Popüler Konu Dukan Diyeti Deneyimlerimiz

Yok kilo aldığını düşünmüyorum. Bünye karbonitratı görünce ilk zamanlar bi şaşırıyor kendini. Eminim ilk wc ziyaretinden sonra - 400-500 bişey kesin görürsün.
Ben sebze günlerini sabah domates salatalı ve bol yeşillik olarak geçiyorum. Bol yumurta yoğurt et balık. Balık da çok öenmli. 2 gün akşamı balık yeyince ertesi gün süper şeyler oluyor. Akşamları sebze yememeğe çalış ve mümkün oldukça tek öğün sebze olsun. Karışık 5 i 7 si bir arada çaylar da var. Aktardan alıp karıştırabilirsin.
Ben bitki çayını haftada bir gün içiyorum bünye alışmasın die. Dukan amca çok zorlanırsanız bir gün sadece yeşil çay için dio. Su yerine hemde. Yatana kadar
2-3 litre ama bunu sık yapma.Acil çözüm için.

1 kaşık activa ile yağsız süt mayalayıp süt tozu katınca labne oluyormuşç Bu hafta onu da deneyeceğim. Activa bağırsaklara iyi gelirmiş.Denemekte fayda var. Sporda çok tetikler benim wc yi. Süt ben çok içiyorum günde en az yarım litre. Oda beni koşturur. Tabi metabolizmalar farklı. Ben 10 yaşımdan beri süt ağzıoma sütmedim. tatlıların içinde falan tükettim sadece. Sevmezdim. Şİmdi alıştım.Hem ilersi için iyi oldu hemde bağırsaklarım bayram etti.

Hatta geçen gün bir dilim kavun yedim o gün çıkamamıştım wc ye üstünede soğuk suyu içinde .... sen düşün artık. Kiraz sapıda çok iyi memnun kaldım akşam denedimm. Gurul guruldu midemdeki sesler.Açlıktan değil basınçtann. Sonra anladım insanlar neden wc de mutlu oluyorlar :))

Yap bakalım 2 gün protein alacaksın eminim karşılığını.

cok cok sagol canim benim inanin bna irademden cok sizin desteginizle yürüyor bu diyet bi haftadir

ozaman iki gün protein yapicam ya aksamlari balik tüketeyim:26:

bakicam sabah 300ml yesil cay ictim ac karnima....aksamlari acikinca yani tatli istegi dogdugunda ise bir cay bardagi soguk süt ve tarcin iciyorum iki gündür
bugün yine yürürüm bol bol yarina kadar birsey olmazsa o 7 li cayadan icerim öncesinde:44:

neslii çokk güzell gözüküyooooo
afiyet olsun sanaaaa

Neslicimmmmm Tarifini kacirdimmm neredeki acaba cok canim dondurma istiyor

pekidir efendim
Eki Görüntüle 455512
1 litre yağsız/az yağlı/bla blaa işte kullandığınız süt her ne ise kuzular..
1,5 tatlı kaşığı salep (aktardaki kilosu 30 lira civarı olanlardan, bi de pahalısı var.. aman diyimm )
vanilya aroması (abartmayın, lüzum yok, 4-5 damla neyinize yetmiyor efendimm :)
minimum 4 tatlı kaşığı tatlandırıcı (bunu tadına bakarak siz ayarlayın en iyisi)
1 tatlı kaşığı (silme) mısır nişastası
1 tatlı kaşığı süttozu

incüü ...
(iki kaşık tatlandırıcı ile birlikte diğer kuru mazlemeleri bi küçük kapta karıştırıverin,
sütten bir bardak kadarını bu kuru malzemelere karıştırın, pütür pütür bişey kalmasın (ben bu aşamada süzgeçten geçiriyorum
sonnaacığıma..
sütü geniş bir tencereye alıp altını açın..
kaynamaya yakın kalan iki tatlı kaşığı tatlandırıcıyı süte karıştırın (yetmezse tatlandırıcı ekleyebilirsiniz.. sonra bu sütten kaşık kaşık alarak o ilk hazırladığınız malzemeyle ılıtın (kesilmesin)
sonra ılıttığınız malzemeyi yavaşça ve karıştıra karıştıra tencereye ekleyin...

şimdi zahmeti burada başlıyor...
süt kabarmaya da, dibine tutmaya da meyilli.. karıştırarak pişirmek gerek..
e bi de yağsız süt olunca toparlanması, kıvamlanması da geç oluyo..
nerden baksanız yarım saat ocakbaşı eziyeti var :) baştan söyleyeyim de bana söylenmeyin icraat esnasında :=)

puding pişiriyormuşsunuz gibi kıvamlanınca alın ocaktan..
(isterseniz buzdolabına koyacağınız kaba aktarabilirsiniz.. ya da tencereyle kalsın seçim sizin)
oda sıcaklığına gelirkene arada bi karıştırın ..
dolaba alınca da arada bir (saat başı - ya da işte 2 saatte bir) çıkarıp şöyle bi karıştırıverin..
(zaten hepi topu 4-5 sefer çıkarmanız gerekecek

haaa karıştırmazsanız ne olur, böyle kıtır kıtır buzlanma olur.. seven varsa öyle tembelişi yapabilüü

BU kahramanmaraş dondurması kıvamında oluyo, bıçakla ya da sert kaşıkla oya oya çıkarmanız gerekiyo kabınızdan

Hatta tarife uyarım, kıvamı da bulurum diyorsanız, hazır eziyete girmişken iki katı yapın.. nasılsa bozulmuyo

Son düzenleme:
kuzular ben bu arada hedef kilomu yukarı çektim.. 70 candır, iyidir benim cüsseme :) bel çıktı gerdan göründü detaylar ve pürüzler için 8 kilo yeter de artar sanırsam :)

kızlar bugünki menümü yazıyım
sabah.
küçük kepek ekmegine tost beyaz peynirle
domates salatalık
1haşlama yumurta
şekersiz çay

ara
1kase yogurt

öglen
tavuk ızgara
dünden kalan yogurtlu haşlanmış kabak
taze fasulye

bunları yedimm
arada yogurt yerim
akşamda
köfte ve fasulye yerim artı salata birde

bugünüde böyle bitiririm inşallahhh

Eki Görüntüle 455412

Karnabaharları minik minik ayırıp çok az tuzla fırında kurutuyorsun. Al sana DUKAN usulü patlamış mısır çakmasıı :)

arkadaşım benim çok teşekkür ederim süpersin walla, yaratıcılığınıza hayran kalıyorum. bu güne kadar boşuna yemişiz o zararlı şeyleri, ben bu tariflerle hayatımın sonuna kadar dukan diyeti yapabilirim :)

kuzular ben bu arada hedef kilomu yukarı çektim.. 70 candır, iyidir benim cüsseme :) bel çıktı gerdan göründü detaylar ve pürüzler için 8 kilo yeter de artar sanırsam :)

Yawru boy kaç. Çekmişin iyi yapmışsın. Bi bakarız gerekirse devam ederiz hep birlikte. Ama hazır gaza gelmişken devam edelim diyorum ben. Tabi bi o günleri görelimde sonra konuşuruz kalanları.

Afiyet olsun. Görüntü aynı. Yemeside gayet keyifli. AMlum mısır uzun zaman yasakkk. Walla ben ağzıma bişey atayımda ne olduğunun çok önemi yok. 2 ay oldu nerdeyse meyveye kaçamak yaptım içkiye bol kaçamak yaptım ama ne ekmek yedim nede tatlı. Tatlandırıcıya da karşıyım ben. Aldığım tek ekstra, süt tozu oldu. Onu da hamur yapabilmek için aldım daha denemedim bile. Birde rom aroması. İyice alkolik oldum yaa kendimi kandırıyorum aroma ile....

biliyorum ben orayı yorsan kafe ve kısmetseee 10 gün sonra ordayım

yaw kızlar iki sorum olucak;
Bu yulaf denen zatı muhteremi nasıl yiyosunuz yulaf ezmesi güzeldi idare ediyodumda bu kepeği sütle karıştırınca aynı bulaşık suyu yada bebek maması gibi oluyo yaww zor yiyomıyy yani tam..acaba yoğurtamı karıştırsam?
birde bugün eski kıyafetlerimi giydim, pantolunumu eteğimi falan aynıyım yani yine dar geliyo tartıda eksiğim ama kıyafette aynı.. nasıl iş anlamadım o basenler yine çıktı böle nah burdayım der gibi yaaa bu arada 5.günüm bugün..benim gibi olan varmı aranızda valla döner bıçağıyla kesip atcam sonunda o olcak kaynanamda yazdı bugün facede bana sana havuç yağı yaptım gelince çikolata yapcam seni diye ah bide zayıfladığımı görsen sevnçten bayılır kadın

oooo süper süper umarım aşık olursun. çok severim yeni aşkların heyecenını ama bizden geçti be şeker :)

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…