Popüler Konu Dukan Diyeti Deneyimlerimiz

kesinlikle imkansız değil benim tabloma baksana ben bile ümitliyim :=)))

hadi kizlar ümitsizlik yok hepimiz vericez pis yaglarimizdan kurtulcazzzzz yeterkiii azmedelim! ve birazda hareket su ve bitki caylarini da icmeyi unutmayalim duraklama olursa yesil cayi artirin diyor dukan amcamiz, aklimizda bulunsun!!

hadi kizlar ümitsizlik yok hepimiz vericez pis yaglarimizdan kurtulcazzzzz yeterkiii azmedelim! ve birazda hareket su ve bitki caylarini da icmeyi unutmayalim duraklama olursa yesil cayi artirin diyor dukan amcamiz, aklimizda bulunsun!!

tabiki durmak yok ilk defa yaptığım bir diyetten bu kadar ümitliyim böle destekleşmekte çok güzel ayrıca bu arada ben yürüyüş yapmıyorumda pasifjimlastiğe gidiyorum aynı fayday verir dimi ...

Evet canım haklısın, kilo verdiğinde bir bakmışsın ki bebek bekliyorsun. Her şeyin sorumlusu bu kilolar, bize zarardan başka bişi vermiyor. Sağlığımız elden gidiyor. Bu gidişe dur demek bizim elimizde.

Gitsin göbiş, gelsin bebiş diyen arkadaş Demmir-can'dı. Şimdi bebeğini kucağına alacağı günü bekliyor. 10 kilo bile nasıl farketti. Onun dışında hamile kalıp diyete devam edemeyen 3 arkadaş daha var. Dört tane bebişimiz olucak yani. Darısı senin başına hayatım, kilo vermeye başladığında bütün güzellikler senin olucak, inan buna.

Beni şımartıyorsunuz kızlar yaaaa

herkese merhabalar bu gun reglimin 2.gunum de olmam dolayisiyla tartida - miyim + miyim anlayamadim gecen hafta 64 kg idim bugun sabah 64.200 ciktim regl donemi siskinligi sadece 200 gr olamaz diyerekten nedense gizli gizli kikirdiyorum kendi kendime. insallah yanilmiyorumdur ve bu haftamin sonun da 63 lu kilolara inecegimi umit ediyorum iiiinsallllaaaaaaaaah

bu arada kizlar tatlandiricim bitti ve benim yulaf kekim hafta sonuna yetmez(bu arada ben yulaf kepegimi sadece kek olarak tuketebiliyorum)diyorumki ligt kolayi teneke kutu olarak aliyorum ve hicbir zaman bitiremiyorum yogurt ve seker yerine kola koysak keke nasil olurki sizce mantiga uyan tarafi varmi yoksa malzemeyi bosa goturmemi diyorsunuz cunku kola asidi bittikten sonra tam bi serbete donuyo ..yorumlarinizi bekliyorum

peki kekinasıl yapıyorsun birde tatlandırıcı olarak ne kullanıyorsun ...bencede kola mantıklı dediğin gibi asiti gidince şekerli sudan farksız

keki soyle yapiyorum
2 yumurta ve 1 corba kasigi tatlandiriciyi bir guzel cirpiyorum mikserle (tatlandiricimin markasi takita toz tatlandirici migrostan diyabetik urunler reonundan aldim)
cirptiktan sonra yine migrostan aldigim pinar marka sut tozundan 1 corba kasigi koyuyorum
1 cay bardagi kadar yagsiz yogurt(kendim mayaliyorum)bazen light meyveli yogurt koyuyorum 1 adet
2 corba kasigi kadar misir unu
1 paket kabartma tozu
ve kasik olcusuyle yulaf kepegi(ben macun gibi biraz koyu kivama gelene kadar koyuyorum o zaman daha doyurucu oluyo)
yulaf kepeginden kac kasik koydugunu say ve gunluk kepek hakkina bol.mesela gunluk 2 kasik hakkimiz varya 6 kasik kepek koyduysan kekin pisince 3 e boleceksin ve hergun 1 parcasini yiyeceksin gibi ok??
en onemli kismi ise keki firinda biraz fazlaca pisirmek yoksa cok kisa surede kokusu degisiyo yani islak nemli hih biyeri kalmayip iyice pisecek ben keki yaptiktan sonra dolapta saklamiyorum acikta duruyo .en fazla 3 4 gunluk kek cikiyo zaten.kurudukca lezzeti artiyo
ben ogretmenim sabahin korunde kahvalti yapamiyorum dukan krebide sevemedim okula kekimi goturuyorum 1 bardak light sutumude goturuyorum oglene kadar tok tutuyo beni. aralarda yesil cay besibiyerde falan iciyorum yada goturdugum sutun birazini ayirip obur tenefus neskafe yapiyorum.
aboooowwww nekadar da yazmisim hadi canim afiyet olsun sanada sorularin olursa sorabilirsin herkes sorabilir .....

Evet bu diyet sayesinde 20 kilo verdim ve hala devam ediyorum. Benim normalde saç dökülmesi problemim vardı zaten, halen de dökülüyor. Onun dışında herhangi bir problemim olmadı. Aksine cildim daha da güzelleşti, dekolte bölgesi pürüzsüzleşti, sivilce sorunum tamamiyle geçti. Vitamin takviyesi hiç almadım, keşke alsaymışım. En başta gerek duymadım, gerekirse alırım nasılsa dedim hep erteledim. (iştah açar diye korktum) Ama bu akşam dışarı çıktığımda vitamin olarak spriluna almayı düşünüyorum. Ben normalde su içmeyi sevmem, aklıma bile gelmez. Bu diyetle birlikte su içmeyi öğrendim. Küçük şişelerim var, onlardan üç şişe içerek 1,5 litre suyumu tamamlamış oluyorum. Yoksa hayatta içemem bardaktan falan. Ölçülü olunca bitirmeye çalışıyorum mecburen ve aksatmıyorum. Bitki çaylarının her çeşidini aldım. Canım hangisinden isterse ondan yapıp içiyorum arada. (Yeşil çayla aram iyi değil ama ara sıra içiyorum) Diyete ilk başladığında halsizlik ve baş ağrısı oluyor, 5 gün sonra normale dönüyor. Şu an hiç zorlanmıyorum, bir müddet sonra alışkanlık haline geliyor. Sana diyetinde kolaylıklar diliyorum

Gerçekten de en başta çok sıkıcı geliyor insana. Ben de öyle düşünüyordum. Nasıl bu kadar zaman dayanacağım, nasıl olacak diye. Ki kırmızı eti hiç sevmem, sadece pirzola ve biftek şeklinde tüketirim. (pirzola yasak tabi) İlk günler o kadar zorlandım ki anlatamam. Biz eşimle birlikte başladık ve eşim 4.gün bana yalvardı bırakalım bu diyeti diye. Hayır dedim, en azından bir hafta olsun bakalım. Onu da sürükledim peşimden ve sonuç 3,5 ayda verilen 20 kilo.

Diyete başladıktan yaklaşık 1 ay sonra artık diyette gibi hissetmiyorsun, hala kahvaltıda çok zorlanıyorum o ayrı mesele. Bana getirdiği güzelliklerin yanında hiç bişi.

Tebrik ediyorum seni, aynen devam...

Kesinlikle bu diyet sayesinde muhteşem olacaksın. İlk günler ağızda kötü tat oluyor, sonra geçiyor.

kızlar bende 3. atak günümdeyim.sabah tartıldım 2,4 kg gitmişti iki günde.çokmu hızlı veriyorum kızlar ya geri alırmıyım ben bunları.tek sorunum kabızlık

Harikasın canım, ilk günler giden zaten su kaybı oluyor. Diyeti harfiyen uygulayıp bütün aşamalarını yerine getirirsen kilo alacağını zannetmiyorum. Ama yarıda bırakıp normal beslenme tarzına dönersen kilo alman kaçınılmaz
Kabızlık hemen hemen hepimizin sorunu bu diyette. Kendimize göre çözümler üretiyoruz.

Sakın sakın bir daha yapma. Benim de adet dönemim aşırı tatlı isteğiyle boğuşmakla geçiyor. Light puding yapıyorum, tavsiye ederim.

bu arada nekadar cok yeni baslayan arkadas var herkese boool eksili gunler hepinize basarilar

çook teşekkürler hemen eksik malzemelerimi alıp yarın deniycem

Sevgili @desendesen, motive edici, çok güzel mesajın için teşekkür ederim Çok mutlu ettin beni. Umarım ben de zayıflarım :26:

farketmez mi canim yaaa, 1 kilo bile farkediyor. insan kendini hafif hissediyor. , hamile kalan arkadaslarimizz sag salim saglicakla bebeklerini kucaklarina alirlar insallah!

desencim sen pilates yapiyordun yanlis hatirlamiyorsam. hala devam ediyormusun canim? bende hersey hazir bi tek ben hazir degilim.totisimi kaldirip yapsam eminim cok faydasi olacaktir. biraz önce esimlede konustukta ben kendimi hic hayal bile edemiyorum. birak 20 kiloyu 10 kilo vermis halimi bile düsünemiyorum. rüya gibi. allahiim rüyalarimizi gercekletirsin insallah!!!

canim benim simartmiyoruz, bu senin en dogal hakkin, dogrulari söylüyoruz!!!

Son düzenleme:
Sevgili @desendesen, motive edici, çok güzel mesajın için teşekkür ederim Çok mutlu ettin beni. Umarım ben de zayıflarım :26:
bilgecim daha once cok fazla diyet deneyimin yoksa sular seller gibi kilo verirsin ..isin iyi yani diyet deneyimin varsa bile kilo olarak cok fazla bir kilo ile basladigin icin yine hizli kilo verirsin sonuc olarak cabucak inceleceksin bana bir ayda cok cok rahat 6 7 kg verirsin gibi geliyo ama herseyi harfiyyen uygulayip bide spor yaparsan bu rakamlar 1 2 daha bile artar cunku ornekleri var eskiler daha iyi bilir

Birkaç sayfa öncesine bakarsan eğer ben bir arkadaşa alışveriş listesi örneği vermiştim. Sana da yararı olur. Ben toz tatlandırıcı kullanıyorum Takita marka, gayet güzel.

Çok teşekkür ederim canım, evet hiç kaçamak yoktu özellikle ilk üç ay hiç kaçamaksız yaptım. En büyük kaçamağım yılbaşı gecesi oldu, bile bile yaptım onu da. Açıkçası iyi de geldi hani. Bu kadar zaman sonra ihtiyacı oluyor insanın. Ben eşimle birlikte yapıyorum o yüzden hiç zorlanmadım. Kızıma da bizim yemeklerden uyarlıyorum bi şekilde. Benden sana tavsiye; yemekleri genelde dukana uygun olanlardan yap, çok da zor değil.

çok teşekkür ederim yulaf kepeğinden neler yapıp tüketebilirim onunda bilgisini verirsin dimi?.. bu arada hangi şehirdeydin...?

Yulaf kepeğinden krep, kek, poğaça, pizza vs. yapabilirsin. Ben genelde krep yapıyorum, çünkü ekmek yerine geçiyor ve iyi geliyor. Sabah bir tane, akşam bir tane bu şekilde tüketiyorum. Arada canım isteyince kek yapıyorum mikrodalgada. Poğaçayı da denedim. Tarifler sayfasından ulaşabilirsin canım. Haa bir de lor tatlısı yapıyorum o muhteşem bişi bence. Arada canın tatlı istediğinde yulaf kepeği hakkından kullanabilirsin bu şekilde.
Bu arada ben İzmir'deyim canım, sen nerdesin?

Evet artık yavaş gidecek gibi görünüyor, olsun zaten şu an bile yeterli benim için verdiğim kilo. Zaten dukan bana 60 kg demişti. Aslında 2 kilom kaldı ama ben 58 istiyorum. Aynen devam edicem yavaş yavaş da olsa gidecek elbet.

Ahhh canım, çok teşekkür ederim, en iyi çeken bilir valla. Ben de dokunsan ağlayacak vaziyetteyim yani. Kıyamıyorum yaaa, içim acıyo resmen. Ama bu işi bitirmeliydim bir an önce. Çünkü yaza doğru göğüslerimi küçülttürmek istiyorum. Yoksa daha emzirirdim kıyamam ben ona. Mecburen oldu biraz. Çok hassasım bu ara, offf anlıyosun işte sen beni.

telli turnaaam...
benim bugünkü kilom 58.600..
gerçi yılbaşı kaçamaklarından sonra +1 kilo almıştım ama 5+5 yaptıgım için,5 günlük proteinden sonra gitti biraz

Atakta 2. günüm de gayet iyi gitti... Birazdan çıkıp işten eve gideceğim ve yirmi dk yürüdükten sonra dolmuşa bineceğim :)
Şimdilik herşey yolunda bakalım... İlk defa bir diyeti bu kadar ciddiye alarak yapıyorum. İlk günler çok zor olur ama iki gündür hiç bozmadım aynen de devam etmek için büyük bir motivasyonum var, öğle yemeğiminin üstünden kaç saat geçti hala dünyaları yemiş kadar tokum.. Bu motivasyonumu da başta siz değerli arkadaşlarıma ve bu diyetle büyük kilolar vermiş arkadaşlarımın aramızda oluşuna borçluyum... Teşekkürler herkese ve kocaman bir teşekkür de tabiki DR. PİERRE DUKAN'a :)

Ayyy çok sağol yaa çok teşekkür ederim moral için. Sonuna kadar götürmek niyetindeyim 30 olmadan zayıflamayı kafama koydum. İnşallah hep birlikte başarırız

Hep merak etmişimdir arkadaşlar, kilo verme süresince kıyafet işini nasıl hallediyorsunuz. Malum inceldikçe yeni kıyafet mi alıyorsunuz eskileri mi giyiyorsunuz bol bol :26:

arkadaslar size bi konu hakkinda bilgilendirme yapmak istiyorum bim de yarin satista olan bluelight markasiyla satisa sunulan bi makina var tefalin actifry urunune cok benziyo.Bluelight Konveksiyonel fırın 74.90 TL
Pişirme, kızartma ve ızgara yapma. Buharda pişirme ve yeniden ısıtma özelliği. Bulaşık makinesinde yıkanır. 12 litre kapasiteye sahip.bunlari yagsiz yada cok az yagla yapiyomus .ben facedeki dukan sayfasinida takip ediyorum ordaki arkadaslara sordum bu tarz bi urunu kullanan varmi aranizda diye .hemen 3 5 cvp geldi bu marka olmasada philips simbo gibi markalarin konveksiyonel firinlarini kullandiklarini ve cok memnun olduklarini yazdilar ben yarin alicam eger gercekten soylendigi gibiyse bu devamli kullanacagimiz harika bi urun hemde ise yaramasa de 75 tl icin uzulmeye degmez ben kesin aliyorum haberiniz ola canlaar

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…