Popüler Konu Dukan Diyeti Deneyimlerimiz

wuuuuuuuuu süpeeeeeeeeeer bilgecim,gözün aydıın!! harikaa maşallah diyerekten nazar boncuğunu takayım

eh bunun üstüne 2 de göbecik atalım topikçe :118::118:

Teşekkür ederim tatlımmmmm oynayalım valla kalori yakarız

İyi fikir oyun havası açıp da oynayasım geldi gıı

biliyosunuz ben hala diyete başlayamadım :44: ama oryantal kursuna gidiyorum 2 kilo verdim 3 haftada beslenmemde hiçbi değişiklik yapmamama rağmen haftada bir gidiyorum 1 saat oynuyorum :=)

Son düzenleme:
Merhaba arkadaşlar,

Öncelikle diyete başlayıp kilo veren tüm arkadaşlarımı tebrik ediyorum ve devamını diliyorum :)
İnşallah diyet boyunca hep başarılı oluruz yüzümüz hep güler..

Bende 5 günlük atak döneminin ardından 1+1 geçtim dün yani seyir dönemime,
Dün PS günü yaptım öğlen çok az ve akşam biraz salata eşliğinde tavuklarımı yedim protein daha fazlaydı yani ams çok mutlu oldum ya meğer ne özlemişim ben ki her yemekte muhakkak salata yerdim :)
Bugün saf P. günümdeyim yine yarın yine sebze var :) böyle olunca daha motive oluyor insan. B yüzden seyiri 1+1 yapmaya karar verdim, 5+5 çok uzun bi süre oluyor ve insanı sıkabilir diye düşünüyorum zaten 20. gün sonra kitapta aynı sonucu alıyormuşuz madem mantıklı olan bu diye düşündüm :)

5 günlük atak ve bugünde dahil olmak üzere 1+1 iki günlük seyir dönemi toplamında 7 günlük rejim sonucunda sabah tartıldığımda 4 kilo verdiğimi gördüm ve çok mutlu oldum.:) Aynı hızla devam edeceğim.. Bu 7 günde iki kere kaçamak yaptım kaçamak bile sayılmaz tadımlıktı regli dönemim geliyor sanırım çok tatlı istiyorum. Yemiyorum inatla bunun yerine arada bir fincan light sütüme çay kaşığı ucuyla yağı azaltılmış kakao koyuyorum bastırabiliyor biraz kakao tadı azda olsa geldiği için. Benim durumum da bundan ibaret bakalım ilerleyen günlerde ne olacak.. Önümde bi 10 kilo kaldı vermek istediğim inşallah veririm. Kitabıma da çok bağlıyım bakalım bire bir uyguluyorum... benden de şimdilik bunlar var...

Hepinize başarılar dilerim..

bence sen olayı anlamışsın.hiçbir şeyi abartmadan yersen kilo verdiğini göreceksin.sebze miktarını şöyle söyleyebiliriz.atıyorum haşlanmış tavuk ya da köfte yiyorsun yanına çiğ ya da pişmiş sebze.dukan zaten çok da yesen kilo verirsin ama yavaş olur diyor.mesela ben bu öğlen akşam yaptığım tavuk ciğer sote yedim yağsız domates ve biberli...kolay gelsin

bilqe ne kadar mutlu oldum anlatamam, ins. böyle devam eder canim. Ben kilo vermeye baslayinca demek kilo vermek bu kadar kolaydi da ben sürünüp durdum onu yeme bunu yeme bu güne kadar nerdeydin dukan diye hayiflanip durmustum

sağol bilge, senin gibi moral bozmadan koşulsuz destek olan arkadaşlara teşekkürler. seninde dediğin gibi motivasyon çok önemli. sizlerin sayesinde bu sefer olacak. Bu sabah bir yumurta, peynir ve maydonoz ile yaptığım omleti yedim bir çay bardağı tatlandırıcılı çayla birlikte. arada bir çay bardağı süt içtim. öğlen ise akşam kendime yulaf kepeğinden minik bir kapta pizza yapmıştım onu dörde böldüm küçük bir dilimini yedim yoğurtla birlikte. akşama da dünden yaptığım tavuk haşlama var. yalnız tavuklar haşlanırken içine küçük bir soğan ve patates ve bir tutam da maydonoz attım. tuzunu az koydum. yerkende limon sıktım ve boolca acı biber. sakıncası yoktur değil mi? yardımlarınız için teşekkürler. Ben daha hiç tartılmadım. 5 günün sonunda tartılırım diye bekliyorum. bakalım ne olacak. hepinize kolay gelsin.

haaa bu arada haşladığım soğan ve patatesleri yemedim(((( sadece tat versin diye koymuştum.

merhaba, benim aklıma takılan bir soru var epey bi sayfa okudum ama cevabı göremedim. normal kilonun altında bir kiloya düşmek istiyorsak, istediğimiz kiloya ulaşana kadar atak devresini mi yoksa seyir devresini mi uzatmamız gerekiyor bilen var mı acaba? mesela normal kilo 64 çıktı ama ben 60a düşmek istiyorum, seyiri mi uzatmam gerekiyor yoksa atak için 3 gün dediyse 5e filan mı çıkarmalı?

kolay gelsin inşallah bir an önce istediğin kilolara inersin.acı biberin metabolizmayı hızlandırdığını biliyorum.hemoroid gibi bir sorunun yoksa bence de yemelisin.ben de çok yerim...

müstakbel görümcemle yemeği atlattım
ayran (%1,5 yağ)
ızgara köfte (anlamadım üzeri yağlı gibiydi nasıl ızgara bilmiyorum ama inş sorun olmaz o kadar da )
(altında kızarmış süper patatesler vardı ama yüzlerine bakmadım bile )
kocaman salata (içinde peynir vardı, mısırlarından ve zeytinlerinden kaçtı çatalıma ama o kadar da ayıramadım napiimm )
üzerine de çay

oh süper oldu !

atak süresi vermen gereken kiloya göre 10 güne kadar çıkabiliyor.mesela benim olmam gereken kilo 58 çıktı ama ben 60 kilo hedefledim.7 gün atak şimdi seyirdeyim.ben olsam seyir devresini uzatırdım atak bazen yorucu olabiliyor.

benim şekerim düşüyor bu saatlerde, sizede oluyormu?
yada bunu dengelemek için ne yapıyorsunuz ?

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…