Düşük amh, tüp bebek, yumurta sayısı az olanlar toplanalım kızlar ❤

Düşük amh ile kaç yumurtanız gelişti?

• 1

OY: 48 17,2%
  • 2

OY: 68 24,4%
  • 3

OY: 35 12,5%
  • 4

OY: 39 14,0%
  • 5

OY: 25 9,0%
  • 6

OY: 18 6,5%
  • 7

OY: 11 3,9%
  • 8

OY: 10 3,6%
  • 9

OY: 7 2,5%
  • 10 ve daha çok

OY: 18 6,5%

• Ankete Katılan
    279
Yaşım 35 ocakta resmi olarak. 5.5 yıldır evliyiz. 3,4 çocuk düşünüyordum hep. Şimdi 2 transfer yapalım dedik geriye dondurulmuş kalmıyor. Kafam çok karışık bunlar tutarsa İnşaAllah ileride istersek yaştan dolayı rezerv düşer kaliteli yumurta olmazsa hiç felan diye korkuyorum. Tüp bebeğe gitmeden de bu tüple nasip olacaksa ne hikayeler okuyoruz acaba bana da sonra normal yolla gebelik nasip olur mu diye düşünüyordum. Hiç normal gebe kalamayacak mıyım 😢😔 Herşey nasip kısmet ama baştan önlem almak amaçlı 2.opu düşündük. Bir de taze transfer başarı oranı daha yüksek dedi Dr. Rahim içi inceliği çıktı transfer olamadım. Nar suyu progestan da fayda etmedi 5 günde. 6 embriyo un 2si donduruldu. 11 yum 9 u dolu idi. 5 tane dondurulmuş okur en az diye bekliyordum. Demek ki kalite sorunu var ilerlemediler. Bir daha ki ay rahim kalınlaşırsa transfer mi olsam yoksa tekrar opu olur mu bilemiyorum. Maddi olarak da tekrar 35 bin en az tekrar harcanacak bizi zorluyor.
Canım benimde 4 tane toplandı. 4 ude dollendi ama 3. Güne 1 tane geldi. Sprem faktorunden diğer 3 u devam etmemiz. Ki eşimde de sorun yok görünüyordu. Elimde 1 tane kaldı transfer ettik.
Sende haklısın ben elimde donmuş 1-2 tane olsa süreci çok rahat gecirirdim. Havuz yapmak mantıklı senin için. Bende bu ay 38 oluyorum.

Benim 2. Tedavim. Amh 0.11. 1 hafta oldu tedaviye başlayalı. Yumurtalar büyümediği için iptal oldu bugün tedavim. Gözlerim kapandı ağlamaktan. İlk tedavimde 2 yumurta vardı ama çok güzel büyümüşlerdi toplanmıştı. Bu tedavide niye böyle oldu? Niye büyümez? Hep mi böyle olacak? Daha da mı kötüye gidiyorum demek bu? Şok içindeyim acı içindeyim ne yapacağımı şaşırdım.
Öyle bisey yok eğer çok küçük yumurtayla başladıysa buyumeyebiliyor bana da olmustu ertesi ay büyüdü.reservm cok.dusuk 2 yumurta oluyor buna da şükür 4 yıldır transfer için uğraşıyorum son gittigim doktorda embriyom oldu donduruldu nasip olursa onu olucam. Ari ürünlerini cok kullandım megafert die bi vitamin kullandım.plates yaptim falan filan umutsuzluk yok kızlar yumurta varsa umut var

Herkese merhaba
Kadınlar kulübünde gezinirken başlığı gördüm. Sadece ilk sayfayı okuyabildim, ve işte benim durumum dedim. Hikayeme gelecek olursam, 40 yaşındayım. 1 kızım var. 2 senedir 2. Bebeği istiyorum ama hamile kalamıyorum. Geçtiğimiz temmuz ayında doktorum 1 tane yumurta gördü ve klomen ve gonalf iğne verdi, 1 yumurta olsa da toplanacakti ama opu günü gittiğimizde erken catladigini gördü doktorum ve işlem iptal edildi. Takip eden aylarda ya yumurta izlenmedi ya da çok küçük ve düzensiz görünüyor diye hiçbir ilaç verilmedi. Bu ay adetim gecikti doktor tarlusal verdi, onu kullanıyorum. Takviye olarak ocean omega 3 ve promotil women kullanıyorum. Öncesinde 2 kutu argifertil ve 5-6 kutu biesteron kullandım.
Gittikçe umudum azalıyor, mutsuz, huysuz suratsız biri oldum bu süreçte. Eşim beni anlamıyor. Adım adım menopoza giriyorum. Beni bir tek siz anlayabilirsiniz.

Canım benimde 4 tane toplandı. 4 ude dollendi ama 3. Güne 1 tane geldi. Sprem faktorunden diğer 3 u devam etmemiz. Ki eşimde de sorun yok görünüyordu. Elimde 1 tane kaldı transfer ettik.
Sende haklısın ben elimde donmuş 1-2 tane olsa süreci çok rahat gecirirdim. Havuz yapmak mantıklı senin için. Bende bu ay 38 oluyorum.
Kaçıncı gündesin sonuç belli mi? İnşaAllah hayırlı olur. 3 ay yumurta kalitesi için vitamin takviyekullanarak sonra mı opu olsam yoksa transfer olarak sonuca mı baksam bilemiyorum. 3 ay da kalite çok değişir mi ki

Kaçıncı gündesin sonuç belli mi? İnşaAllah hayırlı olur. 3 ay yumurta kalitesi için vitamin takviyekullanarak sonra mı opu olsam yoksa transfer olarak sonuca mı baksam bilemiyorum. 3 ay da kalite çok değişir mi ki
Hiç bilmiyorum canım.
Bende bu tüp bebek surecine balıklama atladım, öncesinde vitamin vs kullanma fırsatım hiç olmadı.
Benim belli değil henüz, test yapacağım anı düşündükçe kalbim sikisiyor.

Hiç bilmiyorum canım.
Bende bu tüp bebek surecine balıklama atladım, öncesinde vitamin vs kullanma fırsatım hiç olmadı.
Benim belli değil henüz, test yapacağım anı düşündükçe kalbim sikisiyor.
İnşaAllah hayırlı sonuç alırsın canı gönülden isterim. Bende senin gibi çok ani başladım öncesinde çok hazırlık yapamadım çünkü taşındım uzun sürdü felan. Bekle bekle nereye kadar dedik bir Dr bulduk atladık. Çok hevesli olmamak lazımmış 😔imtihan içinde imtihan çıkabiliyor. Hazırlık da epey değiştiriyormuş okuyorum burda

Herkese merhaba
Kadınlar kulübünde gezinirken başlığı gördüm. Sadece ilk sayfayı okuyabildim, ve işte benim durumum dedim. Hikayeme gelecek olursam, 40 yaşındayım. 1 kızım var. 2 senedir 2. Bebeği istiyorum ama hamile kalamıyorum. Geçtiğimiz temmuz ayında doktorum 1 tane yumurta gördü ve klomen ve gonalf iğne verdi, 1 yumurta olsa da toplanacakti ama opu günü gittiğimizde erken catladigini gördü doktorum ve işlem iptal edildi. Takip eden aylarda ya yumurta izlenmedi ya da çok küçük ve düzensiz görünüyor diye hiçbir ilaç verilmedi. Bu ay adetim gecikti doktor tarlusal verdi, onu kullanıyorum. Takviye olarak ocean omega 3 ve promotil women kullanıyorum. Öncesinde 2 kutu argifertil ve 5-6 kutu biesteron kullandım.
Gittikçe umudum azalıyor, mutsuz, huysuz suratsız biri oldum bu süreçte. Eşim beni anlamıyor. Adım adım menopoza giriyorum. Beni bir tek siz anlayabilirsiniz.
Benim durumumda olan var mı? Birkaç ay yumurta gorulmeyip sonra folikul izlenen var mı? Lütfen bana da umut olun:KK43:

Benim durumumda olan var mı? Birkaç ay yumurta gorulmeyip sonra folikul izlenen var mı? Lütfen bana da umut olun:KK43:
Canim benim oncelikle senin durumuna benzer bir sey yasamadim rezerv sorunu olan kadinlariz doktorlari dinlerken anladigim kadariyla sanirim aydan aya folikul sayisi degisebiliyor.
Ve soylemek isterim ki sakin ol lütfen hepimiz care ariyoruz, birkaç icimizi rahatlatacak sozcukler duymak istiyoruz, cok sukur bir evladin var bu guzel kutsal duyguyu tatirmis sana rabbim, dilerim tekrar yasarsin bu duyguyu🌸
Haddim de degil belki soylemek bunun icin de ozur dileyeyim basta, eger seni kiracaksam ama lütfen 'suratsiz, mutsuz, huysuz' olma inan hepimiz senin yasadigin bu anneligi bir kez yasamak icin neler vermezdik.. Dilerim her sey gonlunce olur 🍀

Canim benim oncelikle senin durumuna benzer bir sey yasamadim rezerv sorunu olan kadinlariz doktorlari dinlerken anladigim kadariyla sanirim aydan aya folikul sayisi degisebiliyor.
Ve soylemek isterim ki sakin ol lütfen hepimiz care ariyoruz, birkaç icimizi rahatlatacak sozcukler duymak istiyoruz, cok sukur bir evladin var bu guzel kutsal duyguyu tatirmis sana rabbim, dilerim tekrar yasarsin bu duyguyu🌸
Haddim de degil belki soylemek bunun icin de ozur dileyeyim basta, eger seni kiracaksam ama lütfen 'suratsiz, mutsuz, huysuz' olma inan hepimiz senin yasadigin bu anneligi bir kez yasamak icin neler vermezdik.. Dilerim her sey gonlunce olur 🍀
Haklısın, kızımı verdiği için rabbime sonsuz şükürler olsun. Ama kızımı öyle bir dönemde kucağıma aldım ki anlatamam. 8 aylik hamileydim kayinpederime kanser teşhisi kondu. Kızım 1 aylikti babama kanser teşhisi kondu ve tedavi süreci başladı. Kizim 9 aylikti babam vefat etti, 10 aylikti kayinpederim vefat etti.Kızımın bebekligini hatırlamıyorum desem yalan olmaz.
Tüm duam Allah isteyen herkese anneliği tattirsin,kimsenin kucağını boş bırakmasın ama 1 çocuğunuz olunca emin olun ona kardeş isteyeceksiniz.

Buldum dün gece şans eseri önüme çıktı takibe aldım hemen topic ismi nasıl kopyalanıyor bilmiyorum 40 yaşından sonra anne olmaya cabalayanlar olarak geçiyor, bunu sonrada açmışlar sanırım o topiğin devamıymış ama 2013 ten beri var. Sanırım bahsettiğiniz bu
Aktif mi sayfa bende aktif değil isim değiştirdilerse takip etmek istiyorum çünkü çok tecrübeler var

Merhaba, bende 39 yaşındayım. Sebepsiz infertilite tanısı aldım. Ekimde amh 0,97 idi. Şimdi kaç bilmiyorum. Agrifertil ve bioesteron kullandım. Fakat kullandığım ay karaciğer enzimlerimi fırlattığı için takviye dahil ağrı kesici kullanmam bile yasaklandı. Kolonya, dezenfektan, krem bile kullanamadım. Tüp bebek tedavime başlayamadım ertelendi. Bu ay gözümü kararttım azda değer düşünce doktorum yine takviyesiz sadece Pergoveris ve kan pıhtılaşma sıkıntım için Clexane verdi. Beş yumurta oluşmuş, büyümesi güzel dendi. Bir gün ertesi tekrar kontrol var. Kahveyi çok severdim bir taneye indirdim, kuruyemiş, incir, havuç,yeşil ne varsa yemeği ise yemeği salata ise salatası çok dikkat ediyorum. Ambalajlı gıda tüketmiyorum, ev hanımıyım hareketsiz kalmamaya çalışıyorum. Dışarı çıkabilirsem yürüyorum, çıkamazsam yogadayoganın hafif egzersizini

Merhaba, bende 39 yaşındayım. Sebepsiz infertilite tanısı aldım. Ekimde amh 0,97 idi. Şimdi kaç bilmiyorum. Agrifertil ve bioesteron kullandım. Fakat kullandığım ay karaciğer enzimlerimi fırlattığı için takviye dahil ağrı kesici kullanmam bile yasaklandı. Kolonya, dezenfektan, krem bile kullanamadım. Tüp bebek tedavime başlayamadım ertelendi. Bu ay gözümü kararttım azda değer düşünce doktorum yine takviyesiz sadece Pergoveris ve kan pıhtılaşma sıkıntım için Clexane verdi. Beş yumurta oluşmuş, büyümesi güzel dendi. Bir gün ertesi tekrar kontrol var. Kahveyi çok severdim bir taneye indirdim, kuruyemiş, incir, havuç,yeşil ne varsa yemeği ise yemeği salata ise salatası çok dikkat ediyorum. Ambalajlı gıda tüketmiyorum, ev hanımıyım hareketsiz kalmamaya çalışıyorum. Dışarı çıkabilirsem yürüyorum, çıkamazsam yogadayoganın hafif egzersizini
Yapıyorum.(8.000 adıma tekabül ediyor) Düzenleyemeden kaydettim yanlışlıkla kusura bakmayın. Diyeceğim o ki gıda takviyesiydi, ilacıydı yüklemenin bol olduğu bu süreçte karaciğeri ihmal etmeyelim.🙏 Sizlerden çok şey öğrendim. Yeri geldi ağladım yeri geldi avundum. Ben de tecrübemi paylaşmak istedim. Umarım hepimiz yavrularımıza kolaylıkla ve sağlık ile kavuşuruz.🌺

Herkese merhaba
Hoşgeldin canım ❤
Öncelikle Çok şükür kuzum bir evladın var Allah bağışlasın 🙏
Ben şimdi agrifertil ve biosteron kullanıyorum. Bir umut kendi kendime hamile kalırsam diye bekliyorum kuzum. Bugün ovulasyon testim koyuulaşmış. Değerlendirmelere devam ediyorum.

Dediğin irili ufaklı yumoş olayı bende de var. Okumuşsundur ilk sayfada. Bakalım 12 aralıkta gittiğimde bana böyle irili ufaklı olmaması için ilaç verecekler. Ben ilk sayfadaki yorumumu gelişmeler oldukça güncelliyorum kuzum. Yorumları takip edemesen de ordan kontrol edebilirsin. Merak ediyorum hangi ilacı vereceğini. Aslında sana da böyle ilaç vermeleri gerekmez miydi ki? Her Doktor'un yolu yöntemi başka oluyor. İnşallah mucizen seni bulur canım ❤

Eklentiler

• IMG_20231203_132550.jpg
    IMG_20231203_132550.jpg
    49,6 KB · Görüntüleme: 38
Merhaba canım aramıza hoşgeldin ❤
Bak o takviye lerin karaciğer enzimlerini yükseltebileceğini bilmezdim bize bir bilgi daha ögrettin canım teşekkür ederiz 🙏 benim doktorum hiç takviye vermiyor ama ben kendim araştırıp buldum. Bir süre kullanacağım sanırım. 20 aydır bebek istiyorum sanırım tahammülüm kalmadı artık 🍀 tüm tuşlara basıyorum. Hakkımızda hayırlısı olsun. Umarım ben de biraz egzersiz yapabilirim 🥰

Kuzucum sana da yumoş baskılayıcı vermiş ya hani Doktor'un. Sana ilişki yok dendi mi?

Benim şimdi yumoşum çatlamak üzere ve değerlendiricem. Ama hamile kalırsam ve hamile olduğunu öğrenemeden 8 gün sonra yumoş baskılayıcı verecek Doktor. Hamile olursam bebeğe zarar verir mi ki? İlişki yasak mı acaba diye aklıma düştü. Zaten hamile kalamam ben ama işte yine de insan umut ediyor

Haklısın, kızımı verdiği için rabbime sonsuz şükürler olsun. Ama kızımı öyle bir dönemde kucağıma aldım ki anlatamam. 8 aylik hamileydim kayinpederime kanser teşhisi kondu. Kızım 1 aylikti babama kanser teşhisi kondu ve tedavi süreci başladı. Kizim 9 aylikti babam vefat etti, 10 aylikti kayinpederim vefat etti.Kızımın bebekligini hatırlamıyorum desem yalan olmaz.
Tüm duam Allah isteyen herkese anneliği tattirsin,kimsenin kucağını boş bırakmasın ama 1 çocuğunuz olunca emin olun ona kardeş isteyeceksiniz.
Ah kardeşim yaşım 35 anne olsam hemen 36 37 belki. 4 yıldır uğraşıyorum. 5.5 yıldır evliyim. 1 kardeşim vardı 1. 5 yıl oldu vefat etti. Benim hiç kardeşim kalmadı. Lisans mezunuyum ama iş hayatı istemedi eşimde bende. çocuklarım olsun kardeşleri olsun 3, 4 tane diye düşündüm ama nasip olmadı henüz. Seni anlıyorum çünkü olmayan hiç tatmadığım duygunun özlemindeyim bir de onun için kardeşler düşünüyorum yaşım epey ilerleyecek çünkü. hazırlık yapamadan tedaviye başladık ve beklediğim gibi olmadı. Hem acele ediyorum gebe kalsam hayırlısıyla diye hem ilerisi için dondurulmuş embriyo düşüyorum bunun için tekrar opu lazım. Rahim inceliği çıktı bu çözülecek mi bakalım. Şuan babama bakıyoruz 4. Derece kanser çıktı umut yok pek dediler ama acı çekmemesi için uğraşacağız. Eşim hem bana hem ona hem işe koşuyor. Cenneti kazanırsak sonsuz mutluluk orda burası hep imtihan 🤲😔

Ah kardeşim yaşım 35 anne olsam hemen 36 37 belki. 4 yıldır uğraşıyorum. 5.5 yıldır evliyim. 1 kardeşim vardı 1. 5 yıl oldu vefat etti. Benim hiç kardeşim kalmadı. Lisans mezunuyum ama iş hayatı istemedi eşimde bende. çocuklarım olsun kardeşleri olsun 3, 4 tane diye düşündüm ama nasip olmadı henüz. Seni anlıyorum çünkü olmayan hiç tatmadığım duygunun özlemindeyim bir de onun için kardeşler düşünüyorum yaşım epey ilerleyecek çünkü. hazırlık yapamadan tedaviye başladık ve beklediğim gibi olmadı. Hem acele ediyorum gebe kalsam hayırlısıyla diye hem ilerisi için dondurulmuş embriyo düşüyorum bunun için tekrar opu lazım. Rahim inceliği çıktı bu çözülecek mi bakalım. Şuan babama bakıyoruz 4. Derece kanser çıktı umut yok pek dediler ama acı çekmemesi için uğraşacağız. Eşim hem bana hem ona hem işe koşuyor. Cenneti kazanırsak sonsuz mutluluk orda burası hep imtihan 🤲😔
Canım Allah dayanma gücü versin gerçekten zor bi sınavdayız ve sınavımız bebek dişinda başka başka faktörlerle daha da zorlaşıyor. Allah babana şifa versin çektirmesin inşAllah canım ❤

X