Popüler Konu Dukan Diyeti Deneyimlerimiz

ayıpsın tatlım alta kalanın canı çıksın benim büyük oğlanın hakkından geliyorum evel Allah dukanist oldum tarifler uydurdum seyiri yapıyorum yemek yapmayı sevdiğim için yeni yemekler uydurmak malzemelerini marketlerde aramak bazen eylenceli oluyor.benim görümceyede yaptırdımbu diyeti(kendisi benim büyük kızım olur) oda verdi küçük kıza çocuk dukan uygulauyorum oda inceldi,onun için pes etmek yok devam.bir sürü tarif vereceğim sizler.Dukan yemeklerine bayağı alıştım

hahahha donbul, sen bütün sülaleyi evlad edinmişsin ne kaaa anaç hatunmuşsun sen böle abouvvvvvvvvvvvv
hah şöyleee.. gerçekten yeni tarifler keyifli oluyo. ben geçenlerde dukan tramisu yaptım off o kadar güzel oldu ki her gün bir dilim yiyorum. özellikle de saf p günlerinde insanın canı çok tatlı çekiyo büyük kurtarıcım oldu valla.

Yarın dukan diyetine başlamak istiyorum. Umarım yarın sabah başlarım ve yediklerimi sizle buradan paylaşırım. Kilomu yarın sabah tartılınca yazayım. Öylesi daha emin olur.
Oruç maalesef tutamıyorum. Oruçlu arkadaşların arasında yediklerimi yazmam umarım rahatsızlık yaratmaz.

Hoşgeldin melisende. Umarım kitabı okumuşsundur. Buraya gelen her arkadaşa bunu öneriyoruz.Evvela kitabı okuyup özümseyip sonra diyete başlarsan hata yapmaz ve zaman kaybetmezsin.

bu arada herkes aşadan bakıyo okuyoo ama yazan yok. bi ben bide donbul. kendimi kadınlarla dolu kına gecesinde ortada tek yada iki üç kişi oynayanlardan biri gibi hissettim. herkes oturup bizi izliyo ama kalkıp oynayan yok ...
köçek miyim ben ayol ?
haydin sizde bişiler yazın yaaa

canım bence sen beni yanlış anladın sana şöyle söyleyim benim kilo 69 falandı zaten ben evet kilo verdim öle 5 kilo değil tabi ki 1 kiloya yakın verdim onun dışında gördüğüm +5 lerin sebebi tükettiğim sıvılar sadece:) onlarda gün içinde ter ve wc ile gidiyo iftar öncesi normal sabit kiloma düşüyorum:))

barnağımı kımıldatım yazcak halim bilemm yokk çok susadım çokkk allahım iftar olsun tezinden

can ister SUUUUUUUUUU çayyyy light kola ayran sonra yine su yenşden suuuu

kitabını değil ama sizleri okuyorum:) Takıldığım yerde sizlere sorsam sanıyorum cevabını alırım. Az çok nasıl olduğunu anladım.
Ben 75 kilo civarındayım. 10 kilo vermeyi istiyorum. Atak süresini 5 gün yapıp daha sonra 1+1 devam edeyim diyorum.

Ben yazıyorum okunuyor diye düşünmeyiniz. Bakınız sizleri okuyup benim gibi kitap kadar bilgi sahibi olanlarınız var. Onlara/bizlere faydanız dokunuyor.

dely yok ama olsun yarın bıldırım gunu. acaba ben 92 lı bı rakama dusermıyıııııııııııııııııııııııııııııııııııııııııııııııımmmmmmmmmmmmmmm

hani anlamak çözmenin yarısıdır derlerya. bence bu dıyet ıcınde kıtap kilo vermede yolu yarılamak gıbı bırsey.

barnağımı kımıldatım yazcak halim bilemm yokk çok susadım çokkk allahım iftar olsun tezinden

allah kolaylık versin valla bu sıcakta niyetli olmak çok zor olmalı

hayır bizi okumakla olmaz melisende.
bizi okumakla olsa idi 6000 sayfanın tümünü okuman lazımdı mesela son iki sayfadır paso geyik yapıyoruz bundan diyetle ilgili ne anladın?
kitabı okumalısın, buradan tecrübelerimizi tabi ki paylaşıyoruz ama zaten kitapta olan birşeyi sorduğunda sana yine kitabı okuman önerilecektir. sen acilen kitabı edin ve oku. sonra demedi deme

hani anlamak çözmenin yarısıdır derlerya. bence bu dıyet ıcınde kıtap kilo vermede yolu yarılamak gıbı bırsey.
Haklısınız. Bu sıcaklardan dolayı evden dışarıya çıkamıyorum. Çıkınca alıp okurum.

Atak için şu sorularımı cevaplayabilir misiniz?

Sadece protein yemem gerekiyor. Meyve ve sebze kesinlikle yemeyeceğim. Bu arada günde 3 adet kuru kayısı yesem diyeti delmiş olur muyum?

Et, süt, yoğurt, yumurta tüketimim olacak. Yiyeceklerin miktarında sınır ve de saat yok mu?

Meyveli diyet yoğurt en fazla bir adetle mi sınırlı?

Canım, çevremde bu diyeti yapan çok sayıda insanlar var. Onları da hep dinledim. Sizleri okuyorum. Kitabı alırım ama ne zaman dışarıya çıkarım bilemiyorum.

Son düzenleme:
Canım, çevremde bu diyeti yapan çok sayıda insanlar var. Onları da hep dinledim. Sizleri okuyorum. Kitabı alırım ama ne zaman dışarıya çıkarım bilemiyorum.

meyve guclendırmeye kadar kesınlıkle yok.. kayısıda dahıl. proteınde sınır yok acıktıgın herzaman yıyebılırsın. ama öyle zaman gelecek ki istesende yıyemıyceksın ben hiç meyveli yoğurt yemedım ama sınırlı izinliler arasında kendılerı. falza tuketım duraklamaya sebep olabılır demedı demeeeee...

Son düzenleme:
Kızlar sinirimden kudurucam
sistem yok iş var hastalar yüzüme çemkiriyor
birşeyler yememek için güzel telkinlerinize ihtiyacım var

aa sakın yeme...bak bende üzüntüden yedim yedim şimdi vicdan azabı çekiyorum.boşver her işte oluyo böyle şeyler canım benim...Allah sabır versin hepimize.

hoş geldin melisende, inşallah sen de bir gün tutarsın ama sorun olmaz dilediğini yazabilrsin hatta resim de koyabilirsin
perşembe günü zaten haftalık kilo bildirim günümüz yarın beraberce bildirimlerimizi yaparız

kuzum +5 =5 kilo se müthiç su tutuyormuş vucudun ama normal hale gelmesi de iyi , ben 1-2 kiloyu bile 1 hafta taşıyorum, ama 5 kilo zaten tutamam

oyyy kuzucuuk dayan bebeğim dayan, ne kadar zor o kadar çok rahmet, bereket, mağfiret,
hem gerçekten de az kaldı

ya düşersen
inşallah ben de fazla zıplamamışımdır + lara, en azından yarın için.
yarın göreceğiz bakalım :18:
cıx, öncelikle kitabı almalısın ve hoş geldin.

ahh güzelim yaa dur hele bi
yerine oturamıyorsan git dolabın filan yanına derin bir nefes al
hepsi de geçece biliyorsun, sakın eziyet etme kendine
yok yemek filan ama zaten ihtiyacın olan iyi, sağlıklı, kafa dinleten bir iki nefes.
hadi bakalım, kendine 3-5 saniye ayırmakla çemkirmeler bitmeyecek ama dayanıklılığın çok artacak canım.

kolay gelsin inşallah

temizlik yapmam lazım:S 2 saattir oturuyorum püfff hiç gücüm yok sanki:S
boş ver bu saatte temizliği kendine soğuk bir şeyler yap ve afiyetle iç,
yarına ayır temizliği zaten temizlik sabah erkenden olur,ardından bi duş sonra biraz uyursun sonra akşama doğru yemek ve bira da dışarı çıkarsın
oldu da bitti.

73.6 ile başladığım dukan diyetinde 6 gün atak döneminden sonra 70.4 ile bugün atak sürecimi bitirdim. dukan testine göre 70.7 olmam gerekti 300gr ifark ile tamamladım diyebilirim.
123 günlük seyir dönemim başlıyor kasım sonu itibarile 55.4 olacağımı söylüyor dukan testi sonuçları.

ilk günlerde baş dönmesi kas ağrısı halsizlik problemlerim oldu fakat bu sorunlarda yok oldu gibi.
bu diyet sürecinde yulaf kepeği ile alakalı sanırım bağırsaklarım normalde fazla çalışmaz buna rağmen bağırsaklarım normalden fazla çalışır durumda.
günde en az 1.5 lt su ve biberiye yeşilçay ve limonla hazırladığım çayı buzdolabına koyarak günde en az iki üç bardak içmeye çalışıyorum.
dukan krepini nedense ben beceremedim. yumurta yemeyi sevmediğim için yumurta yemek sabahları büyük sıkıntı.
yaşımla alakalı sanırım önceden birkaç gün dikkat ederek kolaylıkla verebildiğim 2 3 kiloyu spor ve diyetle verememeye ve üzerine de almaya başlayınca dukan diyeti imdadıma son anda yetişti.
6 günlük atak döneminde spor yapmadım ama seyir başlangıcı ile başlamayı düşünüyorum hemen.

bunun dışında herşey iyi geçti diyebilirim.
yapmayı düşünen arkadaşlara şunu dikkate almalarını da tavsiye edebilirim ben bi ara kan grubu diyeti de yaptığım için 0 kan grubu olan kişilerde dukan diyetinin daha da etkili olacağını düşünüyorum.

ikincikere pazara çıkıp geldim.benimkoca büyük oğlum keza 10 yaşındaki oğlumla beni paylaşamaz küçük kızım kaynanama benzer ,o yüzden kaynanam derim,benim hiç görümcem olmadığı için büyük kızımda görümce görevini görüyor.aslına baksan hepsi temsil ettikleri akrabaya davranış olarak benzer.onlar benle eylenir bende onlarla ne yaparsı 3 çocuk 1 koca yani 3+1 .gelelim tremisuya bende yaptım çakma makma ama güzel oldu .tarifini ver bakalım birde seninkini deneyim.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…