Popüler Konu Dukan Diyeti Deneyimlerimiz

oranın insanının huyunu ben de sevmem. (eğer şehri doğru tahmin ettiysem tabi) ben de orada doğdum büyüdüm...

ozaman anlarsın.herkesmi şikayetçi olur.buraya gelen yabancıladan birini memnun görmedim.halkının genel karakteri aynı.kendileri kendilerinden memnun.biz burada geçiciyiz.yalnızca son zamanlarda fena göç almaya başladı halkının arasına farklı halk karışmaya başladı ben bir gözlemci olarak 4 yıl içinde bunu fark ettim.birileri buraya el attı diyorum ama anlayana.

kızlar buğün miydem çok kötü ne yediysem yerinde durmadı.proteyin görmek istemiyorum.proteyin bugün beni müthiş çarptı.allak bullak oldum.biraz yattım biraz kalktım.et sevmem yumurta çok sevmem.bünye akdenizli bacılar et ancak bukadar oluyor.benki pikniğe gidip mangalda sebze yiyen hatun etçil oldum.tavuk balık ve kırmızı eti sevmem.diyet dedik yedik 1 ay 41 senelik ota ve hamuura alışmış miyde isyan etti.şimdi bu bulantıylane yapacağım 2 gündür hangi proteyini tüketsem miydem bulanıyor.bulantıdan ağlıyacağım.en son artık pes edip bi parça kendiyaptığım kaysılı ekmekten yedim miyde bulantımı aldı.bugün miydemde bişey durmadı duran sadece bu bilokma ekmek.şaşırtıcı deyilmi.

kızlar kilo vermem geçen hafta yaptığım tek kaçamak sonucu tamamen durdu hatta geri saydı diyebilirim bende neredeyse hafta boyunca atak yaptım toparlamak için yeni yeni 500gr kadar tekrar fark etti diyebilirim. ya deneyimlerinize güvenerek aslında yanlış yapıp yapmadığımdan emin olamadığım bir şeyi danışmak istiyorum size. haftada 3 gün 1,5 saat kadar kardiyo+ağırlık çalışıyorum (l'carnitine takviyesiyle) bir de pasif jim. gidiyorum spor yaptığım günler. acaba bu kadarı yeterli midir yoksa yine de hergün yürüyüş yapmalı mıyım spor salonunda 3-4 gün spor yeterli dediler ama yine de diyetin işleyişini siz daha iyi biliyorsunuz o yüzden danışmadan geçmek istemedim

verdiğin tarifi yaptm fırında şu anda bakalım nası olcak

tarif süper oldu ben içine dereotu doğradm azcıkta süttozu ekledm

tarif için çok teşekkürler ben muffin kalıplarına koydum. sahiden çok lezzeetli oldu. yörsanın lorundan koydum içine.
Canım, afiyet olsun.
Sabah çayı üzerine koyup hemen bu tarifi yaptım. Öyle her hangi bir yerden aldığım tarif falan değildi. Kendimce böyle yapsam iyi olur deyip kattım. Çayım demlenip, yumurtam haşlanana kadar peynirli kekim hazır oldu. Ben çok beğendim. Dikdörtgen kalıpta pişirdiğim için çok rahat 5 eşit parçaya böldüm.
Senin muffin kalıplarında güzel olmuştur. 5 e yada 10 bölersin.

haftada 3 gün 1.5 saat yapmak yerine her gün 30-45 dakika yapma şansın varsa bence her gün yap canım çünkü yapılan araştırmalar haftanın belli günlerinde saatlerce yapılan spor yerine her gün yapılan 30 dakika sporun daha faydalı olacağı yönünde, bir de şöyle bir durum var şimdi sen 1,5 saatle başladın bir ay sonra vücudun bu tempoya alışır hala yağ yakmak istiyorsan süreyi arttırman gerekiyor, ya da 1.5 saat yaptın bir süre sonra 45 dakikaya indirdin işte indirdiğin an vücut yağ yakımını yavaşlatıyor, benim bildiklerim bunlar internetten bir araştır derim sanırım spor salonuna gidiyorsun haftada üç gün dediğin için öyle tahmin ediyorum :44:

Evet salona gidiyorum çok değil 5 kilo fazlam kaldı aslında, sonuca ulaşmamın 1-2 aydan uzun süreceğini zannetmiyorum ama en iyisi ağırlığı 3 gün çalışıp kalan günler önerdiğin gibi kardiyo yapmak olacak sanırım. çook teşekkür ettim öneri için

Son düzenleme:
Canım yaptım ve şahane oldu.
Poğaça yapıyordum ben peynir koyarak pek hoşuma gitmiyordu öyle.
Asıl tadını maydonoz, dereotu getirdi bana göre. Biraz pul biberde koydum içine.
Üstünede çörek otu serptim.

Bundan sonra tarifim bu. Daha iyisini öğrenene ya da keşfedene kadar.

Ben dukana başladığımdan beri hiç yeşillik yemedim de özlemişim, iyi geldi :)

Ben dere otu ve maydanozlu peynirli kek ve poğaçaları severim ama sevmeyenler çok. Bu nedenle isterseniz içine koyunuz dedim.

Beğenmene memnun oldum.
Nasıl bir kalıpta pişirdin?

merhaba kizlar. benim boyum 1.58 kilomsa 63.2kq. bu diyete baslamak istiyorum ama sorularim var. mesela yulaf kepeyini hic kullanmasak olurmu? ben Azerbaycandan yaziyorum ve burda nerden bulurum hic bilmiyorum. onu listeden cikarsak problem olurmu? lutfen cevaplandirirsaniz sevinirim.

tatlım çok güzel spor yapıyorsun .kardiyobaküler spor zaten haftada3 kere yeter.senin zayıflaman durmamış sadece vücudundaki kas miktarı artmış.buda daha iyi.kasın artması demek vücudunu daha cok kalori yakması demek.birsüre sonra normalde 100 gr verebilecğin durumda sen 200 gram kaybedeceksin.engüzeli vücut ölçülerinide bi kenara yaz.pasif jimlastik dediğin şu elektirik verilerek kasların hareketimi ondan bahsediyorsn oda kas miktarını artırır sarkmayı engeller.yürüyüşün zararı olmaz.sen bu azimle devam et ama proteyin günlerini abartırsan bi süre sonra şefkini kaybedersin.kaçamağı yaptın bunun sonu altı üstü biraz dudur sen zaten fazladan sporla bunu halletmişsin.bence kasın artmış.

herkescikler geziyor.ben yine yadellerde biyere gidemedim.geçensene Türkiyeyi gezdim busene ancak tatile gidenlerin arkasından su döküyom.kızın sınav sonucunu ,adamın işini ayarlamasını,ev alacağız kırediyi,amaliyat oldum korsenin çıkmasını bekle ne çok beklediğim şey var.bunların hepside önümüzdeki 20 gün içinde belli olacak.yadellerde ekmek meselesi yüzünden çalışıyoruz.kimseciklerimiz yok buralarda bide memleketlerimiz uzak bayramları öyle boynu bükük geçiriyoruz.en azından emeklilike memleket diyom yerleşem diyom.bakalım Allah büyük herşeyi düz koymamıza yardım eder.aslında hepsi hayırlı telaş,ama beklemek zor.sayılı zaman çabuk geçer.dün miydem kötüydü bugün daha iyice limon aroması biraz limon tatlandırıcı ve bir iki nane dalıyla limonata yaptım.yanınada kepekten vanilyalı kek yapmıştım yedim ferahlatıp iyi geldi.amaliyattan sonra72,2 idim bugün 70,2 düşmüsüm.

Ben dere otu ve maydanozlu peynirli kek ve poğaçaları severim ama sevmeyenler çok. Bu nedenle isterseniz içine koyunuz dedim.

Beğenmene memnun oldum.
Nasıl bir kalıpta pişirdin?
Şu dilimli kek kalıbında pişirdim. Yapışma sorunu olmadığı için ters çevirdiğim gibi çıktı hemen.

Kızlar ben perşembeden pazara kadar 400 gr veriyorum.
Geçen haftada aynı şey olmuştu. Perşembe 62.6 çıkmıştım pazar 62.2
Bu hafta perşembe 61.6 çıktım bugün ( pazar ) 61.2 çıktım.

Bakalım perşembe ne göreceğim. :44:

Otomatiğe bağladım gidiyorum 2 haftadır.

Şu dilimli kek kalıbında pişirdim. Yapışma sorunu olmadığı için ters çevirdiğim gibi çıktı hemen.

Eki Görüntüle 487004
5 eşit parçaya bölebilirdin mi?
Ben dikdörtgen kalıbı tercih etmemin sebebi eşit parçaya bölebilmek içindi. O sendeki kalıptan da var. Onla daha geniş geniş pişerdi ama eşitleyemem diye dikdörtgende pişirdim.

Evet 5 eşit parçaya bölebildim canım.
Çünkü o kenarlardaki şekiller saydığın zaman 20 tane.
Her bir parçaya 4 şekil gelecek kadar kestiğinde tam 5 parça çıkıyor.

Bu kalıpta daha yumuşak ve puf puf oldu.
Ben çok beğendim.

Fırsat bu fırsat hedefi 1 kg aşağı çekicem fazlasına gerek yok. 58 iyidir. Ama 59' lar beni epey süründüreceğe benziyor. İlk başladığım dönemlerde günde 900 gr kaybettiğim oluyordu. Şimdi son 1,5 kilo için bünye feci biçimde nazlanıyor. İnatla devam tabi. Bu arada Diasadan hindi fümenin paketini 5 liraya aldım diyecem kimse inanmıycaak.

Ben de dün diasa'ya girdim ama ya benim gözüme çarpmadı ya da girdiğim diasa'da yoktu.
İyi denk gelmiş canım.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…