Düzenli Evimiz & Hayatımız

Şu insan evladı uyutur mu sence 😂😂

IMG_20220905_135442.jpg

Ben işlerimi bitirdim kızlar öyle aman aman iş yapmadım
Evi sildim süpürdüm mutfağı topladım makine boşalttım.
İki balkonuda sildim
Görevin birini yaptım pencere önünü sildim. Supurgemi yeni temizlemistim şimdi çocuğumla oynuyorum kocamda gelmiyormus mesaide bu gece. yemek yapma işi de yok kafam rahat ohh mis

Bildiğiniz soğuk geliyor camdan. Şimdi kalkıp kapatıcam😂 Yavaş yavaş geçseydik bi anda garip oldu direkt kış modu😂
Hahaha insanın inanası gelmiyor bizim de ev bugün esiyor biraz serin hava şükürler olsun.😅😅
Bu yıl yazdan hic bir şey anlamadık eridik durduk söylendik yiyemedik gezemedik o kadar kötüydü bu yıl sıcaklıklar fenaydı.😐

🍀Yatakları düzelttim.
🍀Kahvaltı hazırladım.
🍀İki sepet çamaşır katladım yerleştirdim.
🍀Kahvaltı sofrasını topladım.
🍀Bulaşık makinesini boşalttım.
🍀Test çözdürdüm.
🍀Toz aldım.
🍀Salon koltuklarını süpürdüm sildim.
🍀Sırt minder yüzleri yıkandı astım.
🍀Halısı yıkandı astım.
🍀Balkonu ve kapımın önünü sildim.
🍀Evi süpürdüm.
🍀Banyo lavabosunu ovdum, klozeti fırçaladım.
🍀Tuvaleti temizledim.
🍀3 makine çamaşır astım.
🍀Akşam yemeği için tavuk haşladım pilav yapıcam. Öğlene yemek vardı.

Sicakalrdan bunaliyoruz da kış gelmesini hiç istemiyorum geçen sene doğalgaza her ay 1500 1800 arası ödedik çokta sıcak bir evde oturmadik. Bu sene 2500 den aşağı odemeyiz diye düşünüyorum. Bebem geçen sene yeni dogmustu üstünü ört duruyordu şimdi üstünude ötmüyor firil firil dolanıyor evin her yerinde valla hiç istemiyorum şimdi cıbıl cıbıl dolaşıyor evde kışın napicaksak donmaktan sa yanmayı tercih ediyorum 😢
Kuzum nerdesin bilmiyorum ama bizim memleket doğduğumdan bu yana böyle sıçak görmedim bildiğin ateş topu enseden başlıyor baştan ayağı sırılsıklam oluyorusun ben yazı çok severim sele serpe dolaşmayı onu bırak artık Allahın mağrifetine sığınarak don paça geziyoruz Rabbimin bir bildiği vardır ama yok soğuk geldin istiyorum artık
Bebişli anneleride anlıyorum ama bizim memleketi sıkı bir soğuk bekliyor 😔

Bizde klima açıyorduk haliye çok geliyordu.Allah yardımcımız olsun hepimizin.🙏 Isınmaya giyime ve yiyecek-içeceğe bu kadar vermek çok saçma geliyor bunların ulaşılır makul olabilmesi lazım herkes için.
Bizde klima açıyorduk gecen ay kızın alejisi tutu şimdi kaçak göçek açabiliyoruz :işsiz:

2 balkon yıkandı
Tozlar alindi
Salonun fransiz balkon mermerleri silindi
Supürge temizlendi
Ev süpürüp silindi
Mutfak toplandi
Koltuk ortüleri yikandi asıldı
Koltuklarin ustü süpürüldü
Pazara gidildi.aldıklarimi yikadim yerlestirdim
Yemegi ocaga koydum
1mak.camasir daha astim.
Okullar açılıyor. Beslenme baslicak.esimde evden götürüyor. Yine mutfaktan cikamicam anlasılan.
Herseyde cok pahali😏

Kuzum nerdesin bilmiyorum ama bizim memleket doğduğumdan bu yana böyle sıçak görmedim bildiğin ateş topu enseden başlıyor baştan ayağı sırılsıklam oluyorusun ben yazı çok severim sele serpe dolaşmayı onu bırak artık Allahın mağrifetine sığınarak don paça geziyoruz Rabbimin bir bildiği vardır ama yok soğuk geldin istiyorum artık
Bebişli anneleride anlıyorum ama bizim memleketi sıkı bir soğuk bekliyor 😔
Rabbim yardım etsin kullarını bunaltmasin inşallah

X