Düşük amh, tüp bebek, yumurta sayısı az olanlar toplanalım kızlar ❤

Düşük amh ile kaç yumurtanız gelişti?

• 1

OY: 49 17,4%
  • 2

OY: 68 24,2%
  • 3

OY: 36 12,8%
  • 4

OY: 39 13,9%
  • 5

OY: 25 8,9%
  • 6

OY: 18 6,4%
  • 7

OY: 11 3,9%
  • 8

OY: 10 3,6%
  • 9

OY: 7 2,5%
  • 10 ve daha çok

OY: 18 6,4%

• Ankete Katılan
    281
Hoşbuldum, Amin. Allah yardımcımız olsun zor süreç. Maddi manevi yıpratıcı. İsyan etmekten de Allaha sığınırım. Rabbim neylerse güzel eyler, bu durumumuzda da var bir hikmet eminim.
Folik asit alıyorum, omega 3 sorayım doktoruma. Benim karaciğer enzimlerimde yükseklik var. Bu ilaçlar okdr fazla ki, her hafta kan verip karaciğerimi kontrol ederek devam edeceğim.
Evlenmeden önce nişanlıyken kalbimde sorun vardı. Doktorum madem evleniyorsun böyle cocuk sahibi olamazsın dedi. Düğünüme 1 ay kala operasyona girdim. Zor değildi çok şükür, anjio gibi oldum. Son 1 senedir de karaciğer enzimlerimde aşırı yükseklik var. Nedenini bulamıyorlar. İlaç kullanmamda tabi sakıncalı. Ne diyebilirim Rabbimin vardır bir bildiği. Kötü gelenin gerçekten kötü, İyi gelenin gerçekten iyi olduğunu nasıl bilebiliriz ki.
Siz de mi tüp bebek yapmaya çalışıyorsunuz. Hangi aşamadasınız. kaçıncı denemeniz
Sevgiler.

Selamlar,
Bir gebeliğimi erken doğum neticesinde kaybettim.
Nedenini araştırmak için doktorlara giderken amh düşüklüğüm olduğunu öğrendik.
3 doktor tavsiyesi aldım (özelde ve devlette). Hepsinin söylediği ve önerisi aynıydı, tüp bebek. Sadece 1 doktor önce bi aşılama deneyelim dedi, bilmiyorum ama bana zaman kaybı geldi ve maddi olarak da fazla geldi, başarı oranı da tüp bebek denemesinin daha fazla olduğunu göz önünde bulundurunca istemedik.
Yani amh düşüklüğü teşhisinden yaklaşık 2-3 ay sonra tüp bebek tedavisine başlama kararı aldık.
Geçen hafta tedaviye başladık.
Kan ve ultrason sonucuna göre;
Gobal-f günde 250 olarak başlandı.5 gün kullandım.
Sonrasında kan ve ultrason oldu. Ultrasonda anladığımca yumurtalarda artma olmamış fakat büyüme var.
Çatlatma önleyici iğne + Gonal-f 250 olarak devam ediyorum.
Yumurtaların çoğalmamış olması çok moralimi bozdu.
Cuma günü yine kan ve ultrason var....

Canım benim adette çok düzenliydi. Ne zaman bebek düşünmeye başladım korunmayı bıraktı eşim o aydan beri düzen bozuldu. 1 sene 2 ay oldu ondan beridir düzensiz. Sana fsh 13 'le erken menapoz dediyse ben direk menapozum zaten o zaman fsh 50 olmuş bu yaşta 31 yaşındayım yine de çabalayıp duruyorum ne yapabilirim acaba diye. Fsh 34 ken beni doktor tüp bebeğe yönlendirdi gitmedim keşke gitseydim belki tüp bebekle şansım olurdu bi ihtimal fsh düşürülüp şu an fsh 50 ve ben 54 gündür adet olamadim ama şöyle de bi durum var çatlayamayan yumurta kist yapmış dedi doktor en son. Demekki hala yumurtam var anlaminda bu. Insallah bir an evbel düşürebilirim. Seninki kolay düşer cnm çok yüksek değil ben senin fsh değerinle hamile kalan o kadar çok kişi gördüm ki. Aslan pençesi filan içiyormusun cnm?

Ben şunu da anlamıyorum;
Ekim-2023'de AMH değerim: 0.402'ydi.
Aralık-2023'de AMH değerim: 1,15 çıktı.

Bu değişkenlik normal mi acaba farklı yerlerde yapılan test sonuçları bunlar.

Ben şunu da anlamıyorum;
Ekim-2023'de AMH değerim: 0.402'ydi.
Aralık-2023'de AMH değerim: 1,15 çıktı.

Bu değişkenlik normal mi acaba farklı yerlerde yapılan test sonuçları bunlar.
Bunu bende anlamıyorum neden boyle oluyor acaba ? Amh yükselmez diyorlar yükselir diyende var yükselen de görüyoruz. Mesela ekimdeki değerinize göre direk tüp bebek demişlerdir size. Ama aralıkta çıkan değerinize göre bir kaç ay deneyin de denilebilir çok garip.

Acaba ikisi de adetliyken mi verildi ? Ben bi videoda amh adetliyken yapılırsa farklı adetsizken farklı çıkabiliyor diye duydum

Merhaba sizin fsh 40 ken amh kaçtı ? Adet goruyormuydunuz ?
Bir de fsh 40 ken ultrasonda yumurtanız göründü mu ? Doktor bana fsh 34 ken tüp bebek dedi gitmedim. Hayit macun kullandım fsh daha kötü oldu 50 ye cıktı şu an en son 50ydi ve 54 gündür adet olamıyorum çatlayamayan yumurta kist olmuş dedi adetle gider dedi. Fakat adet olamadim menapoza mi girdim yoksa kistten dolayı mi adet olamıyorum bilmiyorum ama o kadar uğraşıyorum ki her gün yürüyüş çiğ kuru yemiş Her gün ve kabak çekirdeği avakado her gün meyve vitaminler takviyeler bal aldım onu kullanıyorum şimdi ara sütü Propolis polen Perge karışımlı bir bal bilmiyorum faydası olur mu ama

Merhaba canım,
Seni çok iyi anlıyorum. Mutlaka kendini oyalayacak bir şeyler bul. Mutlaka yapiyorsundur ama bir hobi edinmek insanı gerçekten meşgul ediyor, kafası dağılıyor. Ben biesteronu bıraktım canım şimdilik. Doktor 4-6 ay kullanım öneriyoruz dedi. Bana doktorum sabah akşam 1 tane kullan demişti. Agrifertili se aynı şekilde sabah 1 akşam 1 kullandım. İnşallah şifa olur sana da. Ben hala adet olmadım doktorum duphaston verdi, onu içiyorum şimdi. Maxijuno multivitamin kullanıyorum, magnezyum, omega3 ve d vitamini. Bakalım adet olabilecek miyim?

İkisinde de adetli değildim. Bir de tam tersi ilk değer için 5-6 ay deneyin olmazsa tüp bebek yaparız dediler. Sonra başka bir yere gittim tüp bebeğe başlamak için standart başlangıç testleri yapıldı orada farklı çıktı. 2. gittiğim yerdeki doktor hiç zaman kaybetmeden başlayalım dedi. Doktordan doktora da yorum çok farkediyor.

Tüp bebeğe başladık. Geçen perşembe günü. 2. ultrasonda yumurtalarda büyüme vardı fakat çoğalma yoktu(

Duphaston bitince 3-4 günde adet olursun kuzum inşallah ay wala işyeri stresinden başka da hobim yok. Çok haklısın kuzum. İyi şeyler düşünmek lazım tamam canım ben normalde birer tane içiyordum şimdi ikisinin de sayısını üçe çıkardım. Üç kullanmış genelde arkadaşlar.. Maxijuno çok iyi içerikli. Ondan ben de yeniden almayı düşünüyorum. Agrifertilin yanında kullandırıyorlarmış. Ben daha önce sadece maxijuno kullanmıştım. Denemediğimiz şey kalmadı canım ya inşallah Allah'tan hayırlısı

Canım hoşgeldin ❤ bir tane olsun senin olsun. Çoğalma yok diye üzülme. O bir taneye bile muhtaç oluyoruz biz düşük amh'liler. Sağlıkla döllenme umarım. Ben dört aşılama oldum, tutmadı. Düşük amh sebebi ile mi olmadı bilmiyorum. Tüp bebek daha maliyetli ama şansı daha yüksek canım. Umarım sen de güzel sonuçlarını alırsın kuzum

Hoşbuldum

Doğru diyorsun hoş diyorsun da sanırım iğnelerin de etkisiyle çok gitgeller yaşıyorum.
Henüz çok yolun başı ve nelerle karşılaşacağımı bilmiyorum
Önümde karanlık bir yol var sanki
İlkinde tak diye doğal yollardan olurken şimdi bu kadar uğraşmak da ayrı bi koyuyor...
Hepimiz güzel haberler alalım birbirimize müjdeler verelim arka arkaya inşallah

Sizler hangi doktor/hastanelere gidiyorsunuz?

Selamlar,
Belki benzer durumları yaşayan birileri varsa diye yazmak istedim. 34 yasinda erken menopoz dendi. Amh degerim de önce 0,26 sonra 0,44 cikti ama farklı yerlerde yaptırdığım icin değişmiş olabilir. Ve genetik olarak her iki yumurtaligiminda tek yumurta ürettiğini söylediler. Tup bebek yaptirmamiz gerekliydi ama ona da %5 ihtimal dendi. Tedavi sonrasi 2 yumurta olustu ve toplandı (Doktorum bu süreçte hic yumurta toplanamaz diye bakıyordu. 2 tane topladıkları zaman, beklediğimin cok cok üstünde demisti). 1 tane iyi kalite embriyo olustu. Hemen 2.gun transfer oldu. Bugün kan sonucumu aldim pozitif. Umarim saglikla da devam eder. Yani bazen sayilara, olasiliklara takılıp kalmamalıyız sanirim. Yurt dışındayım ama doktorların ( bu süreçte 3 ayri yer değiştirdim daha tedaviye başlamadan) hepsi değerlere bakıp, asiri olumsuzdu. Bugün bile hala doktorum aradığında inanılmaz, hamilesiniz diye şaşırmış sekilde aradi. Turkiye'de doktorların daha insancıl olduğuna eminim. Siteden herkesin transfer sonrasi yarim saat dinlendiğini, hatta sonraki günlerde de kendilerini yormamalari gerektiğini okudum. Ben transfer aninda doktor bana soru sorarken, tamam bitti simdi üstünüzu giyinip gidebilirsiniz dediginde sok oldum. Direk kalktim ve hatta ilac ve rapor icin 10 dk sırada bekledim. Peki 1-2 gün rapor dediğim zaman. Aa evet saat 11 olmus bugün için rapor verelim ama aslinda direk ise gidebilirsiniz dediler. Bilmiyorum belki de aslinda olması gereken bu. Doğalinda, akışında ama önemlisi hic umudu yitirmemek sanirim. Cok fazla buraya yazılan deneyimleri, hikayeleri okumuştum. Belki bir kisi icin bile umut olur diye yazmak istedim. Hatırlıyorum 2.gun embriyosu icin arastirirken birisinin yazısına denk geldim. Tek yumurta, tek embriyo ve 2.gun transferi ama o benimle diye. O söze cok odaklandım. Sayilara hic takılmadım. Umarim tedavi sürecini yasamak zorunda kalan herkes ilk seferden saglikla bebeğini, bebeklerini kucağına alir

Sağlıkla kucağına al kuzum bebişini ❤ bize umut olacak bu yazdıkların bu süreç engebeli bir yol ve psikolojik olarak sürekli düşüyoruz böyle başarı öyküleri bizleri ayakta tutuyor ❤ teşekkür ederiz

Biz de belki senin yazdıklarına odaklanır da pozitifi duyarız, sağlıkla kucağına al inşallah

Bu süreçte şunu çok yedim faydasını gördüm, doktorum bunu fazla ye şöyle ye dedi gibi bir önerisi olan ve faydasını gören var mı acaba?

o kız benim :) yazım da aşağıdakiydi. edahandro canım hatırladın mı beni, aşılama yaptırırken sen, bak klomen sende işe yarıyor ne güzel işte bu şekilde tüp bebek dene diyordum hiç hazır değildin o zaman tüp bebeğe, ama baktım denemişsin şimdi, ama ama niye iğneee gerek yok sen delilli ispatlı klomencisin :)

bu arada, benim bu yazdığım zaman evet klomen ile çok güzel 2 yumurtam gelişti toplandı, 2si de döllendi hatta ama 1i 5. güne ulaştı hem de iyi kalite yumurta elde etmiş olduk. Hemen akabinde transfere hazırlandım, tek yumurta transferi istedim (dondurulmuş bir orta kalite yumurtam var hala kenarda). Transferim de pozitif sonuçlandı bu arada, 10. gün testim pozitif çıktı. Ancak 2 gün sonrasında ani bir şekilde babamı kaybettik sonraki testlerimde hcg istenildiği gibi artmadı, gebelik sağlıklı ilerleyemedi maalesef kimyasal oldu.. Bunların hepsi ocak ayında oldu. üst üste geldi herşey şuan psikolojik olarak yeniden tedaviye başlamaya pek hazır değilim.. 5 gün boyunca laboratuardan haber beklemeye vs hiç hazır değilim.. bir de 2 gün önce içime kurt düştü idrar testlerinden yaptım hem kaset hem erken olanlardan ve yine pozitif çıktı silik de olsa ama bugün regl oldum sanırım yine kimyasal oldu yarın dr a gideceğim, birkaç ay da olsa ara vermek istiyorum, bu arada kendimiz deneyelim öyle ama denerken de bir ufak destek atalım ne olur ne olmaz diye düşünüyorum. klomen kullanmak isteyeceğim yine, çatlatma iğnesi de versin kendimiz deneyelim belli mi olur tutar mı tutar.. çünkü bizde benim yumurtalık rezervimin düşük olmasından başka sorun yok gibi, spermler iyi, benim kanallarım açık vs. bende gelişmeler böyle oldu, klomenle ilgili yine bir bakınayım buralarda derken bana atıfta bulunulduğunu görünce yazmak istedim :) yazımdaki fikirlerim hala geçerli, amh düşük olunca iğne yerine klomenle yumurta geliştirmek eğer sizde işe yarıyorsa müthiş, iğnelerle elde edemediğim kalitede yumurtam oldu benim çok iyiydi, dr.um da çok umutluydu ki tutmuştu da zaten.. ben prp de yaptırmıştım bu arada ekstradan.

Çok geçmiş olsun canım, folik asit önemli olan, diğerlerini besinlerden karşılamaya çalışabilirsin, karaciğerini yormamak daha önemli şuan. Bu ay klomen ve ovitrelle denemesi yaptık. İğnenin 5. günündeyim, progestan kullanıyorum. Eğer regl olursam iki yer ile görüştük birinde karar kılıp tüp bebek için tedaviye başlayıp embriyo donduracağız. Gebelik planımız bu kısıtı öğrenmeden önce bir bir buçuk sene sonrasınaydı. Madem donduruyoruz kısmetse iş süreçlerimizi rayına koyunca transfer ettirmeyi planlıyoruz. Dondurma işleminden sonra kendiliğinden gelirse bir mucize olursa kabulümüz tabii. İnşallah da öyle olur. Neden biz dememeyi öğrenmemiz lazım sadece. Başta bu sorunla yüzleştiğimde çok isyan ettim. Çocuk, çocuk gezdiren anne görmeye direncim yoktu. Herkesin var, olabiliyor, istemeyenler aldıranlar, istemediği için yazmaya dahi tahammül edemediğim daha çok feci olaylara sebep olanlar varken ben bu istekle neden kavuşamıyorum dedim. Ama sonra Allah'ın bir sınavı bu. Belki olmayacak, bununla sınanacağız. Önce bunu kabullenmem lazım dedim. Başardım mı hayır ama bu düşünce çevresinde dönmeye çalışıyorum. Eminim ki bu isteğimiz, üzüntümüz, çabamız bir karşılık bulacak. Sen de öyle düşün. Elimizden geleni yapmaktan başka çaremiz yok kuzum. Kalbim seninle. İnşallah iyi haberler veririz birbirimize.

Bitkisel herhangi birşey kullanmadım henüz kuzum. Hayıt macunu aldım yorumlardan gaza gelerek ama gerçekten yutamadım bile. ve FSH'ı iyice bozduğunu okuyunca devam etmedim. Şu üç aydır bir ayın yarısı hep ya olduysa diye geçtiğinden bitkisel bir çay karışımı içmeye de çekindim açıkçası. Ben sadece prowomen kullanıyorum üçüncü paketteyim, bir de bir aydır omega 3 kullanıyorum pek balık ürünü tüketmediğim için. Allah razı olsun inşallah güzel haberler veririz birbirimize. Benim de nisanda çatlamamış yumurta kistim oluşmuştu, yasminle bir sonraki periyotta attım kuzum. Senin de öyle olacak en tehlikesiz kist zaten. İçini ferah tut. Elbette bu yumurta üretiminin devam ettiğini gösterir. Güzel haberler vereceksin içime öyle doğuyor.

Kuzum yaaa bugün bir kontrolüm vardı biri 20 mm diğer 17 mm cumartesi için opu olacam çatlatma iğnesi verdi sabah kan verdim değerim düşük diye iki adet çatlatma iğnesi daha verdi sizce normal mii yaa çok üzüldüm

Bende prowomene imryl ve Redostim ekledim bir gün prowomen redostim bir gün impryl ve redostim kullanıyorum bakalım Allah büyük gayretimizi çabamızı görüyor hepimize mucize yaşatsın sağlıklı hayırlı evlatlar ihsan eylesin

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…