Popüler Konu Dukan Diyeti Deneyimlerimiz

arkadaslar motiwasyonumuzun artması amacı ile,,ekleyebilenler suraya fotolarını ekleseler nasıl olur? şahsen ben o fotoları gördükçe dahada sarılıorum diyete..dukana başlamamada o önce-sonra fotoları cok buyuk etkı yapmıstı..tabiki yine sizin bileceğiniz iş ama ekleyebilenler eklerse süper olur bence..yüzünü koymak istemeyen koymaz,,ztn bizim için vucüt önemli :KK53:

Son düzenleme:
güçlendirmede olan arkadaşlar, Ekim34 ve Love01'e seslenmek istiyorum burdan =) ödül öğünlerini istediğimiz kadar yiyemio muyuz kii?? Ekim34 fazla mı oldu acaba demişsin ama zaten serbest olmamız gerekmio mu o günün hayalini kuran biri olarak soruyorum bunu :KK1:

cnm serbest derkende cokta abartmamak lazım tabi:KK1: Dukan amca ödülü,başlangıc-ana yemek-tatlı ve içeçek şeklinde önermiş.sen o gün yiyeceğin seyi yersin ama sadece tek çeşit bişi,,bikaç çeşit deil tabi :KK1: sonra arkasınada bi tatlı yiyebilirsin.içeceğinide istersen yemekle kullan..ben tortilla arkasına sadece bi tane kucuk cıkolata attım agzıma baska bi tatlı fln yemedım hemen ılk gunden cok yuklenmeyeyım die :KK1:

arkadaslar motiwasyonumuzun artması amacı ile,,ekleyebilenler suraya fotolarını ekleseler nasıl olur? şahsen ben o fotoları gördükçe dahada sarılıorum diyete..dukana başlamamada o önce-sonra fotoları cok buyuk etkı yapmıstı..tabiki yine sizin bileceğiniz iş ama ekleyebilenler eklerse süper olur bence..yüzünü koymak istemeyen koymaz,,ztn bizim için vucüt önemli :KK53:

ya ben aslında eklemek istiyorum ama son halimle hiç boydan resmim yok,bir ara çekileyim bari.
hem kendim de önce-sonra halimi o şekilde görmedim.
yani resimlerde yanyana görsem kendime bile daha çok motivasyon olacak :KK9:
bir de eve internet bağlatmadım ya,işyerinde surver'a bağlıyız falan filan ama ben yine de ilk fırsatta bunu yapmayı istiyorum:KK16:
yüzümü de kapamak istemem aslında,hepiciğinizle de bu vesile ile tanışmış olmak isterim yüzyüze :KK52::KK52:
ama belki meslek gereği buna ihtiyaç duyulabilir artık koparırsınız biriniz kafamı :KK9::KK9:

Günaydınlarrrr :-) Dün gece malesf çikolataa yedim :KK43: Bugün atak günümün son günüü ve sabah tartıda 59 olarak gördüm 3 gündür sadece 1 kilo vermişim ama olsun hiç yoktan iyidir :-)

cnm serbest derkende cokta abartmamak lazım tabi:KK1: Dukan amca ödülü,başlangıc-ana yemek-tatlı ve içeçek şeklinde önermiş.sen o gün yiyeceğin seyi yersin ama sadece tek çeşit bişi,,bikaç çeşit deil tabi :KK1: sonra arkasınada bi tatlı yiyebilirsin.içeceğinide istersen yemekle kullan..ben tortilla arkasına sadece bi tane kucuk cıkolata attım agzıma baska bi tatlı fln yemedım hemen ılk gunden cok yuklenmeyeyım die :KK1:

bir de yanlış hatırlamıyorsam ödül de bile olsa aynı yemekten 2 tabak üstüste yemeyin diyor :KK56:

Cok akilli coook :21:

Bugüne kadar neden farkina varmadiysam delimiydim acaba....3 ay önce elime aldim kitabi amaaan hep ayni hikayeler diye biraktim iki gün önce kesfettim okudum sabaha kadar deneyimlerinizi dün basladim:KK3:

Başla ama buradan ayrılma, zaten bağımlılık yapıyor ayrılamazsın :)) 3 gün yoktum valla nasıl özlemişim herkesi.:))

güçlendirmede olan arkadaşlar, Ekim34 ve Love01'e seslenmek istiyorum burdan =) ödül öğünlerini istediğimiz kadar yiyemio muyuz kii?? Ekim34 fazla mı oldu acaba demişsin ama zaten serbest olmamız gerekmio mu o günün hayalini kuran biri olarak soruyorum bunu :KK1:

Canım benim, sesin geldi, geldi :)) Senin 2 kilon kaldı değil mi?

Ödül öğünü adı üstünde ödül ama kitapta bir yerde de aynı yemekten 2. tabağı almayın, suyunu çıkarmayın diyor. :KK9: Ama zaten fazla yiyemiyorsun canım hiç telaş etme :)

Saolsun bana yardım ediyo hehe :KK1: Karnım gitsin istiyooomm! Göbişim gitsiinn! Göbişiim gitsiinn!! :KK49::KK52:
Bu arada Migros'dan aldım laktozsuz süt :KK66: Yine de zor buldum ama hihi :)) ve çok pahalııı. 1 litresi 3 küsür lira :KK70: ama kıydım paraya aldım :S Hatta silikon maffin kabı da aldım :100: 20 liraydı o da.. Yine fakirleştim :p :KK31:

bende istiorum göbeğim gitsinnn,,yukardan baktıgımda direk dağ gibi göbeğimi deilde iç çamasırımı görebileyimmmm :KK1: :KK1: bu arada bende sendenim fakirlik konusunda üzülmee :KK53: bu hafta sadece light kaşara,mutfak tartısı ve silikon kek kalıbına werdiğim para 42 tl,,hatta dedim yaa basladıgımdan beri döktüğüm paralara yağlarımı aldırsam daha kolay bi çözüm olurdu dieee :KK53: :KK53:

Merhaba arkadaşlar, ben de bugün başladım dukan diyetine, kitabımı da dün gece sipariş verdim sanırım yarın gelir ama ben daha fazla beklemek istemedim ve bugün başladım. Sabah tartılmayı unuttum ama bir gün önce aç karnına 77.3 kg idim. Daha önce sadece karatay diyetini denedim ve 7 kg verdim. Ancak diyeti kitabında yazıldığı şekilde devam ettiremedim çünkü çok sıkıldım :KK43: genel hatlarına sadık kalarak geçen son bahardan beri 7 kg gitti. 14 aylık oğlum var ve emziriyorum, sanırım bu da kilo vermem de etkili olacak. Size bir sorum var, ben omega 3 kullanıyordum zaten ona devam ediyorum ama kullanılması tavsiye edilen başka bir vitamin var mı? Emzirdiğim için vitamin takviyesini gerekli görüyorum. Bu arada dukan bana 2 gün atak verdi ama ben 5 gün yapacağım, yanlış mı yaparım acaba? kitap da 10 kg için ortalama 5 gün olarak yazıyormuş sanırım.

canım benim neden uyuyamadın sen açlıktan ?
neden aç kalıyorsun ki ? kitabı okumadın mı ?
izinli yiyeceklerden sınırsız ve istediğin zaman yiyebilirsin.
yani gece acıktığında örneğin bir kase yoğurt yiyebilirdin yada süt içebilirdin.
haaa daha da açsan bir yumurta haşlayıp yiyebilirdin.
sakın kendini az yemeğe zorlama,o zaman diyet senin için sıkıcı bir hal alabilir.
acıktıkça izinli olanlardan at ağzına,bir dilim light peynir yada hindi füme falan.
bu diyetin en keyifli kısmı saat ve miktar sınırlaması olmaması zaten :KK76::KK76:

bugün alisverise cikip biraz peynirr light süt alicam apar topar baslayinca pek birsey olmadi evde :18:

Merhaba arkadaşlar, ben de bugün başladım dukan diyetine, kitabımı da dün gece sipariş verdim sanırım yarın gelir ama ben daha fazla beklemek istemedim ve bugün başladım. Sabah tartılmayı unuttum ama bir gün önce aç karnına 77.3 kg idim. Daha önce sadece karatay diyetini denedim ve 7 kg verdim. Ancak diyeti kitabında yazıldığı şekilde devam ettiremedim çünkü çok sıkıldım :KK43: genel hatlarına sadık kalarak geçen son bahardan beri 7 kg gitti. 14 aylık oğlum var ve emziriyorum, sanırım bu da kilo vermem de etkili olacak. Size bir sorum var, ben omega 3 kullanıyordum zaten ona devam ediyorum ama kullanılması tavsiye edilen başka bir vitamin var mı? Emzirdiğim için vitamin takviyesini gerekli görüyorum. Bu arada dukan bana 2 gün atak verdi ama ben 5 gün yapacağım, yanlış mı yaparım acaba? kitap da 10 kg için ortalama 5 gün olarak yazıyormuş sanırım.

canlarım sabah kahvaltım her zamanki gibi peynir süt
arada kahve içtim rom aromamla :KK34:
öğlen taze fasulye,yoğurt yicem
sonra nescafe
akşam da şimdilik dukana uygun köfteciklerimden yemeyi planlıyorum,çok uzun zamandır yemedim köfte.
bunu annecim yaptı,umarım benim yaptığımdan daha lezzetli olmuştur :KK56:
bu arada annemler dün yunan adalarına gittiler,baya türk filmlerindeki gibi gemiden el sallaştıkk :KK9::KK9:
pazara kadar telefonla bile konuşamayacağız,çok merak ediyorum :KK52:

internet sitesinden ölcüm yapa bilirsin tatlim

canlarım sabah kahvaltım her zamanki gibi peynir süt
arada kahve içtim rom aromamla :KK34:
öğlen taze fasulye,yoğurt yicem
sonra nescafe
akşam da şimdilik dukana uygun köfteciklerimden yemeyi planlıyorum,çok uzun zamandır yemedim köfte.
bunu annecim yaptı,umarım benim yaptığımdan daha lezzetli olmuştur :KK56:
bu arada annemler dün yunan adalarına gittiler,baya türk filmlerindeki gibi gemiden el sallaştıkk :KK9::KK9:
pazara kadar telefonla bile konuşamayacağız,çok merak ediyorum :KK52:

canım sana bişi soracam:) öncelikle annenlerle allah kavuştursun tez zamanda:)

sen ps ve sp günlerini nasıl yapıyorsun ben mesela h.sonu sebzem olsun diye pztesi-çarş-cuma saf protein kalan günleri sebze+protein yapıyorum genelde sebze günlerinde de sebzede ekliyordum yemeklerime ama bu hafta sadece sabah kahvaltıda domates salatalık yedim onun dışınd sebze yemedim nasıl yapsam bilemiyorum bi akıl ver:) bi de böyle deneyim bende 1 haftadır tartılmıyorum yarın sabah tartılıcam heyecanlıyım valla:)))

internet sitesinden ölcüm yapa bilirsin tatlim

Yaptım ölçümü 2 gün atak verdi, ama ben 5 gün yapmak istiyorum, yani önce kitabı alsaydım zaten 5 gün yapardım :KK1: diye kendimi kandırma moduna giriyorum ama bir hata da yapmak istemiyorum, benim fena halde motive olmaya ihtiyacım var, bu atak dönemi beni motive edebilir sanırım :18::18::18:

ahahahha inşallah seneye ben de aynı şeyleri söylüyor olmam
hoş geldin En Büyük KK
..........................................
açık satılan aktarlar da var
hatta annem memlekete gittiğinde söyledim alsın diye ancak değirmende kalıyormuş kepek kısmı
ee dedim uğraşma şimdi değirmen filan, ben marketten alırım , daha kolay
ya ayıptır söylemesi ama bizim oralarda ineklere yemek yapıyorlarmış bu yulaf kepeğinden :))
ben de çeşit çeşit kek
okulda inek olduğumu söylerlerdi de kızardım bide :KK9::KK9::KK9:

umarım söylemezsin :26::26:
bu arada annenlerden kepek aldırsan daha güzel olur. dün akşam balık için carrefoura gittim ne yazık ki yoktu balık... büyük olan markete gitmem lazımdı ona da gitmedim uzaktı.:KK37::KK37: neyse yarım kilosuna 7,95 gibi bir fiyat biçmişler. bu kepek anadoluda ata ineğe verilir yani çok ucuz birşeydir ama şimdi herkes fellik fellik kepek alıyorlar ya kilosunu 14-15 lira yapmışlar yok artık dedim bu kadar olur bence imkanın varsa annenden iste en azından daha doğal ve eleyerek daha saf epek edinebilirsin. en iyi markanınkinin içinde bile farkedeseniz minik parçalar halinde yulaf var kepek kısmı olsa olsa %60 tır.:KK33::KK33:

ben kışın arkadaşlarla beraber nette 24 lük koli aldık tanesi 4,5 liraya geldi :KK53: buzdolabım kepek dolu hehehe :KK53::KK53:

...........
...........şöyle söyleyeyim ben seyirden hiç sıkılmadım.şimdi bakıyorum herkes bıkmış bezmiş ya o zaman anlıyorum ki gariplik bende:KK9:
belki de sebze ve proteini normal hayatımda da çok sevdiğim için sıkıcı gelmiyor bana.
yani şöyle söyleyeyim size ben normalde de ekmek yemezdim aklıma bile gelmezdi.belki pazara kahvaltılarında yerdim.
gerçi kekler,börekler,gözleme falan bayılırım o ayrı ama nasılsa onlara bile dayanabiliyorum şu anda.
alkol zaten sevmem,sosyal içiciydim.haa tabi bodruma gitmişken içebilmek isterdim yada kordonda denize karşı ama nasılsa o da etkilemiyor artık beni.
yani bir sütlü tatlı yada dondurma olsa iyiydi ama onları da umursamıyorum artık.
dışarlardan mis gibi yemek kokuları falan geliyor bazen artık nasılsa onlarla da başetmeyi öğrendim.
meyve zaten hiç sevmem,hayatım boyunca toplasanız belki 5 kilo meyve yememişimdir.
yani ben artık sanki diğer besinler daha önce hayatımda hiç yokmuşçasına bu yeni oluşuma fazlasıyla alıştım.
inan yani düşünüyorum ödül öğünümde ne yicem ki ben diye yani deli gibi aşerdiğim hiç bişey yok :KK19:
ne bileyim belki denize karşı gün batımında bir kadeh bişey içerim yada belki sütlü bir tatlı yerim.
yani pizza burger falan bile yemek istemiyorum.
nolduuu ayolll yaaa bu dukan benim hislerimi,duyularımı falan da mı yok etti ki :KK9:
işte bu yüzden 3 kilo için daha kassam,zorlanmayacağım ben hiç.mutluyum,alıştım bu hayatıma :KK34:
kiloları da verdikçe beni daha da motive ediyor gidebildiğim yere kadar zorlamaya :KK76:
........
canım benim inşallah gününün geri kalanı sabah yaşadığın stresleri unutturacak kadar güzel geçerrr :KK16:

.........
dely'nin kilolar çok inatçı yaa,hayret bişey :KK19:
iktire kaktıra zorla gidiyorlar,resmen yapışmışlar kıza :KK47:
ama olsun azar azar da olsa gidecekler,başka yolu yokkk En Büyük TÜRKİYE

hehehehehe kuzum benim yaaa çok tatlısın ama o kadar da değil.temmuz sonunu bulur heralde :KK34:

Senin bünyeni kıskandıımmm!! Ama nazar değmesin :nazar::107:
Ben de ekmeği diyetten önce azaltmıştım ama istemediğimden değil, zorla.. bi tek haftasonları biraz yiyordum. Ama ne yazık ki pilavla bile ekmek yiyebilecek bi kapasitem var :S :KK70: Meyse de çok yemesem de erik çilek kiraz şeftali mandalina.. Bunlar benim meyvelerim sanırım :) ve hepsinin zamanı geldi, geçiyo ya da az kaldı gelmelerine. Mesela muz da var evet evet :)) Bunlar söz konusu olunca yerim de yerim yemek niyetine.. Başka meyveleri sallamam pek. E 6 çeşit de az değil ihihih:KK1::KK56:
Amaaa.. en önemlileriiii.. pizza, hamburger, makarnaaa.. Hayatım boyunca yesem, 3 öğün yesem.. bıkmam :KK70: Ne yazık ki ve ne yazık kii :S böyleee :97::105::105: İştahlı insanım vesselam :KK70: Çikolata ve sütlü tatlılar da cabası.. Keşke senin gibi olsaydım...:KK31:
Çabuk kilo almam da daha da cabası. Ben 1 hafta dilediğim gibi yemek yiyim, size diyim en az +5 kiloyum.. %100 eminim! Ben yediklerine dikkat edince, az yiyince falan kilo veremeyen sadece kilosu sabit kalan ve yiyince kilo alan biriyim :KK14: Puufff :KK31: Yine de hayatım boyunca seyir yapabilirim.. Ya da haftada 400 gr gideceğini bilsem, 10 hafta daha seyir yaparım yani.. Yeter ki zayıfliyim.. Şu 56 küsürleri bi görseydim :KK43: Ama her hafta gitmiyor kii...

hehehehe inek çok iyiydi yaa çok güldüm :KK9::KK9:
evet yaa biz dely ile çok tersiz ve ben buna cidden üzülüyorum :KK43:
yani ne bileyim insan hepberaber üzülüp sevinsin istiyor ama deky güçlendirmeye geçene kadar bırakmayacağım onu,ben de onunla birlikte geçicemmm artıkk seneye buluşuruz ekimmmm :KK1::KK1::KK1:
ya dely'nin vereceği kilo fazlası az olduğından zor gidiyor,bizim kilo fazlamız çok olduğundan daha çabuk gidiyor bence.
yani şöyle düşün onun kemikleri sayılıyor bence ama ben balıketliyim,fark bundan sanırım :KK34:
..........
Yok canım, sayılmıyoorr :KK43: Basenlerim var hala ve de göbeğiiimmm :KK43:( Sen balık etli değilsindir yaaa! Maşallah fıstık gib boyun posun var senin.. Kesin vardır yani :KK34::KK54: Bi de ben Dukandan önce 2-3 kilo vermiştim kendi kendime.. 70'lere dayanıyordu kilom benim.. Sonra bi ara vermiştim, sonra da Dukan..
Ben kendimi beğenmiyooommm :105: Memnun olanlar koysun bence de..
ama sen de daha motive olmak isteme artık, yeter hihihi:KK1: Daha ne kadar sarılcan be canım :))

Çok acıktım :S Yemeğe gidiyorum.. Bi de regl öncesi olduğum için heralde, çok açım ççookk :KK56: Çok sinirliyim çoookkk!!

bugün alisverise cikip biraz peynirr light süt alicam apar topar baslayinca pek birsey olmadi evde :18:

canım sana nacizane tavsiyem,alışverişe gittiğinde diyetine uygun ne bulursan al doldur stokla :KK9:
yani 1 kere tam alışveriş yap sonra o bitmiş bu yokmuş olmamış.
satın aldığın protein ürünlerinde özellikle yağ oranının %10'u geçmemesine özen göster.
sana bazı önerilerde bulunayım istersen.
büyük marketlerde light süt,light yoğurt,light peynirlerin yanı sıra döner,hindi füme,light ayran gibi ürünleri de bulabilirsin.
dönerde cp,şeker ve bolca marka olanların yağ oranı diyetimize uygun.
ben yağsız dana etini yağsız makinadan çektirip kıyma yaptıryorum sonra da kıymalı pide yaptırıyorum dermişim :KK9:
sonra da o kıymayı istersen baharat,maydonoz falan ekleyip kavurup ye yanında yoğurtla,ister üstüne yumurta kır yada işte köfte yap ye mis gibi :KK56:
döner arada kurtarıcı oluyor,çok da iyi oluyor.
hem genel olarak sevdiğimiz bişey,hem de işe taşıması da kolay oluyor.
zaten pişmiş olduğundan mikroda ısıtıp yiyiyorum ben.:KK34:
hindi füme atıştırmak için iyi oluyor.
eğer seversen yengeç surimi falan da alabilirsin atıştırmak için.
mesela ben yarım saat önce 1 tane götürdüm,günde 8 tabeye kadar tüketebiliyorsun :KK52:
elbetteee yemekten belki de bıkacağın yumurtanı almayı asla unutmaa.
ayyy kızlar geçen gün kipadan 30'lu yumurta aldım inanabiliyor musunuz,yakında gıdaklıcam gerçekten :KK1::KK1:
içeceklerini al cola zero,light gazoz,maden suyu :nazar:
sonraaaa bitki çayları alabilirsin yeşil çay,mate çayı,7 oylu çay falan :nazar:
bolca'nın güzel hindileri oluyor seversen alabilirsin,tavuk al mutlaka.
en etkilisi balık bence.somon falan alıp birer ikişerli poşetleyip buzluğa atabilirsin.
heyyy arkadaşş ,kasaya geldiğinde senin yerinde olmak istemezdimm :KK9::KK9::KK9:

arkadaşlar lütfen kitabı okumadan şu diyete başlamayın.çünkü emziren ve gebelere Dukan atak veya seyir önermior..sizlere önerdiği yöntem baska.dün yine burda bi arkadaşa yazmıstım bunu..forumda bi arkadas bu şekilde diyet yapmıstı ve bebegi kabız olmustu.yazıktır günahtır..size önerilen aşağıdaki sekildedir,,buna göre uygularsanız bebeginizde zarar görmüş olmaz ;

Gebeler ve emziren anneler atak ve seyir yapmadan doğrudan güçlendirme aşamasından başlamalı.

Yalnız üç hususa dikkat etmeliler:

1. Günde 1 yerine 2 porsiyon meyve tüketmeli,
  2. tamamen yağsız değil, yarım yağlı süt ve süt ürünleri tüketmeli
  3. Saf protein perşembelerini uygulamamalı

X