Popüler Konu Dukan Diyeti Deneyimlerimiz

kızlar istanbul ve ankarada oturanlar goji beriyi nerden alıyosunuz yardımcı olursanız sevinirim ...sivasta hiç bişeyi bulamıyorumda bugün bi arkadaşım mısır çarsışına bakcak vardır dimi

ankarada tunalı hilmi'de bir aktarda varmış daha önce alan arkadaşlar yazmıştı.

bide ben dukan sitesinde kilomu hesalayamıyorum ya ..ingilizce

daha önceki sayfalarda dukan arkadaşımız tek tek türkçeye çevirip yazmıştı.dukanın profilinden yazdığım iletiler bölümünden mesajlarını açarsan bulabilirsin hatta ilk mesajlardan başla bakmaya çünkü sayfa no'yu hatırlamıyorum

Canim GOJI BERRY yani KURT ÜZÜMÜnü;

ATAK EVRESİ:Günde 1 yemek kaşığı
SEYİR EVRESİ:Saf protein günlerinde 1,sebze+protein günlerinde 2 kaşık
GÜÇLENDİRME EVRESİ:Günde 3 yemek kaşığına kadar miktarı yükseltebilirsiniz.

Kilo verme dışında da günde 30 adete kadar özellikle sabahları yenmesi tavsiye ediliyor.

Tadı yabanmersini ile kiraz arasında olan bu meyve sade olarak yenebileceği gibi,muffinlere,yoğurda veya müsli şeklinde süt içinde yulaf kepeğiyle beraber yenebilir.

İÇERİĞİ:
19 ayrı aminoasit, % 13 protein, yüksek değerde betakaroten, 21 iz minerali, çinko, demir, fosfor, B-complex, %8 E vitamini, Zeaxanthin, Germanyum, carotenoids, Beta Sitosterol, Cyperone, Solavetivone, Physalin, Betaine ve çok yüksek oranda C vitamini içerir.
FAYDALARI:

Dünya daki en yüksek antioksidan yiyeceklerinden biridir. Antioxidant carotenoidsin tam bir tayfını içerir.
Ömür uzunluğunu artırmak için ve kuvvet verici olarak kullanılır.
19 farklı amino asit içerir (Arı poleninden altı kere daha yüksek). Methionine, Leucine, Isoleucine, Lysine, Phenylalanine, Threonine , Tryptophan, Valine ...
21 iz minerallerini içerir. Çinko, kalsiyum, germanyum, selenyum, fosfor ...
İçeriğindeki Germanyum kansere karşı koruyucu bir iz mineralidir. Nadiren, yiyeceklerde bulunur.
% 13 protein içerir, kepekli buğdaydan daha yüksektir.
Portakaldan yüzlerce kat C vitamini içerir.
B vitaminlerini içerir, yiyeceği enerjiye döndürmek için zorunlu.
%8 Vitamin E içerir. (Çok nadiren meyvelerde bulunur, sadece tahıl ve tohumlarda)
Beta Sitosterol'a içerir, anti-alevlendirici bir ajandır. Kolesterolü düşürür.
Cinsel iktidarsızlık ve büyüme hormonlarına iyi gelir.
Hormonların ve beyin ve sinir sisteminin düzgün iş görmesi için vücudun üretimi için gerektirilen gerekli yağlı asitleri içerir.
Kalp ve kan basıncına faydası olan maddeler içerir.
Solavetivone içerir. Bu madde güçlü bir anti fungal ve anti-bakteriyeldir.
Physalin içerir. Löseminin bütün büyük tiplerine karşı aktif olan doğal bir bileşiktir.
Tümörlere karşı deney farelerinde doğal katil hücre faaliyetini arttırdığı görülmüştür. Geniş tayfla anti-kanser ilacıdır.
Karaciğer tarafından kolin'i üretmek için kullanılan Betain içerir, sakinleştirici, hafızayı arttıran, kas büyümesini terfi ettiren ve yağlı karaciğer hastalığına karşı koruyan bir bileşiktir.
Betain ayrıca, vücudun enerji tepkilerinde kullandığı metil gruplarını sağlar ve homosistein düzeylerini azaltmaya yardım edebilir.
DNA'yı korur.
Havuçtan daha iyi bir beta karoten kaynağıdır.
Zeaxanthin içerir. Göz retinasında bulunan iki karotenoidden biridir. Göz sağlığı için çok yararlıdır.
(ALINTI: KURT ZM (Goji Berry, Wolfberry) - erii, Yararlar, Faydalar)

Ayrica ilk atak evresinde ve seyir evresinde meyveden alamadigimiz vitamini bundan aliyoruz. Bir de sürekli et yedigimiz icin kabiz olma riski cok, o yuzden kabizligi önleyici olarak kullaniliyor bu rejimde. Ama bahsedilen miktardan cok yeme cünkü cok su ictigimiz icin sadece kabizligi onlemekle kalmaz, asiri ishal bile yapabilir. Bi iki arkadasimizin basina böyle talihsizlikler geldi mesela. DIKKAT...

teşekkürler ggirly bu süper pylaşım için... İkna oldum ben de alcam galiba:KK54:

taze börülce yenebilir diye biliyorum yenmeyecek olan kuru börülce, taze börülcenin taze fasülyeden farkı yok ki..

canım kitapta taze yada kuru diye ayırt etmeden börülce yazmış.ben bezelye yasak olduğu için taze bezelye bile yemedim.:KK43:ona bakarsan taze bezelye de taze fasulye gibi ama içerisinde nişasta olabilir diye yemedim.ben sadece kitapta börülce olarak geçtği için yeme demiştim arkadaşa.:KK34:

tatlım goji berry'nin 1 avucunda portakaldan kat be kat fazla c vitamini var.bu diyette uzun süre yapılınca vitamin takviyesi yapmak gerekiyor eğer goji kullanmıyorsan vitamin hapı tavsiye ederim.ayrıca goji sayesinde rahatlıkla tuvalete çıkılabiliyor.ben sabahları(p günlerimde 1 kaşık s+p günlerimde 1.5 kaşık dukan'ın verdiği orandır)kahvaltıdan yarım saat kadar önce önce yiyorum ve üstüne koca bir bardak su içince 2-3 saat sonra rahatlıkla tuvalete gidebiliyorum.
aktarlarda bulabilirsin ama her aktarda yok maalesef.bir ara bime gelmişti ben orda 4-5 paket almıştım onları kullanıyordum ama 1 kereye mahsus getirdiler sanırım.şimdi bulabilir misin bilmiyorum

Tuğba kuruyemişte buldum ben şimdi, netten de sipariş ettim. yarım kilo aldım şimdilik. Kilosu 40 tl . Herkesin aklında olsun :) Sindirime destek vermesi iyi keza baya zorlanmaya başladım. Vitamin takviyesi dediğiniz gibi şart. İnşallah güzel güzel şu kilolardan kurtuluruz :)

ben bu kitabı sonuna kadar okudum, hatta birkaç gün uyguladım ve kilo da verdim. fakat meyve yiyememek benim vücudumu alt üst etti. merak edenlere söyleyeyim öğretmenim, karbonhidratı yeterli almadığımdan okulda bayıldım. sonra dedim ki ben napıyorum? şu an sıfır tatlı, günde 2 dilim ekmek, bol su ve sınırlı sayıda ama hergün tükettiğim karpuzum, eriğim, salatalığım.... ile 3 kilo verdim. sporu da az da olsa aksatmadım.
kısaca bu diyetin zayıflatsada bana zararı olduğunu gördüğüm için vazgeçtim, sizleri de uyarmak istedim,fakat çok ilginç cevaplarla karşılaştım. benim burada yazdıklarımla kimseye tavrım yok, sadece uyarmak istedim...

peki aydencim.uyarıların için teşekkür etmekle birlikte keşke genelleme yapmadan kendi yaşadığın sorunu paylaşsaydın.neticede senin diyeti nasıl uyguladığına dair fikrimiz yok belki yulaf kepeği kullanmadın belki vitamin almadın belki de başka bir sağlık problemin var.sen bildiğin yolla kendi yönteminle rahatlıkla zayıflayabilmişsin ne güzel.tebrikler ama kalkıp burada şimdi tam olarak hatırlayamadığım'siz sırf kilo verdirdiği için diyeti savunacaksınız'vb bir ifade kullanmıştın ve hiç hoş değildi.piyasada çeşitli haplar vs dolaşıyor ama bunca insan neden dukan diyeti yapıyor da hiç uğraşmadan kilo verdiren o ilaçlara yönelmiyor soruyorum sana?çünkü buradaki insanlar doğal beslenerek kilo vermek istiyor bu da demek oluyor ki bunca insan gözü kapalı kör cahil değil.kilo vermek için sayamayacağım kadar çok yöntem var ve biz onlar arasından dukan diyetini seçtik ve bu bir tercih sana da bizim tercihlerimize önerilerinle zenginleştirmek veya susarak katılmak düşer bizi ilkokul çocuğu gibi azarlamak değil.
sevgiler

Selamm dukancılarr :)) Ben de katılıyorum aranızaa. Hikayemi kısaca anlatayım sizlere.Aslında çocukluğumdan beri yapılıydım,uzun boyluydum ama kilo yoktu tabi. Ta ki astım hastası olup kortizonlu ilaç kullanana kadar. 3 sene boyunca kortizonlu hap kullandım.Astımım geçti çok şükür ama bunun karşılığında kilolar kaldı!! Zaten genetik,ailem akrabalarım hep kilolu. Aslında kilo verirken çok kolay veriyorum,hele sporla hemen veriyorum.Genç olmamın etkisi var bunda tabi 17 yaşındayım :)) geçen yaz diyete girdim,5 günde 5 kilo diyeti vardı onu yapmıştım kilo vermiştim.Babam koşu bandı da aldı çok güzel ilerliyordu kilo vermem taa ki ramazana kadar :) ramazan başladı,ne kadar dikkat ettiysem de hooop o kilolar geri :) okul zamanı kilo vermeye çalıştım ama pek veremedim malesef okulla olmuyo çünkü sürekli okul ev dershane zaten bunalıyoruz. Ama Allahtan kilo almadım,okula beslenme götürdüm çok zevkliydi :) sonra,bir gün yengem geldi.Sana haberim var çok güzel diyet buldum,aslında diyet değil yaşam biçimi falan bu nasıl seviniyo :) geldi bna anlattı bu dukan diyetini.Yengem hemşire ve hastanede bütün arkadaşları bnu yapıyorlarmış kilo vermişler falan,bana anlattı.Tam benim diyetim yani et-tavuk-balıkk hayatta onlarsız yapamam allah ayırmasın :) aslında çok yiyen bi insan değilim ama bunlarsız yapamam yani ( tabi bir de çikolata :)) neyse sonra ben netten dukan diyeti kitabını sipariş ettim geldi okudum ve hemen yapmaya başladm. 19 mayıs tatili zamanında yapmıştım okul yokken,çok ii oldu hiç zorlanmadım ve kilo verdim.Tek şikayet kabızlıktı :KK43: sonra okula gittim,beslenme olarak tavuk haşlaması götürdüm ama nasıl kötü oldu anlatamam.Nimete kötü demiyorum ama,o kokusu,soğuk soğuk yenmesi falan çok kötüydü yani.Anladım ki ben bu diyete okul bitince başlamalıyım :) bu cuma okul bitiyor.Zaten bu hafta okula gitmiyoruz,bugünden itibaren başlayayım dedim :) evdeki herkes kilolu ama yapmıyorlar bu diyeti ekmeksiz duramıyorlar malesef kendileri az yiyerek kilo vereceklermiş :) destek olacak kimse yok malesef ben de hemen dukancı kızlarla birlik olmaya buraya geldim arkadaşlar :) bugün ne yediğimi söyleyeyim hemen.Ben geceleri çok geç yatıyorum ve öğleyin kalkıyorum biliyorum kötü bir şey ama ne yapayım :) bugün 1de kalktım.İki yumurta beyazı bi tane sarısıyla yağsız tavada omlet yaptım,yanında yağsız peynir,şekersiz çay :) boll su içiyorum.Şimdi gidip koşu bandıma bineceğim.Dans edeceğimm :) sonra yine gelirim kızlar.Hayyydiii harekett edinn kıvırınnnn gidecek bu kilolarrrrr :))) (yazım biraz uzun oldu ama ne yapayım içimi döktümm :)))

aramıza hoşgeldin tatlım doğru bir diyet seçmişsin kendine:) inşallah istediğin kiloya sağlıklı bir şekilde ulaşırsın..burayıda bulman güzel olmuş çünkü burda inanılmaz bir enerji var veee diyeti bırakanın kulağını çekiyoruz haberin olsun:)))

taze börülce yenebilir diye biliyorum yenmeyecek olan kuru börülce, taze börülcenin taze fasülyeden farkı yok ki..

canım taze fasulyeyi dukan kitabında özellikle belirtmiş hatta tavsiye etmiş yenebilir diye ama börülce maalesef yasaklı yiyecekler arsında.tabi besin değerleri ile ilgi bir bilgim yok.ben dukanın yalancısıyım.çünkü kitapta taze kuru diye belirttiğini hatırlamıyorum .ama taze fasulyeyi taze kuru diye kendi belirtmiş

slm arkadaşlar hepinizi kutluyorum çok güzel haberlerle coşmuş topik maşallah bendede haberler çok iyi cumartesi sabah 68.3 düm sonra gün içinde yedim içtim dışarıda çıktım dışardada daha çok içtim ama az yedim akşam eve geldim çok beklerken 68.2 çıktım allah allah dedim neyse sabah açkarna tartıldım amanın 68.8 daha kahvaltı bile yok dedim devam kızım artık alıştım bunlara hiç istifimi bozmadım aynen devam ettim yalnız ben böyle sebepsiz fazla çıkınca hemen suyu arttırıyorum neyse az önce bir tartılırımki tam 68.0 dün sabahtan bu yana 800 gr ben sevinniyimde kim sevinsin diyeceğim oki artı eksi gören arkşlar moralinizi hiç bozmayın hemen suyu yükseltin birde kızlar benim bi sorunum var ben kokmaya başladım napcam bilemiyorum bi arkdaş böyle olcandan bahsetmişti ya ben günde bir kez duş alırken böyle bişiy yoktu şimdi sabah akşam duş alıyorum yok sanki içimden ateş çıkıyor yüzüme vuruyor vururkende o sıcaklığı hissediyorum ve o sıcaklıkla birlikte ter kokusu alıyorum ay napcam ya bilemiyorum aslında anlatılmaz bişey böyle çok tuhaf yani sanki bedenimden alevler çıkıyor şimdi yine duş alcam yoksa dışarı çıkamam alev alev yanıyorum ilk kez başıma böle bişey geliyor bir haftayı geçti ben böyle olalı

zeynepcim protein sindirmesi zor bir besin vucudumuza göre ve ateş basması normal . bana da oluyor emin ol yalnız değilsin :))

Ben de sinirliyimdir aslında yolanda ama ben de sinirlilik olmadı pek,hatta yumuşadığımı söyleyebilirim :)
sadece uzun süre veremediysem ve çok bunaldığımı hissettiğim zamanlar sinirli ve moralsiz oluyorum o kadar.

sanırım ben dün gece az uyudum bide bi ton iş var sırtımda bunaldım sanırım ondan oldu :) patron artık bi yardımcı alacakmış hadi bakalım bu sefer yapacak mı :)) gerçi ben böyle iyiyim odamda yalnızım şimdi yardımcı olursa rahat rahat yiyp içemicem istediğim gibi haha :)))

neyse benim eşim benimle beraber spor ve az çaplı diyet yapıyor da karşılıklı birbirimizi anlıyoruz. benim iş yerimdeki arkadaşlarda bana rengin solmuş diyorlar, kıskanıyorlar işte :KK60:

Goji berry'i netten araştırıp duruyorum gerçekten çok pahalıymış. Netten alsam çok büyük bir saçmalık mı olur acaba? Eskişehir'de nerede bulacağımı bilemedim vallaa:KK75:
eşim yanımda olsa oda diyet yapacak ama çocuk otellerde sürünüyo İzmirde :KK43:(( bana da yüzün solmuş diyorlar ama kıskandıklarından değil zira böyle diyen kız benden zayıf :))

kızlar aksine ben daha bir sakin ve durgun oldum.eskiden daha çok tepki veriyordum herşeye ama artık sadece bakıyorum.tepkisizleştim mi ne:KK1:
bunu rejime şöyle bağlayabilirim kızlar .kadınlar nasıl regl olduklarında sinirli oluyorlar, vücuttaki değişiklerle.aynen bu diyette de vücudumuz kendini birşeylere alıştırmaya çalışıyor o yüzden tepki veriyor.biraz sinirli olmanız bundan sanırım.benim pamukluğumda sanırım kilo verdikçe moral bulmamdan başka bir şeyi takmamamdan kaynaklanıyor:KK34:
yada bendeki pazartesi sendromu çok fazla :))

yolandacım selam:) yaw 1 gece yoktum evde alt tarafı amma hızlı gidiyo sahiden sayfalar..sinir olayı sanırım herkeste var bendede bianda böle şimşekler çakıyo sonra geçiyo normalde çok sakinimdir ama anlık fevri davranışlar var yani..gojiyi çok pahalı almışsın sahiden malatya pazarında kilosu 48 tl..komşu teyzeye çok güldüm kadıncaz afallamıştır noluyo diye:)bide diyetten bayılan arkadaşa yazdıklarına katılıyorum banada çok muhalefet eden var ama ben kendimi acayip sağlıklı hissediyorum..ben yüzümle çok oynarım ve baya izler vardı dün annem bile şaşırdı aaa evlenmeden önceki haline dönmüş cildin dedi:)o kadar abur cubursuz yaşıyorumki normal olarak sivilce bile çıkamıyo:)papatya çayı içebilirsin eğer çok asabi hissediyosan kendini baya sakinleştriyo...ay amma uzattım ordan burdan neyse görüşürüz cnm şimdilik bu kadar:)

selam sadecacım.. burası öyle arap atı gibi. zamanında yakaladın yakaladın yoksa çok zor oluyor :))) ben fena kazık yemişim demek yaa. keşke bi kaç dükkan gezseydim malatya pazarından almıştım. üff canım sıkıldı :KK43:((
demek cildine iyi gldi çok sevindim. bende hiç yogurt yiyemeyen biriydim hala da sade yiyemem az miktarda light olmayan meyveli yogurt karıştırıyorum yerken hem tatlı isteğime iyi geliyor hem çok doyurucu. yogurttaki kalsiyum meyvedeki şekeri tutup kana karışmasını geciktirdiği için de acıkmıuyorum. bir taşla iki kuş :p
bende pek abur cubur yiyen bi insan değilim normalde sadece karbo insanı idim birde meyve. işte ekmeksizlik çok zor geldi. meyveleri de çok severim çuku muku aramam yani.. ilk günler meyvesizlik çok koydu hatta bi ara bırakcam filan demiştim hatırlarsanız. elinde şekeri alınmış çocuk gibi hissetmiştim ama şimdi alıştım kazık gojilerim ve ben mutluyuz. ben şimdi onu tüketmeye de kıyamam iyi mi :)))

Canim GOJI BERRY yani KURT ÜZÜMÜnü;

ATAK EVRESİ:Günde 1 yemek kaşığı
SEYİR EVRESİ:Saf protein günlerinde 1,sebze+protein günlerinde 2 kaşık
GÜÇLENDİRME EVRESİ:Günde 3 yemek kaşığına kadar miktarı yükseltebilirsiniz.

Kilo verme dışında da günde 30 adete kadar özellikle sabahları yenmesi tavsiye ediliyor.

Tadı yabanmersini ile kiraz arasında olan bu meyve sade olarak yenebileceği gibi,muffinlere,yoğurda veya müsli şeklinde süt içinde yulaf kepeğiyle beraber yenebilir.

İÇERİĞİ:
19 ayrı aminoasit, % 13 protein, yüksek değerde betakaroten, 21 iz minerali, çinko, demir, fosfor, B-complex, %8 E vitamini, Zeaxanthin, Germanyum, carotenoids, Beta Sitosterol, Cyperone, Solavetivone, Physalin, Betaine ve çok yüksek oranda C vitamini içerir.
FAYDALARI:

Dünya daki en yüksek antioksidan yiyeceklerinden biridir. Antioxidant carotenoidsin tam bir tayfını içerir.
Ömür uzunluğunu artırmak için ve kuvvet verici olarak kullanılır.
19 farklı amino asit içerir (Arı poleninden altı kere daha yüksek). Methionine, Leucine, Isoleucine, Lysine, Phenylalanine, Threonine , Tryptophan, Valine ...
21 iz minerallerini içerir. Çinko, kalsiyum, germanyum, selenyum, fosfor ...
İçeriğindeki Germanyum kansere karşı koruyucu bir iz mineralidir. Nadiren, yiyeceklerde bulunur.
% 13 protein içerir, kepekli buğdaydan daha yüksektir.
Portakaldan yüzlerce kat C vitamini içerir.
B vitaminlerini içerir, yiyeceği enerjiye döndürmek için zorunlu.
%8 Vitamin E içerir. (Çok nadiren meyvelerde bulunur, sadece tahıl ve tohumlarda)
Beta Sitosterol'a içerir, anti-alevlendirici bir ajandır. Kolesterolü düşürür.
Cinsel iktidarsızlık ve büyüme hormonlarına iyi gelir.
Hormonların ve beyin ve sinir sisteminin düzgün iş görmesi için vücudun üretimi için gerektirilen gerekli yağlı asitleri içerir.
Kalp ve kan basıncına faydası olan maddeler içerir.
Solavetivone içerir. Bu madde güçlü bir anti fungal ve anti-bakteriyeldir.
Physalin içerir. Löseminin bütün büyük tiplerine karşı aktif olan doğal bir bileşiktir.
Tümörlere karşı deney farelerinde doğal katil hücre faaliyetini arttırdığı görülmüştür. Geniş tayfla anti-kanser ilacıdır.
Karaciğer tarafından kolin'i üretmek için kullanılan Betain içerir, sakinleştirici, hafızayı arttıran, kas büyümesini terfi ettiren ve yağlı karaciğer hastalığına karşı koruyan bir bileşiktir.
Betain ayrıca, vücudun enerji tepkilerinde kullandığı metil gruplarını sağlar ve homosistein düzeylerini azaltmaya yardım edebilir.
DNA'yı korur.
Havuçtan daha iyi bir beta karoten kaynağıdır.
Zeaxanthin içerir. Göz retinasında bulunan iki karotenoidden biridir. Göz sağlığı için çok yararlıdır.
(ALINTI: KURT ZM (Goji Berry, Wolfberry) - erii, Yararlar, Faydalar)

Ayrica ilk atak evresinde ve seyir evresinde meyveden alamadigimiz vitamini bundan aliyoruz. Bir de sürekli et yedigimiz icin kabiz olma riski cok, o yuzden kabizligi önleyici olarak kullaniliyor bu rejimde. Ama bahsedilen miktardan cok yeme cünkü cok su ictigimiz icin sadece kabizligi onlemekle kalmaz, asiri ishal bile yapabilir. Bi iki arkadasimizin basina böyle talihsizlikler geldi mesela. DIKKAT...
maşallah bu kadar faydasımı varmış:KK52::KK52::KK52::KK52::KK52:ben de bi faydasını söyliyim o halde yani eğer doğru ise göğüsleri büyütüyormuş...tabi goji beri ve kurt üzümü aynı şey ise.......kızlar sizi bilmem ama benim memişlerim boş market poşetine döndü:KK43::KK43::KK43::KK43:çok üzülüyorum 3 cm küçülmüş yaaaaaa:KK43::KK43::KK43:ben kullansam göğüs için faydası olurmu acaba...bu dertten muzdarip başka arkadaşlar var mı?bi çare arkadaşlar(silikon dışında):KK42::KK42::KK42:

rica ederim canım.keşke gerçekten içebilseydin.seyirin 3.günündeyim kilom sabit duruyor.ne aldım ne verdim.senin ne alemde kiloların?

vallah bu günlerde iyi gidiyor inşallah böyle devam eder bu günde 700gr vermişim darısı başına ama duraklama ve sabit kalma çok oluyor.bende yarın doktora gidecem tahlilleri yaptıracam inşallah hepisi temiz çıkarsa tam gaz devam.

aynen bende..:KK69::KK69: hatta haftanın 3-4 günü hep böyle. bugün tavuktan adana kebab yapmışlar et hakkımı yedim. içinde az bulgurda vardı sanırım. bence sorun olmaz .. çok et tüketiyoruz zaten azıcık karbo bişi etmez.
bşi sorcam kızlar. ben genelde sinirli bir yapıya sahibim. bu diyeti yapalı bana pek bi yan etkisi olmadı ama bi sinirlilik var. protein diyetlerinde bu olurmuş. size de oluyor mu acaba :26::26:

Sorma valla benimde birkaç kişiyi gırtlaklayasım var bu aralar acaba et yiye yiye vahşileşiyormuyuz? :))):KK47:

tatlım goji berry'nin 1 avucunda portakaldan kat be kat fazla c vitamini var.bu diyette uzun süre yapılınca vitamin takviyesi yapmak gerekiyor eğer goji kullanmıyorsan vitamin hapı tavsiye ederim.ayrıca goji sayesinde rahatlıkla tuvalete çıkılabiliyor.ben sabahları(p günlerimde 1 kaşık s+p günlerimde 1.5 kaşık dukan'ın verdiği orandır)kahvaltıdan yarım saat kadar önce önce yiyorum ve üstüne koca bir bardak su içince 2-3 saat sonra rahatlıkla tuvalete gidebiliyorum.
aktarlarda bulabilirsin ama her aktarda yok maalesef.bir ara bime gelmişti ben orda 4-5 paket almıştım onları kullanıyordum ama 1 kereye mahsus getirdiler sanırım.şimdi bulabilir misin bilmiyorum

Bende kuruyemişçiden ve Bimden Gojiberry almıştım ama pek sevmedim açıkçası olduğu gibi duruyor, bunun yerine ben c vitamini ve selenyum ace kullanıyorum, çok şükür kabızlık problemim yok o konuda yulaf ve ps günümdeki sebzeler yetiyor bana

ben dukan dükkanı açmaya karar verdim kızlar:KK9:

gel ablaaa geeelll dukanın bile bulamadığı yulaf kepekleri burda geeeeeellll.:KK62:

gojilerimiz vaaaarrrr yulaflarımız vaaarrrr ne ararsan var gel gel sende gel..:KK52:

NOT: siparişlerinizi internet sitemden verebilirsiniz yazın bi yere not alın :)

sahtedukancı.com :KK9: :KK9:

bu arada 3 hazirandan beri 95 'in altına inemedim kaçamağım hemen hemen hiç yok ama çok ta takmıyorum bu:97: durumu . Birde sıfır spor yapıyor olmam da etkili sanırım bu durumda ama yapamıyorum olmuyor işte

ya kızlar bu sütlü yumurtalı bi tatlı vardı tatlandırıcıyla yapılan ona ne kadar tatlandırıcı konuluyor? bi saattir bakıyorum tarifi bulamadım :) maşallah kitap çıkar burdan dukan rehberi diye.

canım taze fasulyeyi dukan kitabında özellikle belirtmiş hatta tavsiye etmiş yenebilir diye ama börülce maalesef yasaklı yiyecekler arsında.tabi besin değerleri ile ilgi bir bilgim yok.ben dukanın yalancısıyım.çünkü kitapta taze kuru diye belirttiğini hatırlamıyorum .ama taze fasulyeyi taze kuru diye kendi belirtmiş

evet canım ben de aynen senin dediğin gibi bir açıklama yaptım arkadaşıma.hatta ben taze bezelyeyi yumurtalı kavurup yiyecektim.ama dukan taze kuru ayırım yapmadığı için yemedim.börülcede de aynı durum söz konusu:KK34:

maşallah bu kadar faydasımı varmış:KK52::KK52::KK52::KK52::KK52:ben de bi faydasını söyliyim o halde yani eğer doğru ise göğüsleri büyütüyormuş...tabi goji beri ve kurt üzümü aynı şey ise.......kızlar sizi bilmem ama benim memişlerim boş market poşetine döndü:KK43::KK43::KK43::KK43:çok üzülüyorum 3 cm küçülmüş yaaaaaa:KK43::KK43::KK43:ben kullansam göğüs için faydası olurmu acaba...bu dertten muzdarip başka arkadaşlar var mı?bi çare arkadaşlar(silikon dışında):KK42::KK42::KK42:
benim gögüslerimde aynen böyle oldu. iriydiler küçüldüler buna çok memnun oldum ama market poşetinin içinde tek bir elma olurda poşet aşaaya dogru sarka ya hani işte öyle oldular. :)))
bence takma çok fazla. eşim bile bazen sinir etmek için dalga geçiyor sarktı bunlar diye. bende ver parasını yaptırim diyorum :)))

Sorma valla benimde birkaç kişiyi gırtlaklayasım var bu aralar acaba et yiye yiye vahşileşiyormuyuz? :))):KK47:

Bende kuruyemişçiden ve Bimden Gojiberry almıştım ama pek sevmedim açıkçası olduğu gibi duruyor, bunun yerine ben c vitamini ve selenyum ace kullanıyorum, çok şükür kabızlık problemim yok o konuda yulaf ve ps günümdeki sebzeler yetiyor bana
hahah belki de haklısın. sonuçta bitakım hayvanlar katlediliyor ve biz onları yiyoruz. böyle düşünmiim ben en iyisi yoksa bırakırım mırakırım. hayvanları severim de..
yaa ben bi daa goji filan almam çok kazık yemişim zaten pharmaton aldım onda yok yok :))

ben dukan dükkanı açmaya karar verdim kızlar:KK9:

gel ablaaa geeelll dukanın bile bulamadığı yulaf kepekleri burda geeeeeellll.:KK62:

gojilerimiz vaaaarrrr yulaflarımız vaaarrrr ne ararsan var gel gel sende gel..:KK52:

NOT: siparişlerinizi internet sitemden verebilirsiniz yazın bi yere not alın :)

sahtedukancı.com :KK9: :KK9:
:KK60::KK60::KK60::KK60::KK60::KK60::KK60:

benim gögüslerimde aynen böyle oldu. iriydiler küçüldüler buna çok memnun oldum ama market poşetinin içinde tek bir elma olurda poşet aşaaya dogru sarka ya hani işte öyle oldular. :)))
bence takma çok fazla. eşim bile bazen sinir etmek için dalga geçiyor sarktı bunlar diye. bende ver parasını yaptırim diyorum :)))
canım keşke olsaydıda sarksaydı...........yani anlayacağın dümdüz bi şey oldu......4 yaşındaki oğlum uzandığım da bana anne memişlerin yok oldu diyooo:KK43::KK43::KK43:

Son düzenleme:
ya kızlar bu sütlü yumurtalı bi tatlı vardı tatlandırıcıyla yapılan ona ne kadar tatlandırıcı konuluyor? bi saattir bakıyorum tarifi bulamadım :) maşallah kitap çıkar burdan dukan rehberi diye.

benim verdiğim tarifi diyorsan bu
Bu verceğim tarif Makedonya ve Kosova'daki Türkler, Arnavutlar ve Makedonlar tarafından yapılan sütlü bir tatlıdır. adı KAYMAÇİNA (ATAK VE SEYİR EVRELERİNE UYGUNDUR)
malzemeler:
1 kilo süt
5 yumurta
Tatlandırmak için aspartam

Sütü iyice kaynatın ve soğumaya bırakın.
Yumurta ve aspartam iyice çırpın, yumurta köpük köpük olsun
Soğumuş süte yumurtalı karışımı iyic yedirin.
Cam bir kaba karışımı döküp içinde su olan başka bir kabın içine yerleştirin.
Isıtılmış fırında, 170 derecede üzeri altın kahve olup göz göz olana kadar pişirin.
Soğuduktan sonra, mümkünse bir gün sonra servis edin.

Afiyet olsun.. görüntüsü de bu KAYMAÇİNA nın $P1017375.ORF[1].jpg Dukan diyeti tariflerim adlı bir bölüm oluşturduk ordan da bakabilirsin:KK34:

Son düzenleme:
[/B][/COLOR] canım keşke olsaydıda sarksaydı...........yani anlayacağın dümdüz bi şey oldu......4 yaşındaki oğlum uzandığım da bana anne memişlerin yok oldu diyooo:KK43::KK43::KK43:
seninki zaten küçüktü o zaman. ya çokta düşük kiloda değilsin bmi benimkinden yüksek 160 cm civarında olmalısın. kilo verince küçülmesi çok normal. ben şuanda 85 filan giyiyorum 90 a sıgmıyorlardı sanırım 95tiler. M&S size'ında 36 C oluyor normal bedende 85 oluyor sanırım. küçük gögüs bence rahatlıkmış. dert etme senin oglan da alışır :))

Son düzenleyen: Moderatör:
X