Popüler Konu Dukan Diyeti Deneyimlerimiz

dün akşam netteki çikolata soslu pancake'i yaptım dukan usulü, cidden güzel oldu kızçeler.
tatlı krizine, akşam çayı yanına, az yenmiş bi akşam yemeği sonrasına süper alternatif..
tabii merak ettiğiniz için (nerden bildim ama :KK53: ) hemen tarifi yazıyoum:

Malzemeler:
pancake:
1 yumurta
1 yk. splenda
1,5 yk. süttozu
1 çay kaşığı kab.tozu
3 damla vanilya aroması

sos:
1 yk splenda
1 yk süttozu
1 yk yağsız süt
1 çay kaşığı kakao

pancake için yumurta splenda ile beyazlaşana dek çırpılır.diğer malzemelerle krema kıvamına gelinceye dek çırpılmaya devam edilir.
yağsız ısınmış tavaya çay tabağı büyüklüğünde kaşıkla dökülerek arkalı önlü pişirilir.

sos malzemeleri iyice çırpılır ve pancakelerin üzerine dökülerek servis edilir.

internetteki görüntüsü böyleydi:
$Adsız.png
benimki bu kadar kabarmadı o ayrı ama tadı gerçekten güzeldi. ben pancake'teki vanilya aroması yerine tarçın koydum, o kadar hoş oldu ki.. :KK56:

ellerine sağlık, birde afiyet olsun :KK70:
splendayı nerde bulabilirim? internetten buldum ama
satan bir market varmı ?

kızlar birde bende aşırı yorgunluk ve 5 dakika önce yaptığımı unutma gibi şeyler oluyor yani unutkanlık sizdede varmı?
71 ile başladım bugün 3. gün 68,700 geldim

kızlar yemeklerde domates rendesi yerine hazır kutulardaki domatesten kullansak sorun olur mu ?

bilqe ne kadar mutlu oldum anlatamam, ins. böyle devam eder canim. Ben kilo vermeye baslayinca demek kilo vermek bu kadar kolaydi da ben sürünüp durdum onu yeme bunu yeme bu güne kadar nerdeydin dukan diye hayiflanip durmustum :KK53:

Evet, tek yorucu olan kısım ilk başlardaki yürüme dönemiydi benim için. 121 az buz bi kilo değil. Çok yoruluyordum ama ona da alıştım. Aç kalmadan zayıflamaya devam bakalım :)

sağol bilge, senin gibi moral bozmadan koşulsuz destek olan arkadaşlara teşekkürler. seninde dediğin gibi motivasyon çok önemli. sizlerin sayesinde bu sefer olacak. Bu sabah bir yumurta, peynir ve maydonoz ile yaptığım omleti yedim bir çay bardağı tatlandırıcılı çayla birlikte. arada bir çay bardağı süt içtim. öğlen ise akşam kendime yulaf kepeğinden minik bir kapta pizza yapmıştım onu dörde böldüm küçük bir dilimini yedim yoğurtla birlikte. akşama da dünden yaptığım tavuk haşlama var. yalnız tavuklar haşlanırken içine küçük bir soğan ve patates ve bir tutam da maydonoz attım. tuzunu az koydum. yerkende limon sıktım ve boolca acı biber. sakıncası yoktur değil mi? yardımlarınız için teşekkürler. Ben daha hiç tartılmadım. 5 günün sonunda tartılırım diye bekliyorum. bakalım ne olacak. hepinize kolay gelsin.

Canım benim yaaa, hep destek tam destek. Amacımız aynı. Neden moral bozalım ki demi ama :KK3: kiloluyuz ve zayıflayacağız, hepsi bu :KK24: Bunu da başaracağız tatlımmm :KK52:

benim şekerim düşüyor bu saatlerde, sizede oluyormu?
yada bunu dengelemek için ne yapıyorsunuz ?

Tarçın şeker dengeliyor.

benim şekerim düşüyor bu saatlerde, sizede oluyormu?
yada bunu dengelemek için ne yapıyorsunuz ?

tarçınlı süt çok iyi bir seçenek, tarçın kandaki insülin oranını dengeler hafif tatlı olması da şeker tadı ihtiyacını karşılar. kolay gelsin:)

İnşallah canım..

Bişi dicem ben seyirdeyim demi şimdi, offf hiç bitmeyecek sanmıştım yaa bu atağı :KK1:

seyirdesin evet,hoşgeldin bu arada muhteşem bir iş cıkardın tebrikler umarım seyirdede bu hızla devam edersin çok güzel bir örnek oldun:::::::::::::)

Günaydın kaç gün atak yapıyorsunuz ? kendinizi fazla sıkıntıya sokmayın dukan testinde kaç gün dedi bence en fazla 5 gün atak demiştir seyire geçmeniz sizin için iyi olacaktır 10 günden fazla atak sadece obezler için ve dr eşliğinde yazıyor . kaçamak yapmadan seyire geçin tabi siz bilirsiniz :) sevgiler ...

testi yaptım 17 sine kadar yani 6 gün atak yapmam gerekiyomuş testimin resmi albümümde ekli 17 si sabahı seyire gecmem gerekiyo

ellerine sağlık, birde afiyet olsun :KK70:
splendayı nerde bulabilirim? internetten buldum ama
satan bir market varmı ?
eczanelerde varmış,yada marketlerin diyabetler için olan reyonlarında.
internete baktım bana oldukça pahalı geldi, ben de candarel toz kullanıyorum.

kızlar yemeklerde domates rendesi yerine hazır kutulardaki domatesten kullansak sorun olur mu ?

içindekilere bak, katkı maddesi, şeker -tuz yağ yoksa olur neden olmasın:KK3:

bu diyet gerçekten mucizevi kızlar....bugün atağımın son günü yani 5 .günü ve dün regl olmama rağmen bugün 200 gr daha vermişim.kilo çizelgemi aşağıda görebilirsiniz.
daha da önemlisi: ben ki koca boğazlı insan.şuan inanın midem öyle küçüldü ki tatlı krizlerim sona erdi.azıcık yiyerek doyuyorum.velhasıl I LOVE PIERRE DUKAN diyorum :)
bilgecim seni de tebrik ediyorum.diğer arkadaşları da tabi...seyir dönemime yarın başlıyorum ve sizlerle her gün paylaşıcam.bu arada bi sorum olacak

bugün öğle arası et döner (sade,lavaşsız,domatessiz ve patatessiz) ve kola zero içtim.atak için uygunmuydu sizce :KK43: içim huzursuz oldu.dana etinden yapılmış ve yağ katılmamış ama bana yağlı geldi.kendi yağı dedi adam

kızlaaar sabah kahvaltıya gittim arkadasıma kızartmalar yumurtalı sucuklar neler neler gidtmeden yaptım krepimi ohhh yedim afiyetle astım ben vlla ben önceden tutamazdım kendimi

birde bisey soracam kefir içilebilirmi sizce

Arkadaşlar birde ara öğünlerde yediğiniz kekin tarifini alabilir miyim :? Bi türlü bulamadım nette, bilge sıkça yediğini söylüyordun arkadaşım hele bi tarif et bakem sende :) Tatlı krizim tuttu fenalardayımmmm

canim bu kek her evrede yiyebiliyoruz. tadida cok güzel. kepek yediginin farkina bile varmiyorsun. tarifini yazim dene istersen.

1 yumurta
1-1,5 y.k splenda (ben sivi tatlandirici kullaniyorum)
vanilya aromasi (3-4 damla ne kadar istersen)
bunlari güzelce cirpiyorsun köpürene kadar
sonra...
1 tatli kasi misir nisastasi
1 cay kasigi kabartma tozu
1 cay kasigi kakao (az yagli olandan)
4 yemek kasigi light süt

hepsini karistirip 2 fincana bölüstürüyorsun (yarisina kadar olmali, fazlasi tasiyor), mikro dalga firinda en yüksek isida. 3-4 dakikada nefis keklerin hazirrr:KK56: afiyeti seker olsun :KK56:

tombis ciğim bu kekten yaptım az önce ama burda yulaf kepeğini yazmamışsın sen? 1,5 yemek kaşığı yulaf kepeği de yok mu bu tarifte?
birde splenda kaç kaşık olacak? 1-1,5 yemek kaşığı çok çok fazla sanki...atak evresinde özellikle bu tatlandırıcınınn sınırı neydi ki?

Ben ilk defa dün kullandim, kirmizi eti yiyemiyorum yoksa tadini bir seyin bastirmasi lazim. Bio olan domates rendesi buldum tesadüfen aramiyordum da, icerigine baktim seker ve yag yoktu kullandim. Icerigi önemli kullanilabilecegini düsünüyorum.

kızlar birde bende aşırı yorgunluk ve 5 dakika önce yaptığımı unutma gibi şeyler oluyor yani unutkanlık sizdede varmı?
71 ile başladım bugün 3. gün 68,700 geldim

Bende ilk zamanlar sabah yataktan kalkip kahvalti edene kadar bir halsizlik oluyordu ama unutkanlik olmadi.

seyirdesin evet,hoşgeldin bu arada muhteşem bir iş cıkardın tebrikler umarım seyirdede bu hızla devam edersin çok güzel bir örnek oldun:::::::::::::)

İnşallah devam ederim, ki edeceğim canım :nazar:

kızlaaar sabah kahvaltıya gittim arkadasıma kızartmalar yumurtalı sucuklar neler neler gidtmeden yaptım krepimi ohhh yedim afiyetle astım ben vlla ben önceden tutamazdım kendimi

birde bisey soracam kefir içilebilirmi sizce

Kefir içilmez bence yağ var mıydı kefirde :44:

bayanlar az önce tombis in verdiği tarifle keki yaptım.nefisti ama splenda çok ağır geldi bana ya...1 yemek kaşığı çok çok yani...toz şekline getirdim öğüttüm şekerleri,yanlışmı yaptım?damağımda tuhaf bi tat var şuanda...aromalardan değil de splendadan olduğunu düşünüyorum nedense

X