Düzenli Evimiz & Hayatımız

Hastanedeyken ilk başta annemleri çağırayım mı, bize destek olurlar diye sordu. Hastalar, daha negatife dönmediler. Bizim bu çocuğu korumamız lazım bir de covid mi olsun dedim. Tabi bunu bana sormadan önce annesiyle konuştu, duydum arkadan annesinin sesini gelelim falan diyordu. Hadi eşim akıl edemedi, siz kocaman insanlarsınız. Oğlum biz coronayız o halimizle sizi riske atmak istemiyoruz der insan dimi. Sürekli gelme, kalma peşindeler o halde bile. Ertesi gün gitti çağırdı zaten annesini babasını eşim. O an tepki veremedim hastanede. Ben de kızıma üzüntüden hastalandım, ben de ayrı tedavi gördüm. Eve gelince tutamadım artık kendimi nego ilk değil çünkü. Ciddi anlamda kavga ettik. Şaka gibi ya 7 yıl sevgili kal, çok severek evlen 300 km uzaktan kv gelsin huzurunu bozsun. Bütün kavgalarımız annesi yüzünden zaten. Bi telefon yetiyor bizi kavga ettirmek için zaten. Telefonda bir şey söylüyor kadın hemen eşim yapmaya başlıyor. Bunlar çoğunlukla ev işleriyle alakalı şeyler. Annen arayıp eviniz şöyle eviniz böyle dediğinde anne mimesis yapamadı, çocuk kaç gündür hasta, ben de yardım edemedim diyemedin mi dedim. Bundan sonra 15 günde bir yardımcı abla gelecek eve haberin olsun dedim. Mercimek kadar aklıyla bir de boşanırsak çocuğu senden alırım diye tehdit etti beni.

mimesis çok sinir oldum okuyınca ya ne ruh hastası insanlar var hiç altta kalma canım kendi pis zihniyetine baksın o
O kadar yalnız ve savunmasız kaldığım anlar oldu ki bonus. Ailem pek yanımda olmadı. İşi bahane ettiler, uzaklığı bahane ettiler. Eşim ve ailesi de durumun farkında hep buradan yürüdüler. Kimsesiz, ezilecek, aman zaten anne babası da ilgilenmiyor diye düşündüler hep. Kızom hastalandığında bile annemi yalvar yakar getirdim buraya. Biraz ailem gelip gitseydi, ara ara kalsalardı meydan bu kadar onlara kalmazdı.

Çok üzüldüm yaşadıklarına canım bir yandan da çok sinir oldum yaptıklarına. Mümkün olduğunca kv yi uzak tut evinden

Çok üzüldüm yaşadıklarına canım bir yandan da çok sinir oldum yaptıklarına. Mümkün olduğunca kv yi uzak tut evinden
Uzak tutmaya çalışıyorum fesleğen ama bir telefon yetiyor huzur kaçırmaya yine de. Evlilik omuzlarımda bir yük halini aldı onlar yüzünden.

Evet nem zaten rahatsızlık veren.Öteki şehirlere göre farkı bu.
Inş.fiyatlar düşerde herkes ulaşabilir yapabilir.

Kötü etkilemek istemiyorum ama ben bir daha hiçbir şekilde muhatap olmam görüşmem onlarla. Eşimde eğer ki onlar yüzünden evimin huzurunu bozmayı umursamıyorsa onada resti çekerim.
Sınırlarımı ihlal eden annem olsa bir dur derim. Aynı binada destursuz gelemezler çünkü bunu onlar istedi verdiğim kıymeti anlamadılar bende de anlamayana verilecek emek yok asla silerim anında o konuda çok katıyım. Kayınvalidemle bir defa tartıştım o oldu benim için zaten annelikten eşimin anneliğine terfi etti. Evime böyle aleni karışsa düşünmek bile istemiyorum çıkacak yangını. Benim mantığım şu huzurumu kaçıranın huzurunu kaçırırım net eyvallahım olmaz.
Sende dik dur kimseye ihtiyacın yok mesleğin var herkese net ol net sınır çiz bir cinnete bakar ne olacaksa olur.
Eşim benim iki numara küçükken bir kere yerde kırıntı görmüş bu kırıntı ne diyecek oldu zaten yorgunum küçük her yeri dağıtıyor, dedim süpürge orda al süpür konuşacağına bir daha böyle bir şey söylersen elimi sürmem hiçbir şeye. Aldı süpürdü ondan sonrada kırıntı görse takar süpürgeyi süpürür. Hizmetçi miyiz biz?

Valla eşim ev için başvurdu ama ben istemiyorum. Bizim burdaki tokiler o kadar dandik ki küçücük ve dağ başında hep. Asıl arsa istiyoruz bakalım olursa
Neden bu kadar küçük yapılıyor ben de anlayamadım. Benim olduğum yerde şehrin merkezi yapılacak yer. Yağmur sularının toplandığı derin bi alan yapılmıştı baraj gibi ama boş.Alt yapı kötü olduğundan burada sağanak başlayınca durmazdı.Yağmur suları oraya dolardı 3 yıl önce çook yağdı ve evleri su bastı çok insanın evi eşyası mahvoldu diyebiliriz.Burada yapılacak olan arsa ev karşılığı olan çok fazla zaten öncelik onlar sanırım parasını alıp gitmiş olanlar da var bizde şansımızı deneyelim mı dedik ama 3000 galiba taksitler.
Arsa konusu daha cazip geldi. umarım arsa çıkar inş. kararımı verdim bende.

Altına imzamı atarım Nego senin görüşlerine birebir katılıyorum.Kv benim herşeyime aldığım nefese kadar karıştı dışladılar bana karşı birlik oldular falan.Eşim sınır çizemedi ona çok kızgınım bu yüzden ama ben çizdim ben netim kv değil.Bana aşırı samimiyersiz geliniyor.
Ama anladım ki daha da net olmak lazım ben hep susan içime atan biriyimdir.Çok yanlış yapmışım beni üzeni huzurumu kaçıranı ben de üzerim.

Çok üzüldüm yaşadıklarınıza
Hem ev idare etmek hem çocuk büyütmek zaten zorken neden hayatı daha da zorlaştırırlar anlamıyorum hiç
Ev yaşayan bir şeydir, pislenir, dağılır her anına yetişmek imkansız, çok temizlik isteyen eşiyle işleri bölüşür
Her şey olabiliyor ev içinde her şeye dört dörtlük nasıl yetişir ki insan, üstelik hastalık falan dinlemeden nasıl gelip evin içine dalarlar aklım almıyor, evi insanın özelidir oğlunun evi de olsa kafana göre girip orayı burayı temizlemeye kalkamazsın ne kadar çirkin bir hareket, cidden çok üzüldüm ya geçmişler olsun, bu insanları uzak tutun evinizden

Yahu bu ne çok kızdımm mimesis aynı durumu yaşıyoruz benim ki üst katımda bu yüzden daha fazla müdahil oluyor herşeye.Büyük sorun her zaman eş kişisinde üzgünüm ama böyle ben kabullendim.
Ben aileme söylediğimde sürekli O çok iyi birisi annesi yapacak birşey yok dediler.Tepki göstermiyor dik duruş sergilemiyor dediğimde ailesidir atamaz tabi sen haksızsın dedi babam.Babamın en son söylediklerini unutamıyorum beni soğuttu.Sanki bütün sorun benmişim gibi hissettim hatta
Ne olursa olsun asla ama asla taviz verme ne islam ne kuran böyle birşey söylüyor.Ana babaya öf bile denmez buyuruyor ayette.Ama kimse kv ye bakıp ona saygısızlık etmeyin demiyor Sanki sütünü ben içtimde üzerimde bu kadar yetkisi olacak.
Benim bu durumları bu kadar yaşamamdaki sebep normalde de insanları kırmaya çok çekinen içe dönük ve çok merhametli biri olmamdı vicdan yapıyordum yani hatalı bi yaklaşım.

Bu sabah yorgun kalktım ama yinede düzeni bozmamaya çalıştım ;

Mutfağı toparladım, eşim gece gelip meyva falan yemiş hafif bir talan olma durumu vardı ama moralimi bozmadım:))
Kızımın kumunu temizledim
Çöpleri çıkardım
Çöpleri çıkarırken kapımın önünü de sildim
Kahvaltı hazırladım
Dün gece astığım çamaşırları topladım
Dün akşam lavabo parlatma banyo temizleme işlerini yapmıştım zaten bu akşama planım ödevin kalanını bitirmek :)
Geçen hafta mutfağıma ilave bir modül yaptırdım, o yapılırken tüm mutfak elden geçti, kendime yeni baharat kapları falan aldım, tüm çekmeceleri düzenledim. Bu akşam halim kalırsa yeni dolapların ölçüsünü alıp, örtülerini dikmek için biçki yapmayı istiyorum, kapitonem var o da değerlenmiş olur ama nasip bakacağım. Şu an haftanın son iş gününü bitirmeye çabalıyorum, hadi gayret hepimiz için güzel bir gün olsun inş

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…