Popüler Konu Dukan Diyeti Deneyimlerimiz

daha önceki mesajınızda emziren anne olduğunuzu söylemiştiniz. bence ataktan başlamasanız daha iyi olur. güçlendirme sizin için uygundur. bebeğinize yazık.. zaten emzirdiğiniz için azıcık kıssanız kilo verirsiniz.

antrikot aldım yuh ya 34tl kilosu bde eve geldm yağlarını ayıkladım kuş kdr kaldı çepeçevre yağ maşşallah
hay Allah
bu durumda ben kuşbaşı ve kıymadan şaşmayacağım
paraya yazık tabii de hayallere de ayrı yazık

ya yok öyle diyemiyorlar çünkü direk bastırıyorsun şu kadar verdim , kan değerlerim de gayet iyi filan diye
güzellik merkezindeki kız diyetisyenlerini önerdi
ee dukan yapıyorum ben dedim
çok iyi ben dukan yapmadım ama diyetisyenimizle 44 bedenden 38 bedene indim dedi (gerçi bana göre 34 gibi duruyordu )
o kadar kolay harcıyamıyorlar yaani

şu 2/0 denilen düzene geçip normal yeme günlerinde dikkat etsem basen kısmı gerçekten incelir mi acaba

mmm sen takip edeceğim.2/0 işe yararsa lütfen paylaş bizimle
inşallah kısa zamanda geçebiliriz güçlendirmeye
ödül öğünü hayali hepimizde ortak sadece içerik değişik herhalde
ama hayallerimizdeki gibi olmayabilir
şu "yarım tortilla" ve "yağlı geldi" mesajı grileştirdi hayalimi sanki

aynen
ben de gr gr veriyorum sanki

ee 58 de değişiklik olmamış ki
galiba ben anlamadım söylemek istediğini

aynennnnn

efettttttttttt melisanın ilk dukan gunu
baslangıc : 22.06.12
başlangıç kg:56
hedef:48
başlıorummmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmm
hayırlı olsun şimdiden

ahahahha hafiyeler yaa

hatta hayranlık ötesi
günaydın
çok çok güzel kilo vermişsin maşallah
acemilik zamanla geçecek elbet
şu anda bile ne yiyeceğimi bilemediğim zamanlar çok oluyor benim

bunu ben de merak ediyorum işte :18:

dely.... dely... sanki beni anlatmışsın bende tam bir karbo canavarıyım normal zamanlarda. eskiden saat 11 de gece yatmadan önce benim elmek arası peynir domates sandviç aram olurdu düşün yani bir hafta salayım bana da gelen geliyor bak işte beş kilo geldi hacıııı gerçi göstere göstere geldi ama inanın o kadar abartmamıştım işte güçlendirme bu yüzden şart. neyse ben bir aydır zaten güçlendirme gibi devam ediyordum haftasonları cozutsamda haftaiçi saf p günüm oluyordu bir gün ama geçen ay gram gitmedi demek ki cidden kasmam lazım benim dedim ve öyle başladım işte

şu "yarım tortilla" ve "yağlı geldi" mesajı grileştirdi hayalimi sanki
bunu ben de merak ediyorum işte :18:

hahaahahhaahh,,güneyli çok güldürdün benii yaa walla çok özür dilerim arkadaşlar hayallerinizi baltalayıp,onlari grileştirdiğim için ama sadece tecrübemi paylaşmak istemiştim sonra sizde benim gibi hayal kırıklıgı yasamayın,,hazırlı olun dieee

sen diyetisyeni öneren kişi ile konuşmuşsun diyetisyen farklı yaklaşabilirdi.
dukan yaptığımı duyan çoğu kişi - diyetisten filanda değiller- hemen bana hasta olursun yok gut hastası olursun diye başlıyorlar söylenmeye. çok agır diyetmiş benim ki.. oysaki hiç aç kalmıyorum. hep basından ordan burdan dolduruşa geliyorlar. sanki gazetede yazan herşey yüzde yüz doğru

Benim bebeğim 15 aylık, kendisi gün içinde gerekli olan bütün besinleri tüketiyor zaten, anne sütü beslenmiyor, anne sütü de alıyor. Bebeğin annenin beslenmesinden dolayı kabız olması yeterli ek gıda ve sıvıyı dışarıdan alamadığı durumlarda olabilir bildiğim kadarıyla, bizim durumumuzda böyle bir şey söz konusu değil, aksi taktirde zaten diyete de başlamam, tabii ki önce bebeğim gelir...

Atak evresini 2 gün yapmakla 5 gün yapmak arasında çok büyük fark yok diye düşünüyorum.

Çünkü zaten sana uygun görülen günde (senin için 2 benim için 3'tü) sen vücudundaki ödemleri atıyorsun.
Ödem atmak demek çok kilo kaybetmek demek tartıda kilo kilo iniyorsun
ama bu ödemi attıktan sonra sıra yağ kaybına geldiğinde atağı 3 de yapsan 5 de yapsan gram gram veriyorsun.

Dolayısıyla atağı uzun yapmak senin çok fazla ve kg ile ölçülen cinsten kilo vereceğin anlamına gelmiyor.

Hayal kırıklığına uğrama diye söylüyorum.

Dukan'ın sitesinde bana 3 gün atak çıkmıştı ama ben bu üç günde yeşillik de yediğim için atağı bozmuş oldum (kitapta maydanoz vs. yenebileceği yazıyor ama kurusuymuş). Sonra bir üç gün daha yaptım.

Son düzenleme:

emziren annelerin
seyir veya güçlendirme yapmasını öneriyor dukan

ayıca testte ne çıktıysa onu yapmalısınız
5 gün yaptığınızdada sonucunuz aynı olacak !!

zaten hızlı kilo vereceğiniz için motive olacaksınız

tabi ki bebeğiniz için en iyisini siz bilirsiniz ben sadece bilgi verdim, karar sizin

O zaman boşuna debelenmeyeyim, ben de 2 gün yapayım , teşekkürler dukanka

Bir kaç haftadır doğru düzgün su içmedim ve kilom aynı olmasına rağmen göbek bölgemde bir büyüme oldu, normalde 3 lt su içerim yaz kış, diğer sıvılar ile 4 litreyi bulur sıvı alımım ama birkaç haftadır midem bulanıyor sudan neyse bugün şimdiye kadar 1,5 su içtim, umarım dediğin gibi ödem gider 2 günde bu bile benim için büyük bir motivasyon olacak

meraba arkadaslar hepinize hayirli cumalar aksam yaptigim tatli guzel oldu tam bir yaz tatlisi serin serin ne iyi geldi bi bilseniz.
hele suanda var olan butun tatlilari yemek istiyorum oyle bi durumdayim.sira geldi tarife
ROKOKO
dondurmasi icin:
2yumurta aki(sarilar biskuviye)
5yemek kasigi toz tatlandirici
2su bardagi yagsiz sut
2yemek kasigi saf salep
1tatli kasigi kakao
3-4damla vanilya aromasi

biskuvisi icindedukan keki varsa elinizde 3-4dilim kullanirsiniz )

2yumurta sarisi
1yemek kasigi toz tatlandirici
2yk yulaf kepegi
1yk yagsiz yogurt
1yk sut
1cay kasigi kabartma tozu
vanilya aromasi

once biskuvi malz. cirpilir.herhangibi bir kaliba konulup pisirilir.soguduktan sonra rondodan gecirilecek.
sonra sut icinde salep,tatlandirici katilip koyolasincaya kadar pisir ve vanilya ekle.ayri bi yerde metal kapta yumurta aklarikrem santi gibi olana kadar cirp.sicak sutlu karisimi aklara yavasca ekle beraber krema kivamini alana kadar cirp
kremayi 3ayri kaba bolustur.bir parcasini sade birak,bir parcasini kakao karistir,bir parcasinada biskuvileri ekle.
donmaya dayanikli bir kabin icine strecfilm ser ve karisimlari kat katdokup dogru derin dondurucuya 3-4 saat sonra enfes ve soguk bitatli sizi bekliycek .yemeye kiyabilirsen:))

hepinize afiyet olsun

canlarimmm ne alemlerdesiniz

ben bir kg daha verdim dolayisi ile 77 kg gösterdi tarticim. cok cok mutluyum coook yavas gidiyor ama süperr . bunada sükür.

bugünkü menüm ;

sabah

yumurta ve peynir

öglen

haslanmis tavuk ve de samisakli yogurt yaparim herhalde

aksama ise

balik balik balik

canlarim ümidinizi yitirmeyin. yeni baslayan arkadaslarim sakin birakmayin. sonuna kadar devam edecegiz hepmiz..

hepinizi öpüyorummmm

kızlar bu arada sabah tartıldım 54,5 geldim..dün protein günümdü.ama ben bu ay hala regl olamadım.laparoskopi sonrası malesef bu tarz gecikmeler oluomus.o yüzden sanırım karnım taş gibi..olsam belki daha ii sonuçlar görücemm,,off yaa kadın olmak ne büyükk dertt

Kızlar önceki hallerimi ve en son halimin tek fotosunu koyuyorum. Aşağıda 5 aylık değişim görülmekte Ayy gerisi gelir umarımmm

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…