Düşük Amh (0,1) ve Yumurtalık Gözükmemesi

Amh değeri düşük olan kişiler incir kullanmamalı.
İbrahim saraçoğlu ilk bu incir kürünu önerdi.
Sonra anlaşıldı ki rezervi az olan kadınların yumurtaların harcanıp boşa gitmesine sebep.

Son videolarına bakar isenizde amh degeri düşük çıkıp rezervi de az görülen kişilere önerilmiyor.

Sizin amh degeriniz dedigi gibi düşük olsaydı tek bir yumurtalıkta 4-5 yumurta görülmesi imkansız.
Tek yumurta 4-5 çok çok iyi.

Yumuetalarınızın heba olmasınım nedeni yüks doz gonal f kullanmasi.
Bi cok kisinin yuksek doz gonal f kullanimi yumurtalari o ay çöp ediyor.
Benimde basima gelmişti.
2. Deneme de 175-225-275 olarak arttarak gittiğinde yani azdan çoğa dogru 9 yumurta verip 6 sı 5. Güne gitti.

İyi bi hekim seçin…
Tutturmuşlar yuksek doz gonal f.
Ben bu azdan coga ilac arttırımını yazistigim bir kişiden ögrendim kk’da.
Kendi doktoruma da azdan coga gidelim bana yuksek doz uygulama demistim.
Dozlari kendim ayarlamistim.
Doktorumda egolu olmadığı için birlikte yol almıştık.

Daha sonra ben dogal yolla gebe kaldigim için iki cocuguma yumurtalari imha ettirdim.

Rahim filmini cekil, yediğine ictigine dikkat et, her gun 1 saat yürü hareket ile yumurtalıklar kanlanır ve canlanir.
A d c b12 folik asit e evitamini yumurta kaliteni arttıtır.
Cocuk olana kadar tavuktan uzak dur.
Ben iki yıl agzima sürmedim.

Benim en son 0.85 ti amh. Ama amh onlar için önemli bir değer değil. Daha çok yaşa bakıyorlar. Tek yumurtayla hamile kaldım. Benden daha çok doktorlarım ümitliydi. Onlar için tek yumurta olması dahi yeterli. Sonuçta maddi kaygıları yok. Devletten maaşlı doktorlar. ben çok memnun kaldım.

benim amh 0,01 ve neredeyse 1 yıldır hiç yumurta görünmedi. doktorum aret kamar sadece klomen verdi şimdiye kadar başka bişey kullanmadım. prp ye de ticari kaygı olarak bakıyor. ben doktoruma çok güveniyorum ancak benim için artık onun da ümidi kalmadı donasyon konusu gündeme geldi. benim gibi olup doğal yolla hamile kalan oldu mu acaba? kıbrısı düşünmeden ne yapabileceksem yapmayı istiyorum

benim amh 0,01 ve neredeyse 1 yıldır hiç yumurta görünmedi. doktorum aret kamar sadece klomen verdi şimdiye kadar başka bişey kullanmadım. prp ye de ticari kaygı olarak bakıyor. ben doktoruma çok güveniyorum ancak benim için artık onun da ümidi kalmadı donasyon konusu gündeme geldi. benim gibi olup doğal yolla hamile kalan oldu mu acaba? kıbrısı düşünmeden ne yapabileceksem yapmayı istiyorum
Ne yazık ki aynı şeyleri yaşıyoruz. Bugün Berat kandili hepimizin duası aynı neredeyse. Rabbim dualarımızı kabul etsin. Ben ve eşim yumurta donasyonu gerçekten büyük bir şans olarak görüyoruz. Umarım sonucu güzel olur. Genel bir araştırma yapmadım daha ama, araştırma yapınca size de yazabilirim. Benim için bir diğer konu da rahim içim dar bebeğin orada kalması da zor olduğu için rahim ağzının dikilmesingerektiğini söylüyor. Ne diyebilirim ki umudumuz eksik olmasın.

Ne yazık ki aynı şeyleri yaşıyoruz. Bugün Berat kandili hepimizin duası aynı neredeyse. Rabbim dualarımızı kabul etsin. Ben ve eşim yumurta donasyonu gerçekten büyük bir şans olarak görüyoruz. Umarım sonucu güzel olur. Genel bir araştırma yapmadım daha ama, araştırma yapınca size de yazabilirim. Benim için bir diğer konu da rahim içim dar bebeğin orada kalması da zor olduğu için rahim ağzının dikilmesingerektiğini söylüyor. Ne diyebilirim ki umudumuz eksik olmasın.
Ben bi doktorun rahmi olan bütün kadınların anne olabileceğini söylediğini duydum, eminim bi çözümü vardır onun da.
Benden daha kötüsü yok diye düşünüyordum bu forumda herkesin bi şekilde yumurtası görünmüş toplanmış vs. Benim daha hiç yumurtam görülmedi daha neye umut edeceğim ki… donasyon da niyeyse çok içime sinmiyor halbuki eşim de destek ben de benim canım kanım olacak diye düşünüyorum ama bilemiyorum işte sanırım erken menopozu kabullenemedim. hala acaba kendi yumurtam görünür müyü düşünüyorum :/
Araştırma yapıp karar verince haber verirsen çok sevinirim ben de karar verirsem mutlaka haberdar edeceğim 🥰

Ben bi doktorun rahmi olan bütün kadınların anne olabileceğini söylediğini duydum, eminim bi çözümü vardır onun da.
Benden daha kötüsü yok diye düşünüyordum bu forumda herkesin bi şekilde yumurtası görünmüş toplanmış vs. Benim daha hiç yumurtam görülmedi daha neye umut edeceğim ki… donasyon da niyeyse çok içime sinmiyor halbuki eşim de destek ben de benim canım kanım olacak diye düşünüyorum ama bilemiyorum işte sanırım erken menopozu kabullenemedim. hala acaba kendi yumurtam görünür müyü düşünüyorum :/
Araştırma yapıp karar verince haber verirsen çok sevinirim ben de karar verirsem mutlaka haberdar edeceğim 🥰
Hani bazen reklamlarda falan kadınlar adet görünce off yine mi yaa diye sitem ederler benim o an yaşadığım hayal kırıklığını kimse anlamaz gibi geliyor. Şöyle düşünüyorum donasyondan dolayı korkularımız var ne yazık ki mesela belki bizim ailemizde de genetik bir hastalık var ama farkında değiliz. Mesela biz 5 kardeşiz ve benimle birlikte bir ablamın daha çocuğu olmuyor 15 yıllık evli ya benim çocuğumda da aynı genetik olursa. Lütfen zihnini boşalt ne istiyorsan kalbinle dile iyisini kötüsünü yaz bir yere koy teraziye sana hangisi ağır basarsa onun için çabala. Kusura bakma bu yazdıklarım sadece sana değil birazda kendimi teselli etmiş oldum yazdıkça. Her şey gönlümüzce olsun 🌿

Hani bazen reklamlarda falan kadınlar adet görünce off yine mi yaa diye sitem ederler benim o an yaşadığım hayal kırıklığını kimse anlamaz gibi geliyor. Şöyle düşünüyorum donasyondan dolayı korkularımız var ne yazık ki mesela belki bizim ailemizde de genetik bir hastalık var ama farkında değiliz. Mesela biz 5 kardeşiz ve benimle birlikte bir ablamın daha çocuğu olmuyor 15 yıllık evli ya benim çocuğumda da aynı genetik olursa. Lütfen zihnini boşalt ne istiyorsan kalbinle dile iyisini kötüsünü yaz bir yere koy teraziye sana hangisi ağır basarsa onun için çabala. Kusura bakma bu yazdıklarım sadece sana değil birazda kendimi teselli etmiş oldum yazdıkça. Her şey gönlümüzce olsun 🌿
Benim en büyük endişem sanırım eşimin benim yüzümden baba olamayacak olması, biliyorum bu benim elimde değildi ama işte bi yerde de benim elimde aslında. Evet bir başkasının yumurtası ama benim dnamla benim kanımla karışıp benim içimde büyüyecek. Sadece bu kadar sıkıntıya değer mi ya da olmayacaksa da kaderi zorlamak doğru mu konusunda kafam karışık. Eşim de ben de hemen çocuğumuz olsun diye de ölmüyoruz. Dediğiniz gibi ben herşeyin hayırlısını en içten duygularımla diliyorum ve kabul olduğuna eminim. Şimdiye kadar isteyip de elde edemediğim bişeyin aslında olmamasının benim için daha doğru olduğunu, kaderi zorlayarak elde ettiğim şeylerin de sonunda pişmanlık olduğunu gördüm. Kolay kararlar değil gerçekten…bizim için ne doğruysa o olsun🍀

Adet goruyorsaniz her zaman bir şans var kizlar.. benim de yumurtam bazı aylar görünmüyordu. Amh 0.06 idi. Bazı doktorlar donasyon da dedi hatta.. burda kilo verme yürüyüş sağlıklı beslenme pozitif düşünce stressiz yaşam gibi şeyler çok etkiliyor. Vitamin desteği ve büyüme hormonu da ayrıca etkili..isteyen olursa detaylı olarak aklımda kalanları yazabilirim. Zor biliyorum ama lütfen moral bozmayın

Bugün bir doktor arkadaşımızın vasıtasıyla Bakü’de Kerem hoca ile tanıştım Donasyon için, belki sana komik gelecek ama bir oğlum olsa adını Kerem koyardım diyordum. Hocanın ismini duyduğum an tuhaf bir gülümseme oldu içinde. Nedense çok ama çok umutlandım. Birbirimize haber verelim diyorduk ben nasip olursa bütçemizi toparlamak için eşimle sıkı bir şekilde çalışıp Bakü’de Donasyon olacağım. İnan ki hayatımız bir rus ruleti gibi, ben yenilmekten korktuğum için oynamaktan vazgeçmeyeceğim o yüzden neden denemeyeyim ki. Belki dınasyon sonrası kendiliğinden bir çocuğum olacak aklıma türkü türlü şeyler geliyor onları def ediyorum ve çekirdek ailem için ilk adımı atıyorum. Umarım buraya çok güzel haberler ve kararlar ile dönüş yaparsın ☺️🌿🌿🌿

Adet goruyorsaniz her zaman bir şans var kizlar.. benim de yumurtam bazı aylar görünmüyordu. Amh 0.06 idi. Bazı doktorlar donasyon da dedi hatta.. burda kilo verme yürüyüş sağlıklı beslenme pozitif düşünce stressiz yaşam gibi şeyler çok etkiliyor. Vitamin desteği ve büyüme hormonu da ayrıca etkili..isteyen olursa detaylı olarak aklımda kalanları yazabilirim. Zor biliyorum ama lütfen moral bozmayın
0.06amh tüp bebeğe baslicam diğer ay bu ay ilaç tedavisine. Başladık bilmiyorum çok korkuyorum bir yola girip umutlanmak ve sonra umudunu yitirmek bilgilerinizi paylasirmisini, rica etsem İzmir de baslicam tüp bebeğe ve ben hep düzenli adet oluyordum bu ay adet olamadım doktor ilaç verdi ilaçla adet olmak istedemedim neredeyse 15gun sonra gecikme ile adet oldum bu da gidişatın iyi gitmediğini gösteriyor diye korkuyorum

Merhaba bu siteye yeni üye oldum arkadaşım vesilesiyle. Başıma gelen bir konu için buradayım.
27 yaşında ve 1 yıldır evliyim. Bebeğimiz olmadı doğal yoldan ve korunmasız ilişkide o yüzden doktora gittik. 2023 Mayıs ayında amh değerim 0,27 çıkmıştı doktor multivitamin verdi düşük değer diye. 2023 Ağustos ayında gittik tekrar baktırdık ve bu sefer de 0,1 çıktı amh değeri. “Acilen Tüp Bebek tedavisi öneriyorum” dedi. Kendi çabalarım ve arkadaşımın desteğiyle doktorlara baktım. İstanbul’da Acıbadem Hastanesi’nde Turgut Bey’e randevu aldık 28 Ağustos’ta ön görüşme yaptım. “Sol yumurtalığını pek göremiyorum ama sağda 4-5 tane yumurtan gözüküyor, adetli gününde gel bir bakalım” dedi. 12 Eylül’de adetimin ikinci günüydü ve yine gittim. Yine sol yumurtalık pek gözükmedi sağ gözükür halde ama ufak bir kist vardı yumurtalık dışında. TSH ve E2 (Estradiol) tesi yaptık o gün. TSH normal çıktı, E2 değerim de 24,8 gibi çıktı. “Dört gün boyunca yumurta büyütme iğnesi kullanacaksın Cumartesi tekrar bakacağız” dedi ve bana Gonal F/900 iğnesi verdiler kullandım. Dün sabah muayeneye gittim (16 Eylül 2023 Cumartesi) yumurtalıklarım büyümüş mü diye baktık. “Hiç yumurtalık göremiyorum tamamen iflas etmiş gibiler, gebelik ihtimalin yok gibi” dedi ve şoka girdim üstelik dün E2 değerim 19’a düşmüş ona da baktık. Gözlerimdeki yaşı tutamadım tüm hemşireler herkes bana baktılar, “hiç mi umut yok” dedim. “Negatif konuşmak istemiyorum ama çok zor çok çok, 23 Eylülde tekrar gel bir hafta doğal akışına bırakalım yine bakalım” dedi doktorum. Şimdi arkadaşlar öyle üzgünüm öyle boşluktayım ki… Ne yaparım nasıl çözüm bulabilirim, bu süreçte takviye, kür, başka bir doktora muayene olma durumu, bir ürün, bir tavsiye ne varsa razıyım. Açıkçası umutlarım geleceğim hayallerim hepsi dün o saniye bitti ve kendi cenazemi gömdüm gibi oldum…
Hiç yumurtası olmayanlar için açlık tedavileri öneriliyor. Ağır açlık tedavileri doktor eşiliğinde yapılırsa vücut resetleniyor. Reset olduktan sonra yumurta üreten hormonlar tekrar aktiv olabiliyor onu araştır derim

X