Popüler Konu Dukan Diyeti Deneyimlerimiz

herkescikler nirde karabatak gibi ortadan yok oldunuz yine kendim yazıp kendim okuyorum.yemek krizine girdim.et haricinde herşeyi yiye bilirim.etin hiçbitürünü ve yumurtayı görmek istemiyorum.Allah afetsin yiyemiyenler var ama hergün baklva börek yenmez derdi annem haklıymış.kendime yoğurt çorbasımı yapsam acaba.hele bi mutfağa yollanayım bakalım.:KK56:

Tabrikler. Bence gayet başarılı.
Bende 91 kilo ile başladım. 6 gün atak 3 kg verdim. Dukan 2,2 verirsin demişti fazlası oldu. Bugün 97. günüm ve 14,4 kaybım var. 13 falan daha vermem lazım ve kaçamaklarımda olmadı değil. Tatilde sabitlendim mesela. Alkolle kaçamak yaptığım için. Sonra 10 gün falan 2 ileri bir geri modundaydım. Ramazanda düzeldi şükür. bir kere + gördüm o da wc dendi.

Sebze olayını da pek abartma lütfen. Sadece tek öğün yiyebiliyoruz. Mümkünse sabah yap bunu.

ipekcim acıkcası ben seyirde tek ögün sebze yenebileceğine katılmıorum.bizim kitaptaki sacma sapan ceviri nedeniyle bu soru ztn Dukana chat.te sorulmus,ögünlerimizi 1/3.ünü sebze,2/3.ünü protein olacak sekilde ayarlamamız gerektigini belirtmiş.bende seyirdeyken sabah we öglen hep sebze tükettim ögünlerimde.genelde aksamları pek tüketmedim ama tükettigim zmnlarda oldu.ve hiçbi duraklama vs yasamadım.

Kızlar bir yanlış anlaşılmayı açıklamak istiyorum.

Sizlere CALLEN cd si göndermeyi teklif ettim biliyorsunuz. Mesajlar alıyorum kaç para falan diye. Yok öyle bişeyyy rica ederim. Bir cd nin lafını mı edeceğim. Çok üzüldüm valaa.

Eğer böyle düşündüğünden adresini yazmayan falan varsa döverim walla. Hadi yollayın adreslerinizi kargo gelecek birazdan. Dolu kopyaladım oturduğum yerde. Korsan cd ci oldum ben. Ama ticari bi gayem yok.

Ay çok üzüldüm. Benden hediye cd alan arkadaşlar yazsanıza öle bişey yok desenizee. İçime dert ederim wallaa...

:KK43:

banada gönderdi saolsun,,bende bişi ödemedim walla,,yok öle bişi :KK1:

Aliyeciğim, tarif ettiğiniz yoğurt içine nane ve de acı pul biberi yaptım dedim ve tadına doyamadım. Çok güzel oldu. Teşekkürler.:KK19:

Kızlar, sabahleyin kendime harika peynirli kek yaptım.
Denemek isterseniz tarifini yazayım. Ben çok beğendim. Yapın sizde seversiniz.

1 su bardağı süt
2 yumurta
10 kaşık yulaf kepeği(10 kaşık un koydum ki 5 eşit parçaya bölmem kolay olsun)
1 kabartma tozu
Bolca Light sütaş peynir.
İçerisine dere otu ve maydanoz istege göre koyunuz.
Hatta pul biber bile koyabilirisniz.
Malzemeleri katıp karıştırdım.
Tefalin dikdörtgen kalıbına döküp pişirdim.Harika bir lezzet.

Çok iyi kilo vermişsiniz. Devamı da inşallah güzel olur.

tarif için çok teşekkürler ben muffin kalıplarına koydum. sahiden çok lezzeetli oldu. yörsanın lorundan koydum içine.

sen istanbuldaysan sana göre daha batıda 3,5 saat uzaktayım.şimdi şehrin adını veririm emme biraz önce bulunduğum yeri şikayet ettim.beni topa tutarlar.napayım buranın insanının suratınada söylüyorum halk olarak huyunuzu sevmedim diye.

oranın insanının huyunu ben de sevmem. (eğer şehri doğru tahmin ettiysem tabi) ben de orada doğdum büyüdüm...

iftar öncesi sanki yemekten yeni kalkmışım gibi karnım şiş. ellerim şiş. reglimde geçikti. tabi bütün bunlar +400 olarak tartıya yansıdı. bu şişkinlikten kurtulmak lazım...

Kızlar, sabahleyin kendime harika peynirli kek yaptım.
Denemek isterseniz tarifini yazayım. Ben çok beğendim. Yapın sizde seversiniz.

1 su bardağı süt
2 yumurta
10 kaşık yulaf kepeği(10 kaşık un koydum ki 5 eşit parçaya bölmem kolay olsun)
1 kabartma tozu
Bolca Light sütaş peynir.
İçerisine dere otu ve maydanoz istege göre koyunuz.
Hatta pul biber bile koyabilirisniz.
Malzemeleri katıp karıştırdım.
Tefalin dikdörtgen kalıbına döküp pişirdim.Harika bir lezzet.
Canım akşama ben de deneyeceğim bu tarifi. Gerçi akşam oldu da daha sonra yani.
Gündüz yapacaktım ama yeşilliğim yoktu, yeşilliği tedarik ettim artık yapabilirim.
Geçen sefer yeşillik falan koymadım sadece peynir koymuştum ve yuvarlak şekilde yapmıştım ama pek te hoş olmamıştı.
Bu kez kalıba dökeceğim umarım güzel olur.

Yulaf kepeği başka türlü gitmiyor bende.
Krep güzel oluyor hoşuma gidiyor ama kısık ateşte onu beklemek ve istediğim sonucu alamadığımdan artık onu da yapmıyorum.
En iyisi poğaça ya da ekmek.

Kızlar bugün diasa'da dilimli jambon gördüm.
Yanlış hatırlamıyorsam yağ oranı 1,5 falandı. Sırf jambon yasak diye elime aldığım şeyi bıraktım tekrar.
Diasa'nın kendi ürünüydü sanırım.

Yanlış hatırlamıyorsam yağ oranı 1,5 falandı. Sırf jambon yasak diye elime aldığım şeyi bıraktım tekrar.

ben pınar delight hindi etlisalam almıştım içindeki patates nişastası direk etkiledi kilo vermemi...:KK43:

ben pınar delight hindi etlisalam almıştım içindeki patates nişastası direk etkiledi kilo vermemi...:KK43:

dukanda en büyük yasak karbonhidratlarda. yağlar 2. derece yasak. o tür et ürünlerinin (hindi-tavuk) yağ oranı genelde yüksek değildir. ama karbonhidrat içerdiği için sakıncalı onlar.

Oyyyy bugün odamın tüm eşyalarının yerini değiştirdim, üstüne bir de yürüyüş yaptım sanırım yere yapışacağım :KK1:

Heyoo heyooo
Ramazan hedefim olan 5000 gramdan 100 gram daha eksiğim iftar öncesi itibariyle. Pazartesi yarışması için işlem de tamam. 76.4 den 74.9 a.....
Ohh oh daha ne olsun. Şİmdi biraz daha versem 1 haftada. Bayramda malum tatilde olacağım. Azıcık orda cozutsam alkol falan. Ayda 5 kilo hedefimde olacağım. Ve sonuca yarım adım daha yaklaşmış olacağım.
Brawo banaaa

kızlarrrr uçuyorum şu an havalara ama kilo verdiğimden değil kpss sonucum açıklandı 96:KK16::KK16::KK33::KK76:

Tebrik ederim canım :) Kolay değil o sınavdan böyle bir puan almak, helal olsun valla :) Benim öğrencim de 98 almış havalarda uçuyordu :)

kiz bulasigim benim icim yanar icim kanardaaaa bu sarkiyi sana ismarladim bebek :KK9:

hehehehe çok yerinde olmuş bu armağan :KK1:

müthiş bişi bölüm neydi gerçi ne olsa farketmez puan cok yuksek

matematik öğretmenliği canım, valla bu puan bana +13 kiloya mal oldu ama olsunnn mutluyumm:KK16: :KK16: tartılmıyorum bu aralar pazartesiyi bekleyeceğim belki vücudumda pazartesi bana güzel bir sürpriz yapıp eksileri gösterir :KK34:

Kızlar bugün Kahve dünyasında satılan yoğurtlu dondurmayı denedim en sonunda. Aylardır ne tatlı ne de dondurma yememiş biri olarak resmen tabağa abandım. Öyle bir güzel geldi ki. Diyet yoğurt ve tatlandırıcıyla yapıyorlarmış. Gayet güzeldi valla. Doğum günü pastası niyetine götürdüm :)

Kızlar bugün Kahve dünyasında satılan yoğurtlu dondurmayı denedim en sonunda. Aylardır ne tatlı ne de dondurma yememiş biri olarak resmen tabağa abandım. Öyle bir güzel geldi ki. Diyet yoğurt ve tatlandırıcıyla yapıyorlarmış. Gayet güzeldi valla. Doğum günü pastası niyetine götürdüm :)

bende evde yapıyorum benzer bişey. dün limon aromasıyla yaptım. şahane oldu.

X