Popüler Konu Dukan Diyeti Deneyimlerimiz

kızlar cok yumurta tadı sevmeyenler benım gıbı; 1 yumurta + 2. yumurtanın beyazı ıle yapabılır soyledıgım 1/2 lt sut ıcın, soguyunca da tadı cok guzel olmus.

Bır de bırsey sorucam yumurtaların sadece beyazını koysak olur mu? benım yemek konusundakı tecrubelerım az oldugu ıcın sıze sorayım dedım:KK1:

Kaymaçinam güzel olmuş:KK19:Ucundan tırtıkladım biraz:KK30:Kazandibi gibi sanki hafiften

canım sızın bu soyledıklerınız destegınız sayesınde an ve an daha ıyı oluyorum. Ben de bugun oyle dusundum; bu cocukla yarın nısanımız olacaktı bu yaz evlenecektik, ve bunları benden cok o ıstıyordu benı O ıkna ettı, ama ben Allaha hep daha once de Allahım benım hakkımda hayırlısıysa olsun dıye dua ettım, ve O hıc ummadıgım bır anda vazgectı benı bırakıp gıttı, demek ki hayırlısı boyleymıs:KK59:

canım benim iyi ki sen de varsın:KK54:emin ol birçoğumuz birbirimize tutunuyoruz.içinde fırtınalar kopan o kadar çok kişi varki.ben de yaşadıklarının aynısını yaşadım.zaman herşeyin ilacı diyoruz da doğru.zaman unutturmuyor ama ileride yaşadıklarına daha olgunlukla bakıp hafif bir tebessüm ediyorsun.acın hafifliyor en azından.geçecek bitanem sen sabret.ben hep diyorum ki birşeyi çok isteyip olmuyorsa o bizim için hayırlı değildir.Rabbim bunu görüyor ama biz o şeyi çok istediğimiz için gözlerimiz o şeyden başkasını göremiyoruz.ve hayırlı mı değil mi düşünmeden sadece olsun istiyoruz.Rabbine dua et bugünleri kolay atlatmak için.çünkü O her zaman seninnle bunu unutma!ben o zamanlarımı hep Rabbime sığınarak atlattım:KK70:

Kızlarrrrrrrrrr bombaya hazır mısınız???

Bugün benim doğum günüm ve 23 kişilik ofiste pasta kesildi vs. Ve ben bırakın tadına bakmayı spatulayı bile yalamadım.:KK9:

Kendimle gurur duydum ( ve çok şaşırdım:26:)

Gecikmeli de olsa doğum günün kutlu olsun, ve de BRAVO!!!:KK71:

canım sızın bu soyledıklerınız destegınız sayesınde an ve an daha ıyı oluyorum. Ben de bugun oyle dusundum; bu cocukla yarın nısanımız olacaktı bu yaz evlenecektik, ve bunları benden cok o ıstıyordu benı O ıkna ettı, ama ben Allaha hep daha once de Allahım benım hakkımda hayırlısıysa olsun dıye dua ettım, ve O hıc ummadıgım bır anda vazgectı benı bırakıp gıttı, demek ki hayırlısı boyleymıs:KK59:

şekerim artık onun için üzülmeyi bırakmalısın..şimdi sana dünyanın sonu gibi geliyo ama emin ol bikaçyıl sonra aklına bile gelmicek..hemen hemen herkes en azından bi kere ağır bi darbe yemiştir senin gibi..ama şöyle düşün allahın sevgili kuluymuşsunki bırak evlenmeyi daha nişanlanmadan gerçek yüzünü göstermiş..o aklına geldiğinde mümkün olduğunca başka bişeyle meşgul olmaya çalış..bunu gene sen yeneceksin...en derin en ağır üzüntü allah vermesin kimseye evlerden uzak bi yakının kaybı ölümü bile en çok 6 aymış..ondan sonra sadece özlem kalıyomuş..o yüzden bi süre daha üzülüceksin ama buda bi tecrube işte..ne ara ne sor ne mail at salla gitsin lavuğu:)demekkki senin sevgine layık değilmiş..ayrıcada aşk acısını unutmanın en etkili yoluda yeni bir aşktır..yazda geldi tam zamanı çık dışarı birini bul ve aşık ollll:103: :))

kızlar cok yumurta tadı sevmeyenler benım gıbı; 1 yumurta + 2. yumurtanın beyazı ıle yapabılır soyledıgım 1/2 lt sut ıcın, soguyunca da tadı cok guzel olmus.

Bır de bırsey sorucam yumurtaların sadece beyazını koysak olur mu? benım yemek konusundakı tecrubelerım az oldugu ıcın sıze sorayım dedım:KK1:

bende dukan blogdan tarif alıp yapmıştım...banada yumurta çok geldi daha sonra 2 yumurta ve beyazını koydum yaptım rengi bu kadar sarı olmadı ama kıvamı fena değildi..buna kıvam veren şeyde yumurta içinde ne un ne başka bişi var...ben denemedim ama sırf beyazıyla olcağını sanmıyorum en azından 1 tane bütün 2-3 tane beyazıyla denenebilir..ben bu tatlıyı tuttum yazın serin serin en iyi alternatif bizim için..dondurmada çok güsel oluyo tabi..ama benimki bildiğin buz oldu:) sanırım ara ara karıştırmak lazım donana kadar onun püfüde o..bide ben bütün kaba döktüm tek porsiyonluk kalıplar daha mantıklı dondurma için..

dukancılar gelin gelin hepimize yeter köfteler:KK1:

canım çok teşekkür ederiz:) afiyet şeker olsun..bende bugün yedim köfte..hatta artık evdekilerede yulaflı yapıyorum köfteyi yulafın faydasından yararlanıp yesinler diye..hiç anlamıyolar ve üstelik dahada yumuşak oluyo ekmeğe göre..ailecek yediğimiz ender şeylerden biri sık sık yapıyorum bende...

:KK60::KK60::KK60::KK60::KK60::KK60::KK60:

bende dogumgünü mevzuundan soguyorum iyice. 35ten sonra artık heralde hiç takmam. yaşlandığım için değil de artık eskisi gibi olmuyor yaa.. her sene diyet mi ?:KK53::KK53: inşallah bu sene son olacak. seneye ,nşallah korumadan olursun.. yersin ve ertesi gün P günü yapıp telafi edersin

Benim ezelden beri başaramayıp bu sene başarabilmemin sebebi de 35 yaşıma bir sene kalmasıydı. yılbaşında spor hocama "35'ime ya çıtır gireceğm, ya da kıtır gireceğim. İşallah çıtır girerim dedim.":KK52: O da merak etme çıtır gireceksin dedi.
6 ayım kaldı, işallah bu sefer başaracağım :)))

:KK19::KK19::KK19:

sadeca'm; cok haklısın aslında sanırım annemin, anneannemin duaları beni korudu belki de, cunku beni aldatmıstı ve ben O nu cok sevdıgım ıcın afetmıstım, O cekıp gıtmese evlenecektık ve belkı evlıyken de beni aldatacaktı yine, artık hayırlısı boyleymıs boyle oldu dıye dusunmeye basladım:KK59: evet uzuluyorum ama dedıgın gıbı belkı maksımum 6 ay uzulecegım obur turlu belkı omur boyu uzulecektım.

şekerim artık onun için üzülmeyi bırakmalısın..şimdi sana dünyanın sonu gibi geliyo ama emin ol bikaçyıl sonra aklına bile gelmicek..hemen hemen herkes en azından bi kere ağır bi darbe yemiştir senin gibi..ama şöyle düşün allahın sevgili kuluymuşsunki bırak evlenmeyi daha nişanlanmadan gerçek yüzünü göstermiş..o aklına geldiğinde mümkün olduğunca başka bişeyle meşgul olmaya çalış..bunu gene sen yeneceksin...en derin en ağır üzüntü allah vermesin kimseye evlerden uzak bi yakının kaybı ölümü bile en çok 6 aymış..ondan sonra sadece özlem kalıyomuş..o yüzden bi süre daha üzülüceksin ama buda bi tecrube işte..ne ara ne sor ne mail at salla gitsin lavuğu:)demekkki senin sevgine layık değilmiş..ayrıcada aşk acısını unutmanın en etkili yoluda yeni bir aşktır..yazda geldi tam zamanı çık dışarı birini bul ve aşık ollll:103: :))

Bu arada ben yaşımdan çok memnunum. Sadece bedenimden memnun değildim, onu da halledeceğim bu sene işallah!

sevgili mustlu; tabii ki halledeceksin; hedef kilona az kalmıs zaten yeni yasında cıtır mustlu karsımızda olacak, sen hedef kilona ulasacaksın ve bız de sevınc cıglıkları atacagız burda hep bırlıkte

Bu arada ben yaşımdan çok memnunum. Sadece bedenimden memnun değildim, onu da halledeceğim bu sene işallah!

Kizlar amanin ben burayi yeni kesfettim, 1 ay önce dükan diyetini duydum. KK`da aradim ama ben dükan diye yazdigim icin bir sey cikmadi. sonra bgn aklima geldi bir de ü degil de u ile deneyeyim diye hemen burasi cikti. süper sevindim,daha once niye aklima gelmedi diye kendime de kizdim tabi :)

Diyeti rastirdim, kitabi aldim, okudum, ögrendim, 1 haftadir da uygulamaya gectim.
Benim kilom 61.5`tu 6 haziranda. Tabi regly dönemim oncesiydi, onun da siskinligi vardi. Ama zaten genel kilom da 60`ti. dusmek istedigim kilo 50. boyum 1.60. yasim da 28.

1.5 yil once dogum kontrol hapi kullandim ve 6 ayda neredeyse 8 kilo birden aldim. 6 ay sonra biraktim ama o kilolari da napsam veremiyorum. daha cocuk dogurmadim, bisey yapmadim. dedim bu boyle gitmez, acil erimeliyim. ve dükana basladim.

Bgn 11 haziran ve benim atak dönemimin 5. günü. Ilk 3 gün yulaf kepegim de olmadigindan cok zorlandim, özellikle kahvaltiyi ekmeksiz, domatessiz, otsuz yapmak tam bir iskence. Ama neyse yulaf kepegime 4. gün kavusup hemen peynirli muffin yaptim. simdi her sabah ve aksam birer tane yiyorum. cok iyi geliyo. hatta cabuk itmesin diye minik minik isiriyorum :)

Dukan sitesinde hesaplama yaptigimda bana atak dönemini 3 gün cikardi. ve bu dönemde sadece 1 kilo verebilecegimi soyledi. yaklasik 8 agustos civarinda da ideal kilom olarak hesaplanan 52 kg a dusecegim ve koruma donemine gececegim bakalim. ama ben atak dönemini 6 gün yapacagim. ve regly de olup siskinligimi de attigim icin suanda kilom 58. Ben bile sok oldum, süper. :)

Yrn son atak günüm ve seyir evresinde sebzelere kavusacagim icin cok mutluyum :) Bakalim insallah istedigim kiloya inerim agustosa kadar.

Artik buranin da müdavimiyim :)

Hepimize bol sans diliyorum, aklimizi celen yiyeceklerden uzak tutsun Allahim bizi ve azim versin insallah.

Kizlar amanin ben burayi yeni kesfettim, 1 ay önce dükan diyetini duydum. KK`da aradim ama ben dükan diye yazdigim icin bir sey cikmadi. sonra bgn aklima geldi bir de ü degil de u ile deneyeyim diye hemen burasi cikti. süper sevindim,daha once niye aklima gelmedi diye kendime de kizdim tabi :)

Diyeti rastirdim, kitabi aldim, okudum, ögrendim, 1 haftadir da uygulamaya gectim.
Benim kilom 61.5`tu 6 haziranda. Tabi regly dönemim oncesiydi, onun da siskinligi vardi. Ama zaten genel kilom da 60`ti. dusmek istedigim kilo 50. boyum 1.60. yasim da 28.

1.5 yil once dogum kontrol hapi kullandim ve 6 ayda neredeyse 8 kilo birden aldim. 6 ay sonra biraktim ama o kilolari da napsam veremiyorum. daha cocuk dogurmadim, bisey yapmadim. dedim bu boyle gitmez, acil erimeliyim. ve dükana basladim.

Bgn 11 haziran ve benim atak dönemimin 5. günü. Ilk 3 gün yulaf kepegim de olmadigindan cok zorlandim, özellikle kahvaltiyi ekmeksiz, domatessiz, otsuz yapmak tam bir iskence. Ama neyse yulaf kepegime 4. gün kavusup hemen peynirli muffin yaptim. simdi her sabah ve aksam birer tane yiyorum. cok iyi geliyo. hatta cabuk itmesin diye minik minik isiriyorum :)

Dukan sitesinde hesaplama yaptigimda bana atak dönemini 3 gün cikardi. ve bu dönemde sadece 1 kilo verebilecegimi soyledi. yaklasik 8 agustos civarinda da ideal kilom olarak hesaplanan 52 kg a dusecegim ve koruma donemine gececegim bakalim. ama ben atak dönemini 6 gün yapacagim. ve regly de olup siskinligimi de attigim icin suanda kilom 58. Ben bile sok oldum, süper. :)

Yrn son atak günüm ve seyir evresinde sebzelere kavusacagim icin cok mutluyum :) Bakalim insallah istedigim kiloya inerim agustosa kadar.

Hepimize bol sans diliyorum, aklimizi celen yiyeceklerden uzak tutsun Allahim bizi ve azim versin insallah.

hoşgeldin tatlım aramıza:KK71:

hoşgeldin aramıza:) eminim bu sayfaya uğradığın sürece ki bağımlılık yapıyo 50 kilo olman çok yakın..inanılmz destek oluyoruz birbirimize..zaten senin yolun çok kısa çoğumuza göre:)eminim başarılı olacaksın..bende sana kolaylıklar diliyorum..:80:

X