Düzenli Evimiz & Hayatımız

Kahvaltı yapıldı
bulaşık makinesi boşaltıldı kirliler yerleştirildi kalanlar elle yıkandı
kızın yemeğini yaptım kızı doyurup uyuttum
renkli kıyafetler makineye atıldı
akşam yemeği yapıldı şu an pişiyor daha
duvarları sildim
kapıları sildim
elbise dolaplarını içli dışlı sildim
tuvalet ve banyoyu detaylı bir şekilde temizledim çöpleri temizledim
elbiseleri makineden çıkardım serdim yenilerini makineye koydum
Etrafı gırgırla temizledim kız makineden korkuyor
Nego cum makinayı birkaç gün evvel temizledim
pencere kenarları temizlendi

Bugünlük Benden bu kadar eşimin Eve gelmesini bekliyorum nöbete kalmıyor güzelce bir duş alacağım pertim çıktı

Doğumdan önce evden çalışıyordum nego. 10.00-18.00 arası bazen de 10.00-22.00 arası. Duruma göre değişiyordu, çağrı merkezindeydim. Bütün gün bilgisayarın karşısında saatlerce konuşuyordum. Ev işini geçtim tuvalete gitmek, yemek yemek gibi temel ihtiyaçlarımı bile karşılayamıyordum bazen. Şartlar eğer bizi zorlamazsa kızım okul yaşına gelene kadar çalışmayı düşünmüyorum.
Ben 5 yaşındayken annem çalışmaya başlamıştı. Yıllarca ilçelere gitti 8-10 yıl kadar. Sabah 5 te evden çıkardı akşam 8-9 gibi anca gelirdi. Hemen çantasını bırakır kar kış yağmur demeden kardeşimle beni parla götürür 10 dk olsa bile hava aldırırdı. Eve gelince yemek hazırlardı, nadiren babaannem verirdi. Haftasonu da hep temizlik yapardı. Babamın ev işlerinde, yemekte hiç katkısı olmazdı diye hatırlıyorum. Şimdi düşünüyorum iki küçük çocuk, kayınvalide nasıl yapmış annem böyle diye.

Allah sağlıklı, uzun ömürler versin annenize. Umarım güzel bir emeklilik geçiriyordur.

Çamaşırları katladim.
Okula gittik geldik çocuklarla.
Market alışverişi yaptım.
Çocukların gardıropunda değişiklik ve düzen yaptım.
Yemek yaptım. Pişiyor.
3 tane kıyafet söküğünü diktim.
Yoruldum sanırım.
Son olarak yapacağım şeyler:
Balkon yıkama
Ve yemekten sonra bulaşık yıkama kaldı.
Gün bitti sayılır.

İyi akşamlar canlar bugün rutinler dışında bir iş yapmadım
Yatakları topladım
Evi topladım süpürdüm
Bulaşık makinesini çalıştırdım bitince boşalttım
1makine çamaşır yıkandı astım
Yemek yaptım (barbunya makarna)
1 deneme çözdüm oğlan uyuyunca yine çalışacağım

Evi havalandırdım
Wc yıkandı
Yatağımızı topladım
Balkonu yıkadım
Kahvaltı hazırladım mutfağı topladım
Kızımın çamaşırlarını yıkadım
Evi süpürdüm
Karnıyarıklık patlıcan kızartmıştık içini doldurup buzluğa attım
Kızımla etkinlik yaptık

Kalkabilirsem kızımın dolabını düzenleyip küçükleri ayıracağım

Selam kızlar,ben eski üyelerden yine tembellik üzerime çökmüş bulunmakta motivasyon amaçlı geldim yine,yatmadan önce bir maraton yapayım buraya yazayım inşallah işe yarar
1.Bulaşık makinesi boşalacak
2.Bulaşıklar yıkanacak
3.Ev toplanacak
4.namaz kılınacak
5.Kitap okunacak

Kızlar bsy sorcam size korunmayı bırakalı neredeyse 1 ay olacak. Bazı sebeplerden dolayı 2.çocuk istiyoruz uzun meselesi. Bazen yumurtlama dısı gebe kalınıyor ya adetim biteli 9 gün falan oldu. Ama kasıklarım 2 gündür çok fena hele de bugün çok acıyor ani hareket yapmaktan bile korkuyorum yarın erken gebelik testi yapsam bsyler çıkar mı acaba

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…