Düşüncelerinizi merak ediyorum..

Kuşum hormonlar seni de etkiledi doğru da napcan bence iyi diye başka yere yoğunlaşmışlar gibi geldi bana

Daha beterleri bende var bize ev sahibi evimden çıkın kardeşim gelecek dedi hamile halimle ev derdine düştük ama bizimkiler yazlık evleriyle ve kardeşime araba almakla uğraştı, 2 kere hastanede yattım düşme riski ve kronik rahatsızlığım yüzünden ayaküstü gelip 5 dakika görüp gittiler şimdi de küsüz haaa bir de bizimkilerin de ilk torunları olacaktı bebeği kucağımıza alabilirsek

O doğru mesela eltim annesini yönlendirmedikçe kadıj bilmiyor yapmıyor…

Konu sahibi bence yardım istemelisin sen konuş…
Konuştummm. Aslında sürekli sitem ediyorum. Herşeye enerjiniz var gece yarısına kadar konserlere gidebiliyorsunuz ama bi kere yanıma gelmiyorsunuz vs diye ama anlayan yok ki.

Donya bak söylemiş kızcağız daha ne yapsın…

Abartiyor ve bencillik ediyorsunuz. Istek ve ihtiyaclarinizi hic anlamadim. 26 haftalik hamile insanin evine kim neye yardima gelecek?

Artık evlisiniz ve eşiniz yanınızda. Anneden abladan bir şeyler beklemek bana yanlış geliyor,yetişkin bir kadın evlenmiş bebek bekliyorsa her şeyin de üstesinden gelecek yani.
O zaman ailemden bişey beklemeyecek dimi ama. Sürekli bişey olsa bizden destek bekleniyorsa bende onlardan beklerim. İşte burda yazabildiğim kadar yorum yapılıyor sizde haklısınız. Çok daha detaylı anlatmak gerekiyor da o da zor.

Hayır bence bilmiyorlar. Kişi kendisi söylemeli. Ben rahatlıkla ablamı annemi çağırıp destek istiyorum. Konu sahibi söylemeden hiç evlenmemiş kardeşler nasıl anlayacak ki? Bazen insan akledemiyor.
Aynen ben de onu anlamadım. Ben anneme demiştim mesela anne hastane çantası yapalım mı anne şunları yıkayalım mı falan diye. Dolap içlerini falan yapmak için annemi çağırmıştım kendim. Konu sahibi kendi de bir garip annesine bunu diyemeyen, bir şey diyemediği istemediği annesinden nasıl bir beklentiye girebilir ki demek ki o kadar yakın değil yani.

Hamilelik bu kadar yardıma ihtiyaç duyulan bir dönem değil ya riskli hamilelik geçirmiyorsanız. İstekleriniz çok abartılı, siz hamilesiniz diye herkesin bunu coşkuyla karşılaması gerekmiyor. Ağırlaşmadan yavaş yavaş yapın ne gerekiyorsa.

Ben seni anlıyorum hamişim merak etme
En iyisi ya beklentini annene söyle yada kocanla durumu idare et sonra mesafeni çat diye koyuver…

Bunların yapılacağını biliyor. Ben söylesem zaten komşumda gelir.

Temizlik yemek olarak bakarsanız tabi ihtiyaç yok peki ruhsal?
Yani insan destek bekliyor kötü bir şey mi? Sanki kız oturup anasına temizlik yaptırma derdinde…
Yardım destek??

Bende çalışıyorum zaten. Üstüne istanbuldayım. Servis yok. Metro otobüs yapıp hergün eve geliyorum. Çok yoruluyorum. Yapabildiğim bir yemek oluyor yani. Haftasonları da eşimle yapabildiğimiz kadar temizlik işte. Çünkü insanın dinlenmeye de ihtiyacı oluyor. Aile demek bu demek değil benim gözümde. Ben insanlara söylediğimde herkes gelir bi şekilde yanımda olur. önemli olan bu dönemlerde düşünülmek. Bi heves görmek ya.
Ben zaten pislik içinde oturmuyorum işlerimi yapıyorum ama sadece haftasonları onlarda evde yatmak ya da fingir fingir gezmek yerine 7 ayda bir kere gelebilirlerdi aile olmak böyle bişey. bunları göremediğim için üzülüyorum.

Yani insan destek bekliyor kötü bir şey mi? Sanki kız oturup anasına temizlik yaptırma derdinde…
Yardım destek??
Kendisi yazmış temizlik detaylı yapamıyorum içime sinmiyor, çantam hazırlanacak alışverişim yapılacak, baya fiziksel iş bekliyor işte. Kötü bir şey demedim ama yoksa yok yani, kız kardeşi nişanlanacakmış herkesin kendi hayatı kendi işi gücü var. Bu kadar abartmaya gerek yok.

Beklememesini söyleyin geçin,neden kendinizi yoruyorsunuz ki?
Eşiniz sizin kardeşlerinizden bir şeyler bekliyorsa kendi kardeşlerini de sahaya sokmalı mantıken.

Yardım destek??
Demek ki benim ailemde burda ki bu şekilde düşünenler gibi düşünüyor.

Yani daha geçenlerde dişi ağrıyordu kardeşimin kaç kere aradım bak bu dişçi varmış iyiymiş buraya git nasıl oldun vs diye. Aslında ben abla olduğum için böyleyim sürekli. İçimden geldiği için yapıyorum tabii ki bir beklenti ile değil. Ama bir kere arayıp sen nasılsın denmesini de bekliyor insan ya

Yönlendirilmeye ihtiyaçlarının olduğunu düşündüm ben nedense. Üstü kapalı şekilde sitem edilmesi irrite edici oluyor benim için mesela, yapacağım varsa da yapmıyorum biri bana laf sokup sitem edince.
Onun yerine; anne kızlara da söyle bir gün ayarlayalım, bebeğin dolaplarını, çantasını hazırlayalım, bir gününüzü bana ayırın hem de birlikte olmuş oluruz diye teklif görürsen hayır demezler sana.

Genelinde bende öyle düşünürüm ama hamilelik geçirdiğim için insanın biraz beklentiye girmesini çok normal karşılıyorum…

Demekki bu dönemimiz bile normal karşılanıyor, boşver seninkiler el gibi olmuş inşallah kocanla bu süreci çok iyi atlatırsınız

Biri değilim ben Ablalarıyım sürekli her bokta yanlarında olan ablaları

Belki dediğiniz gibi söylemek yardım istemek lazım ama işte iş arkadaşımdan istesem oda gelir ki zaten yardıma e bu sefer ne anlamı kaldı abla kardeşliğin. Yani kardeşim yaşasa aynı şeyleri sürekli yanında olurdum ben o yüzden böyle düşünüyorum sanırım.

Şu an kardeşiniz size yapıldığı gibi kendisiyle ilgilenilen bir nişan dönemi bekliyor haklı olarak. Sizinle de doğum zamanı ilgilenecekler. Her şeyin zamanı var kendiniz diyorsunuz işe gidiyorum geliyorum diye. Bence hamilelik hormonlarından dolayı duygusalsınız yoksa mantıken hepsi yerli yerine oturuyor. Şu an nişanlanan kardeşinizin öncelik ardından da doğum yapacağınız dönem sizin.
7 Ayda bir kere bile kapınızı açmadılarsa normal zamanda görüşme sıklığınız ve ilişkileriniz nasıl onu sorgulayın belki normalde çok yakın değilsinizdir ancak hamilelik duygusallığından böyle düşünmeye başlamışsınızdır.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…