Düzenli Evimiz & Hayatımız

Bugün tam anlamıyla ruh gibiydim
Saat 5 i geçe kalktım dağınık mutfağı biraz toparladım köfte yoğurdum patates soydum 😐 eşim işten geldi 6 30 gibi yemek faslı bende hala can yok

Akşam namazından sonra kalan harcı köfte yapıp buzluğa attım
Buzluğa atılacak birkaç ürün daha vardı onalrı da paketledim attım

Mutfak berbat yatağım toolanmamış oturma ıdam dağınıktı ve kasılmam çok var bugün
Yatsıyı kılınca besmele çektim evi havalandırdım oturma odası ve yatak ıdasınu toparladım
Yağlı tencere tavalar 😣😣
Makineyi boşalttım bulaşıkları yerleştirdim normalde tencere pek atmam ama bu sefer hiç halim yoktu önce biraz cif çamaşır suyu ardından makşneye attım hepsini ve çalıştırdım tezgah üzerini cif çamaşır suyuyla dezenfekte ettim lavabo içi muslukta güzelce parlatıldı bide ocağı sildim rahatladım 😐 aniden doğursam rezil olmam artık şimdilik her yer toplu ama heryer köfte kokuyor 😔😷

Kızlar canlı dersler ve anaokulları başladı ben evde hiçbir işe yetemez oldum her yer her yerde tüm gün beygir gibi koşturuyorum ama ortada birşey yok
Bugün yaptıklarım
Tüm gün mutfakla haşır neşir oldum hep birşeyler yediler şimdi tam anlamıyla toplu değil
Salonu süpürdüm şuan hiç süprülmemiş gibi
Sabah 2 kapı silmiştim kız bu akşam 3 kapıyı ve duvarı yine karalamış
2 günlük yemek yaptığımı sandım yine bitti
Tüm gün heryerden oyuncak topladım şuan ev mayın tarlası gibi
Banyoyu yıkadım eşim işten gelince duş aldı çocuklarda aynaya su atmış şuan berbat durumda
Çamaşır katlandım kız uyuyor diye yerleştiremedim uyanınca ben görmeden hepsi yerlerde

Sanırım evi gördükçe deliriyorum çocuklar büyüyünce düzen olacak mı nolur olacak deyin:işsiz::silah:

Canlı ders üç te bitti bende bütün odaları süpürdum
Tam bitti işler yemek yapicaktim eşim geldi
Okula gittik belge vermeye
Kargo ya yanlış adres vermişiz onu almaya gittik bı fayans yapmışlar çoluk çocuk herkes yere yapışıyor sinir oldum :KK43:
Sonra eve döndük yemek çay meyve çerez :confused: tekrar heryeri süpürdum bütün odalar toplu mutfakta tertemiz

Kızlar canlı dersler ve anaokulları başladı ben evde hiçbir işe yetemez oldum her yer her yerde tüm gün beygir gibi koşturuyorum ama ortada birşey yok
Bugün yaptıklarım
Tüm gün mutfakla haşır neşir oldum hep birşeyler yediler şimdi tam anlamıyla toplu değil
Banyoyu yıkadım eşim işten gelince duş aldı çocuklarda aynaya su atmış şuan berbat durumda
Çamaşır katlandım kız uyuyor diye yerleştiremedim uyanınca ben görmeden hepsi yerlerde

Sanırım evi gördükçe deliriyorum çocuklar büyüyünce düzen olacak mı nolur olacak deyin:işsiz::silah:

Karalıyosa kalem verme defteri dışında karalayamaz bilsin.
Mutfak için bi çözüm yok akşam toplayınca bide yatmadan bakarsan yeter daha nolsun?
Ders her gün aynı saatte mi? O saate göre ayarlarsın bazı işleri dersten önce biticek diye şartlarsın kendini yazarsın burayada

Günaydın ❤
Kandiliniz mübarek olsun ❤❄

e9f462e8e3bfcd937636b79e1c3c8249.jpg

Bugün yaptıklarım

Sakin ol canım tabi olacak:) kız kaç yaşında? Benimkiler çizdiği zaman onlara sildirip zorluğunu gösterdim,azalttılar o sayede ama çocuk illa çiziyor. Kağıt tahta diye bir şey var imkan varsa ondan al derim,nete yaz çıkar harika bir şey as bir duvara(yapıştırıcı vs gerek yok) bu alan sizin istediğiniz kadar çizin de,onlara bir alan belirlersen hem sen rahat edersin hem onlar mutlu olur.
Bir şey yerken örtü sermeden yemek yok de,zamanla alışırlar (örtüye rağmen hala döktükleri oluyor ama kendileri dolaptan alıp seriyor benimkiler artık)
Çocukların yaşı kaçtı unutttum?Dik süpürgen varsa arada onlara da verip kendi döktüklerini süpürtebilirsin,küçük deme inan anlıyorlar ve zaten süpürgeyi seviyorlar (benimkiler sen çok süpürdün diye kavga bile ediyorlar😅 tabi benim gibi süper bir süpürme olmuyor ama maksat sorumluluk almaları)
Oyuncakları onlara toplat,alıştırma rahata,arada yardım et ama sorumluluk sizin mesajını ver.
O çamaşırları tekrar katlarken onlara da yaptır,bu da hem motor gelişimlerine katkı hem de sorumluluk.
Nacizane tavsiyeler😊

Bugün tam anlamıyla ruh gibiydim
Saat 5 i geçe kalktım dağınık mutfağı biraz toparladım köfte yoğurdum patates soydum 😐 eşim işten geldi 6 30 gibi yemek faslı bende hala can yok

Akşam namazından sonra kalan harcı köfte yapıp buzluğa attım
Buzluğa atılacak birkaç ürün daha vardı onalrı da paketledim attım

Mutfak berbat yatağım toolanmamış oturma ıdam dağınıktı ve kasılmam çok var bugün
Yatsıyı kılınca besmele çektim evi havalandırdım oturma odası ve yatak ıdasınu toparladım
Yağlı tencere tavalar 😣😣
Makineyi boşalttım bulaşıkları yerleştirdim normalde tencere pek atmam ama bu sefer hiç halim yoktu önce biraz cif çamaşır suyu ardından makşneye attım hepsini ve çalıştırdım tezgah üzerini cif çamaşır suyuyla dezenfekte ettim lavabo içi muslukta güzelce parlatıldı bide ocağı sildim rahatladım 😐 aniden doğursam rezil olmam artık şimdilik her yer toplu ama heryer köfte kokuyor 😔😷
Canım önce sağlık,iyi olda iki tencere de kalsın. Bu kadar yıpratma kendini💜

Çok kırılmıştım bak o çıkmış aklımdan :KK70:

Her gün titriyor kalbim :KK70:
Niye kırılıyorsun ya,onlar atom mu parçalıyor 🤣 ev işi yapmayarak kendini cool gösterme çabaları onlarınki:KK53:
Bizlerin evde temizlikten başka bir şey yapmadığımızı düşünen sığ zihniyetler.Salla😎

Dün akşama kadar hiç oturmadım desem yeridir suan kahvaltı sofrasındayım ama gözümü uykudan açamıyorum ama ne hikmetse sadece bulaşık makinesinde ki bulaşıklari var iş olarak aklımda ev temiz ha birde kayınvalidemin pardesüsünün düğme yeri genişlemiş onu dikeceğim unutmamam lazım kaç gündür unutuyorum bundan da başka işim yok Allahı izniyle

X