Düşük amh, tüp bebek, yumurta sayısı az olanlar toplanalım kızlar ❤

Düşük amh ile kaç yumurtanız gelişti?

• 1

OY: 49 17,4%
  • 2

OY: 68 24,2%
  • 3

OY: 36 12,8%
  • 4

OY: 39 13,9%
  • 5

OY: 25 8,9%
  • 6

OY: 18 6,4%
  • 7

OY: 11 3,9%
  • 8

OY: 10 3,6%
  • 9

OY: 7 2,5%
  • 10 ve daha çok

OY: 18 6,4%

• Ankete Katılan
    281
Yaaa sen beni bosver simdi sen nasilsin nasil hissediyorsun bugun hep aklima geldin disarida netim yoktu yazamadim
Kacinci gune girdin kendini nasil hissediyorsun canimin ici ??
Yaa yok ama ben de seni çok merak ediyorum. İyi olacak herşey, günü var belli ki, sınavımızı geçeriz inşallah hep birlikte, zor bir sınav ama geçecek, inanıyorum, inanmak istiyorum. Bugün en sevdiğim fantastik komedi filmimi izlerken hüngür hüngür ağladım sanırım aldığım hormonlardan kaynaklı. Animasyon Bebek rakuna kötü davranıyorlardı, dayanamadım, ağlayıvermişim. Ben de durumlar böyle. Umut etmek istiyorum ama bir yandanda umutsuzluk içindeyim. Cuma günü belli olacak herşey ama hiç hazır değilim negatif görmeye. Bilmiyorum ne olacak kuzum. Rabbim inşalah hepimizi düzlüğe çıkarsın artık bunun için dua ediyorum.

Içini ferah tut güzel düşün güzel olsun
Kendim beceremesemde sen evrene güzel mesajlar gönder.
Hep şuna inanırim Rabb'im vermeyeceği şeyi hayal ettirmez. Hayallerimiz de bebislerimi sevmek olsun

Içini ferah tut güzel düşün güzel olsun
Kendim beceremesemde sen evrene güzel mesajlar gönder.
Hep şuna inanırim Rabb'im vermeyeceği şeyi hayal ettirmez. Hayallerimiz de bebislerimi sevmek olsun
Amin canımm. Evet olumlu düşünmeye çabalıyorum, göbüşümü sevmeye bile başladım inşalllah yavrum annesine sıkı sıkı tutunmuştur sağlıkla ❤ sağol kuzum desteğin için

Yaaa sen beni bosver simdi sen nasilsin nasil hissediyorsun bugun hep aklima geldin disarida netim yoktu yazamadim
Kacinci gune girdin kendini nasil hissediyorsun canimin ici ??
Yumurtanın dollenmeyisine çok üzüldüm. Başka bir grupta okumuştum mesajlarını. O zaman da üzülmüştüm. Rabb'im yüzünü güldürsün kucağını doldursun inşallah
Başka gruplarda aktiftim. Maşallah millet opu oluyor 15 -20 yumurta 10 tanesi döllendi falan. Diyorlar. Hani kıskanmak değil imreniyordum. Çünkü benim amh seviyesi çok düşük çıkan yumurta çok az. Insanın ister istemez Moralı bozuluyor. Birden fazla opu sonra maddiyat olarak manevi olarak yipraniyorsun. Sonra o gruptaki herkes maşallah bu hafta doğurdu. Benimde ikizlerim yaşasaydı bu hafta kucağıma alacaktım.nasip olmadı. Gruptan çıktım. Sonra bu gruba girdim. Herkes benim gibi aynı yoldan gidiyoruz. Bazıları daha zorlanıyor. Yani demem o ki hepimiz benzer sıkıntıları yaşıyoruz. Şu mübarek günlerde Rabb'im kucağımıza sağ salim bebislerimizi koysun.
Epey bi uzun yazdım . Hormanlarım dans ediyor . Hakkınızı helal edin

Merhaba bu sayfadaki yorumlara bakıyordum da dikkatimi çekti. Tsh ı 2.5 altına düşürün ilaç kullanarak endokronolojiye gidin gebelik için 2.5 altı olması istenir. Sizin biraz yüksek ama 2.5 altı daha iyi olacaktır. Arı sütü, Arı ekmeği, çörek otu yağı bunları da ekleyin derim takviye olarak.

Yaa yerimmm seni hormonlardan duygusalsin dilerim saglikla ilerler ve bebisle beraber hormonalarin cosar
Inan bana bende en az senin kadar istiyorum guzel haberi almani, umut etmeni çünkü ellimizde baska ne var ki ! Her ne yasasakta dilerim umudumuz hic kirilmadan devam ederiz hayatta..
Benim durum biraz karisik soyle soyleyeyim, hemde senden ve arkadaslardan fikir almak istiyorum. Oncelikle doktorumdan cok cok memnunum sureci cok guzel yonetti ilgisinden, aciklayici olmasindan, bilgisinden ama rezerv hastasi cok olmadigini dusunuyorum ve aret kamar bu alanda iyi ona gecmek istiyorum( zaten aret hocanin bizim gibilere uyguladigi yontem icin bu klinige karar vermistim ama yogunlugu beni kokurtmustu) fakat bunu doktorumu kirmadan nasil soyleyecegimi bilmiyorum ben insanlari kiramiyorum hele ki bu kadar iyiyken
Sonuç olarak regl tarihimi bekliyorum ve yeni bir tedavi için bir an once doktor mevzusunu cozmem gerek

Cok tesekkur ederim canim benim amin bende sana cok denk gelmisim kader arkadasim ne yapalim nasibimiz simdi degilmis ! Ha evet ilk duydugumda ellim ayagim bosaldi, enejim dustu ama ilk denemem ve ne kadar duysam da temas etmedigim bir duyguydu..
Birde ô kadar güzel yazdin ki biz bize benzeyenlerle ayni yolda yuruyoruz kimimiz çabucak hedefine ulasirken, kimimiz olumsuz sonuçlarla tekrar ayaga kalkip deniyoruz ce maalesef kimimiz de kalacak gücü bulamiyor kendinde.. Dilerim senin de benim de ve bu yolda olan kadinlarda olabilecek en kisa ve dogru zamanda evlat sahibi oluruz. Iyi ki uzun yazdin okumak keyif veriyor bana
Evet opu mevzusu bazen uzucu olabiliyor haklisin, kiyaslama yaparken bu noktada bu duygudan hemen kacmamiz gerek basta beni de uzuyordu fakat kullagimi tikayip sadece kendimi dinliyorum ne kadar basarabilirsem i
Ikizlerini kaybetmene cok uzuldum, acisini bile dusunwmiyorum rabbim saglikla sana yeniden tatirsin bu güzel duyguyu canim benim

Son düzenleme:
Merhaba. Ben de amh değeri düşüklüğü sebebi ile tüp bebek tedavisi görüyorum. Sali günü yumurta toplama olacak ama sadece 2 yumurtam büyüdü ilaçlarla. Yani salı günü umarim 2 yumurta da dolu çıkar 9 yaşında bir oğlum var. O normal yollarla olmuştu ama daha sonra 2.cocugu istediğimiz zaman amh düşüklüğünden normal yolla çocuk sahibi olamadık. Umarim bu ay herkes için kalite embriyolarin oluştuğu, bebislerin sıkı sıkı tutunduğu bir ay olur.

Merhaba, teşekkür ederim. doktor onunla ilgili herhangi birşey demedi amh düşük olduğu için şubat ayına kadar bekleyip deneyelim demişti. Ama ben geçen ay başka doktora gittim sonuçlar Tsh : 3,19 Fsh : 7,86 , Lh : 5,92 , Progesteron : 0,468 , Prolaktin : 16,29 , E2 : 36,37 , Amh 0,87 çıktı. Değerlerimin iyi olduğunu amh düşük ama kötü değil dedi Hsg çekildim rahimde perde çıktı. Onun içinde önümüzdeki ay operatif histeroskopi yapacak. Bu ayı değerlendirelim yumurtan varken dedi femara kullandım cuma günüde çatlatma iğnesi oldum. Olursa eğer duruma göre rahimi dikebileceğini düşüğü önleyecek ilaçlar kullanabileceğimi söyledi. Folik asit omega 3 arı sütü pekmez bu tür şeyleri de kullanıyorum.

Slm kızlar 43 yaşındayım 7 yıldır uğraşıyoruz amh 0.04 bir tüp bebek 2 aşılama iğneler ilaçlar ama Malesef artık umudumun bittiği yerdeyim bir bebeğim olmasını neredeyse imkansız olarak görüyorum ama yinede omega3 d vitamini selenyum folilasit ve hayıt çayı civanperçemi çayı içiyorum en azından menepoza girmeyim diyorum Allahım isteyen herkese nasip etsin basen kalbim ağrıyor okafa çok üzülüyorum ki ama Malesef yapacak birşey yok rabim nasip etmiyorsa elden birşey gelmiyor

Tsh ınız gebelik için yüksek değerde bu gebeliği engelliyor genelde. Her Dr bunu dikkate alıp söylemiyor. Benimde 3 lü bir şeydi yaklaşık 2 Seneyi geçkin levotron 50 mg kullanıyorum. 2.5 değerin altına düşürmek gerek. Burdaki konulardan da okuyabilirsiniz. Bir de kompleks multi vitamin kullanın proxyfemin gibi içeriği mg yüksek olan. Başka markalarda araştırabilirsiniz ben bundan memnunum diye bunu söyledim. Ama tsh de engel oluyor bunu atlamayın. 1.5 max 2 li bir değer olmalı.

Allah size bir mucize versin gönlünüzü ferahlandırsın. Umudunuzu hep Allah tan olsun. Zekeriya a.s evlat için duasını okuyun. Ayeti kerimeleri var sürekli okuyun.

Bende uzun yazmandan keyif aldım . Nasibimizde ne varsa o. Güneş elbet bizim içinde doğacaktır.
Mesela bu sabah doktora gittim.doktor tatildeymis bu ay takviye almıştım belki yumurta sayısı kalitesi değişmiş umuduyla geri geldim. Vardır her şerde bir hayır deyip kendimi avuta avuta geldim evime. Daha zamanı var belli ki.

Hiç canınızı sıkmayın. İstiyorsanız peşini bırakmayın. Amh çok daha düşük olduğu halde hamile kalanlar var. Vitaminlerinizi alın, sağlıklı beslenin. Sporu ihmal etmeyin. Altın yumurtanız sizi bulacaktır.

Agzınıdan bal damlıyor ah inşallah vitaminlerime devam civanperçemi hayıt otu çaylarıma devam ve hergün yürüyüş yapıyorum belki bir gün o altın yumurta gelir ne kadar umudum kalmasada yine insanız işte umut ediyoruz

Amh yükselir doğru beslenme ve takviyelerle benim 0.39 dan 0.47 ye ordan 0.71 e çıktı

Yok doğal ilaçsız tarımlı yerlerden alışveriş yaptım yoğurdumu kendim mayaladım omega3 d vitamini magnezyum qenzim bal polen karışımı kullandım
Bunların omega3 ve ilaçsız tarim hariç diğerlerini yapmaya başladım inşallah faydasını görürüz

Bunların omega3 ve ilaçsız tarim hariç diğerlerini yapmaya başladım inşallah faydasını görürüz
Ben deterjanıma varasıya kadar doğal kullandım zaten ne oluyo bu hormonlardan kimyasallardan oluyo eskiden annelerimiz 50 yaşlarında son çocuklarını doğururlardı şimdi bakıyorum 20 yasında kızlar sıkıntılu

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…