Popüler Konu Dukan Diyeti Deneyimlerimiz

iyi geceler kızlar. ben bişey sormak istiyorum 22/08 den beri çabalıyorum ama son bir haftadır bişey yok gibi bugün 200 gr :) bu normal midir?ben neyi yanlış yapıyor olabilirim?sizler baya tecrübelisiniz, hatta üstad olmuşsunuz.bide bu haftalık bildrimleriniz oluyor nasıl katılabiliriz, hani insan gaza geliyor, daha bi istekle devam ediyor.
Başlangıç 81,9
Güncel 78,4
Hedef 67

arkadaşlar merhaba :) benim bir sorum olacak. Dukan diyeti yapmaya başlayalı 5 gün oldu. aslında benim toplam 6 kilo vermem gerekiyor. şuan 3,5 kilo verdim. Yanlız son 1-2 gündür günde 1 tane elma yiyorum. Şuan seyir evresindeyim. geriye sadece 2 buçuk kilo vermem kaldı. acaba arada yediğim bu tatlılar etkiler mi kilo vermemi? birde kabızlık sorunum va benim ya. ne yaptıysam gideremedim. varmı bir önerisi olan

öyle bişey olmadı. şu an vermem gereken kilo çok az kaldı ama yine fark yok. yani ara ara duraklıyor falan ama artık rutin bir tempo var. hızlı veriyorum, sonra yavaşlıyor, sonra biraz alıyorum ve tekrar hızlı veriyorum. ama normalde verilecek kilo azaldıkça kilo vermek zorlaşır.
yalnız ben şöyle bişey yapıyorum; yavaşladığımı hissettiğimde takviye bişey yapıyorum. mesela birinde baktım yavaşlıyorum, form çayına başladım. bir süre sonra baktım yine yavaşlıyorum acıyı artırdım, baktım yine yavaşlıyorum, normal süt ürünlerinden lightlara geçtim. mesela geçen hafta yine takılmıştım, sınırlı izinlileri kestim. kendimce taktikler geliştiriyorum. biraz kendini dinle, sen de kendi damarına göre bi aşma yolu bulursun.

herkesin ritmi farklıdır. kilo verme hızı da... tamam daha çok verenler var ama senin durumun da anormal değil. biraz daha sabır.
kitaba uygun gidiyorsan yanlış birşey yapman zor. ama kitabı okumadıysan bir sürü şeyi yanlış yapıyor olma ihtimalin var.

Son düzenleme:
Kizlar bende dukana adapte olmaya calisiyorum.kitap alamdim henuz markette baktim 20 lira nette 14 tu netten alicam.yulaf kepegi ile sabah sutlu yumurta yaptim.aksam da hunkar begendi balik yedim.atak yapamiyorum kitabi aliyim ataga donecegim.ben protein diyetlerin kabizlik yasiyordum bunda sukur rahatim.yulaf kepegi sayesinde.

Kızlar ben krep yapmayı beceremiyordum bir türlü.
Meğerse o sorun bendeki tavalardan kaynaklanıyormuş.
3 tavada denedim, 3'ünde de yapışmıştı ve şevkim kırılmıştı. Poğaça yapıp kepeği o şekilde tüketiyordum mecburen.

Bugün krep tavası aldım bir tane. Yulaf kepeğimde bitmişti gündüz yiyemedim.
Gece gece aklıma geldi ve deneyeyim dedim.

Sonuç mükemmel. Tek bir tarafı bile yapışmadı krepin ve 3-4 dk içinde hazır oluverdi.
İçinede maydanoz - dereotu - pulbiber eşliğinde yaptığım tavuğumdan koydum şahane oldu.

Yalnız gecenin 00.30'unda yediğim için bu sabah tartıya yansımaz fazla umarım. :26:

Hoşuma gitti bu iş benim, bir süre kreple götürürüm artık kepeği. Poğaçanın da tadı ayrı güzel tabii...

Son düzenleme:

evet ya yulaf kepeği olmadan (asla yulaf ezmesi değil=ben bu hataya düştüm) insan acayip bi kabızlık yaşıyo... atak evresinde günde 1,5 yemek kaşığından fazla kullanmayın, internette çoğu tarifte bol bulamaç kullanıldığı,10 yemek kaşığına varan tarifler gördüm...

günaydin dukanıceler:))) sabah sabah buraya dustum.canım sıkkın. cunki hep kacamaklar yapip durdum. göbişim cok cıktıı

biran önce evime gidip duzenıme kavusmam lazım... ne kadar dikkat edersen et burada hep bi yemek faslı var.ister kahvalti olsun ister ögle ikindi cayi aksam yemekten sora cay faslı yemek içmek bitmiyor.sınırlayabıldıgım kadar sınırlıyorum amma olmuyor. yavas yavas gözüm açililyor. benı burda tanıyamayan lar bile oldu biliyormuusnuz :)))) herkesin nazar degdı bana(( cok zayıflamıssın nasıl verdın fılan fıstık:))) acilen eve dönmeliiym.

sizler neler yapiyorsuunuz nasılsınız umarım siz bol eksili günler görmüşssünüzdür.yeni gelen arkadaslara hosgeldiniz diyorum. kendinize iyi bakın görüşmek üzere....

Ayyy canım geçmiş olsun ya 10 gün falan sürüyor galiba, iyi anlamışlar çoğu doktor teşhis edemiyor bunu, antibiyotik yükleyip duruyorlar ne olduğunu bilmeden

geçmiş olsun kuzuya. öpüyorum...
sağolun teyzoşlar :)

evet ama zaten evde teşhis konulmuştu neredeyse :)) bizde kalan elti ve kayın karı koca hastane personeli olduğundan kelli :))) üstelik kayıncık "çocuk acil"de çalışıyo

Günaydın kızlarrrr

Sonunda zaman bulup ekmek yapabildim, resmen kahvaltıda yumurta peynir yemekten bayılmıştım...
8 yk yazıyo tarifte yuvarlak borcamda yaptım yeni kalıp alıcam çünkü daha :) sonra 4 parçaya böldüm...
2 yk yulaf hakkımı sabah yedimm bitti :) ama çok iyi doydum...
Lıght kaşarla ve jambonla çok iyi gitti..

Dukan amca diyetinde en sevdiğim şey bol su içilmesi, kesinlikle insanın içi temizleniyormuş hissi oluyor...

Herkeslere kolaylıklar diliyorummm

Tarhana yaptık bu hafte evde. Neymiş mis gibi olacakmış neymiş temiz olacakmış. 25 yıldır ilk kez işkence gibi geldi bu iş bana... Eledim eledimm şarkısını söyledim bütün gece. Ellerim davul gibi ve belim tutulmak üzereeee. Üstüne de robotu yaktım. Annem bir cümle söylese fırlatıp atacaktım ya neyse ucuz atlatttıkk

Başlangıç : 07/05/2012
Başlangıç kilo :90,1
Geçen perşembe : 75,8
Dün :74,9
Bugün 76,3 (çüşş ama değilmi ve dün sıfır kaçamak hatta akşam balık yedim). Sanırım fazla şişim ve wc durumları...Dün spor da yapamadım suyu atamadım tabi. Neysee dün gördüğüm bana yetti ama bildirime bugünü yazalıkk lütfennn

GÜzel bir gün olurmu sizce ben çok gerginim bugünn. Allah hayra getirsinnn..
Bügün 3 toplantım var pöfffff. Tatil istiyorum bennnn

Geçmiş olsun, ellerine sağlık:)güzel bir gün geçirip akşama dinlenebilmeni dilerim. yok mu yıllık izin falan?

anladım canım sağol. bende bıseyler yapayım ohalde

Günaydın kızlarr.. ben cok uzgunum yaa. 25 sehıt var yıne. gözlerim doluyor zor duruyorum. Benım esımde asker.. ona bısey olursa ne yaparız bız. Allahım sen koru...

Günaydın kızlaaarr!! Ilık ve güneşli bir sonbahar günü.. tam da bugün ben doğmuşum Soğuk sevmediğim için güneşli falan diye uydurdum tabi Bugünün havası gibiyse 30 yıl önce bugün de, güzelmiş ama =) kiii, Adana'da doğduğum için, sanırım hava 35 derece falandır o gün :)) günlerden pazartesiymiş. Ben o yüzden mi Pazartesileri sevmiyorum yaa Aşırı pazartesi sendromlu bir insan olmuşum, demek o yüzden Annemi de birazcık yormuşumdur sanırım, çünkü 4200 gr doğmuşum :26: 30 yılda 54 kilo almışım bugün 58,2 çıktım :) Yine kiloya bağladım hahah Asıl, anneleri kutlamak lazım bence doğumgünlerinde Aaa! Ayrıca tam da bu saatlerde doğmuşum Bu dakikalar itibariyle tam 30 yıldır Dünya gezegeninde bulunmaktayım.. Sıkıcı bi gezegenmiş ama Dünya'da hayat yok

Herkese mutlu günler..

Günaydın kızlarr.. ben cok uzgunum yaa. 25 sehıt var yıne. gözlerim doluyor zor duruyorum. Benım esımde asker.. ona bısey olursa ne yaparız bız. Allahım sen koru...

Amin.. Allah hepsini korusun inş canım. bu kadar şehit verdik hala bişey yapılmıyo anlamıyorum bn bunu. neyse cnm korkma dua et birşey olmaz inş. kaç ayı daha var?

niyeyse bu msjından sonra sana zilli diyesim geldi öncelikle günaydın canm Ve iyiki doğdun Allah hayrlı,uzun,sıhatli,BOL kısmetli,(evli msn değil msn bilmiyom ama :18: )AZ kilolu günler nasip etsin inşşş
Msjnda bi yanlıklık buldum ama 30 yılda 54 kilomu almşın emin msn yavrum neyse tekrardan nice yıllara canım sevdiklerinle hep brlikte olman dileğiyle.

günaydın kızlarrr hepinize sağlıklı ve mutlu bir gün diliyorum :)
dukan diyetine dün başladım bgn 2.günüm bilen bilir.
başlangıç kilom : 66.6
bugun sabahki kilom : 65.1

daha 1 günüm bitti ve 1.5 kilo vermişim bu mümkün mü kızlar. gerçi giden su ama gene de çokmu acaba. neyse ne bn genede çok mutlu oldum çok azimlendim. çünkü dün yememzlikte yapmadım baya toktum.
benden bu kadar kızlar kahvaltıdan sonra yazarım gene

Selam kızlar, günaydın demeye dilim varmıyor bu sabah

dün gece oğlumu yatırdım saat 8:30 gibi 1 saat geçmeden uyandı ne yediyse kustu korktum ateşi çıkar diye beraber yattık gece, çok şükür çıkmadı ateşi keyfide yerinde

ilk defa 08:30 da uyandık, hemen haberleri açtım (huyum kurusun) ve oturduğum yerde kala kaldım, afyonda 25 şehit yazıyordu ekranda terör sandım, beynimden kaynar sular döküldü kazaymış sonra söyledi portakal, utanarak söylüyorum ama içim rahatladı biraz Allah rahmet eylesin kuzulara, oyy çok gençler ya, ne büyük acı ailelerine

Sabah tartıldım ve 70.4 gördüm çüş diyorum oha diyorum ya ne oluyor böyle, bir dünkü kaçamak vardı, fazladan protein bile yaptım geçen hafta, normalden az bile yedim pek vaktim olmadı yemek yemeye oğluşun huysuzluğundan dolayı

Yine lesslie ile yürüyüşe başlayayım ben en iyiyi, kolayı da bırakayım, son 1 lt lik light kolam kaldı o bitsin almayacağım daha

Amin.. Allah hepsini korusun inş canım. bu kadar şehit verdik hala bişey yapılmıyo anlamıyorum bn bunu. neyse cnm korkma dua et birşey olmaz inş. kaç ayı daha var?

amin inşallah kuzum ya.. benim eşimin işi bu. maalesef emekli olana kadar bu korkularla yasıycaz anlayacagın

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…