Düşük amh, tüp bebek, yumurta sayısı az olanlar toplanalım kızlar ❤

Düşük amh ile kaç yumurtanız gelişti?

• 1

OY: 48 17,2%
  • 2

OY: 68 24,4%
  • 3

OY: 35 12,5%
  • 4

OY: 39 14,0%
  • 5

OY: 25 9,0%
  • 6

OY: 18 6,5%
  • 7

OY: 11 3,9%
  • 8

OY: 10 3,6%
  • 9

OY: 7 2,5%
  • 10 ve daha çok

OY: 18 6,5%

• Ankete Katılan
    279
Amh ve fsh degerleriniz ne kaç günde 1 adet oluyorsunuz

Merhaba hoş buldum canım,
Testin iyi görünüyor. İnşallah çok kaliteli yumurtalar gelisir. O ay, bu aydir:)

Sizin de başınız sagolsun. Bu hayatta en çok istediklerimizden sınanıyoruz belli ki. Ben de çok çocuklu bir aile kurma arzusundaydim ama kader işte. Önce biz istemedik sonra da nasip olmadı 2 yıldır. İnşallah hiçbir şeye gerek kalmadan spontan hamile kalırsınız.

Arkadaşlar üst üste 2 ay opu işlemi yapılır mı? Havuzlara yapanlar cevaplayabilir mi? Yoksa dinlendirme mi yapılıyor? Bir sakıncası var mı?
merhaba, evet yapılabiliyor ben havuz yöntemi ile bir kaç yumurta biriktirmeye çalıştım doktor opudan sonraki ay kontrole çağırdı ama önceki opudan kalma kalıntılar kalmış içerde regl ile beraber bunlar atılır dedi yumurtaları ölçtü bu ay uygun değil bir dahaki ay gel tekrar opu yapalım dedi öyle yaptık. Yani yumurtaların uygunsa üst üste 2 ay opu olur canım:)

selam canım, ya amh çok değişken aslında günlük yediğimiz içtiğimizle hatta o ay döngümüze bağlı olarak hangi gün ölçtürdüğümüz ile bile değişiyor. Benım ilk 0,43 tü sonra 0,27 oldu 2 sene sonra ölçtürdüm 0,32 olmuş 6 ay sonra ölçtürdüm 0,1 olmuş prp yaptırdım sürekli kontrol ettirdim aynı çıktı bir değişkenliği olmadı. Bende doktora 0,27 den 0,32 ye çıktığında sevinip sormuştum o da aynı canım demişti yani 1 in üstünde bir değer almadığın sürece kötü demişti.

Bu zaten döllenmiş yumurtayı koydukları için canım geç döllenme durumu olmuyor.
Biliyorum canım biliyorum da bir umut işte belki kana geç düşer geç gösterir falan kendinş diye yok mu hiç öyle örnekler . Tüp te 10 11 de pozitif çıkmazsa kesinlikle negatif mi yani (

Selam tatlim, peki sen amh hep ayni yerde mi yaptirdin ?
Çünkü bildigim bir islem yaptirmazsan olumlu olumsuz hic degismez canim cok kafa yormustum bu amh ile :)
ben 2020 de ogrenmistim 0.2 ydi ara ara yaptirdim hep ayni cikti ta ki bu sene 2 folikülum kalmisti tekrar amh baktirdim 0.1 dusmustu. Neyse prp yaptirdim amh artti ama onemli olan folikül sayim artmis olmasiydi yoksa amh sayisi cokta onemi degil.
Benim bildigim fsh senin dediklerinle sürekli degisen bir deger.

evet canım hepsini biruni laboratuvarında yaptırdım, prp den sonra yumurta sayısı bende de arttı 6 yumurta topladılar ama 3. güne kalan 2 tane oldu yani 6 dan yarısı ya olgun değildi ya döllenmedi gibi gibi prp sanırım kaliteye daha çok etki ediyor. fsh ı ama ölçtürmedim ilk öğrendiğimde ölçtürmüştüm bi bir daha baktırmadım

edahandro edoşumm yine ben geldimm
Aşılama hakkında bana azcık şey şeyetsen
Doktor bize aşılama önerdi eşimin sonucunu bekliyordu bende tam karar verememiştim ama eşimin sonucu sanırım sıkıntılı
Tutma ihtimali, süreç falan nasıl sana sormak istedim sen tecrübelisin kuzum keşke olmasaydın ama

Amh ve fsh degerleriniz ne kaç günde 1 adet oluyorsunuz
Son zamanda hiç bakilmadi degerime. Amh için baksak 0,0.. bir şey çıkar dedi doktor. Adet olunca gidiyorum, yumurta görürsek ilaç veririm diyor. 1 tane görünüyor ama küçük ya da şekli düzgün değil diye ilaç da vermiyor (klomen gibi).
Normalde 26 günde bir adet oluyorum ama dön aylarda daha sık olduğumda oldu. Yumurta rezervi azalınca düzensizlik olur normal dedi doktor. Altın yumurtayı bekliyorum.

Ayy super 2 tane de gayet iyi canim cok sukur eger kaliteye etki ediyorsa bence hani iki olsun bizim olsun bence :)
Simdi tedavi asamasindasin ô zaman transfer ne zaman hayirlisi île ?

Ayy tatlim kusura bakma lütfen bildirimini gec fark ettim
Bana henüz vermedi sadece tedaviye badlsdiginda bunu yapman gerekir demisti ô aklimda kalmis tedaviyede baslayamadim henüz oyle kaldi. Yani benim de her ay acaba hamileysem iliski zarar verir mi diye aklimdan geciyor ama bir ara bir doktoru dinlemistim demisti ki bebegin olmasi icin bir kanal var ve iliski de ô kanaldan geciyor yani bebegi var eden bu kanala iliski zarar veremez asla demisti evet mantikli yani bence de ama yillarca cabalayinca insan tereddut etmiyor degil

Hoşgeldin kuzum sana aşılama topiğimden cevap vereceğim ❤

Hep öyle duam ettim bekledim ama bir taraftan da tıbbi aşamalara girdim. 7 ay önce 1 kez kimyasal oldu 3.5 yıl sonra umutlandım. Geçen ay tüp bebeğe gittik transfer nasip olmadı. Üstelik ileriye dönük 2. Kez opu embriyo dondurmayı düşünüyoruz. İlki tüp bebek olsa da sonra belki doğal olur diye istiyordum. Spontane hiç sağlıklı gebelik olur mu bilmiyorum Allah bilir. İçten içe bekleyip istesem de gerçeklerle yüzleştim ve en kötüye göre düşünüp hareket ediyorum artık. Çok istemek değil de vakti gelince anne olmak istedim hayaller kurdum hayal kurmak iyi değilmiş. Çok teşekkür ederim

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…