Düşük amh, tüp bebek, yumurta sayısı az olanlar toplanalım kızlar ❤

Düşük amh ile kaç yumurtanız gelişti?

• 1

OY: 49 17,4%
  • 2

OY: 68 24,2%
  • 3

OY: 36 12,8%
  • 4

OY: 39 13,9%
  • 5

OY: 25 8,9%
  • 6

OY: 18 6,4%
  • 7

OY: 11 3,9%
  • 8

OY: 10 3,6%
  • 9

OY: 7 2,5%
  • 10 ve daha çok

OY: 18 6,4%

• Ankete Katılan
    281
Evet büyüdü 2 ocakta opu oldum, sonra arkadan gelen yumurtalar vardı onlar içinde 15 ocakta opu oldum şimdi yine arkadan gelenler var bugün yine doktora gidicem kontrole eğer büyüyorlar ise onlarıda toplatcam inşallah 🙏🏻 aynı döngüde birden fazla opu oluyorsun dual stim deniyor zamandan da inanılmaz tasarruf ettiriyor tabi ki 4 ay da olacağım opuyu 1 ay da olup embriyo biriktirmek havuz yapacaktık çünkü o kesindi
Hakkınızda hayırlısı olsun 🙏 opu işlemi nasıl sonrasında ağrı vs oluyormu

Evet büyüdü 2 ocakta opu oldum, sonra arkadan gelen yumurtalar vardı onlar içinde 15 ocakta opu oldum şimdi yine arkadan gelenler var bugün yine doktora gidicem kontrole eğer büyüyorlar ise onlarıda toplatcam inşallah 🙏🏻 aynı döngüde birden fazla opu oluyorsun dual stim deniyor zamandan da inanılmaz tasarruf ettiriyor tabi ki 4 ay da olacağım opuyu 1 ay da olup embriyo biriktirmek havuz yapacaktık çünkü o kesindi
Merhaba
Ayda 3 kere bile olabilir arkadan yumurta geliyorsa dual stim deniyor bu yönteme, yazıp araştırabilirsin, az yumurtası olanlarda zamandan tasarruf ettirmiş oluyor her havuz için 1 ay beklense oldukça zaman geçiyor çünkü
Merhaba nasılsıniz banada bir ayda iki toplama yapılacak önden giden 12 mm bir yumurta diğerleri 3mm lik 2 yumurta var 12 mm olanı alacak sanırım ayda iki defa opu olunca agriniz oldumu

Hanımlar merhaba öncelikle burada yeniyim siteyi öğrenmeye çalışıyorum lütfen kusura bakmayın 😊 benimde sizlere danışmak istediğim birsey var yıllarca polikistik over sendromu var denildi ve doğum kontrol hapları kullandım bekarken karından ultrasonla koydular taniyi ama şöyle bisey oldu evlendim ilk vajinal muanemde pkos yok herseyin düzgün güzel dendi sonraki muanemde ise ise yumurtalık rezervim azaltmış olarak çıktı ama değeri 0,22 doktorum bu kadar kısa sürede bu düşüş olamaz dedi bir sürü test falan ama sonuç yine aynı 😔 size sorum şu benim kafa içi basıncım yüksek tedavim goruyorum ama yumurta toplanırken karından yapılacak olan iğneler tetikler diye korkuyorum benimle aynı durumu ya da benzerini yaşayan hanımlar varsa lütfen bilgi verin öyle çok bunalımdayım ki sürekli ağlayıp duruyorum umarım herkes bebeğine sağlıklı bur şekilde kavuşur 😔😔

Çok teşekkür ederim vitaminlere başladım zaten peki iğneler sizde baş ağrısı yaptı mı hidrosefaliyim benzeyen bir rahatsızlığım var ondan korkuyorum hormon iğneleri etkiler başımın ağrısını diye
Bende yapmamıştı ağrı ama durduk yere ağlıyordum 😂

Merhaba

Merhaba nasılsıniz banada bir ayda iki toplama yapılacak önden giden 12 mm bir yumurta diğerleri 3mm lik 2 yumurta var 12 mm olanı alacak sanırım ayda iki defa opu olunca agriniz oldumu
Adet ağrısı gibi oldu şişkinlik ve gaz sıkıntım oldu benim, hatta şuan 3. Kez opuya hazırlanıyorum aynı döngüde hiç korkma bir bir biriktir sağlıklı embriyoların olur inşallah 🙏🏻

Adet ağrısı gibi oldu şişkinlik ve gaz sıkıntım oldu benim, hatta şuan 3. Kez opuya hazırlanıyorum aynı döngüde hiç korkma bir bir biriktir sağlıklı embriyoların olur inşallah 🙏🏻
Teşekkür ederim yorumunuz için 12 mm olanın erken catlamasindan korkuyorum aslinda

Bende yapmamıştı ağrı ama durduk yere ağlıyordum 😂
Ay inşallah bende de yapmaz bu ay adetimle birlikte başlayacağım tedaviye umarım güzel geçer çünkü psikolojik olarak çok bittim 3 ay önce her şey normal çıkıyor sonra ki kontrolde sorunu öğrenince bir de ek hastalıklar baya yıprattı beni hepimiz için hayırlısı olsun ve en güzeli olsun ne diyeyim 😔🤲🤲

Ben 33 yaşındayım..7 aylık evliyim..Yaşımdan dolayı erken çocuk düşünmeye başladık..Öncesinde değerlerimi ölçtürdüm..Amh değerim 0.21 çıktı..Annem de erken menapoza girdiği için genetik bir şey bu..Henüz bir tedaviye başlamadım.6 ay doğal yollardan deneyeceğiz.Eğer olmazsa doktora danışacağız.
Benim amh 0.1’di. Tüp bebek ile bebeğime kavuştum ilk denemede. Siz en iyisini bilirsiniz kendiniz için ama kendi deneyimimden yola çıkarak beklememenizi tavsiye ederim. Ben de 6 ay doğal, 3 tane de aşılama ile zaman kaybetmiştim çünkü. Doktora ilk gittiğimde 2019’du, 33 yaşındaymışım. 2022 mart’ta tüp bebeğe başlayıp mayıs ayında hamile kaldım. 35 üzeri olunca riskli hamilelik kategorisinde değerlendiriliyor down sendromu bakımından. Çok şükür kızım sağlıklı ama yaş riski yüksek çıkınca ileri testlerin sonucu gelene kadar ne yaşadığımı bir ben bilirim. Bekleyecekseniz de 35’i geçme konusunda aklınızda olsun bu tecrübe. Ona göre size en uygun zamana karar verin. Şansınız açık olsun 🙏

Kizlar selam.. adetin 2. Gunu hormon testimin sonuclarini ekledim.. amh degerimi bilmiyorum yasim 38 . Bugun ignelere baslayacagim. Muayenede 10 11 ymrta gordu.. ama bu degerlerden ne anlamam gerekir.. druma attim. Musait olunca donecektirde merak iste.

Eklentiler

• 1000049883.jpg
    1000049883.jpg
    17,4 KB · Görüntüleme: 60
Kizlar selam.. adetin 2. Gunu hormon testimin sonuclarini ekledim.. amh degerimi bilmiyorum yasim 38 . Bugun ignelere baslayacagim. Muayenede 10 11 ymrta gordu.. ama bu degerlerden ne anlamam gerekir.. druma attim. Musait olunca donecektirde merak iste.
Fsh biraz yüksek canım. Benimki 11.8 . Doktor 10-11 yumurta gördüyse iyi. Amh değerin iyidir diye tahmin ediyorum bu kadar yumurtaya 🙏 tüp bebeğe mi başlıyorsun?

Fsh biraz yüksek canım. Benimki 11.8 . Doktor 10-11 yumurta gördüyse iyi. Amh değerin iyidir diye tahmin ediyorum bu kadar yumurtaya 🙏 tüp bebeğe mi başlıyorsun?
2 senedir deniyoruz olmuyor. Gecen ay asilama oldum tutmadi..ilk bebek icin de cok ugrastim. Yas 38 oluncada daha fazla beklemek istemedik. bugun tup bebege basladim. Ilk ignemi olucam hayirlisiyla. 10 11 gordu ama ucu acik konustu tabi..ne kadari harekete gecer bakicaz dedi.

2 senedir deniyoruz olmuyor. Gecen ay asilama oldum tutmadi..ilk bebek icin de cok ugrastim. Yas 38 oluncada daha fazla beklemek istemedik. bugun tup bebege basladim. Ilk ignemi olucam hayirlisiyla. 10 11 gordu ama ucu acik konustu tabi..ne kadari harekete gecer bakicaz dedi.
Hakkında Hayırlısı olsun kuzum. Benim hikayem bu topiğin ilk sayfasında ilk msjda yazıyor. Ben de uzunca bi süre denedim 4 aşılama oldum ama malesef olmadı. Sen de yeterince beklemişsin canım 🙏 inşallah bu ay güzel yumurtaların olur.

Hakkında Hayırlısı olsun kuzum. Benim hikayem bu topiğin ilk sayfasında ilk msjda yazıyor. Ben de uzunca bi süre denedim 4 aşılama oldum ama malesef olmadı. Sen de yeterince beklemişsin canım 🙏 inşallah bu ay güzel yumurtaların olur.
Okudum canim. Gercekten herkesin hikayesi farkli zor.

Gozun gonlun aydin olsun oncelikle insallah saglikla ilerler surecin. Bende aret kamar klinigindeyim ama emre karatekelioğlu île devam ediyorum aret hoca arasinda cok kalmistim ama yogun ve surekli cekimlere gidip hastalarini doktorlara dagitiyor ô yuzden secmedim ama hatta mi yaptim acaba 🙈 aslinda doktorum cok sahane biri ama tek yumurtam buyudu 22mm oldu carsamba opu oldum maalesef dollenme olmadi bugün doktorum kendisi arayip haber verdi.
Canım kesin mi döllenmenin olmadığı 🙏 Ah Allahım o bir embriyoyu beğenmiyor bazıları halbuki ne kadar kıymetli. Ben de başta bir tane olduğu için üzülmüştüm sonra şükrettim. Canım yeğenimiz en doğru zamanı bekliyor sanıyorum ki. Doktor'un ne dedi? Tekrar başlayacak mısınız sürece?

Canım kesin mi döllenmenin olmadığı 🙏 Ah Allahım o bir embriyoyu beğenmiyor bazıları halbuki ne kadar kıymetli. Ben de başta bir tane olduğu için üzülmüştüm sonra şükrettim. Canım yeğenimiz en doğru zamanı bekliyor sanıyorum ki. Doktor'un ne dedi? Tekrar başlayacak mısınız sürece?
Yaaa sen beni bosver simdi sen nasilsin nasil hissediyorsun🩷 bugun hep aklima geldin disarida netim yoktu yazamadim 🙈
Kacinci gune girdin kendini nasil hissediyorsun canimin ici ??

X