Düşük Amh (0,1) ve Yumurtalık Gözükmemesi

Merhaba,benimde kızım 21 yaşında bekar,mayıs ayında amh 0,03 çıktı,yumurta hiç yok gibi,

merhaba,benimde kızım 21 yaşında bekar,mayıs ayında amh 0,03 çıktı,erken menepoz dendi,genetik test istendi,frajil x taşıyıcısı çıktı şok olduk tabii ailede hiç böyle bir belirti yok,birsürü dr a danıştık,sonuç olarak yarın ilk yumurta dondurmamız var,5 folekül gözükmüştü gonalf 375 yaptık,olgun tek yumurtası oluştu ve yarın alınacak,ben kızıma ileride anne olma şansını verebilmek için 10-15 kez bu işlemi mi yaptırıcam şaştım kaldım.sanırım aret kamar a gideceğim,az yumurta olunca ilaçla düşük dozla başlıyorlar,inşallah sizde doğru doktorda doğru tedaviyle sağlıkla yavrunuzu kucağınıza alırsınız🙏
Çok geçmiş olsun bence tek doktorda kalmayın aynen lütfen birkaç farklı hekime daha danışın bilinçli bir annesiniz tebrik ederim. Ben de 20-21’de fark etsem dondururdum yaş 27 0,1 amh olur mu olmaz mı meçhul kendim için ama inşallah olur dualarım sizle size de geçmiş olsun 💖

Çok geçmiş olsun bence tek doktorda kalmayın aynen lütfen birkaç farklı hekime daha danışın bilinçli bir annesiniz tebrik ederim. Ben de 20-21’de fark etsem dondururdum yaş 27 0,1 amh olur mu olmaz mı meçhul kendim için ama inşallah olur dualarım sizle size de geçmiş olsun 💖
İnşallah olur canım seninki gebelik falan varmı

007 amh ve tek gözüken bir yumurta ile bebeğimi sallıyorum şuan canm sakın umudunuzu yitirmeyin tedaviye devam edin lütfen doktorum hep derdi ki bir tane olsun bizim olsun neticede bir yumurta lazım bize beslenmeye dikkat edin ve hep olumlu düşünün

007 amh ve tek gözüken bir yumurta ile bebeğimi sallıyorum şuan canm sakın umudunuzu yitirmeyin tedaviye devam edin lütfen doktorum hep derdi ki bir tane olsun bizim olsun neticede bir yumurta lazım bize beslenmeye dikkat edin ve hep olumlu düşünün
Kaçıncı denemede kaçıncı gün embiryosu canik

Kaçıncı denemede kaçıncı gün embiryosu canik
5 kere yumurta toplandı 1. Denemede 2 yumurta 3. Gün bir tane 2. Denemede sadece 1 yumurta görüldü toplandı 3. Günde dondu diğer tüm toplamalarda ya boş çıktı ya döllenmedi . Neden devam ettin derseniz son 3 toplamaya yedekte yumurta kalsın dedim ama nasip olmadı 2 tane 3. Gün embriyonun biri tuttu şükür 🙏 demem o ki bende sadece bir yumurta gözüktü her seferinde olacağı varsa oluyor

Yaa ben dün hsg çekindim iki tüpüm de kapalı çıktı iyice umutsuz oldum iyice…

26 yaşındayım amh 0.04 tüp bebek bile başarısız olabilirmiş korkuyorum keşke zamanında bizide hastaneye goturenmiz olsaymis zaten şaşırmıyorum şansız gelmişim dünyaya eğer cocugum olmazsa ben ne yaparım

Merhaba bu siteye yeni üye oldum arkadaşım vesilesiyle. Başıma gelen bir konu için buradayım.
27 yaşında ve 1 yıldır evliyim. Bebeğimiz olmadı doğal yoldan ve korunmasız ilişkide o yüzden doktora gittik. 2023 Mayıs ayında amh değerim 0,27 çıkmıştı doktor multivitamin verdi düşük değer diye. 2023 Ağustos ayında gittik tekrar baktırdık ve bu sefer de 0,1 çıktı amh değeri. “Acilen Tüp Bebek tedavisi öneriyorum” dedi. Kendi çabalarım ve arkadaşımın desteğiyle doktorlara baktım. İstanbul’da Acıbadem Hastanesi’nde Turgut Bey’e randevu aldık 28 Ağustos’ta ön görüşme yaptım. “Sol yumurtalığını pek göremiyorum ama sağda 4-5 tane yumurtan gözüküyor, adetli gününde gel bir bakalım” dedi. 12 Eylül’de adetimin ikinci günüydü ve yine gittim. Yine sol yumurtalık pek gözükmedi sağ gözükür halde ama ufak bir kist vardı yumurtalık dışında. TSH ve E2 (Estradiol) tesi yaptık o gün. TSH normal çıktı, E2 değerim de 24,8 gibi çıktı. “Dört gün boyunca yumurta büyütme iğnesi kullanacaksın Cumartesi tekrar bakacağız” dedi ve bana Gonal F/900 iğnesi verdiler kullandım. Dün sabah muayeneye gittim (16 Eylül 2023 Cumartesi) yumurtalıklarım büyümüş mü diye baktık. “Hiç yumurtalık göremiyorum tamamen iflas etmiş gibiler, gebelik ihtimalin yok gibi” dedi ve şoka girdim üstelik dün E2 değerim 19’a düşmüş ona da baktık. Gözlerimdeki yaşı tutamadım tüm hemşireler herkes bana baktılar, “hiç mi umut yok” dedim. “Negatif konuşmak istemiyorum ama çok zor çok çok, 23 Eylülde tekrar gel bir hafta doğal akışına bırakalım yine bakalım” dedi doktorum. Şimdi arkadaşlar öyle üzgünüm öyle boşluktayım ki… Ne yaparım nasıl çözüm bulabilirim, bu süreçte takviye, kür, başka bir doktora muayene olma durumu, bir ürün, bir tavsiye ne varsa razıyım. Açıkçası umutlarım geleceğim hayallerim hepsi dün o saniye bitti ve kendi cenazemi gömdüm gibi oldum…
Amh yükselebilen birşey ben 45 yaşındayım 0,39 dan 0,49 da yükselttim 1 ayda ki benim yaşımdakilere hiçbişey olmaz gözüyle bakıyolar hiç üzülmeyin bitkisel takviyelerle amh ve yumurta kalitesi yükseliyor

Neler yaptınız aynı yerde mi verdiniz
günde 2 adet taze incir yedim bulamadım kuru incir yedim qenzim papatya çayı kuşburnu magnezyum omega3 bal polen karışımı propolis kullandım d vitamini stoklarımı 25 den 35 e yükselttim doğal beslendim kimyasallardan uzak durdum yumuşatıcıya kadar değiştirdim zaten her sey kimyasallardan annelerimiz eskiden 50 yaşlarında son çocuklarını doğuruyorlardı evet bilim tıp çok önemli ama her şey normalken çocuğun neden olmadığını açıklayamayan bir tıp varsa amh ta yükselir çocuk sahibi de olunur devam pozitif kalcaz inancımızı yitirmiycez

X