugun sildim şöyle hepsini. Mis gibi oldu. Darısı başına Attraente

Kış temizliğim bitti sayılır bugün bütüm halıları yıkamaya gönderecem evi dip köşe temizlicem.
Banyoyu hemen hemen hergün temizlerim bugün yine el atarım
Havlu çekmecem her zaman düzenlidir
Musluk parlatmaya bayılırım bugünkü temizliğe onu da alıyorum pek aktif olamayabilirim baya işim var arada uğrarım herkese bol şans az iş çok sevgi ve merhamer diliyorum

Ben ayakkabı kutularını atmıyorum sürekli kullanmadıklarım onlarda duruyor üst üste

Ayy anlamıyorum bu huzur bozucuları ne geçiyor elinize var sayalım gerçekten ev kötü size ne. Az ağzınızı tutsanız da huzurumuzu kaçırmayıverin de onlara. İş adam da bitiyor seni ona karsı doldurmak istemem ama erkek anne şöyle böyle oldu dese ya da karısmayın dese gerçekten bsy diyemezler eşim de ilk zamanlarda evdekileri ailesiyle paylasırdı kıyamet kopardım her defasında hatasını yüzüne vurdum doğru dğl ama bazen çıngırdamak lazım o zamandan sonra bıraktı. Bazen yemek geç olunca annesi bacısı bu saatte mi yemek yiyorsunız diyor ( e size ne gece de yeriz) eşim bahane buluyır kapatıyor onlar da bsy diyemiyorlar.
Allah yardımcın olsun canım benim bir görümce var Türkiyenin taaa öbür ucunda bir telefonla huzur bozmaya yetiyor

Beklesen aylarca gelmezdi
Sorma sorma, havada kapip tamir etmişler sagolsunlar
Eşimde benim adıma başvurdu eve. Ama asıl arsa için başvurcaz. Eşimde iş yeri için
Yaa hayırlı olsun canim simdiden, gonlunuze gore olur inşallah
Ay bu çok asabi sinirli duruyor
Babasida boyleydi agshsh annem diyoki küçük emrah gibi bakiyor bu çocuk
Aaa bu kim üçlemişsiniz
Lunanin bebesi bu negos ciftlik kurdum gelip gezebilirsiniz ahsvsh

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…