Düşük amh, tüp bebek, yumurta sayısı az olanlar toplanalım kızlar ❤

Düşük amh ile kaç yumurtanız gelişti?

• 1

OY: 49 17,4%
  • 2

OY: 68 24,2%
  • 3

OY: 36 12,8%
  • 4

OY: 39 13,9%
  • 5

OY: 25 8,9%
  • 6

OY: 18 6,4%
  • 7

OY: 11 3,9%
  • 8

OY: 10 3,6%
  • 9

OY: 7 2,5%
  • 10 ve daha çok

OY: 18 6,4%

• Ankete Katılan
    281
Merhaba bende İzmir'de medicalpoint Hastanesi'nde tedaviye başladım funda gode doktorum amh 0.01 fsh degisiklik gösteriyor erken menepoz yumurta rezervi az ilk kullandigim ilaç cyclo progynova kullandım sonrasında klomen verdiler onu kullandim 1 yumurtam göründü 17 mm kadar büyüdü toplama aşamasına kadar ignelerim vardı pergoveis cetrotide ovitrelle ve bir de endol verdi doktorum bugün 1 yumurtam toplandı transfer yapılmayacak dondurulucak tekrardan toplama olucak süreç yeni tecrübem yok bilgilerinizi yasadiklarinizi paylaşırsanız sevinirim

Merhaba bende İzmir'de medicalpoint Hastanesi'nde tedaviye başladım funda gode doktorum amh 0.01 fsh degisiklik gösteriyor erken menepoz yumurta rezervi az ilk kullandigim ilaç cyclo progynova kullandım sonrasında klomen verdiler onu kullandim 1 yumurtam göründü 17 mm kadar büyüdü toplama aşamasına kadar ignelerim vardı pergoveis cetrotide ovitrelle ve bir de endol verdi doktorum bugün 1 yumurtam toplandı transfer yapılmayacak dondurulucak tekrardan toplama olucak süreç yeni tecrübem yok bilgilerinizi yasadiklarinizi paylaşırsanız sevinirim
Merhaba canım hoşgeldin. Muhtemelen havuz yapacak Doktor'un ve çift embriyo transfer edilecekse bu iyi birşey. Ben de havuz isterdim ama doktorum ilk tüp bebek denemesinde bana sormadı tek embriyo transfer etti. Bence şanslısın canım 🙏 umarım birden fazla ssğlıklı embriyoların olur

Merhaba canım hoşgeldin. Muhtemelen havuz yapacak Doktor'un ve çift embriyo transfer edilecekse bu iyi birşey. Ben de havuz isterdim ama doktorum ilk tüp bebek denemesinde bana sormadı tek embriyo transfer etti. Bence şanslısın canım 🙏 umarım birden fazla ssğlıklı embriyoların olur
Bugün benimle ilgilenen hemşire yumurtamin dolu olduğunu söyledi yarın arayıp bilgi vericekler doktorumun bana söylediği şey ya deniceksin ya da hiç baslamayacaksin demişti çok net bir kadın iyisiyle kötüsüyle herşeyi açıklıyor

Bugün benimle ilgilenen hemşire yumurtamin dolu olduğunu söyledi yarın arayıp bilgi vericekler doktorumun bana söylediği şey ya deniceksin ya da hiç baslamayacaksin demişti çok net bir kadın iyisiyle kötüsüyle herşeyi açıklıyor
Bu arada hayıt macunu kullanıyorum ikinci toplama aşamasına kadar avakado kuru yemiş incir havuç daha düzenli beslenmeye dikkat edicem bakalım sonuç ne olucak

Şimdi baktım E2 nin ne olduğuna yok canım ostrojenim çok düşüktü 65 civarındaydı zaten doktor bana yumurta çıkmayabilir demişti sence kaliteli değil mi
Normalde yumurta toplama aşaması için 65 düşük bir değer. Ama bu değer doğruysa yumurtaların boş çıkması gerekiyordu. Laboratuvar yanlış çalışmış da olabilir testini. Ben de laboratuvarda çalışıyorum ve nadir de olsa hata olabiliyor. İnşallah yarın 2 yumurtanın da döllendiği haberini alırsın 🩷💜

e2 değerim söylenmedi hiç, hepsi dosyada sanırım ama problem yok tarzında konuşmuştu. Maalesef yumurtam boş çıktı çok üzgünüm. Şimdi ne yapacağımı bilmiyorum. Zaten borç harç yaptırmıştık maddi olarak da çok zorlandık. Mfk ürünlerini denemek istiyorum 3 ay kadar kullanan fayda gören var mı acaba biliyor musunuz :KK43:
Çok geçmiş olsun. Ne olursa olsun ,umutsuzluğa kapılmayın. Bu ay böyle olur, önümüzdeki ay daha çok folikul görülür ve dolu olur. Siz yine vitaminlerinize devam edin, sporu ihmal etmeyin. Her şey gönlünüze göre olur inşallah.

Normalde yumurta toplama aşaması için 65 düşük bir değer. Ama bu değer doğruysa yumurtaların boş çıkması gerekiyordu. Laboratuvar yanlış çalışmış da olabilir testini. Ben de laboratuvarda çalışıyorum ve nadir de olsa hata olabiliyor. İnşallah yarın 2 yumurtanın da döllendiği haberini alırsın 🩷💜
Kuzum zaten doktor dedi ultrason da yumurtalıklar iyi gözüküyor östrojen ve ultrason da bir çelişki var dedi ne güzel umut oldun baba kuzum yaaaa

Bide yumurtalar 22 mm büyüklüğündeydi sence kalitesiz çıkma ihtimali var mı

Merhaba az önce hastaneden aradılar yumurtam orta kaliteymis ama döllenme olmamış yarın tekrardan deneyeceklerini söylediler sonradan döllenme olur mu konuyla ilgili bilginiz var mi

Merhaba az önce hastaneden aradılar yumurtam orta kaliteymis ama döllenme olmamış yarın tekrardan deneyeceklerini söylediler sonradan döllenme olur mu konuyla ilgili bilginiz var mi
Kuzum benide aradılar bende de iki yumurta elde ettirmişlerdi biri boş çoktı diğeri ise hala bölünmemiş banada yarın net bilgi verecekler emeklerim boşa gitti çok üzgünüm

Kuzum benide aradılar bende de iki yumurta elde ettirmişlerdi biri boş çoktı diğeri ise hala bölünmemiş banada yarın net bilgi verecekler emeklerim boşa gitti çok üzgünüm

Canım bir ihtimal sonradan döllenme olabiliyor ama sanırım ihtimali düşük 😔 umarım döllenme gerçekleşir.
Maalesef artık tesellilerde pek iyi değilim 😔 kendimi bile teselli edemiyorum kuzum. Umarım seninki de yarın bölünüp yoluna devam edebilir 🙏🙏 aksini düşünemiyorum. Gerçekten yıpratıcı oluyor. Ama transfer olsan tutmasa benimki gibi o daha da kötü oluyor. On gün bekle sonra koca bi negatif. En azından böyle başlangıçta öğrenip ona göre yol alırsın canım 🙏 inşallah yarın güzel haberlerini verebilirsin bizlere ❤

Hikayem öyle uzun ki, en kısa nasıl anlatırım bilmiyorum. Bu zorlu süreci yaşamayan bilmez. 14 günlük yumurta büyütme çatlatma sürecimde ultrasonda 4-5 adet görünen folikullerimin cuma günü yapılan opu da tamamının içi boş çıktı. Bu aya özgü müydü yoksa hep mi öyle bilmiyorum. 2 senedir gebe kalamıyorum. Tedaviyi uzunca bir süre kabullenemedim. Öyle pişmanımkiyaşım 37 2 sene önce başlamalıydım, geçen zamanı geri alamıyoruz ne yazıkki. Arı sütü polen karışımına başlayacağım belki faydası olur, opu sonrası regl bekliyorum tekrar tedavi sürecim başlayacak, prp deneyebiliriz ama ben prp ile ilgili kesin sonuç alınamayacağını öğrendim umutlanmak istemiyorum. Öyle zor günler ki, yumurtaların boş çıktığını öğrendiğimde kendimi bomboş çaresiz hissettim. Umutlar tükenmez diyip kendimi teselli ediyorum.

Ben de geldim kızlar.
40 yaşındayım. Bir cılgınlık yapıp 37 yaşındayken ve bekarken yumurta dondurttum. 3 seferde 9 tane yumurta topladılar. 1.5 sene önce evlendim. 1 tane kendiliğinden olan düşüğüm var. gecen ay yumurtalarımı çözdürdük. Ne yazık ki sadece 2 tanesi 3. güne ulaşabildi. Doktorum bana hiçbir tedavi uygulamadan transfer yaptı. Tabi ki sonuç hüsran... Tüm umudum onlardı. AMH 0.16. Başka bir doktorla tedaviye başladım. Şimdi anlıyorum ki benim bekarken yaptırdığım yumurta toplama işleminde de gerekli ilaçlar kullanılmamış. Cünkü sadece merional ve ganolf kullanmıştım. folik asitte bile gerek yok demişti.
Geri bakmak faydasız biliyorum ama içim içimi de yiyor. Umarım bu sefer doğru doktordayımdır.
Şimdi yine Gonal F 150ul, Genotropin, biosteron, Femara, tarlusal, coraspirin kullanıyorum. Bugün 2. günüm.
Cumartesi günü kontrole gideceğim bakalım büyüdüler mi... Kendimi sakin tutmaya çalışıyorum ama yazınca bile kötü oldum. Ne zor bazılarımız için annem olabilmek.
Kızlar bende 38 yaşındayım. 2 ay önce olumsuz bir tüp bebek denemem oldu.
Şimdi başka bir şehirde içime daha çok sinen bir doktorla başladık, geçen ay kistim vardı, doğum kontrol hapı kullandım, şimdi regli bekliyorum.

Ben 4-5 farklı doktora gittim ve bana hiç amh bakilmadi. Tüp bebek yaotirdigim son doktora sordum neden yapılmıyor, amh tek başına baktığım bir kriter degil, gerekli görmüyorum demişti.

Canım bir ihtimal sonradan döllenme olabiliyor ama sanırım ihtimali düşük 😔 umarım döllenme gerçekleşir.

Maalesef artık tesellilerde pek iyi değilim 😔 kendimi bile teselli edemiyorum kuzum. Umarım seninki de yarın bölünüp yoluna devam edebilir 🙏🙏 aksini düşünemiyorum. Gerçekten yıpratıcı oluyor. Ama transfer olsan tutmasa benimki gibi o daha da kötü oluyor. On gün bekle sonra koca bi negatif. En azından böyle başlangıçta öğrenip ona göre yol alırsın canım 🙏 inşallah yarın güzel haberlerini verebilirsin bizlere ❤
Ben kendimi olumsuza endeksledim rabbimin bir bildiği var diyorum artık uğraşmayacam çünkü çok yıprattı beni umarım isteyen ve uğraşan herke s bir gün anne olur inşallah ben buralarda bir süre olmayacağım Allah herkesin yardımcısı olsun ❤️😘

Umutlanmadim 1 yumurtadan mucize de beklemedim ama insan yine de bir tuhaf oluyor diğer toplamaya kadar beslenmeye ve yumurta kalitesini arttırmak için elimden geleni yapicam ben yolumu Rabbime biraktim o neylerse güzel eyler deyip 1 kez daha denicem

Kuzum bende bugün doktora gittim opu işlemi için doktor önce muayene etti sonra beni odasına çağırdı ve dediği östrojenin çok düşük çıktı yumurtaların içi boş olabilir dedi bende dedim hocam siz yinede işleminizi yapın en azından sorunun be olduğunu anlarız dedim ve gittim ikisi dolu çıktı inşallah kaliteliler sen ne dersin bu konuda

Şimdi baktım E2 nin ne olduğuna yok canım ostrojenim çok düşüktü 65 civarındaydı zaten doktor bana yumurta çıkmayabilir demişti sence kaliteli değil mi
Buna çok şaşırdım ya maşallah size
Benim de 4 aydır tekrsr tedavideyiim
Yumurta gelişiyor E2 düşüyor tedavi iptal oluyor
İlk ay 3 yumurtaya opu oldu boş çıkmıştı
Sonuç hep aynı maalesef
E2 zaten 200 lü değer üzerine çıkamıyor hiç

Buna çok şaşırdım ya maşallah size
Benim de 4 aydır tekrsr tedavideyiim
Yumurta gelişiyor E2 düşüyor tedavi iptal oluyor
İlk ay 3 yumurtaya opu oldu boş çıkmıştı
Sonuç hep aynı maalesef
E2 zaten 200 lü değer üzerine çıkamıyor hiç
Kuzu benim E2 65 lerde bir yumurta olgun diğeri boş çıktı o olgun olan döllenmemiş ama doktor yarına kadar bakacaz ikiye bölünmezse iptal edeceğiz diyor madem e2 düşükse neden yükseltmek için birşeyler yapmıyorlar anlamıyorum maddi manevi çok yıprtıyorlar bizi herşey ateş pahası yazık bize yaaa valla bak

Kuzu benim E2 65 lerde bir yumurta olgun diğeri boş çıktı o olgun olan döllenmemiş ama doktor yarına kadar bakacaz ikiye bölünmezse iptal edeceğiz diyor madem e2 düşükse neden yükseltmek için birşeyler yapmıyorlar anlamıyorum maddi manevi çok yıprtıyorlar bizi herşey ateş pahası yazık bize yaaa valla bak
Aynen öyle maalesef ya vücut tepkisiz kalıyo anlamıyorum çok yıpranıyoruz gerçekten

X