Düzenli Evimiz & Hayatımız

Karalıyosa kalem verme defteri dışında karalayamaz bilsin.
Mutfak için bi çözüm yok akşam toplayınca bide yatmadan bakarsan yeter daha nolsun?
Ders her gün aynı saatte mi? O saate göre ayarlarsın bazı işleri dersten önce biticek diye şartlarsın kendini yazarsın burayada
Abiler biri birinci sınıf diğeri anaokulu ben topladıkça heryerden kalem çıkıyor ev çok büyük değil neyi nereye koyacağımı şaşırdım çok yaramaz anlayacak yaştada değil canlı derste oğlan olunca ben küçükleri oyalanmaktan başka birşey yapamıyorum günde 2 defa okula gitgel yapıyorum anaokuluna gideni götürüyorum gün bitiyor
Nego Nego canım tavsiyelerini dikkate alacam söylediklerinin bir kısmını yapıyorum ama daha küçükler pek işe yaramıyor kız çok yaramaz bir zarardan alıyorum diğerine koşuyor gözüm sürekli üstünde. 2 ay sonra 2 yaşında olacak

Abiler biri birinci sınıf diğeri anaokulu ben topladıkça heryerden kalem çıkıyor ev çok büyük değil neyi nereye koyacağımı şaşırdım çok yaramaz anlayacak yaştada değil canlı derste oğlan olunca ben küçükleri oyalanmaktan başka birşey yapamıyorum günde 2 defa okula gitgel yapıyorum anaokuluna gideni götürüyorum gün bitiyor
Nego Nego canım tavsiyelerini dikkate alacam söylediklerinin bir kısmını yapıyorum ama daha küçükler pek işe yaramıyor kız çok yaramaz bir zarardan alıyorum diğerine koşuyor gözüm sürekli üstünde. 2 ay sonra 2 yaşında olacak

Küçükmüş canım o yüzden sıkıntılı biraz büyüyene kadar.
Büyüklerle yatmadan odayı mutlaka toplayın oda çok işe yarıyo.

Çekmece dolap kiltleri zamanı küçüğün açamasın açarsa bile kalem dağıtamayacağı yerde olsa daha iyi olur.

Benimde ana sınıfında bi kızım canlı dersi var haftada 3 gün

Kızlar birde dün instagramda çekilişte bir hediye kazandım ki sormayın tüm gün ağzım kulaklarımda gezdim 😅😅😂😂
O ne güzel hayırlı olsun😊
Ya nasıl bi tesadüf bu sabah kardelen resimlerine baktım bi iki tane indirdim ❤

Koparmanın zarar vermenin cezası 80 bin TL olmuş biliyomuydun?
Türü tükeniyor artık maalesef,ondandır:/
2 yaşında ki küçük ama diğerleri müsaitmiş dediklerim için.Onlar yavaş yavaş yapacağına ben bir an önce yapayım bitsin diye düşünme,yavaş yapsınlar ama onlar yapsın sabret sonra meyvesi tatlı olur.Şimdi benim bulaşık makinesini onlar boşaltıyor,büyüğe az kaldı yakında yerleştirir de.Sofrayı topluyorlar,kuruyorlar.Zamanla ve keyifle olur.

Screenshot_20210218-101656_Opera.jpg

Sabah 8 den önce yatağımı topladım daha güneş yeni doğuyordu

Komple nevresim değiştim alt çarşafı silkeledim yatağı çevirdim.
1 sepette çamaşır katladım dağınıklığı topladım

Başka neler yapıcam

Çocuk odası toplanıcak
Mutfak toplanıcak
Kandil simidi yapılıcak ( kandil ödevim evdekileri sevindirmek)
Yemek ayarlanıcak
3 küçük 1 büyük halı fırçalanıcak
Ev süpürülcek
Wc ler temizlenicek
Toz alınıcak

X