Popüler Konu Dukan Diyeti Deneyimlerimiz

selam hanımlarr ben dukan kitabını yeni aldım bitirmek üzereyim çok fazla kilom var ama nedendir bi başlıyasım gelmiyo adet dönemim yaklaştı onu atlatıpmı başlamalıyım yoksa hiç vakit kaybetmemelimiyimm...

Son düzenleme:
kızlar merhaba...ben aranıza yeni katıldım karataydan geçiş yaptım diyebilir.her neyse benim sormak istediğim soruları cevaplarsanız çok sevnirim metabolizmam yavaş sanırım bi türlü kilo veremiyorum..43:hiç bir diyet işe yaramıyor son umudum bu.dukan diyeti kitabını aldım okudum ama çok karışık anlatılmış gibi geldi bana yada ben anlayamadım.kısaca benim 5 kilo fazlam var ve hangi bölümü uygulamam gerekir sizce ben üç gün atak die düşündüm fazla kilom olmadığı için yani üç gün atak yapıcam saf protein sonrasını anlamadım haftanın üç gün protein yiycem mesela pazartesi başladım diyelim pazt.salı,çarş saf protein , perş cum cumrt pazar :saf protein+sebze yani seyir değilmi?sonra nasıl olcak öbür hafta yine saf proteini 3 gün yapıp sonra tekrar haftanın kalan 4 günü istene kiloya inene kadar saf protein+sebze mi üff kafam karıştı yok mu şöle açık açık anlatacak kızlar:44::44: birde sonuç alıyormusunuz işe yarıyormu kilo verip koruyamayan verdiği kiloyu tekrar alan oldumu son olarak yulaf kepeği şartmı yulaf ezmasi olurmu?? öpüorum hepinizi...

Günaydıııınnnn

haftasonu evde olmadığım için yazamadım dukanın belirlediği gibi 2 gün atak yaptım, bugün seyir de 2. günüm, 5+5 uygulamayı düşünüyordum ama kitapta 1+1 in ısrarla önerildiğini görünce öyle yapmaya karar verdim.

Atak sonucu 1,3 kg ve göbeğimdeki şişkinlikten kurtuldum,

Şimdilik motivasyonum iyi gidiyor, daha düzenli yemek yiyorum, tek problem çayın yanında abur cubur yiyemiyor olmam ama sayılı gün çabuk geçer diyorum, dün markette bir paket çikolatayı almamak için baya direndim

Kahvaltıda krep, beyaz peynir, karper, 2 dilim hindi pastırma, 1 tane yumurta yedim

Her gün lesslie ile 2 mil yürüyorum ve bazı bölgesel hareketleri düzenli yapıyorum.

Merhaba, bu diyetin amacı zaten metabolizmayı hızlandırmak, dukanın sitesinde kaç gün atak yapmak gerektiğini belirleyen bir test var, onu yapabilirsin. Seyir için 1+1 yapılmasını öneriyor dukan, kitapta öyle yazıyor yani...
Yulaf kepeği diyetin olmazsa olmazı mutlaka almalısın, yerine koyulabilecek başka bir şey yok anladığım kadarıyla. Ben de daha önce karatay diyeti yaptım 7 kg verdim karatayı arada uygulayarak, ama çok sıkıcı bir diyet uzun düre bir şey yememek oruç psikolojisi yaptı bende

kizlarrrr benim canim biraz tatli istedi 4. atak günümdeym

süt kaynattim icerisine nescafe attim ama bir iki damla cikolata atsammi icerisine kararsizim bozmak istemiyorum bu kadarcik bozarsa sakin yapmam ama zarar olmaz derseniz aticam

çikolata yerine tarçın atabilirsin, yada nescafe yerine sütlü türk kahvesini tarçınla yapmanı öneririm, bir kupa içersen tatlı isteğini baya yatıştırıyor.

günaydın herkeseee
nezamandan beri dukan diyeti aklımda ama bitürlü yapmaya karar veremedim
9aylık birkızım var onu emziriyorum
galiba emzirenler yapmamalıymış
daha dogrusu atak dönemini atlamalıymışşş
kitabı okuyanlar bu konuda bilgi verebilirmi????

ama ben yazdıklarınızı okudukça hırslandımm
çok başlamak istiyorumm

günaydınnn kızlaarrrr,iyi haftalarrrr.booollll eksili bir hafta olsun inşallahh
gerçi ben güne 78.5 ile başladım
yani geöen haftaki son tartılmama göre +1200 ile falan büühüüüü
ama çok da kafamo takmamaya çalışcam çünkü malum bugün böyle gösterir yarın _2000 gösterir benim sihirli tartım

kizlarrrr benim canim biraz tatli istedi 4. atak günümdeym

süt kaynattim icerisine nescafe attim ama bir iki damla cikolata atsammi icerisine kararsizim bozmak istemiyorum bu kadarcik bozarsa sakin yapmam ama zarar olmaz derseniz aticam

ben atak evresinin 4. gunumdeyım fakat 2. gunden ıtıbaren yulaf kepeği hakkımı tarcınlı bıskuwı yaparak degerlendırıorum tatlı ıhtıyacımı bastırıo tadı cok gusel
şiddetle herkese tavsiye ederim

MALZEMELER:
-3 yk yulaf kepeği
-1 yumurta akı
-2 yk yağsız süt
-2 yk toz tatlandırıcı
-1 tatlı kaşığı z.yağ
-1 tatlı kaşığı tarçın(daha az veya daha çok olabilir.)
-1 silme çay kaşığı karbonat

Tüm malzeme homojen hale gelene dek karıştırılır.Silikon muffin kalıplarına azar azar(bisküvi kalınlığında)
paylaştırılır.Önceden 170 derecede ısıtılmış fırında yaklaşık 15 dk.pişirilir.
Daha kıtır olması için soğuturken mutfak tezgahında üzerini kapatmadan bekletin.

AFİYET OLSUN

burada ticker.lara bakarsan herkesin ne kdr kilo werdiğini görürsün.kaçamak yapmadan iradeli oldugun sürece werirsin..heleki senin kilon 5 kg cok kolay werirsin.3 gun atakta saf protein yapacaksın,sonra seyire geciosun burdada istediğin kiloya inene kdr 1 gün sebze+pro.-1 gun saf pro. yapıosun.yulaf ezmeside olmaz,yulaf kepeği kullanacaksın.

bu diyete lütfen kitabı alıp okumadan baslamayın,,helede emziren bi bayansanız..

bugün sevgilimden ayrıldım...saatlerdir ağlıyorum gözümde yaş kalmadı.abur cubura sarıp diyetimi bozmiycam.devam edicem.bnm için dua edin yalvarırım buna çok ihtiyacım var

Canım çok üzüldüm ama moralini yüksek tutmaya çalış.Hayat bu daha neler neler yaşayacaksın kimbilir,önemli olan yaşadıklarından ders çıkarabilmen.Kıymet bilmeyen insanlar için boşuna gözyaşı dökme.Diyetini de bırakma tabiki,kilocukları verdikten sonra tesadüfen bir yerde karşılaştığınızı düşünsene.ne kaybettiğini görüp kendi ağlasın ondan sonra

gunaydın arkadaslarr..hafta sonu netten arastırmalarım dogrultusunda adet söktürücü olarak civanperçemi die meymenetsiz bi otun oldugunu keşfettim.zira ameliyat sornası bu gecikme artk beni psikolojik olarak delirtme eşiğindeydi yalnız o nasıl bi ot öle ne adında meymenet war nede tadında..acı oldugunu sölediler ama bu acı deil igrenc otesı bısıydıııı gunde 3 fincan fln yazıodu ama ben 2 gun,gunde yarım fıncanı zor içtim..burnumu tıkayıp ıcmeyı dusundum,,burnumu tıkadım ama o kdr kötüki tadı bogazımda kaldı yine inmedi aşağı,,bogulucaktım bide fkt neyseki bu çabam boşa gitmedide söktürdü hakkaten we cok sükür dedim..

hafta sonu cumrtesı wc sonrası sabah tartıldım 54,1 kg geldim,,bugun sabah tartıldım 54,4 kg geldim gıcık oldum biraz ama vücudum su tutmustur die kendimi avuttum zira hiç kaçamak yapmadım

bu arada seyirdeki arkadaslarım,,gercekten hiç kacamak yapmayın ve bian önce güçlendirmeye geçin..cunku suan kendımı cennete dusmus gibi hissediorum o yumurtadan sonra sabahları ekmek we peynır hakkımla tost yapmak nasıl büyük bi zewk anlatamam..ayrıca artk sebze we proteını bı arada kullanabılıor olmamızda cok gusel..gerci ben hala proteın agırlıklı gıdıorum bı turlu tam oturtamadım henuz ama olsunsabah tost yapıorum yanına bikaç tane cherry domates,,yulaf kepegı ıle yaptıgım poaca weya kekımıde gun ıcınde tuketıorum..yumurta artk gormek bıle ıstemıorum ztnn..hadi hadi gelin bi an öncee bakın burası çok zewkliiii

Günaydın kızlar,

dün sp günlerime başlamıştım ama akşam bir yakın arkadaşın kınası vardı orada biraz fındık fıstık az cips ve iki parça börek,patates kızartması filan yedim. :26::26:tek teselliim zaten akşam yemeği yememiş olmam ve sırtımdan ter aka aka göbek atmam oldu.:18::18: keşke olmasaydı gerçekten çok iyi gidiyordum ama kaçamak olarak görmicem ve aynen devam edicem moral bozukluğuna mahal olmasın.
zaten tatile bir hafta var kasabildiğim kadar kasıp tatilde bol bol yüzerek hareket ederek güçlendirme gibi devam edicem sonra iki günlük P günleri ile yeniden aranızda olacam ....
şimdi geçmişe dalayım ne güzel sayfalarca birikmiş. bu arada bir kaç yüklemem var onların evraklarını da yaparım..

herkese güzel bir hafta diliyorum

Arkadaslar atak evresınde sızı zorlayan haller oldumu
ac degılım ama bacaklarım agrıo ve sankı bırascık boguluo gıbı sıkısmalarım war bugun
yasayan warmı?

yanına gelmek için elimden geleni yapıorum loveee inşallah gelicem bi an önce, 2 gün üst üste meyveli yoğurt yemeseydim daha güzel olucaktı ama olsun son 5 güüünn inşallah güçlendirmede de vermeye devam ederim die dua ediorum, geliorum yanına bekle benii

Arkadaslar atak evresınde sızı zorlayan haller oldumu
ac degılım ama bacaklarım agrıo ve sankı bırascık boguluo gıbı sıkısmalarım war bugun
yasayan warmı?

atakta o halsizlik ve bahsettigin durumlar oluor.bende cok halsiz hissetmiştim bikaç gün.ama seyirde geçior.

bekliorum dört gözleee

Ben de hayal ederek yazdım zaten, valla süper görümce, hem çıtır hem obur
ahahahhahah canım ya:))))
Canım, hayırlı uğurlu olsun tekrar, iyi tatiller, öpüyorum çok

Günaydın kızlar,
çok şükür tanışma , isteme de bir sıkıntı yaşamadık.
tabii kız evi naz evi.. bekliyoruz şimdi, günü haber verecekler yüzük takma için
zorlu bir süreç olacak gibime geliyor ama yeter ki onlar mutlu olsun
ilginiz ve sevgi dolu desteğiniz için hepinize koskocaman, büsbüyük teşekkür ediyorum
ekinim sözümü tuttum ve tabağı sünnetlemedim
ama 2 tatlı yetti de arttı bana
hala midem ağrıyor:))))
kırılacak hayallerde şu yağlı yemeklerin yanına taptatlı baklavaları da ekleyeyim
ama neyi abarttığımı bilmesem de bu sabah tartıda 51.3 ü yeniden gördüm
c.tesi 49.6 yı görmüştüm (nasıl sevindim nasıl sevindiiim anlatamam tabi de siz nasılsa anlarsınız beni)
hepimize güzel bir hadta diliyorum.
inşallah başarılı oluruz

bulaşıksuyu aklım sende kaldı. acaba vermen gereken kararı verdin mi?
nasılsın?

hoşgeldinn.

ayy iyi yapmışsıun. bana nasip olmadı o balıklar
ama 60 tl ile çıktım bende c.fourdan,light ice tea, yoort,hindi füme,pastırma ve bizimkiler ıvız zıvır derken... battım yine battım

balığa ben de yetişemedim, hiç bir şey kalmamıştı çupra namına
bir de asıl gardrop alışverişine çıkınca ne olacak onu düşünüyorum, zira herşey bol oluyor artık.
o zaman iyicene battık

uvvvvv kaşar kulağa hatta damağa muhteşem geliyor da maalesef yi-ye-mi-yo-ruuuuz
light bile dikkatlice herhalde
ama offf güzel bir parça eski kaşar şahane olurdu ya

regl dönemleri hariç sık sık yaşayacaksın bu toklukları
gerçi ben potansiyel aç gibiyim ama ehuehue tatlı ve unlulara karşı
görmezsem çok sorun olmuyor

bu arada kızlar ben dün regl olmalıydım ama hala bir gelişme yok
2 ay oldu yaa nasıl bir metabolizma ki hala alışamadı bilemiyorum :18:

süpersin bi yerde günde bir bardak için die okudm başka bi sitede 6 bardak için die okudm.sen ne kdr içiosun?
6 bardak çok değil mi ki :26:

hayırlı olsun nesli
bisiklet kimin için merak ettim
bana da lazım bir tane

Rabbim gani gani yardımcısı olsun
evlatlarımızla , sevdiklerimizle huzurla bir arada olmamızı nasip etsin
dua edelim hep birlikte, iyi olsun inşallah

ama meyve yok bzde çileksiz yapsam nolur?yada vanilya limon aromasıyla falan?

evet haklısın meyve yok...
ama meyveli yogurt var ve o diyet meyveli yogurtlarda meyve konsantresi var. ayrıca ben günde bir kase tüketiyorum onun da içinde taş çatlasın iki üç çilek vardır ki buda şeker oranı çok düşük bir meyve.. ben meyveli yogurda iki adete kadar izin olduğundan bu kadarını da tolere sayıyorum. içine sinmeyen meyve koymaz vanilya aroması ile de yapabilir oda çok güzel olur

meyveli yoğurtlara izin var evet, ama ben ne zaman yediysem kilo vermem durakladı =// şeker krizleri için ideal olabilir ama yine de normal şartlarda tüketmemek daha iyi olur sanırım naçizane tavsiyem

bugün sevgilimden ayrıldım...saatlerdir ağlıyorum gözümde yaş kalmadı.abur cubura sarıp diyetimi bozmiycam.devam edicem.bnm için dua edin yalvarırım buna çok ihtiyacım var

hayırlısı olsun kestaneşekeri. kendini üzme, bu senin için üzücü birşey ama güzel şeylere vesile olsun. diyetinden sakın kopma, yeni bir insan olmak için bir fırsat bu ve sen bunu değerlendireceksin biliyoruz.

haftasonları kaçamak yapılmasa bile yine de hep artı oluyor. bende öyle oluyor mesela.. işyerindeki gibi düzenli olmuyorum sanırım ondan oluyor. ben dün akşam kaçamak yapmış olmama rağmen +300 ama başka türlü sıkıntılarımda var ona bağlıyorum. bugün biraz yardımcı ilaçlardan kullandım ve daha sıkı yapacam diyeti bu hafta

gardrop konusunda benim durum fena zaten. iki senedir istediğim kiloya ineyimde öyle alayım dediğimden bir sürü eksik var. tatile gidicem şortum yok elbisem yok diye zırlıyorum eşime oda diyor ki senin zaten hiç bir zaten giyecek bişiyin olmaz zaten ama bu sefer gerçekten öyle yaaa

meyveli yoğurtlara izin var evet, ama ben ne zaman yediysem kilo vermem durakladı =// şeker krizleri için ideal olabilir ama yine de normal şartlarda tüketmemek daha iyi olur sanırım naçizane tavsiyem

geçen yıl diyetimde günde iki adet hep tükettim aksine yogurt incelmemde çok yardımcı oldu evde yaptığımdan dolayı katkı maddesi sorunu da yok ben gönül rahatlığı ile tüketiyorum. canım tatlı çekince tüketiyorum her gün illa da yiyecem diye bir şey yok ,hem tatlı kaçamaklarıma da mani oluyor. dediğim gibi içine sinmeyenlere tüketmesin ama bana çok iyi geliyor

çocuklara bişey olmasın ama ya
canım benim inşallah tez zamanda şifalanır da bir daha kıyısından köşesinden geçmez hastanelerin ....
amin inşallah
Allahım yardımcıları olsun

o_ooOOOO kaçamak bile değil
hergün hergün olmadığı sürece zaten günde 2 meyveli yenilebiliyor (tabii yiyebilenler için)

bende dün diasa'ya gittim polonez hindi füme 6.45'ten 3.95'e düşmüştü kaptım hemen

nesli senin ufaklık kaç yaşında ? 16 kilo mu.
düşünsene benim içimden senin ufaklık çıkmış resmen

ahahhahahahha koptum yaa
yağlara bu muameleyi çekmek aklımın köşesinden bile geçmezdi
ilahi he
bir daha asla
atağını tamamla belki en fazla 1 gün fazla olsa olabilir herhalde, 3 gün çok bence

çok anlamıyorum
yemişsek tadını çıkarıp devam edelim (1 defaya mahsus tabi)
ağlamak da neyin nesi ya
gözyaşlarımız o kadar değersiz olmamalı
lütfen

Siz dukanın olmassa olmaz yulaf kepeğini yemiyomusunuzz Bakimmm
hayır ööörtmeniim yiyoruuuz
sadece o kadar normal bir şeyki onu yemek ertık yazmıyoruz bilem

maşallah
ben kahvaltıları rutine bağladım
1 yumurta
1 bööyüük kibrit kutusu beyaz peynir
1,5 y.kepeği ekmek
suyu çayı filan saymıyorum tabii
onlar gani gani
şu 2 baklava yüzünden bu hafta kek, poğaça ya da dukatella filan da yapmayacağım
2 aydır ilk kaçamağımdı gerçi mecburen oldu ama napalım işte olanla ölene çare yok

bu hafta bu metod benim işime yarayacak gibime geliyor

yaa nasıl bir güzellik bu böyle
benim de kuzenim var aynı sanırım 3 yaş, resmen deli oluyorum ona
maşallah
Allah size bağışlasın, bahtını güpgüzel eylesin inşallah

yaa kızlar yaa

kızlar siz bu hindi fümeyi pişiriyonuzmu? ben bikaç kez çiğ çiğ yedim ay snra korktum kurtlanmiim bde eheheheh
anaaaam
pişirmiyoruz di mi
hep çiğ yedim ben

2. gün için çok iyi
kola vs abatmıyoruz ama tüketiyoruz
bende diyet listesi istiyorumm:)) başlamam lazımm
olllduuu canım:)
şaka şaka
diyet listemiz yok ki
izinlilerden kendimize , ağız tadımıza vs göre yiyoruz, içiyoruz , keyfimize bakıyoruz işte

:)))))))))))))))))

%2 gaayet de iyi
afiyetler olsun

Allahtan tok karnımayım şu an

Bugün geldi kepeklerim 3 paket almıştım
Pazartesi 5 günlük ataga baslıyorum bende bugun yarın sebze günüm hala
hayırlı olsun
ve Dukana hoş geldin bugün itibariyle

Kızlar size bişi sorayım şimdi benim diyetimde ögunlerde 1 dilimde kepekli ekmek var ama yulaf kepeğinin yerine
Normal dukanda yok dimi ekmek hiçbir ögunde

kepekli ekmek yiyemiyoruz
hatta çavdarlı, buğdaylı, çekirdekli, otlu filan hiç bir şeyli ekmek yiyemiyoruz güçlendirme evresine kadar
fakat yulaf kepeğinden ekmekler, krepler, kekler, poğaçalar yiyebiliyoruz günlük limit dahilinde

bozmuş demeyelim de 1 defalık kaçamak yapmış diyelim bence

bu diyet esnasında size de oldu mu? mide bulantısı kusma vs?
ben grip olmuştum hem de feci
10 gün sonra tekrar oldum
hatta epey bir süre tam atlatamadım.şimdi vitamin alıyorum 1 haftadır maşallahım var zümrüdü anka gibiyim

amiiin
günaydın

tam benden bahsediyorsun
ben sırf üst bölgelerden verdim
lakin 16 kilo veren bir arkadaşım var dukanla , onda göğüs ölçüsünde 1 santimlik değişme olmuş.
göğüsün yapısıyla da ilgili diye düşünüyorum.

bir de NE!!!!
o kiloya 10 gün atak yapılmaz!
en fazla 5 gün yapman iyi herhalde
10 gün çok çok fazla ve işlevsiz olur senin kilon için. boşuna heder etme kendini kanımca

5 gün atak yaptıysan 6. gün protein+sebze günün oluyor
yani normal proteinlerin yanında sebze de tüketebiliyorsun
ister salata olarak ister yemek olarak pişirip tüketebilirsin
şart şu: tek başına sebze yiyemiyoruz, yani illaki proteinle birlikte tüketeceğiz ve sebzeyi abartmayacağız (ben bazen abartıyorum)
ikinci şaert: iki öğün arkarakaya sebze yemiyoruz
yani sabah domates,salatalık, biber filan yanında yumurta peynir vs yedin, diyelim. öğlen yemeğinde sadece ptotein yiyoruz. akşam yine pro+sebze yiyebiliyoruz.

eğer seyiri 1+1 yapıyorsan 7. gün ataktaki gibi saf protein oluyor

erkekler
sen kendin için yaşa lütfen
ne desem az kalacağından bu kadar diyeyim haddim olmayarak.

arkadaslar atakta balık üzerine limon sıkılıyor dımı
tat katmak amaçlı

evet tatlandırma amaçlı kullanabiliyoruz

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…