Dukan Diyeti Guclendirme EVresi

kuzular lisa ile konuştum ve sorularımıza cevap buldum :)))
lisa derki

eklenen gıdaların hepsini eklemeniz şart değil.
ekleme işini ya hepsini hemen başlayın ekleyin yada teker teker ekleyin.
sp günleriniz kilonuzu dengeler atlamayın sakın
yulaf kepeğinizi 2,5 kaşık tüketin
tüketmediğiniz bir eklenen gıdanın yerine başka birşey tüketebilirsiniz
mesela ekmek yerine nişastalı gida
güçlendirmede eklenecek yenecek gıdaların listesini buzdolabınıza yapıştırın ona göre tüketin...

sorularımıza bir süre dışarıdan cevap verecek. sonra tekrar aramızda inşallah :)

Iyi güzelde canim, ben hic bir yerde kepegin 2,5 kasik tüketilecegine dair birsey okumadim.. Ben 2 kasik kepekle devam ediyorum, korumada 3e gecerim..

Tşk ederiz ecemusum ben meyve ve peyniri ekledim ekmeği hiç eklemiycem yukarıdaki söylediklerine dayanarak yulaf kepeği hala muallakta lisa 2.5 demiş ama lina da 2 tüketicem diyo.ecemusum sen kaç kaşık tüketiyosun?

canım lisa nın pariste kullandığı Dukan ürünlerinin üzerinde güçlendirmede 2,5 kaşık yazıyor.
bende 2,5 kaşık tüketiyorum..:)

arkadaşlar 2 gün yapacağımız sp günümüzün ilkini bugün yapıyorum :) birde perşembe yapcam...
reglyme az kaldı. gözüm yine tatlılara döndü...
birde dün akşam kızımla afiyetle yediğim pizzanında etkisiyle şişlik diz boyu :))
yetiş sp dedim anlayacağınız :))))

Merhaba arkadaşlar...

Size benimde öğrendiğimde çok üzüldüğüm bir haber vereceğim...

Lisa artık aramızda olmayacak.

Kendi isteğiyle özel sebepleri nedeniyle forumdan ayrılmış.

Hepinize diyetinizde başarılar diliyor.

Ani bir karar olduğundan haber verememiş...

Hepinizi çok çok öpüyor ve çok çok selamı var...

Lisanin gitmesine cok cok uzuldum insallah bisey yoktur aklima ilk gelen bir bebek umarim oyle guzel bir haber ile ayrilmistir aramizdan .. insallah en kisa surede aramizda goruruz onu ..
kizlar benim bi problemim var ve size danismak istiyorum okulum acildi ve oglenleri sebze yiyecegimi sabah ve aksamlari ise protein yiyip cumartesi pazar sp gunu yapacagimi soylemistim lisaya onay vermisti bu dukanin 5+2si oluyor sanirim gerci ben haftaici sabah ve aksam hic sebze almiyorum. Bir nevi bende guclendirmedeyim ama daha da vermem gereken 3 4 kilo var yani 1.5 2 ay kadar ..meyve ekmek falan yine yok tek.ekleyecegim oglen sebze olmasi herneyse dun okulda sebze yemegi yoktu yesil mercimek yemegi vardi eristesiz ve onu yedim p.tesi ve bugun ise tavuk izgara yanina da cok.az.miktarda ( 1 ceri domates cok.az marul yada cok.az kabak ve kirmizi biber sote gibi ) sebze yedim aksamlari ise helvami yada krebimi yaptim birde kofte yada tavuk yedim . Yesil mercimek nisasta ogunu olarak mi geciyor ben cok fazla protein iceriyor diye onu tercih etmek zorunda kaldim.icim.hic rahat degil tarti desen +500 napsam bilemedim

Lisanın gittiğine inanmak istemiyorum beynim bunu reddediyor.inşllah buseirem'cimin dediği gibi güzel vi sebeple gitmiştir. ((((

Canım kitapta nişasta öğünün için ekleneceklerin listesinde var mercimek ve 220 grı geçmemeli 5+2 olarak yaptığın uygulamanın döngüsü tamamlanınca tartıya çık bence.şimdi sebzeler su tutuyor olmalı vücudunda.2günlük sp yi de yap sonra sonuca bak derim ben

kızlar güçlendrmem gayet iyi gidiyor ok şükür :)
dün ilk defa uzun bir aradan sonra mercimek çorbası ve 1 kaşık bulgur pilavı yedim.. he bir de mandalina yedim 1 tane :))
simla nın sayfasından güçlendirme listelerinin çıktısını aldım kontrollü gideceğim artık :))

ama kilo almadım çok şükür.. reglyim şu anda 500 gr fazlam var o da gidecektir birkaç güne :))

bende durumlar böyle..

siz neler yapıyorsunuz...

lotusum ne alemdesin balım..

Konuştuğumuz gibi ecemusum bende de fena değil şaka maka 1 haftayı bitirdik ve inşallah hep böyle gideriz lina ortalarda yok o ne yaptı acaba?

Lotuscum soylediklerin icin tesekkur ederim baktim nisasta ogunlerine falan bende kilo vermek istememe ragmen guclendirmeye gectim cunku okulla birlikte olmuyor yalniz biraz farkli bir guclendirme olucak cunku hala kilo vermek istiyorum 3 kilo kadar ..
2/5 yontemini yapayim dedim arkadaslar tatli yemeye gidelim dediklerinde 1 hayir diyosun 2 hayir diyosun 3.ye ayip oluyor tamam demek zorunda kaliykrsun dun olanlar gibi dun.malesef kocaman odul ogunu yaptim 1 haftami da soyle gecirdim
Sabah aksam (saf protein )
p.tesi ogle tavuk izgara yanina 1 ceri dometesi biraz marul
Sali yesil mercimek yemegi
carsamba tavuk izgara yanina cok az kabak ve k.biber sote
persembe gunu sabah sp , ogle sebze haslama aksam dometes soslu kofte
cuma !!!!!! Seftalili Pinberry (icinde browni biskuvi cilek falan vardi :/ ) ve snickers diye cikolatanin buyutulmus pasta hali birazda lokum falan bildiginiz tatli komasi ...midem bulandi tabi kusacaktim nerdeyse o kadar uzun sure sonra herneyse c.tesi pazar sp gunlerim olacak sizlerin tavsiyelerine ihtiyacim var burdan koptukca diyette gidiyor elden (

Konuştuğumuz gibi ecemusum bende de fena değil şaka maka 1 haftayı bitirdik ve inşallah hep böyle gideriz lina ortalarda yok o ne yaptı acaba?

Benim gùclendirme gayet iyi gidiyor canim
Hergün sebze imkani olmasi beni cok rahatlatiyor, bilhasa misafirlikte.. Evde fazla aramiyorum.
Elmayi , meyveyi ne cok özlemisim meger cerezi de
Ama hic birseyi abartmamaya calisiyorum, insallah daim olur.. Yalniz sp günlerini bu hafta düzgùn yapamadim (hangi gùnler yaptigimi dahi hatirlamiyorum), önümùzdeki hafta carsamba ve persembe gùnleri yapacagim insallah..

Henüz nisastali bir ögün yemedim... (Bir lokma böregi ve bir tatli kasigi kurufasulyeyi saymazsak )

Buseirem'cim bende sp yi 2 gün yapıyorum.elinden geldiğince kaçamaktan uzak dur onları yerken emeklerini düşün motivasyon sorunu en çok bu dönemde hepimizi yokluyo Allah alnımızın akıyla çıkmayı nasip etsin inşallah

Çok güzel gidiyosun linacım tebrik ederim

ne güzel arkadaşlar harika... hepimizde diyet yolunda gidiyor..

çok korkuyordum ne yalan söyleyeyim güçlendirmeye geçince.. herkes güzel verdin ama inşallah geri almazsın dediği için çok tedirgindim geri alırım diye..

ama korktuğum gibi hiç olmadı çooook şükür..

kilom değişmedi çok şükür. 3. haftadayız :))

iyiki dukan a güvenmişim ve başlamışım...

YAŞASIN DUKAAAAAAANNNN :))))

Aynen ecemusum herşey yolunda inşallah hep böyle devam ederiz

Evet cok fena motivasyon dusuklugu var okul yuzunden okulda hep sebze yiyorum ve yag oraninin dukana uygun oldugunu dusunmuyorum bir nevi guclendirme oldugu icin bu kiloda sabitlenmekten korkuyorum hergun yedigimi yazicam buraya lutfen eksigimi fazlaligimi soyleyin kizlar :/
sabah(08.00)
1 yumurta peynir

ögle(12.00)
Normal ton balikli (light degil :/ ) yagsiz salata

aksam(19.30)
4.5 adet kofte
1 domates 2 adet kirmizi biber
yogurt
ara(20.30)
suyla yaptigim helva (sut koymadan yaptim guzel bence )

Sabah
1 yumurta 30 gr light b.peynir

ögle
zeytinyagli taze fasulye ve brusel lahanası

aksam
1 adet kofte , kori soslu tavuk , 150 gr yogurt

ara
helva ( helva ve kori sosuyla bugun izinlilerden sadece 1 su bardagi sut ictim )

Sabah
1 yumurta 30 gr light b.peynir

ögle
zeytinyagli taze fasulye ve brusel lahanası

aksam
1 adet kofte , kori soslu tavuk , 150 gr yogurt

ara
helva ( helva ve kori sosuyla bugun izinlilerden sadece 1 su bardagi sut ictim )
Afiyet olsun canım.en zor dönemdeyiz.okulda olman da işini zorlaştırıyor ama. 2 gün sp işi kurtarır gibi geliyo bana.
ya bende de motivasyon düştü 2-3 gündür sapıttım resmen.ne yesem doymuyorum sanki.regl psikolojisi mi yoksa duygusal açlık mı yaşıyo beynim de giden kilolaro yerine koymaya çalışıyor bilmiyorum
hazırda dukana uygun tatlım olmayınca da kendime hakim olamıyorum.ekler pastası yedim kekstra yedim düğme kadar çikolata yedim falan bu 3 gün içinde.neyseki bugün ECEMUS'un güzel keklerinden aldım yarın itibariyle sıkı bi şekilde diyete devam edicem.
Valla tartıya bile çıkmaya korktum bugün.yarına Allah Kerim.hepinizi öperimmm

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…