Düşük AMH , fsh yüksekliği

ykumy

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
2 Haziran 2024
10
4
28
Arkadaşlar merhaba. 2019 yılında bi düşüğüm var, kürtaj oldum sonrasında ara verdik. 1 yıldır tekrar uğraştık ama olmayınca doktora gittik. Amh : 0.48
FSH : 13.5
LH : 4.98
Çıktı, ve doktorum doğal yolla olmayacağnı söyleyerek tüp bebek önerdi. Yaşım 28. 2 gün önce rahim filmi çekildi, sol tarafımda yapışıklık varmış. Hallettik onu çok şükür. Dogal yollarla olma ihtimali hiç mi yok? Ayrıca doktor folik asit başlatmadı ama ben içmeye başladım, ve beslenmemi tamamen değiştirdim.

Doğal yollarla olmaz diye bir şey yok ama sağlıklı çiftlerde her ay %15 gebelik şansı oluyorsa sizinki daha düşük oluyor. Bir de amh gittikçe düştüğü için doktorlar vakit kaybetmek istemiyor. Yumurtalık rezervi en önemli konu tüp bebekte, yaşınız da genç şansınız yüksek ben vakit kaybetmezdim sizin yerinizde olsam.

doğal yoldan şansınız daha düsük ama yok değil. fsh ve amh yaş ilerledikçe zaten doğal döngüde gebelik için daha uygunsuz olur. amh zaten her reglinizde azlacak, fsh da yaşınız ilerledikçe yükselmeye devam edecek. ben de 28 yasindayim, fsh 9.31 çıktığında doktorum vakit kaybetmeden gebelik düsün cünkü fsh istediğimizden yüksek ve yaş aldıkça yükselmeye devam edecek demisti. ama benim amh yüksekti pcos olduğum için.

bence vakit kaybetmeden tüp bebeğe başlayın. ne kadar yüksek rezerv ile başlarsanız sağlıklı yumurta toplanma ihtimali o kadar yüksek olur. Allah yardımcınız olsun

Çok teşekkür ederim. Allah hepimizin yardımcısı olsun..

Teşekkür ederim bayramdan sonra başlayalım dedi doktorum. Başlayayım o zaman, süreç çok yıpratıyor.. ne yapacağımı şaşırdım

Var tabi ki neden olmasın doktorunu değiştir derim. 001 amh ile bile doğal yoldan gebe kalanlar oluyor. Sadece olan ustalarının kalitesini artirman lazım sağlıklı beslen. Vakit kaybetmemek için eşinde sperm testi versin. Benimde amh 0,03. Adette Olamıyorum 65 gündür. Bir arkadaşım 0,4 amh ile doğal yoldan şu an gebe. 0,1 ile gebe kalanda var 0,2 ile de. Hatta daha düşüğü ile de. Sadece stres yapmayın rahatlayın vitaminleri kullanın sağlıklı beslenin yumurta kalitesi artırmak için beslenme programı alabilirsiniz diyetisyenlerden online paket

Ama eğer vakit kaybetmeyim derseniz tüp bebeğe başlamanızı tavsiye ederim çünkü zaman geçtikçe rezerv düşüyor ve hormonlar bi bozulunca malesef baş edilmiyor

Eşimde de hareketsizlik var. Amh 0.48 fsh 13.5 ama benim adetim hep düzenliydi. Bu ayra rahim filmi çekildi yalnızca yumurtlamadan 2 gün önce ve yumurtlama günü ilişki yaşayabildik, umudumu yitirmek istemiyorum ama bu değerlerle doktorum tüp bebek bile zorlayacak bizi dedi.

Eşiniz için bilmiyorum ama siz bu değerle doğal bile hamile kalırsınız doktorunuz neden öyle dedi bilmiyorum ama benim doktorda 0,01 ile çok fazla gebe kalan var. Benim amh 0,03 Fsh sürekli değişiyor bi ara 74 leri bile gördü en son 35 'di. O zaman ben hiç hayal dahi kurmayım. Arkadaşım 0,3 ile doğal hamile kaldı. Adetiniz düzenli en önemlisi ve yumurtada varsa olur allahın izniyke

Eşiniz hareketlilik için ve sperm kalitesi için bol bol çiğ kabak çekirdeği çitlesin türk kahvesi içsin birliktelik öncesi. Keçiboynuzu coj tüketsin eğer bitemezse onu kaynatin içirin onu da içmezse pekmezini vs alın yesin. Ek vitamince kullansın tüp bebek sürecinde de cok işinize yarar

Bana kalırsa herkesin ihtimali var doktorlar asla olmaz senin bebeğin tüp bebek bile olmaz demişler ama hemen olan çok duydum ve ayrıca 2022 de kan testi vermiştim amh 1 fsh 10 gelmişti 2023 te kan verip amh 1.2 fsh 5 geldi yani diyeceğim sonuçlar değişken olabiliyor

Amhtan ziyade fsh ta önemli cnm

Canım maddi gücünüz varsa hiç beklemeyin amh çok hızlı düşüyor benim 0.97di 1 yılda 0.03 gördüm hayatının şokunu yaşamıştım genelikte normal yolla olmadı biran önce embriyo toplamaya bakın

Folikasite baslatmama sebebi çocuğun olması için tedavi görmen folikasit yumrutaliklara baskı yapacak ve belki şansın daha çok düşecek

Bu yorumunuza çok sevindim ya benim fsh 13.4 amh 0.29 erken menepoz gibi gözüküyor dediler üzülmüştüm ozaman duzelebilir

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…