Düşük amh, tüp bebek, yumurta sayısı az olanlar toplanalım kızlar ❤

Düşük amh ile kaç yumurtanız gelişti?

• 1

OY: 49 17,4%
  • 2

OY: 68 24,2%
  • 3

OY: 36 12,8%
  • 4

OY: 39 13,9%
  • 5

OY: 25 8,9%
  • 6

OY: 18 6,4%
  • 7

OY: 11 3,9%
  • 8

OY: 10 3,6%
  • 9

OY: 7 2,5%
  • 10 ve daha çok

OY: 18 6,4%

• Ankete Katılan
    281
Merhabalar , yaşım 27 yeni evliyim karın ağrısı için hastaneye gittiğimde rezervimin çok az olduğunu öğrendim olayın şokunu atlatamadan tüp bebek süreçlerine geçtik, yarın opu olacağım ve sadece bir yumurtam büyüdü pergoveris ve gonal f kullandım. Sanırım ağır geldi adetimin 3. Günü 3 folikül büyük 2-3 tane de çok küçük görünüyordu sadece bire kaldı çok korkuyorum boş çıkmasından bana dua eder misiniz

Canım hoşgeldin aramıza senin için dua edeceğim inşalah sağlıklı bir embriyon oluşur kuzum ❤ Allah büyük

Endişelenmeyin, çok gençsiniz. Amh, fsh degerinize bakıldı mı? Genç yaşlarda çok düşük amh değeriyle hamile kalma ihtimali, ileri yaşa göre daha yüksek. Stres yapmayın, bol yürüyüş, multivitamin kullanımıyla güzel haberi alırsınız umarım. Hamile kalma sürecini d vitamini ve b12 vitamini düzeyi etkiliyor diye biliyorum. Bu degerlerinizi kontrol ettirip takviye alabilirsiniz. Umarım bugün her şey yolunda gider.

Yaşınız genç olduğu için bir yumurta da olsa onun kaliteli olma ihtimali ileri yaşa göre çok daha yüksek. Ileri yaşta hem sayı düşüyor hem kalite düşüyor. Ama sizin sayı düşük olsa da kalitenin iyi olacağını düşünüyorum. Son E2 değeriniz kaç çıkmıştı bilgi verdiler mi size

e2 değerim söylenmedi hiç, hepsi dosyada sanırım ama problem yok tarzında konuşmuştu. Maalesef yumurtam boş çıktı çok üzgünüm. Şimdi ne yapacağımı bilmiyorum. Zaten borç harç yaptırmıştık maddi olarak da çok zorlandık. Mfk ürünlerini denemek istiyorum 3 ay kadar kullanan fayda gören var mı acaba biliyor musunuz

Zaten 3 ay kadar önceden beri doktorun tavsiye ettiği d vitamini myo inositol folik asit olan takviyeleri kullandım biosteron kullandım diyetisyenim resveratrol başlattı yeni. Sağlıklı beslenmeye çalışıyorum ama onlara rağmen böyle oldu ümidimi kaybetmeye başladım. Amh 0.16 çıkmıştı fsh 11 ile başladım 17 yi gördüm çok stres oldu falan derken 23 oldu. En son 14 e düştü öyle tüp bebek başlamıştık.
Neyin içinde olduğumu hiç bilmiyorum adetlerim çok düzenli olur eskiden beri herhangi hiçbir belirtim olmadı tesadüfen öğrendim
Bu arada amh değerim fsh 17 küsürken ölçüldü.
Doktor bu durumun sebebinin covid aşısı olabileceğini söyledi. Çok korkuyorum kabusun içinde gibiyim
Sizlerin tecrübesi ve tavsiyelerine çok ihtiyacım var. Çevrem de bu durumu yaşayan kimse yok kimseyle de paylaşamadım bu problemi

Değerlerimiz çok benzer. Ben de 3 tedavi oldum 1 senede. Ama bi kere transfer olabildim yaş 30. Embriyo gelişmedi ya da boş çıktı Sizi anlıyorum çünkü kimseye söylememiştik biz de, hala da öyle. Ve çok zor. Zaten artık umudum da kalmadı. Umarım sizin için daha iyi olur

Peki tüp bebekten farklı herhangi bir tedavi denediniz mi?

İnşallah hem sizin için hem benim için hem burada bekleyen herkes için Allah bir kolaylık versin her şey yoluna girsin

Dualarım seninle kuzum bende aynı süreçten geçtim benimde ilk ay yumurtam 1 düştü oda 8 mm olark doktor tedavi mi kesti bu ay başladık tekrardan gonalf ve pergoveris kullandım bugün opu yapıldı sadece iki yumurta elde ettiler inşallah oda kaliteli olurlar

Canım Dualarım seninle kuzum bende aynı süreçten geçtim benimde ilk ay yumurtam 1 düştü oda 8 mm olark doktor tedavi mi kesti bu ay başladık tekrardan gonalf ve pergoveris kullandım bugün opu yapıldı sadece iki yumurta elde ettiler inşallah oda kaliteli olurlar umudunu asla kaybetme Allah büyüktür

Kuzum bende bugün doktora gittim opu işlemi için doktor önce muayene etti sonra beni odasına çağırdı ve dediği östrojenin çok düşük çıktı yumurtaların içi boş olabilir dedi bende dedim hocam siz yinede işleminizi yapın en azından sorunun be olduğunu anlarız dedim ve gittim ikisi dolu çıktı inşallah kaliteliler sen ne dersin bu konuda

Aaa şahane kuzum. Gerçekten mucizeyi yaşamışsın. Ben olsam "tamam yapmayın" derdim. Bak nasibinde varmış iyi işlemi yaptırmışsın, çok sevindim kuzum. Nasıl geçti iyi hissediyor musun şimdi? Yarın embriyoların için aradıklarında bize de haber ver mutlaka inşallah kaliteli kaliteli döllenirler

Çok ağrım var ama kanamam yok zaten fitil verdiler inşallah yarın güzel haberler veririm size yazarım olumlu ve ya olumsuz yazarım muhakak inşallah güzel sonuçlar alırz

çoook sevindim inşallah o 2 yumurta 2 bebeğe dönüşür adetin 2. Günü yapılan ultrasonda 2 yumurtanız mı görünüyordu?

E2 değeriniz kaçtı, 2 yumurta da dolu çıktıysa en az 400 civarı bir şey olması gerekiyor. İnşallah dollenirler ve güzel embriyolara dönüşürler

Benim aynı gün aynı laboratuvarda FSH ilk testte 16 çıktı, doktorum yüksek olduğunu söyledi epey gerildim ve tekrar yaptırdım 24 çıktı. Doktorum FSH stresle artar demişti. Fsh ya da amh değerleri değil de adetliyken görülen folikul sayısı önemli. Birkaç ay üst üste yumurta takibi yaptırıp fazla olduğu aylarda tüp bebeğe geçmenizi tavsiye ederim. 1 yumurta varken yapmak riskli. Ancak üst üste aylarca hiç o folikül görünmemesi durumunda bir tane olduğunda yine tüp bebek yapıyorlar.
Ayrıca daha önce de yazmıştım yine tekrar edeyim. Amh düşük olanlara gonal F gibi iğneler yaramıyor, sadece klomenle tup bebek yapan doktorları arastirmanizi tavsiye ederim.

E2 değeriniz kaçtı, 2 yumurta da dolu çıktıysa en az 400 civarı bir şey olması gerekiyor. İnşallah dollenirler ve güzel embriyolara dönüşürler
Şimdi baktım E2 nin ne olduğuna yok canım ostrojenim çok düşüktü 65 civarındaydı zaten doktor bana yumurta çıkmayabilir demişti sence kaliteli değil mi

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…