Popüler Konu Dukan Diyeti Deneyimlerimiz

harikasın tatlım tebrikler:KK9:biz de yeni cicler alırız inşallah:KK64:

saol cnm inş allahım benim duyduğum mutluluğun daha fazlasını sizlere versin bayadır çıkmıodum alışverişe hiç ençokda üzerime yakıştıramıodum elbiseleri giremiodum çünkü içlerine hiç alasım bile gelmiodu şimdi giremediklerimin içine sığmak okadar güzel bişiki ama onlarda bol gelicek inşşşş:KK66:

benim verdiğim tarifi diyorsan bu
Bu verceğim tarif Makedonya ve Kosova'daki Türkler, Arnavutlar ve Makedonlar tarafından yapılan sütlü bir tatlıdır. adı KAYMAÇİNA (ATAK VE SEYİR EVRELERİNE UYGUNDUR)
malzemeler:
1 kilo süt
5 yumurta
Tatlandırmak için aspartam

Sütü iyice kaynatın ve soğumaya bırakın.
Yumurta ve aspartam iyice çırpın, yumurta köpük köpük olsun
Soğumuş süte yumurtalı karışımı iyic yedirin.
Cam bir kaba karışımı döküp içinde su olan başka bir kabın içine yerleştirin.
Isıtılmış fırında, 170 derecede üzeri altın kahve olup göz göz olana kadar pişirin.
Soğuduktan sonra, mümkünse bir gün sonra servis edin.

Afiyet olsun.. görüntüsü de bu KAYMAÇİNA nın Eki Görüntüle 209295 Dukan diyeti tariflerim adlı bir bölüm oluşturduk ordan da bakabilirsin:KK34:
çok teşekkür ederim, bunu arıyordum işte :) bu aspartamın ölçüsü var mı peki? bir de splendayla da olur herhalde? çok teşekkürler tekrar.

teşekkür ederim canım çok sağol umarım sen de en kısa sürede ulaşırsın hedefine ama dediğin gibi tiroid ciddi sorun bir arkadaşımın tiroid sorunu var ve kız benim yediğimin yarısı kadar yiyor gene de kilo alıyor.ama olsun dukanla öyle ya da böyle gider onlar.sen yeter ki diyetine devam et ve moralini bozma.
bu arada ben güçlendirmeye 59.2 ile geçtim ve ilk 2 haftada 57.5'i gördüm ama görüş o görüş iyice sapıttım neredeyse hergün saçma sapan birsürü kaçamak yapıyorum hatta geçen saf pro günümde 1 dilim ekmek ve biraz yeşillik yedim ve o günden beri 58.3'ten ne aşağı ne yukarı gidiyor.hergün diyorum tamam bugün diyet dışı bişey yemicem die ama en fazal öğleye kadar dayanıyorum tabiri caizse hayvan gibi yer oldum.eşim yediklerimi görünce bak yarın nasıl fazla çıkacaksın böle giderse sen yeniden eski kilona dönceksin diyor ama ertesi gün gene 58.3:KK1:adam şok oluyor ama sahiden biraz dikkat etmezsem yeniden almaya başlicam bakalım artık çabalicazz napalım

Aman aman dikkat :26::26::26: Ama gene de için rahat olsun bahsetmiştim, kızkardeşim 20 kilo verdi ve şimdi 4. evrede dilediğini yiyor hiç kilo almıyor... Panik yok, protein perşembelerine dikkat...

Bu arada bugün çok önemli bir bilgi edindim buraya yazmak istedim hepinizi bilgilendirmek adına,
DEREOTU inanılmaz derecede iştah kesici , zayıflatıcı ve troidi dengeleyici bir bitkiymiş, 1 ay boyunca günde 3 defa yemeklerle birlikte yenen 1 avuç dereotu ciddi derecede zayıflatıyormuş,
Ben nefret ederim tadından ama yiyebilen varsa bir arkadaşıma çok faydaları olmuş. Hatta geçen gün tvde de bahsetmişler..
Herkese iyi rejimler..

Aman aman dikkat :26::26::26: Ama gene de için rahat olsun bahsetmiştim, kızkardeşim 20 kilo verdi ve şimdi 4. evrede dilediğini yiyor hiç kilo almıyor... Panik yok, protein perşembelerine dikkat...

Bu arada bugün çok önemli bir bilgi edindim buraya yazmak istedim hepinizi bilgilendirmek adına,
DEREOTU inanılmaz derecede iştah kesici , zayıflatıcı ve troidi dengeleyici bir bitkiymiş, 1 ay boyunca günde 3 defa yemeklerle birlikte yenen 1 avuç dereotu ciddi derecede zayıflatıyormuş,
Ben nefret ederim tadından ama yiyebilen varsa bir arkadaşıma çok faydaları olmuş. Hatta geçen gün tvde de bahsetmişler..
Herkese iyi rejimler..

inş bizde kardeşin gibi oluruz tebrikler cnmmmmmm :KK16: dereotu burda yok ben trye gidince getiricem mutlaka:KK17:

kızlar bende dukan kitabını görümceme aldırdım trye gidince okurum iicene eğer kilo problemim olmaz inş ama güçlendirmede ihtiyacım olcak:21:

aklıma gelenler:
ice tea şeftali/limon light var
light uludağ gazoz
light uludağ portakal
light sütaş ayran
sade soda
bence de olabildiğince kola içmemeye çalış, ben ne zaman kolayı bıraksam kilo verirdim ve yıllardır da diet cola içmeme rağmen
belki vücutta su tutuyor, belki yağlanmaya neden oluyor bilmiyorum ama olabildiğince asitsiz şeyler içmek en iyisi diye düşünüyorum.
bir de yiyebiliyorsanız et-tavuktan ziyade balık yiyin, beni acayip tok tutuyor, bir de ne zaman balık yesem hele bir de o gün yürüyüş yapabildiysem (ki 40 dk kadar yürüyorum çok değil) ertesi gün kilo vermiş oluyorum, tabi bu benim deneyimim, umarım sizde de işe yarar. sevgiler, tartıda kocaman sırıtışlar diliyorum:KK3::KK3::KK3:

dukancım çok tşk ederim sana şimdei çıkıp ligt içecekler bakacam kendime biraz zula yapayım bari işte tek sıkıntı bu dediklerinin heryerde ligtı olmayışı çok sinirlerimi bozuyor market market geziyorum ayrıca bende balıkla hem hemen doyuyorum daha doğrusu kesiliyorum ekmeksiz yiyince bir daha uzun süre açlık hissetmiyorum ertesi güne epeyce bir hafif çıkmış oluyorum aynı şey tavuktada oluyor

Herkese iyi rejimler..

dereotunu bende duymustum ama bende uzun vadede azcıkta olsa sonuç vermişti.

ya kızlar bu dukan amcanın sitesindeki tariflerin çevirisi çok kötü ben bişey anlamıyorum offff.

dukan amca yüzünden yabancı dil kursuna gitcem

bu arada ranızda son günlerde tahlil yaptıran varmı.ben bugün öğlen tavuklu taze fasulya akşamda yine tavuklu ıspanaklı yoğurt çorbası yaptım.indir kaldır tavuk anneme soruyorum yarın için dolaptan ne çıkasam acaba diye annem ne çıkaracaksın tabiki yine tavuk diyor.kımızı eti fazla tüketmiyoruz malum havada ısındı balıkta yok yakında kanatlarımız çıkarsa size haber ederim.
olsun kız ne güzel kanatların çıkarsa uçarak bize gelirsin sende

benim verdiğim tarifi diyorsan bu
Bu verceğim tarif Makedonya ve Kosova'daki Türkler, Arnavutlar ve Makedonlar tarafından yapılan sütlü bir tatlıdır. adı KAYMAÇİNA (ATAK VE SEYİR EVRELERİNE UYGUNDUR)
malzemeler:
1 kilo süt
5 yumurta
Tatlandırmak için aspartam

Sütü iyice kaynatın ve soğumaya bırakın.
Yumurta ve aspartam iyice çırpın, yumurta köpük köpük olsun
Soğumuş süte yumurtalı karışımı iyic yedirin.
Cam bir kaba karışımı döküp içinde su olan başka bir kabın içine yerleştirin.
Isıtılmış fırında, 170 derecede üzeri altın kahve olup göz göz olana kadar pişirin.
Soğuduktan sonra, mümkünse bir gün sonra servis edin.

Afiyet olsun.. görüntüsü de bu KAYMAÇİNA nın Eki Görüntüle 209295 Dukan diyeti tariflerim adlı bir bölüm oluşturduk ordan da bakabilirsin:KK34:

canım ya bu tatlıda yumurta kokusu oluyomu hiç sevmemde ona göre yapayımm:KK34::KK34::KK34:

merhaba kızlarrrrrrrr diyetim ii gidio şimdilik herşeyi uyguluorum bitki çayımı içiorum suyumu kolamı içiorum sporumu yapcam yapmadım daha:KK1: gerçi bugün pazara gittim kocaman bir pazar ilk defa gittim saat 8den 12e kadar gezdik hiç durmadan ayaklarımın üzerine basamıorum kaç kalori verdim acep:KK52::KK1: nese yinede egzersiz filan yaparım tartılmıorum şuan cuma sabahı tartılmayı düşüorum bakalım regl olmadım hiç de takmıorum olmassa olmasın korkucam bişi yok zaten vucudum yenilenio demekki 1 ay kendine göre takılsın:KK53: nese bugün çok güzel ciciler aldım kendimeeeee:KK52: 2 tane çanta 2 tane pant 1 kolye 1 iç çamaşırı takımı :KK17: 2 tane gömlek 3 tanede pembe beyaz siyah da hafif kalça aşagısında ceket aldım birde nişan için abiye çantası inanirmisiniz hepsine 25euro verdimm annem her sene gidelim dio uzak biraz buraya 50 km fazla ama gittimize değdi hepsi üzerime oturdu incecik çıktın dediler çok sevindimmmmmmm şimdiden bavulum dolduuuuuuuu beni bekle türkiye geliorummmmmm incecikkkkkk olarakkk:KK52::KK16:

bu 25 euroya bu kadar şey alınan yer nerede acaba çook merak ettim :) gitmem lazım acilll:KK3:

mrb ben ümraniyeden aldım kitabı santralde ara sokakta bi kitapçıdan ne tarafta oturuyosunuz bilmiyorum ama cevahirdede var kitap

ben internetten aldım. kargo ücretsiz kampanyası var bi sitede, hala devam ediyor. site adı veremiyoruz galiba o yüzden yazmadım ama çok bilindik bi site :)

tadıp yapayım o zaman, teşekkürler :)

canım ya bu tatlıda yumurta kokusu oluyomu hiç sevmemde ona göre yapayımm:KK34::KK34::KK34:

Kizlar bu Kaymacinayi yapinca bize de tatlandirici miktarini yazar misiniz ya? Ben hangi sayfada okudum hatirlamiyorum da; bi kac arkadas denemis bunu ama tatlandiriciyi az koyunca tadi cok kotu oluyomus, yumurta yumurta kokuyomus diye okumustum. Yiyemediklerini yazmislar. Oyuzden sanirim biraz fazla tatli yapmak lazim. Siz de ne kadar koydugunuzu yazarsaniz iyi olur?

Kizlar bu Kaymacinayi yapinca bize de tatlandirici miktarini yazar misiniz ya? Ben hangi sayfada okudum hatirlamiyorum da; bi kac arkadas denemis bunu ama tatlandiriciyi az koyunca tadi cok kotu oluyomus, yumurta yumurta kokuyomus diye okumustum. Yiyemediklerini yazmislar. Oyuzden sanirim biraz fazla tatli yapmak lazim. Siz de ne kadar koydugunuzu yazarsaniz iyi olur?

ben bunu 250 gram süt ve 1 yumurtayla deniycem de nasıl tadıcam çiğ yumurtalı şeyi hiç bilmiyorum :/ becerebilirsem yazıcam tatlandırıcı miktarını.

Son düzenleme:

Herkese iyi rejimler..

tebrik ederim kardeşini bu 20 kiloyu ne kadar sürede verdi acaba.ve bu sürede rahatsızlığı oldumu.tahlil felen yaptırdımı.

X