Popüler Konu Dukan Diyeti Deneyimlerimiz

Kizlaaar gun itibariyle 52.400 olmusum :KK76: Ben bu diyete baslayali bir ay oldu..ama ne yalan soyliyeyim 15 gun sadik kaldim sonra ara sira yapar oldum..56.700 basladigim diyete atak donemini 5 gun tutup 2.700 kilo verdim ve yaklasik 15 gundur 54 kiloydum..sabah bir tartiliyim bakiiim kilo almismiyim dedim..bir de ne goreyim 52.400 olmusum:KK53:yani sekerler bir ayda kasmadan 4.300 kilo verdim..darisi sizin basiniza..Yalniz light balik+yulafli krep ve tavuk+yulafli yogurt cok ise yariyor:KK66: yulaf kepegini hergun kullandim.Bir sure aranizda olamiyacagim ama ayni havayi teneffus edecegiz..Yarin kismetse Turkiye'ye geliyorum..Dua edin benim icin:KK34:hepinizi opuyorum,gorusene dek lutfen iyi davranin kendinize:KK71:

Tebrik ederim, bu adar az kiloyla bu kadar güzel kilo verebilmiş olma harika :))

Ve şimdiden iyi yolculuklar. :81:

bu arada kızlar siz de farkettiniz mi? forum yenilenmiş.mesaj yazma bölümleri yenilenmiş.
bizim çevrimiçi olduğumuzu gösteren şekil kareydi daire olmuş ve küçülmüş

sevgili vuvuum; maili hazırladım durdum durdum ama yollamadım dun gece cok zor tuttum kendimi, yarını bir atlattım mı sanırım daha kolay olacak cunku 12 Hazıran bızım yıldonumumuz ve aynı zamanda yarın nişanımız olacaktı :KK59:

senaycım destegın ıcın cok cok tesekkurler, destegınıze o kadar ıhtıyacım var ki; iyi ki varsıınız :KK71:
İnşallah tez zamanda bu acı gecer :KK59:

canım çok çok iyi yapmışsın...umarım dayanırsın ve göndermezsin...desteğimiz seninle...sıkıldıkça buraya yaz illaki birimiz durdururuz seni:KK34:

Hanımlar selamlar;

Lısteye katılmak ıcın gec kalmısım. Elisaya bılgılerımı attım benı de ekler belkı.

Bugun 20 lık dısımı cektırdım, kucucuk yere 5 dıkıs attılar, agrılar ıcındeyım ama eve geldım ılk ıs forumu actım :)

3 saat bırsey yıyemeyecegım; sabah yedıgım yulaf krebıyleyım, aclıktan oldum valla :)

Aksam ıcın de yayla corbasını yapıp ılık ıcecegım :)

geçmiş olsun:KK37::KK37::KK37::KK37::KK37::KK37:

Arkadaşlar, yarın seçimde görevliyim. Protein günüm olmasına ve 05.45'de evden çıkacak olmama rağmen kahvaltımı yapıp çıkacağım. Günü de yaptığım kepek bisküvileri, ayran ve ızgara et ile geçireceğim. Yarın akşama elli sayfa birikir artık, bütün gece de onları okurum! En Büyük KK

Herkese iyi geceler (iyi ki KK var En Büyük KK )

Arkadaşlar, yarın seçimde görevliyim. Protein günüm olmasına ve 05.45'de evden çıkacak olmama rağmen kahvaltımı yapıp çıkacağım. Günü de yaptığım kepek bisküvileri, ayran ve ızgara et ile geçireceğim. Yarın akşama elli sayfa birikir artık, bütün gece de onları okurum! En Büyük KK

iyi geceler canım.kendine dikkat et.:KK49:Allah kolaylık versin yarın için:KK34:

Kızlarrrrrrrrrr bombaya hazır mısınız???

Bugün benim doğum günüm ve 23 kişilik ofiste pasta kesildi vs. Ve ben bırakın tadına bakmayı spatulayı bile yalamadım.:KK9:

Kendimle gurur duydum ( ve çok şaşırdım:26:)

doğum günün kutlu olsun.:KK71::KK71::KK71::KK71:tebrik ediyorum spatula konusunda ben de bügün çocuklara limonlu cheesecake aldım veeeee evvet 1 dilim yedim sabah da yarım simit iyice abarttım yani:KK47::KK47::KK47::KK47:

her nekadar magnum kadar olmasada light dondurma yiyebilirim evet haklısın.

aman vuvuu duymasın:KK9:

en azından hep aynı şeyleri yemekten sıkılanlar için iyi bir site.

ama çevirisi çok kötü.ben tarifleri anlamaya çalışana kadar ohoooo ocaktaki yemek yanar:KK9:

seni görmediğimi mi zannediyorsun heh heh heh...kaçamazsınnn..demek yine yedin haaa:KK47::KK47:
walla canım ben de algidanın light dondurmasını yiyorum akşamları ufak bir kase..gayet güzel tatları...

Kizlar amanin ben burayi yeni kesfettim, 1 ay önce dükan diyetini duydum. KK`da aradim ama ben dükan diye yazdigim icin bir sey cikmadi. sonra bgn aklima geldi bir de ü degil de u ile deneyeyim diye hemen burasi cikti. süper sevindim,daha once niye aklima gelmedi diye kendime de kizdim tabi :)

Diyeti rastirdim, kitabi aldim, okudum, ögrendim, 1 haftadir da uygulamaya gectim.
Benim kilom 61.5`tu 6 haziranda. Tabi regly dönemim oncesiydi, onun da siskinligi vardi. Ama zaten genel kilom da 60`ti. dusmek istedigim kilo 50. boyum 1.60. yasim da 28.

1.5 yil once dogum kontrol hapi kullandim ve 6 ayda neredeyse 8 kilo birden aldim. 6 ay sonra biraktim ama o kilolari da napsam veremiyorum. daha cocuk dogurmadim, bisey yapmadim. dedim bu boyle gitmez, acil erimeliyim. ve dükana basladim.

Bgn 11 haziran ve benim atak dönemimin 5. günü. Ilk 3 gün yulaf kepegim de olmadigindan cok zorlandim, özellikle kahvaltiyi ekmeksiz, domatessiz, otsuz yapmak tam bir iskence. Ama neyse yulaf kepegime 4. gün kavusup hemen peynirli muffin yaptim. simdi her sabah ve aksam birer tane yiyorum. cok iyi geliyo. hatta cabuk itmesin diye minik minik isiriyorum :)

Dukan sitesinde hesaplama yaptigimda bana atak dönemini 3 gün cikardi. ve bu dönemde sadece 1 kilo verebilecegimi soyledi. yaklasik 8 agustos civarinda da ideal kilom olarak hesaplanan 52 kg a dusecegim ve koruma donemine gececegim bakalim. ama ben atak dönemini 6 gün yapacagim. ve regly de olup siskinligimi de attigim icin suanda kilom 58. Ben bile sok oldum, süper. :)

Yrn son atak günüm ve seyir evresinde sebzelere kavusacagim icin cok mutluyum :) Bakalim insallah istedigim kiloya inerim agustosa kadar.

Artik buranin da müdavimiyim :)

Hepimize bol sans diliyorum, aklimizi celen yiyeceklerden uzak tutsun Allahim bizi ve azim versin insallah.

Aramıza hoşgeldinn:KK3::KK3::KK3: keşke daha önce gelseydin :)
iyi başarı..şaşırma aynen öyle gidiyor ilk günler..sonra daha yavaşlayacak üzülme...şimdiden başarılar..biz hep burdayız:KK34:

Canim slm, ben de gün icinde disardayken yemek icin birsey bulamiyorum, senin bu kepek bisküvin ilgimi cekti? nedir? nasil yapiliyor? ben peynirli kepekli muffin yaptim, ama onu da kahvaltida yiyorum. Bu bahsettigin kepek bisküviyi de ogrensem tam süper olur? Bu arada secim görevinde kolayliklar dilerim.

Arkadaslar bana hosgeldin diyen herkese de cooookk tesekkür ederim, müthis moral buluyor insan walaa :)

Hosbulduk. insallah beraber incecik olacagiz :KK66:

Bu arada penac82 adli arkadas " Lısteye katılmak ıcın gec kalmısım. Elisaya bılgılerımı attım benı de ekler belki "
yazmis, hayirdir? ne listesi? ayh ben eksik kaldim sanirim, e o gec kalmissa ben coktan gec kalmisimdir, tüh, olsun destegim sizle olsun bari. zayiflama listesi gibi bisey mi?

Arkadaslar bana hosgeldin diyen herkese de cooookk tesekkür ederim, müthis moral buluyor insan walaa :)

Hosbulduk. insallah beraber incecik olacagiz :KK66:

Bu arada penac82 adli arkadas " Lısteye katılmak ıcın gec kalmısım. Elisaya bılgılerımı attım benı de ekler belki "
yazmis, hayirdir? ne listesi? ayh ben eksik kaldim sanirim, e o gec kalmissa ben coktan gec kalmisimdir, tüh, olsun destegim sizle olsun bari. zayiflama listesi gibi bisey mi?

aramıza hos geldın kac kıloyla basladın dıyete

aramıza hos geldın kac kıloyla basladın dıyete

Hosbuldum canim.

Ben diyete baslayali daha 5 gün oldu. yrn 6. ve son atak günüm. 61.5 la basladim, suan 58 im :) simdi seyire gecince biliyorum bi iki kilo hemen alirim ben, sabit 58 de kalmam yani hemen en az 59.5 olurum. ama yorumlari ve kitabi okudum, biliorum ki 20 günde o da düzelir, vermeye baslarim. yalniz cidden cuzdanim cok cabuk eriyor, para yetistiremicem bu yiyeceklere sanirim :)

beze

Malzemeler:
4 yumurta beyazı
4 çay bardağı toz şeker
2 damla limon suyu(bezelerin rengini daha beyaz yapması için)
Çay kaşığının ucuyla çok az tuz

Hazırlanışı :
1) Yumurtaların beyazlarını sarılarından ayırıp ayrı bir kaba koyun. Sarıları yumurta akına bir damla dahi bulaştırmamasına dikkat etmelisiniz.
2) Tozşekeri yumurta beyazına ilave edip 2 damla limon suyu ve bir tutam tuzu ekleyip mikserle çırpıyoruz bu arada ocağımızın altını kısıp kabımızı üzerine koyup mikserle yaklaşık 10 dakika kadar çırptıktan sonra ateşten alalım.
3) mikserle 10-15 dakika daha çırpmaya devam edelim karışımımız mikserin uçlarından düşmüyorsa ve koyu bir kıvam almışsa işlemimiz bitmiş demektir.
4) Fırın tepsisine yağlı kağıt serelim. Karışımı sıkma torbasıyla veya kaşıkla yağlı kağıt üzerine sıkalım.Fırınımızı 100-110 C ayarlayıp önceden ısıtalım.
5) Tepsiyi sıcak fırına koyup bezelerimiz kuruyuncaya kadar sakın kızartmayın yani rengi beyaz olması gerekiyor.Afiyet olsun.

Püf noktalar:
•Yumurta beyazlarını sarılarından ayırırken çok dikkat edin ve beyazına sarısından bir damla dahi kaçırmayın.Yumurtaların taze olmasına çok dikkat edin.
•Kaşımı ocaktan aldıktan sonra mikserle koyu kıvam alıncaya kadar(kremşanti kıvamında)çırpın.
•Fırını önceden ısıtın ve 100-110 C bezeler kuruyana kadar pişirin fakat kızartmayın yani beyazken çıkartın.
ŞEKER YERİNE TATLANDIRICI
bende hap şeklinde olanlar var ezsem nasıl olur .deneyen varmı?

56.2 ye inmiştim bu sabah itibariyle 56.4 üm evet ya doğru söylüyorsun eskiden çok fazla alıyorduk şimdi gram gram zaten gelende gidiyor çabucacık afiyet olsun :) bende ilk güçlendirmeye geçtiğimde çok yedim ya artık canım bişey istemiyor gözümde midemde doydu meraklanma sendede böyle olacaktır :)

evet bende 10 -1 5 gundur guclendırmeye gectıgımden berı bır suru sey canım cektı yedım dunde yedım ama sadece 500 gr almısım bır gun once 200 gr verıp 64 olmustum bugun 64.5 um hep bu aralarda oynuyor tartı canımın cektıklerını yedım artık ptesı ınsallah toparlarım tam anlamıyla guclendırme yapar bır ıkı kılo dha verırım nedense bu ara cok sıkı yapasım yok.hanı zaten kılomu koruyorum bu cok guzell bırsey.rahat rahat yıyorum ama tabı bır ıkı kılo ınıp guvence payı bırakmak daha ıyı kolay gelsın

ŞEKERSİZ KREM KARAMEL
MALZEMELER:
Süt – 130 mi.,
Yumurta – 1 adet,
Suni tatlandırıcı
sakarin – 2 tablet (sorbitol – 6 gr.),
Vanilya .
BESİN DEĞERİ:
-100 gr. kremde: Protein – 6.05 gr., Yağ – 5.67 gr., Karbonhid.rat-4.13 gr., Kalori-93.

HAZIRLAMA:
Yumurta çırpılır ve devamlı karıştırarak tatlandırıcıyla süt katı.lır. Karışım süzülür ve vanilya katıldıktan sonra uygun kaplara boşaltılıp, kaplar di.binde su olan daha büyük kaba konulur ve fırınlanır.

X