Dukan Diyeti Guclendirme EVresi

Hiper süper mikemmel olmuş bu topik bekleyin anacığım haziran 21 güçlü çiğdem aranıza katılıyor ohhhhh koca kitabı tekrar hatmetmeye üşeniyordum lisammmmmm ellerine sağlık yine büyüüüüük bir dertten kurtardın beni

23 mayıs itibariyle güçlendirmeye geçtim kilom 56,5 tu.... Eşim hala seyir evresinde olduğu için güçlendirmeyi tam olarak uygulayabildiğimi söyleyemem seyirdeyken meyveyi çok özlemiştim (çok meyve düşkünü olmadığım halde) ama meyve olarak sadece 1-2 gün karpuz yedim. Meyveyi daha çok yemem gerekiyor....

2 kere ödül öğünü yaptım ama ödül gibi değildi o da... Ödülde ana yemeği tatlısı içeceği her şey olmalı ama ben birinde sadece 1 dilim kek, poğaça ve 1 adet dolma yedim bunu ödül saydım... İkinci ödülümde ızgara köfte yanında 1 dilim ekmek ve yarım porsiyon tatlı yedim.....

Nişasta öğünü henüz hiç yapmadım... Tam buğday ekmeğini 2 gündür yiyorum ama öncesinde bazı günler ( 2-3 gün) 3-4 parça çiğ köfte birkaç kaşık kısır yedim bunları günlük tam buğday ekmeği yerine saydım çünkü tam buğday ekmeği yerine nişasta yenebiliyor.... En çok sevindiğim normal peynir yiyebilmek... Light peynirleri hiç sevemedim ve seyir boyunca çok az peynir yedim

Henüz kilo almadım hala 56,5 kiloyum ama tekrar kilo almaktan korktuğum için ödülümü bile doğru düzgün yiyemiyorum ve suçluluk hissediyorum ama zamanla bu düzene de alışırım umarım

Şimdilik benden bu kadar vakit buldukça buraya yazmaya çalışacağım çünkü kendimi böyle daha rahat takip edebilirim ayrıca varsa yanlış yaptığım bir şeyler beni uyarmanızı istiyorum bu evreyi hakkıyla bitirmek istiyorum çünkü tekrar kilo almak istemiyorum bu halimden oldukça memnunum...

Yenı gordum topıgı :)
Guclendırme-2 deyım bende ve kılom cok sukur aynı.
Annemler geldıgınde tam tesekkullu uygulayamadım hatta bırkac gun bozuldugu oldu ama ılgınctır kılomda en fazla +800 gordum ama sımdı cok sukur gectıgım kılomdayım :)
gercekten cok tehlıkelı bır evre.Seyırden daha sıkıntılı bence...

Bim bam bommmm çok şükür dostlar artık bende güçlendirmedeyim.... Mutluluk budur yiyip yiyip kilo almıyorduk zaten eeee artık meyvelerde eklendi çok daha süper oldu. Türk damak zevkine tam olarak hitap eden Dukan diyetimeeeeeee çok çok teşekkür ederim geçen Kasım ayında 98 olan bendeniz artık 69küsür kilo olarak normal kilolu bir bayanımmmmm.

süpersiiiiin arkadaşııımmm ohhh sefan olsun

Uzun zamandır yazamıyorum Güçlendirme şimdilik çok iyi gidiyor... Şu an için ara sıra biraz mecburiyetten yanlış uygulamalarım olsa da genel itibariyle diyetin gereklerine uymaya çalışıyorum bu arada eşimi de 87 kilo ile güçlendirmeye geçirdim (kendisi her ne kadar 85 istese de).. Ben haftaya eşim olmadan tatile çıkacağım bu nedenle ben yokken eşim diyeti tam yapamaz en azından güçlendirmeyi daha rahat uygulayabilir....

Bana gelince en son yazdığım yazıdan sonra 2 kere gerçekten tam bir ödül yaptım ( çorba-ana yemek-tatlısıyla) hem de zevkle:))) Azıcık da suçlulukla.... Güçlendirmede hep kilo alırım diye korkmuştum ama bu 2 ödüle rağmen kaç kiloyum dersiniz!!!!!! 55,9

Tabi bu durumun beni şımartmasına izin vermek niyetinde değilim elimden geldiğince diyeti sonuna götürmeye niyetliyim.... Sadece haftaya çıkacağım çoook uzun tatil ( 1 aylık) beni korkutuyor.... İnşallah bu süreyi kilo almadan geçirebilirim. Zaten güçlendirme ağustos 15 te bitiyor tam tatil dönüşü....

Şimdilik benden bu kadar.... Hala buraya yazan kimse yok hadi ama bekletmeyin beni artık....

Scholarppty seni de tebrik ederim güçlendirmeye geçmişsin... Bu giden kilolar bir daha gelmeyecek inşallah.... Bazen çok yediğim zaman şişlik hissediyorum ve kendimi bir anda sanki eski halime dönmüş gibi hissediyorum sonra gülüyorum kendi kendime.... En azından kilo alıyor olsam bile sanırım verdiğim bu 8,5-9 kiloyu 1 günde alamam....

Dukan macama göre 70 gün sonra burdayım. Ama ben 1.5 aya kalmaz gelirim buraya:) Bekleyin benii:)

CAnlar bide bişey sorcam:) Güçlendirme evresinde kilo verdiniz yada aldınız mı? Ona göre limit belirlemek istiyorumda. Eğer alınıyorsa 59 ama veriliyorsa 60-61 in gideri var bende:)

CAnlar bide bişey sorcam:) Güçlendirme evresinde kilo verdiniz yada aldınız mı? Ona göre limit belirlemek istiyorumda. Eğer alınıyorsa 59 ama veriliyorsa 60-61 in gideri var bende:)

Canım bu aslında bence kişiye göre değişiyor ben şimdilik güçlendirme 1 . yarısındayım 56,5 ile güçlendirmeye geçtim şu an 55,9 kiloyum... İlk yarı biraz kilo veriliyormuş ama güçlendirmenin 2. yarısında verilen bu son kilolar geri alınıyormuş ama önerilen daha önce Lisabella da söylemişti güçlendirmeye hedefinden 1-2 kilo eksikle geç... Eğer hedefin 60 ise güçlendirmeye 58-59 ile geç.

guclendirme'de ikinci ayim, 60-61 arasi baslamistim simdi 59-60 arasi gidip geliyorum. yani 1 kilo vermisim.

Ne yazik ki bu ay bir hafta konferanstaydim, tatlilar pastalar, yemek menusunde tek yenebilecek guzel seydi:) o yuzden o hafta biraz degil baya guclendirme disina ciktim. ama yine de kontrolu cok birakmadim.

Bir de ekmek yemeye baslayamadim, onun yerine ekstra haftada iki kere nisasta ogunu yapiyorum. yani kurallari baya esnettim sayilir guclendirme icin.

Ciddi sekilde sekillendirme egsersizlerine ihtiyac duyuyorum, diyet sirasinda baya spor yapmistim, ama guclendirmeye gectikten sonra, is guc yogunlugunda pek bir sey yapamadim. Burda callaneticsden bahsediyorlar, bir denesem fena olmucak sanirim.

kolay gelsin.

bugün artık kendime kıyafet alma vakti geldi dedim ltb ye gittim. 28 beden bol bir pantlon hafif bol oldu.
27 beden azcık likralı diğer skin pantalon bol geldi.
ve 26 beden likralı skin pantalon aldım..
satıcılar sizin bedeniniz 27 deyince çok çok mutlu oldum :)) ben en son 27 bedeni göreli baya oldu ..

inşiallah güçlendirmeyi de yhiç kilo almadan bitiririm.

daha ne yapacağımı hiiiç bilmiyorum ve korkuyorum doğrusu..:26:.
şimdi bu yazımı kopyalayıp deneyimlerimiz topiğine de koyacağım motivasyon olsun...

öpüyorum kocaman hepiciğinizi

bende geldim arkadaşlarrrrr oh çok şükür

Bende artik burdayim

Kızlar bende geldiiiiiimmmm

Sevgili lisa ekmek eklemesem güçlendirmeye olurmu? Çünkü normalde ekmek tüketmiyodum.yulaf kepeği hakkımı ekmek olarak tüketiyorum diyetin başından beri.
Bir de yulaf kepeği hakkımız 2.5 kaşığa mı çıkıyor? Kitapta(sayfa 136) ve simla'nın blogunda 2 olduğunu okumuştum.

Son düzenleme:

lotusum hoşgeldiiin :)

ben ne yiyeceğimi bilemedim bir türlü ya.. yine seyirin sp günü gibi devama ediyorum..anam çok korkuyorum ben galiba..
tekrar okuyayım kitabımı ve lisamın yazdıklarını...
evet canım kitapta 2 kaşık yulaf kepeği diyor. ama bilemedim lisa yeni güncellemelerden öğrenmiştir belki..

tek bildiğim her yeni şeyi her hafta tek tek eklememiz gerektiği :)

bakalım ne ekleyebiliriz bu hafta :)

tam tahıllı un aradım dün bulamadım. bulunca ondan da ekmek yapıcam. günde 4 dilim yulaf kepeği ekmeğimin yanına 2 dilimde tam tahıl ekmeğimi eklerim...

yenmesi gerekenler listesinde olduğuna göre yenmeli diye düşünüyorum.. bakalım lisa ne diyecek :))

Canım artık 6 gün (ama ben 5 gün yapıcam) ps günleri gibi beslenip dediğin gibi eklenecekler teker teker eklemek.ekmek konusunda kararsızım lisa ne der bilmiyorum.kilo alımı olursa her hafta birer ekleme yapılabilirmiş.bende öyle mi yapsam ilk yarı çok tedirgin ediyo beni.

ben ilk olarak meyve ekliycem bide peynir olabilir ama yinede mayalı peynirlerden olmamak kaydıyla.haftaya da nişastalı öğünü eklerim sanırım.ödül öğününe ise ne zaman giriş yapsam bilemiyorum.yol göster bize lisaaaaa

ben bugün aylardan sonra ilk meyvemi yedim. ama ne kadar doğru olu bilmiyorum ama birkaç dilim son şeftaliden birkaç dilim yeşil elma olarak çeşitlendirdim. :26:tek bir meyveyle yapmadım anlayacağınız...

bende bu hafta meyve ekleyeceğim...sonra diğerleriyle devam edeceğim...

birde aklıma takılan her öğün sebze protein yiyebiliyor muyuz. yani seyirdeyken yaptığımız gibi günde bir öğün mü sebzeyi proteine ekliycez...

ne çok kafamıza takılan şey varmış

lisacık hangi birimize yetişecek bilmem

yetiş lisaaaaaa beni psikopat yapmaaaa

Kafalar karisik kizlar

Ben kendi planimi yazayim:
Haftanin bes günü sebze yeme hakkim var, elimden geldigince yemeye calisacagim... Her ögünde yemeye niyetim yok..!
Meyve yeme hakkimi kullaniyorum (dün kücük bir elma yedim) ama her gün yemeye niyetim yok..!
Haftanin iki günü sp yapacagim insallah (carsamba ve persembe)!
Ekmek eklemeye hic mi hic niyetim yok - onun yerine kendime ara sira rahatlik saglayacagim. Misal: dün iki tane yaprak sarmasi yedim (ekmek yemeyen günlük bir miktar nisatali gida alabilir, ama ben bu hakkimi sadece misafirlikte kullannacagim).
Bunun haricinde, nisasta ögünü ve ödül ögününü eklemeye niyetim yok..

Günlük yagli peynir eklemeye niyetim yok, ama misafirlikte onun yerine biraz cerez yeme hakkini kendime taniyacagim..

Kizlar, yaziklarim belki Biraz karisik geldi ama.. Sebze disinda her gün belli birsey eklemek istemiyorum. Bu rahatlik bana haftada iki gün (misafirlikte) yeter.. Hem rahatlik acisindan, hemde herkes artik "daha fazla kilo verme" dedigi icin, gözlerini boyamak istiyorum

Yanlisim varsa düzeltin canlar. Güclendirme evresini bidaha okusam fena olmayacak!

Bence kendine her ögùnde sebze yemeyi zorunlu tutma.. Canin istediginde ye, istemediginde yeme.. Meyve, ekmek, nisasta ögünü konusundada fikrim ayni.. Bunlari günlük olarak belli ölcüde tüketme HAKKIMIZ var, ama MECBURIYETIMIZ YOK... diye düsünüyorum..

Evet canım lisa yetişse iyi olucak
Kitabın güçlendirme kısmını yeniden okudum ama net yazmıyor bu sorularımızın cevabını bulamadım açıkcası

Çok güzel fikirler bende meyve eklemekle başladım ama ekmeği eklemeyi bende düşünmüyorum.zaten normalde de çok tüketmem.nişastalı öğün ekleyebilirim çünkü greçka yani karabuğday yemeyi düşünüyorum ödül öğününü de yapsam dahi abartmayı düşünmüyorum

Bu ara hala yulaf kepeği hakkımı 2 kaşık olarak tüketiyorum kitapta yazdığı gibi.lisa bu topiğin başında 2.5 kaşık yazmış aydınlat bizi lisa!!!! Hem güçlendirme topiğine gidin dedin bizi yalnız bıraktın bu topikte.güçlendirmenin şaşkın kızları olduk yaa :))))))

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…