Düzenli Evimiz & Hayatımız

Sağolasın hayal normaldir çünkü biz de hissettik burda arkadaşlarımızı iyi ki varsınız

herkese günaydın güzel bir gün olsun inşallah

ben güzel ve yogun bır aksam gecırdım ama ıc huzuru ıyı geldı.

eve gıdınce, hemen bulasıkları calıstırdım, camasır makınasını calıstırdım, yemegım vardı camasırları da katlayıp , markete yetıstık

hersey ucuyor masallah 5-6 bin harcadık , insan uzuluyor ve de şok oluyor. 4 sene once 10 tl ye dolu aldıgımız dondurma kabı, sımdı bır top 15 tl. şaka gibi ...

temel gıdalar zaten ateş pahası, ticket dan alıp işyerinde evden yıyen bır nesıl olduk 40lı yaslarda. maddı olarak en ıyı donemlerde olmamız gerekırken. Allah daha aşağı etmesin tabi hiçbirimizi ama cidden üzücü.

eve dönünce market yerleştir, çamasırları as, benım hasta kedime ozel mama hazırladım belki yer diye, azıcık yedi sukur. kaynanamdaki kucuk kedıyı getırdım bıraz hareketlendırdık oynadık falan. hem obez olmasın, organlarında sorun olmasın, yazık kutuda duruyor 20 gunden beri. sahıplendıremedik de daha. hayatını kurtardık, guzel bakıyoruz ama daha fazlasını yapamıyoruz ınsallah bırı cıkar da. ugrasıyoruz, arastırıyoruz halen. ama onunla oynamak kucuk bebek ıle oynamak gıbı. cok guzel oluyor . hatta bızım evde kaldı bu gece, sabah cıs yapmayı ogrettım, mamasını verdım, kaynanama teslım ettım yenıden. buyuk halen ıstahsız ama kusmuyor enazından ve iyi gibi bir tık daha.

marketleri yerlestırırken Türk Eğitim Vakfı yararına programa izledik, biz de evi tamamlamak için kredi cekmısken, dedik ki bir işe giriyoruz madem, hayrı olsun sadaka gıbı olsun dıyıp , o paradan ufak bır yardım gonderdık, ordaki hıkayelerı ızledık cok duygulu cok anlamlıydı. Turk Egıtım Vakfı olmasa yapmazdım, hem guvenılır kurum hem esım de unıversıtede 1 sene almıs burslarını hatta. deprem zamanı yapıldı programlar, bankaların, buyuk sırketlerın vergısınden düştü bizim yönetim / hukumet (( !!! neyse siyasete girmeyim, sosyal medyada yeterince gırıyorum burda banlanmayım.

sabah sokaktakı yavru kedıyede mama verdım, benım kızın yemedıgını baskası yesın barı dedım.

valla yardım etmek bır ınsana ya da hayvana... sanırım bana bu hayatta en ıyı gelen duygu. benı ıyılestırıyor sanki.

Mola vererek temizlik yapmaya bayılıyorum hem kendimi daha değerli hissediyorum hem de insan olduğumu ve dinlenmem de gerektiğini.
.
Sabah gözüme gardrobumun aynasındaki lekeler çarptı hah süper bugün seni halledelim. Kafaya koyunca yapılıyor.

30 dakika içinde:

gardrobumun kapağını aynasını sildim
çamaşır makinemin içini dışını sildim
kurutma makinesini de içini dışını sildim.

Şimdi moladayim

Yeni kitabıma başlıcam. Heyecanlıyım

benim akşama yemeğim var, ama yarına olmayacağından yemekten sonra patlıcanlı etli türlü olur.

çamaşır katlarım, az bir ütüm var, onları hallederim. yapmıstım da haftasonunda kalan, yıne cıktı. haftasonuna utusuz gırmek ısıtyorum, yıne agva da olacagım ıcın. bu son haftam olacak, gelecek hafta hem nıkah vari hem doktor randevum hem belkı arkadas gorusmem ya da aıleme gıderım. esımı, annesı ıle yollarım, hem annesı cay, yemek ılgılenır orda. hem de asklarını tazelerler, malum 40 sene dibdibe yasayıp bırbırıne doyamayan tipler :))))))

ben işten cıkmadan esım erken cıktıgı ıcın pazara gıtmıs olur, onları yerlestırırım derken aksama dair planım öyle.

eşim evde rapor hazırlıyor dun ve bugun, ortamda ses olunca ben de zor uyuyorum bıraz erken uyumayı dusunuyorum gunlerdır 1 ve sonrasında yatıyorum hatta. benim planım böyle, bu akşamlık.

Büyük harfle ve bir boşluk bırakarak etiket yap tatlım ya yerim seni
Kitabın
Arka kapağının albenisi yüksek diye etkilendim inşallah akıcı bir anlatımı vardır. 220 sayfa bakalım kaç güne bitecek buraya da şu an tarih atmış oldum

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…