Popüler Konu Dukan Diyeti Deneyimlerimiz

aynen bende..:KK69::KK69: hatta haftanın 3-4 günü hep böyle. bugün tavuktan adana kebab yapmışlar et hakkımı yedim. içinde az bulgurda vardı sanırım. bence sorun olmaz .. çok et tüketiyoruz zaten azıcık karbo bişi etmez.
bşi sorcam kızlar. ben genelde sinirli bir yapıya sahibim. bu diyeti yapalı bana pek bi yan etkisi olmadı ama bi sinirlilik var. protein diyetlerinde bu olurmuş. size de oluyor mu acaba :26::26:

Ben de sinirliyimdir aslında yolanda ama ben de sinirlilik olmadı pek,hatta yumuşadığımı söyleyebilirim :)
sadece uzun süre veremediysem ve çok bunaldığımı hissettiğim zamanlar sinirli ve moralsiz oluyorum o kadar.

bende devamlı çantamda küçük kutularda taşıyorum ızgara etlerimi. odamda yiyorum millet odan kokuyo diyo. parfüm sıkıyorum filan. off çok dert :)))
ben bu cumartesi mısır çarşısından aldım gojiberry. 200 gr mına 16 tl verdim. kilosu 70 filandı sanırım çok pahalı !!!

oyy oy yalnız değilmişim demek ki. demin neredeyse patronuma bile sert çıktım :))) bari çay-kahveden aldığım kafeini azaltayım yoksa patlicam :))

orada var canım ben aldım :)

sen bana ilk yolandina yazdığında aa nasıl yani allah allah demiştim. sonradan italyada yaşadım deyince anladım :))))))
yaa bu sinire bi çare bulmam lazım. az önce zavallı patronum bile afalladı yahuu. iyi ki eşim yok valla adamın ısırıp etini koparcaktım haftasonu .. korktu benden dermişim hahaha :))))

neyse benim eşim benimle beraber spor ve az çaplı diyet yapıyor da karşılıklı birbirimizi anlıyoruz. benim iş yerimdeki arkadaşlarda bana rengin solmuş diyorlar, kıskanıyorlar işte :KK60:

Goji berry'i netten araştırıp duruyorum gerçekten çok pahalıymış. Netten alsam çok büyük bir saçmalık mı olur acaba? Eskişehir'de nerede bulacağımı bilemedim vallaa:KK75:

slm arkadaşlar hepinizi kutluyorum çok güzel haberlerle coşmuş topik maşallah bendede haberler çok iyi cumartesi sabah 68.3 düm sonra gün içinde yedim içtim dışarıda çıktım dışardada daha çok içtim ama az yedim akşam eve geldim çok beklerken 68.2 çıktım allah allah dedim neyse sabah açkarna tartıldım amanın 68.8 daha kahvaltı bile yok dedim devam kızım artık alıştım bunlara hiç istifimi bozmadım aynen devam ettim yalnız ben böyle sebepsiz fazla çıkınca hemen suyu arttırıyorum neyse az önce bir tartılırımki tam 68.0 dün sabahtan bu yana 800 gr ben sevinniyimde kim sevinsin diyeceğim oki artı eksi gören arkşlar moralinizi hiç bozmayın hemen suyu yükseltin birde kızlar benim bi sorunum var ben kokmaya başladım napcam bilemiyorum bi arkdaş böyle olcandan bahsetmişti ya ben günde bir kez duş alırken böyle bişiy yoktu şimdi sabah akşam duş alıyorum yok sanki içimden ateş çıkıyor yüzüme vuruyor vururkende o sıcaklığı hissediyorum ve o sıcaklıkla birlikte ter kokusu alıyorum ay napcam ya bilemiyorum aslında anlatılmaz bişey böyle çok tuhaf yani sanki bedenimden alevler çıkıyor şimdi yine duş alcam yoksa dışarı çıkamam alev alev yanıyorum ilk kez başıma böle bişey geliyor bir haftayı geçti ben böyle olalı
yaklaşık altı yedi aydır kilo kontrolü yapıyorum ve her haftasonu bila istisna kaçamak yaparım eşimle olduğumdan. ve her haftasonu bila istisna agırlaşırım ve pazartesi benim için aynı zamanda agır çıkma sendromu olur. çünkü haftasonu kaçamak yapmasam da düzenim bozuluyor. dışarıda wc sorunu olduğundan yeterince su içemiyorum ama hafta ortasına dogru su tüketimini artırıp akşam yemegini de erken ve az yapınca dengeliyordum. işte görünüşe göre aynı şey sende de olmuş. dün gece biraz da geç yattım sinir birazda ondan olsa gerek. yarında önemli bir ihalemiz var bu gece erken yatayım bari yarın çok stres olacak üstüme :)))

ben bu kitabı sonuna kadar okudum, hatta birkaç gün uyguladım ve kilo da verdim. fakat meyve yiyememek benim vücudumu alt üst etti. merak edenlere söyleyeyim öğretmenim, karbonhidratı yeterli almadığımdan okulda bayıldım. sonra dedim ki ben napıyorum? şu an sıfır tatlı, günde 2 dilim ekmek, bol su ve sınırlı sayıda ama hergün tükettiğim karpuzum, eriğim, salatalığım.... ile 3 kilo verdim. sporu da az da olsa aksatmadım.
kısaca bu diyetin zayıflatsada bana zararı olduğunu gördüğüm için vazgeçtim, sizleri de uyarmak istedim,fakat çok ilginç cevaplarla karşılaştım. benim burada yazdıklarımla kimseye tavrım yok, sadece uyarmak istedim...

biz bu diyeti yapmadan aynı senin gibi bir çok araştırma yaptık.dikkat edilmediğinde risklerinin de farkındayız. hangi diyetin yok ki. bu kadar protein agırlık beslenirken demek ki sen kendini aç bırakmışsın ki bayılmışsın. bende senin gibi aylarca az ve sık ye metodu yaptım ama verdiğim kilo ayda 2 kg idi ! bu diyeti 20 gündür yapıyorum kilo kaybım 2,3. çokta hızlı değil ama ben sonuçtan memnunumdikkatli olduktan sonra riskleri en aza indirgemenin mümkün olduğunu biliyoruz. senin ki uyarıdan ziyade bizim bi şeyden haberimiz yokmuşta körü körüne salt kilo veriyoruz o yüzden bu diyeti yapıyoruz gibi yazmışsın yani suçlamışsın. tabi ki buna cevaplarımız olacaktı ve oldu da..
kendi diyetinde sana başarılar ama lütfen gölge etme başka ihsan elzem değildir

KIZLAR goji beriyi ne işe yarıyor..

Canim GOJI BERRY yani KURT ÜZÜMÜnü;

ATAK EVRESİ:Günde 1 yemek kaşığı
SEYİR EVRESİ:Saf protein günlerinde 1,sebze+protein günlerinde 2 kaşık
GÜÇLENDİRME EVRESİ:Günde 3 yemek kaşığına kadar miktarı yükseltebilirsiniz.

Kilo verme dışında da günde 30 adete kadar özellikle sabahları yenmesi tavsiye ediliyor.

Tadı yabanmersini ile kiraz arasında olan bu meyve sade olarak yenebileceği gibi,muffinlere,yoğurda veya müsli şeklinde süt içinde yulaf kepeğiyle beraber yenebilir.

İÇERİĞİ:
19 ayrı aminoasit, % 13 protein, yüksek değerde betakaroten, 21 iz minerali, çinko, demir, fosfor, B-complex, %8 E vitamini, Zeaxanthin, Germanyum, carotenoids, Beta Sitosterol, Cyperone, Solavetivone, Physalin, Betaine ve çok yüksek oranda C vitamini içerir.
FAYDALARI:

Dünya daki en yüksek antioksidan yiyeceklerinden biridir. Antioxidant carotenoidsin tam bir tayfını içerir.
Ömür uzunluğunu artırmak için ve kuvvet verici olarak kullanılır.
19 farklı amino asit içerir (Arı poleninden altı kere daha yüksek). Methionine, Leucine, Isoleucine, Lysine, Phenylalanine, Threonine , Tryptophan, Valine ...
21 iz minerallerini içerir. Çinko, kalsiyum, germanyum, selenyum, fosfor ...
İçeriğindeki Germanyum kansere karşı koruyucu bir iz mineralidir. Nadiren, yiyeceklerde bulunur.
% 13 protein içerir, kepekli buğdaydan daha yüksektir.
Portakaldan yüzlerce kat C vitamini içerir.
B vitaminlerini içerir, yiyeceği enerjiye döndürmek için zorunlu.
%8 Vitamin E içerir. (Çok nadiren meyvelerde bulunur, sadece tahıl ve tohumlarda)
Beta Sitosterol'a içerir, anti-alevlendirici bir ajandır. Kolesterolü düşürür.
Cinsel iktidarsızlık ve büyüme hormonlarına iyi gelir.
Hormonların ve beyin ve sinir sisteminin düzgün iş görmesi için vücudun üretimi için gerektirilen gerekli yağlı asitleri içerir.
Kalp ve kan basıncına faydası olan maddeler içerir.
Solavetivone içerir. Bu madde güçlü bir anti fungal ve anti-bakteriyeldir.
Physalin içerir. Löseminin bütün büyük tiplerine karşı aktif olan doğal bir bileşiktir.
Tümörlere karşı deney farelerinde doğal katil hücre faaliyetini arttırdığı görülmüştür. Geniş tayfla anti-kanser ilacıdır.
Karaciğer tarafından kolin'i üretmek için kullanılan Betain içerir, sakinleştirici, hafızayı arttıran, kas büyümesini terfi ettiren ve yağlı karaciğer hastalığına karşı koruyan bir bileşiktir.
Betain ayrıca, vücudun enerji tepkilerinde kullandığı metil gruplarını sağlar ve homosistein düzeylerini azaltmaya yardım edebilir.
DNA'yı korur.
Havuçtan daha iyi bir beta karoten kaynağıdır.
Zeaxanthin içerir. Göz retinasında bulunan iki karotenoidden biridir. Göz sağlığı için çok yararlıdır.
(ALINTI: KURT ZM (Goji Berry, Wolfberry) - erii, Yararlar, Faydalar)

Ayrica ilk atak evresinde ve seyir evresinde meyveden alamadigimiz vitamini bundan aliyoruz. Bir de sürekli et yedigimiz icin kabiz olma riski cok, o yuzden kabizligi önleyici olarak kullaniliyor bu rejimde. Ama bahsedilen miktardan cok yeme cünkü cok su ictigimiz icin sadece kabizligi onlemekle kalmaz, asiri ishal bile yapabilir. Bi iki arkadasimizin basina böyle talihsizlikler geldi mesela. DIKKAT...

evet bende son günlerde birden sinirlenip bagrıyorum eşim bu gun sana noldu neyin var diye sordu öglen yemekte iyim dedim kötü bi habermi aldın diye sordu yok dedim bugünlerde bilmedigim bisey var ama hayırlısı dedi inandıramadım:KK20:

kızlar aksine ben daha bir sakin ve durgun oldum.eskiden daha çok tepki veriyordum herşeye ama artık sadece bakıyorum.tepkisizleştim mi ne:KK1:
bunu rejime şöyle bağlayabilirim kızlar .kadınlar nasıl regl olduklarında sinirli oluyorlar, vücuttaki değişiklerle.aynen bu diyette de vücudumuz kendini birşeylere alıştırmaya çalışıyor o yüzden tepki veriyor.biraz sinirli olmanız bundan sanırım.benim pamukluğumda sanırım kilo verdikçe moral bulmamdan başka bir şeyi takmamamdan kaynaklanıyor:KK34:

Selamm dukancılarr :)) Ben de katılıyorum aranızaa. Hikayemi kısaca anlatayım sizlere.Aslında çocukluğumdan beri yapılıydım,uzun boyluydum ama kilo yoktu tabi. Ta ki astım hastası olup kortizonlu ilaç kullanana kadar. 3 sene boyunca kortizonlu hap kullandım.Astımım geçti çok şükür ama bunun karşılığında kilolar kaldı!! Zaten genetik,ailem akrabalarım hep kilolu. Aslında kilo verirken çok kolay veriyorum,hele sporla hemen veriyorum.Genç olmamın etkisi var bunda tabi 17 yaşındayım :)) geçen yaz diyete girdim,5 günde 5 kilo diyeti vardı onu yapmıştım kilo vermiştim.Babam koşu bandı da aldı çok güzel ilerliyordu kilo vermem taa ki ramazana kadar :) ramazan başladı,ne kadar dikkat ettiysem de hooop o kilolar geri :) okul zamanı kilo vermeye çalıştım ama pek veremedim malesef okulla olmuyo çünkü sürekli okul ev dershane zaten bunalıyoruz. Ama Allahtan kilo almadım,okula beslenme götürdüm çok zevkliydi :) sonra,bir gün yengem geldi.Sana haberim var çok güzel diyet buldum,aslında diyet değil yaşam biçimi falan bu nasıl seviniyo :) geldi bna anlattı bu dukan diyetini.Yengem hemşire ve hastanede bütün arkadaşları bnu yapıyorlarmış kilo vermişler falan,bana anlattı.Tam benim diyetim yani et-tavuk-balıkk hayatta onlarsız yapamam allah ayırmasın :) aslında çok yiyen bi insan değilim ama bunlarsız yapamam yani ( tabi bir de çikolata :)) neyse sonra ben netten dukan diyeti kitabını sipariş ettim geldi okudum ve hemen yapmaya başladm. 19 mayıs tatili zamanında yapmıştım okul yokken,çok ii oldu hiç zorlanmadım ve kilo verdim.Tek şikayet kabızlıktı :KK43: sonra okula gittim,beslenme olarak tavuk haşlaması götürdüm ama nasıl kötü oldu anlatamam.Nimete kötü demiyorum ama,o kokusu,soğuk soğuk yenmesi falan çok kötüydü yani.Anladım ki ben bu diyete okul bitince başlamalıyım :) bu cuma okul bitiyor.Zaten bu hafta okula gitmiyoruz,bugünden itibaren başlayayım dedim :) evdeki herkes kilolu ama yapmıyorlar bu diyeti ekmeksiz duramıyorlar malesef kendileri az yiyerek kilo vereceklermiş :) destek olacak kimse yok malesef ben de hemen dukancı kızlarla birlik olmaya buraya geldim arkadaşlar :) bugün ne yediğimi söyleyeyim hemen.Ben geceleri çok geç yatıyorum ve öğleyin kalkıyorum biliyorum kötü bir şey ama ne yapayım :) bugün 1de kalktım.İki yumurta beyazı bi tane sarısıyla yağsız tavada omlet yaptım,yanında yağsız peynir,şekersiz çay :) boll su içiyorum.Şimdi gidip koşu bandıma bineceğim.Dans edeceğimm :) sonra yine gelirim kızlar.Hayyydiii harekett edinn kıvırınnnn gidecek bu kilolarrrrr :))) (yazım biraz uzun oldu ama ne yapayım içimi döktümm :)))

Canim GOJI BERRY yani KURT ÜZÜMÜnü;

ATAK EVRESİ:Günde 1 yemek kaşığı
SEYİR EVRESİ:Saf protein günlerinde 1,sebze+protein günlerinde 2 kaşık
GÜÇLENDİRME EVRESİ:Günde 3 yemek kaşığına kadar miktarı yükseltebilirsiniz.

Kilo verme dışında da günde 30 adete kadar özellikle sabahları yenmesi tavsiye ediliyor.

Tadı yabanmersini ile kiraz arasında olan bu meyve sade olarak yenebileceği gibi,muffinlere,yoğurda veya müsli şeklinde süt içinde yulaf kepeğiyle beraber yenebilir.

İÇERİĞİ:
19 ayrı aminoasit, % 13 protein, yüksek değerde betakaroten, 21 iz minerali, çinko, demir, fosfor, B-complex, %8 E vitamini, Zeaxanthin, Germanyum, carotenoids, Beta Sitosterol, Cyperone, Solavetivone, Physalin, Betaine ve çok yüksek oranda C vitamini içerir.
FAYDALARI:

Dünya daki en yüksek antioksidan yiyeceklerinden biridir. Antioxidant carotenoidsin tam bir tayfını içerir.
Ömür uzunluğunu artırmak için ve kuvvet verici olarak kullanılır.
19 farklı amino asit içerir (Arı poleninden altı kere daha yüksek). Methionine, Leucine, Isoleucine, Lysine, Phenylalanine, Threonine , Tryptophan, Valine ...
21 iz minerallerini içerir. Çinko, kalsiyum, germanyum, selenyum, fosfor ...
İçeriğindeki Germanyum kansere karşı koruyucu bir iz mineralidir. Nadiren, yiyeceklerde bulunur.
% 13 protein içerir, kepekli buğdaydan daha yüksektir.
Portakaldan yüzlerce kat C vitamini içerir.
B vitaminlerini içerir, yiyeceği enerjiye döndürmek için zorunlu.
%8 Vitamin E içerir. (Çok nadiren meyvelerde bulunur, sadece tahıl ve tohumlarda)
Beta Sitosterol'a içerir, anti-alevlendirici bir ajandır. Kolesterolü düşürür.
Cinsel iktidarsızlık ve büyüme hormonlarına iyi gelir.
Hormonların ve beyin ve sinir sisteminin düzgün iş görmesi için vücudun üretimi için gerektirilen gerekli yağlı asitleri içerir.
Kalp ve kan basıncına faydası olan maddeler içerir.
Solavetivone içerir. Bu madde güçlü bir anti fungal ve anti-bakteriyeldir.
Physalin içerir. Löseminin bütün büyük tiplerine karşı aktif olan doğal bir bileşiktir.
Tümörlere karşı deney farelerinde doğal katil hücre faaliyetini arttırdığı görülmüştür. Geniş tayfla anti-kanser ilacıdır.
Karaciğer tarafından kolin'i üretmek için kullanılan Betain içerir, sakinleştirici, hafızayı arttıran, kas büyümesini terfi ettiren ve yağlı karaciğer hastalığına karşı koruyan bir bileşiktir.
Betain ayrıca, vücudun enerji tepkilerinde kullandığı metil gruplarını sağlar ve homosistein düzeylerini azaltmaya yardım edebilir.
DNA'yı korur.
Havuçtan daha iyi bir beta karoten kaynağıdır.
Zeaxanthin içerir. Göz retinasında bulunan iki karotenoidden biridir. Göz sağlığı için çok yararlıdır.
(ALINTI: KURT ZM (Goji Berry, Wolfberry) - erii, Yararlar, Faydalar)

Ayrica ilk atak evresinde ve seyir evresinde meyveden alamadigimiz vitamini bundan aliyoruz. Bir de sürekli et yedigimiz icin kabiz olma riski cok, o yuzden kabizligi önleyici olarak kullaniliyor bu rejimde. Ama bahsedilen miktardan cok yeme cünkü cok su ictigimiz icin sadece kabizligi onlemekle kalmaz, asiri ishal bile yapabilir. Bi iki arkadasimizin basina böyle talihsizlikler geldi mesela. DIKKAT...

bu detaylı bilgiler için teşekkür ederim. şimdi internetten sipariş verdim. Kilosu 40 tl di, yarım kilo aldım baklaım başlangıç için :):nazar:

birde kızlar sizler limonata zero şekersiz çamlıca haricinde şekersiz bir içecek biliyomusunuz ben çok zero içiyorum beni tok tutuyor içtiğim anda tatlı olduğu için açlığımı yok ediyor fakat dr fazla kola kabız yapar dikkat et dedi onun haricinde ne içebilirim diğerlerini sevmiyorum bide meyveli yoğurda izin varmış aşkolsun benim hiç haberim olmadı ben yiyenleri kaçamak yapıyorlar sanmıştım ozaman bende günde bir tane yerim mesela sütaş meyveli olurmu

olur tatlişkom niye olmasın günde 2 kutuya izin veriyor DUKAN:KK34:

sadeca bişey sorcam internettenmi aldın goji beriyi yoksa malatyada oturuyosunda pazardanmı aldın ben sivasta bulamadım bimdede kalmamış cevap verirsen sevinirim

canım kusura bakma geç cevap yazıyorum..2 gündür yoktum yeni geldim eve...yok ben internetten almadım..migrosun içinde malatya pazarı die bi kuruyemişci var ordan aldım...bimde kapalı paket satılıyo...malatya pazarında açık satılıyo isteğin miktarda alıyosun...sivasta varmıdır bilmiyorum ama en kötü bimden temin edebilirsin..

Selamm dukancılarr :)) Ben de katılıyorum aranızaa. Hikayemi kısaca anlatayım sizlere.Aslında çocukluğumdan beri yapılıydım,uzun boyluydum ama kilo yoktu tabi. Ta ki astım hastası olup kortizonlu ilaç kullanana kadar. 3 sene boyunca kortizonlu hap kullandım.Astımım geçti çok şükür ama bunun karşılığında kilolar kaldı!! Zaten genetik,ailem akrabalarım hep kilolu. Aslında kilo verirken çok kolay veriyorum,hele sporla hemen veriyorum.Genç olmamın etkisi var bunda tabi 17 yaşındayım :)) geçen yaz diyete girdim,5 günde 5 kilo diyeti vardı onu yapmıştım kilo vermiştim.Babam koşu bandı da aldı çok güzel ilerliyordu kilo vermem taa ki ramazana kadar :) ramazan başladı,ne kadar dikkat ettiysem de hooop o kilolar geri :) okul zamanı kilo vermeye çalıştım ama pek veremedim malesef okulla olmuyo çünkü sürekli okul ev dershane zaten bunalıyoruz. Ama Allahtan kilo almadım,okula beslenme götürdüm çok zevkliydi :) sonra,bir gün yengem geldi.Sana haberim var çok güzel diyet buldum,aslında diyet değil yaşam biçimi falan bu nasıl seviniyo :) geldi bna anlattı bu dukan diyetini.Yengem hemşire ve hastanede bütün arkadaşları bnu yapıyorlarmış kilo vermişler falan,bana anlattı.Tam benim diyetim yani et-tavuk-balıkk hayatta onlarsız yapamam allah ayırmasın :) aslında çok yiyen bi insan değilim ama bunlarsız yapamam yani ( tabi bir de çikolata :)) neyse sonra ben netten dukan diyeti kitabını sipariş ettim geldi okudum ve hemen yapmaya başladm. 19 mayıs tatili zamanında yapmıştım okul yokken,çok ii oldu hiç zorlanmadım ve kilo verdim.Tek şikayet kabızlıktı :KK43: sonra okula gittim,beslenme olarak tavuk haşlaması götürdüm ama nasıl kötü oldu anlatamam.Nimete kötü demiyorum ama,o kokusu,soğuk soğuk yenmesi falan çok kötüydü yani.Anladım ki ben bu diyete okul bitince başlamalıyım :) bu cuma okul bitiyor.Zaten bu hafta okula gitmiyoruz,bugünden itibaren başlayayım dedim :) evdeki herkes kilolu ama yapmıyorlar bu diyeti ekmeksiz duramıyorlar malesef kendileri az yiyerek kilo vereceklermiş :) destek olacak kimse yok malesef ben de hemen dukancı kızlarla birlik olmaya buraya geldim arkadaşlar :) bugün ne yediğimi söyleyeyim hemen.Ben geceleri çok geç yatıyorum ve öğleyin kalkıyorum biliyorum kötü bir şey ama ne yapayım :) bugün 1de kalktım.İki yumurta beyazı bi tane sarısıyla yağsız tavada omlet yaptım,yanında yağsız peynir,şekersiz çay :) boll su içiyorum.Şimdi gidip koşu bandıma bineceğim.Dans edeceğimm :) sonra yine gelirim kızlar.Hayyydiii harekett edinn kıvırınnnn gidecek bu kilolarrrrr :))) (yazım biraz uzun oldu ama ne yapayım içimi döktümm :)))

çok tatlısın bir de profil resmini garfield yapmışsın hepten sevimli olmuşsun.aramıza hoşgeldin canım inşallah hepimiz gibi sen de istediğin kiloya ulaşırsın.takıldığın nokta olursa hepimiz yardımcı olmaya çalışırız.tekrar hoşgeldin:KK71:

KIZLAR goji beriyi ne işe yarıyor..

gojiyi bende internetten araştırmıştım duyduğumda..bol miktarda c vitamini içerdiğini biliyorum ayrıca satan kişide şekere kollstrole iyi geldiğini söyledi..ben açıkcası hem vitamin olsun hemde meyve yeme atıştırma hissi için almıştım..

ve bugün itibariyle güçlendirmeye geçmiş bulunmaktayım hayırlı vede uğurlu olsun:KK1: hedef kiloma henüz düşmemiş olsamda bilindiği üzere dukan gelini olucam :KK52: o sebeple bu kalan 3 haftada daha fazla kendimi sıkmamak için ve düğün arasında da koşturmacada kilomun düşeceği konusunda arkadaşlar beni uyardığı için geriye kalanıda yavaşyavaş güçlendirmede vericem inş.

tebrik ederiimmm:KK9::KK9::KK9::KK9: süpersin valla...darısı başımıza inşallah..

Canım sen de aramıza hoşgeldin iyi ki geldin :KK3:
Keşke hazır ailende de kilo sorunu varken beraber başlayabilseydiniz,süper olurdu..evde birisiyle beraber bu diyeti yapma gerçekten çok zevkli..ya da yalnız olacaksın öbür türlüsü zor oluyor Allah kolaylık versin...En azından seyir dönemine geçtiğinde aynı yemekleri yersiniz onlar yanında ekmek vs. yerler sen yemezsin..sonuçta yağsız ya da az yağlı yemek onlar için de gerekli.
Başarılar diliyorum...Umarım istediğin kiloya ulaşırsın..Kolay gelsin..

merhaba kızlar. size kötü bir haberim var. bugün hastaneye gittim ve ürik asit kolestrol vs. tahlillerimi yaptırdım. ve ne yazık ki ürik asitim üst sınırda çıktı yani 7.2 . doktor çok et yeme, çok su iç dedi. nasıl yapacağım dukanı bilmiyorum :KK43:

canım geçmiş olsun.10-15 gün kadar sebze+protein günlerinde hiç et tüketme(ya da az et tüket) sabahları sebze yemezsin akşamda üzerine yoğurtla yiyebileceğin bişiler yaparsın ve bol su protein günlerinde ise 1 öğün et 1 ğün çorba vekahvaltıda yumurta ile geçiştir bakalım ve 10*15 gün sonra tekrar tahlil yap eğer hala yüksek çıkarsa diyeti bırak yok normale dönüş varsa devam edersin sağlık daha önce tabiiki
tekrar geçmiş olsun canım

taze börülce yenebilir diye biliyorum yenmeyecek olan kuru börülce, taze börülcenin taze fasülyeden farkı yok ki..

bende devamlı çantamda küçük kutularda taşıyorum ızgara etlerimi. odamda yiyorum millet odan kokuyo diyo. parfüm sıkıyorum filan. off çok dert :)))
ben bu cumartesi mısır çarşısından aldım gojiberry. 200 gr mına 16 tl verdim. kilosu 70 filandı sanırım çok pahalı !!!

oyy oy yalnız değilmişim demek ki. demin neredeyse patronuma bile sert çıktım :))) bari çay-kahveden aldığım kafeini azaltayım yoksa patlicam :))

orada var canım ben aldım :)

sen bana ilk yolandina yazdığında aa nasıl yani allah allah demiştim. sonradan italyada yaşadım deyince anladım :))))))
yaa bu sinire bi çare bulmam lazım. az önce zavallı patronum bile afalladı yahuu. iyi ki eşim yok valla adamın ısırıp etini koparcaktım haftasonu .. korktu benden dermişim hahaha :))))

yolandacım selam:) yaw 1 gece yoktum evde alt tarafı amma hızlı gidiyo sahiden sayfalar..sinir olayı sanırım herkeste var bendede bianda böle şimşekler çakıyo sonra geçiyo normalde çok sakinimdir ama anlık fevri davranışlar var yani..gojiyi çok pahalı almışsın sahiden malatya pazarında kilosu 48 tl..komşu teyzeye çok güldüm kadıncaz afallamıştır noluyo diye:)bide diyetten bayılan arkadaşa yazdıklarına katılıyorum banada çok muhalefet eden var ama ben kendimi acayip sağlıklı hissediyorum..ben yüzümle çok oynarım ve baya izler vardı dün annem bile şaşırdı aaa evlenmeden önceki haline dönmüş cildin dedi:)o kadar abur cubursuz yaşıyorumki normal olarak sivilce bile çıkamıyo:)papatya çayı içebilirsin eğer çok asabi hissediyosan kendini baya sakinleştriyo...ay amma uzattım ordan burdan neyse görüşürüz cnm şimdilik bu kadar:)

oo sen baya şanslısın vallaa :) benim için baya zor oluyor. Habire evden sefer tasları ile taşımacak :)

BU arada benim acil bir şey sormam lazım goji berry'i nereden alabilirim. İkinci sorum tam olarak ne için goji berry yiyiyorsunuz ?

tatlım goji berry'nin 1 avucunda portakaldan kat be kat fazla c vitamini var.bu diyette uzun süre yapılınca vitamin takviyesi yapmak gerekiyor eğer goji kullanmıyorsan vitamin hapı tavsiye ederim.ayrıca goji sayesinde rahatlıkla tuvalete çıkılabiliyor.ben sabahları(p günlerimde 1 kaşık s+p günlerimde 1.5 kaşık dukan'ın verdiği orandır)kahvaltıdan yarım saat kadar önce önce yiyorum ve üstüne koca bir bardak su içince 2-3 saat sonra rahatlıkla tuvalete gidebiliyorum.
aktarlarda bulabilirsin ama her aktarda yok maalesef.bir ara bime gelmişti ben orda 4-5 paket almıştım onları kullanıyordum ama 1 kereye mahsus getirdiler sanırım.şimdi bulabilir misin bilmiyorum

X