Popüler Konu Dukan Diyeti Deneyimlerimiz

Nefis bir hamburger yapıp yedim çok iyiydi doğrusu.
yarında sebze günüm halimden memnunum şu an. yogurdum az kaldı yapmam lazım ama üşeniyorum. çay içip tembellik yapacağı tv karşısında

Gittigidiyordan da alabilirsiniz
DUKANIN KENDİ SİTESİNDEKİ YULAF KEPEĞİNİN AYNISI
DUKAN DİYETİ İÇİN DOĞAL YULAF KEPEĞİ 1000gr Ürün #: 49494704

Kızlaarr;
Dün akşam Mehmet Oz Show'da dukan diyeti vardı. Mehmet öz ün bay dukanla yaptığı ropörtajı da yayınladılar. Ayrıca stüdyoda zayıflama konusunda uzman üç doktor diyeti eleştirdi. Birisi kesinlikle onaylamadığını böbrekleri iflas ettirebileceğini, birisi ürik aside karşın onayladığını, diğeri ise ortada bir karar verdiğini diyetin hem iyi hem kötü yanlarının eşit olduğunu savundu. Sonuç olarak ne iyi ne kötü...Yani tam bir kanıya varılıp ortak noktada buluşamadılar. Dukan diyetiyle kilo veren bir kaç kişi de programa katılarak neler yaşadıklarını anlattılar. Obez olarak yaşamaktansa bu diyeti yaparak kilo vermenin sağlığımıza sağladığı katkılar konuşuldu. Bir o kadar da zarar verebileceği tartışıldı. Ancak güçlendirme ve koruma evresinin çoğu insan tarafından ciddiye alınmayıp verilen kiloların geri alındığı da eklendi.
Söylenenlerin çoğunu zaten Dukan tüm ayrıntılarıyla kitabında açıklamış. iyisiyle kötüsüyle....Yani diyeti sonuna kadar devam ettirebileceksek başlamalıyız ve Dukan ın da dediği gibi ikiden fazla yapmamalıyız, hatta bana kalırsa birden fazla :26:

bende 1kg var ben alırken 1,5 kg lık yoktu.et de tavuk sotede denedim fena olmuyor ama yağsız olduğu için sert oluyor yerken çenem ağrıyor.köfte denedim misket köfteden o güzel oluyor dediğiniz gibi hiç birşey yapmasa bile gene sade patates için bile alabilirim patatesin her türlüsüne bayılıyorum..

Kızlaaaaarrrr nasılsınız bakalım epeydir görüşemiyoruz gerçi ben sizi okuyorum sadece yazmıyorum ama bugün doktora gittim ve sizinlede paylaşmak istedim tam kesin değil ama sanırım bi kızım olacak2 hafta sonra daha kesin belli olacak sizlerede haber vereyim dedim telli turnam, demmircan siz nerelerdesiniz bebişleriniz nasıl bizleride haberdar edin merak ediyoruz...hepinizi çok öpüyorum sakın pes etmeyin çok güzel gidiyosunuz size bol bol kilo vermeler....

Bilgiler icin tesekkürler canim, yapiyoruz diyeti ama bende cok endiselenmiyor degilim. Henüz kan tahlili yaptirmadim 1 ay oldu baslayali.

Asagida alintisini yaptigim ise ise Prof. Dr. Osman Müftüoglu'nun diyet hakkindaki görüsleri. Kitabim önümüzdeki hafta gelecek sanirim, henüz okumadigim icin de net bilgilere sahip degilim. Ins. kitabi okuyunca korkmadan yaparim diyeti.

Hayirli olsun canim

inş gerek kalmaz cnm dediğin gibi, 1 den fazlaya.. kan değerlerine de ayda bi fln baktırmak lazım bence, takip etmek açısında ve su içmek tabi ki en önemlisi diye düşünüorum

Bilgiler icin tesekkürler canim, yapiyoruz diyeti ama bende cok endiselenmiyor degilim. Henüz kan tahlili yaptirmadim 1 ay oldu baslayali.

Asagida alintisini yaptigim ise ise Prof. Dr. Osman Müftüoglu'nun diyet hakkindaki görüsleri. Kitabim önümüzdeki hafta gelecek sanirim, henüz okumadigim icin de net bilgilere sahip degilim. Ins. kitabi okuyunca korkmadan yaparim diyeti. Tabi bunlari moral bozmak icin yazmiyorum, herkes bildigini paylassin saglikli bir sekilde yapalim diyetimizi :)

Hayirli olsun canim

Son düzenleme:
Ben de diyete 5 Eylülde 65.400 ile başladım. Şu an 56-57 arasında gidip geliyorum. Ağır ağır kilo verdim.Fakat dediğim gibi çok sıkı olmadı.Seyir evresinin son zamanlarında,fındık,bitter çiko.,ölçülü meyve yedim.Yulaf kepeği ile diğer kepekli unları karıştırarak ekmek yaptım.Light ürün kullanmadım.Yeni başlayan arkadaşlarımız biraz daha esnek olabilirler. İleride farklı sıkıntılar yaşamak istemediğimden daha ölçülü güçlendirme yapıyorum.Önemli olan yaşamımız boyunca prensip edineceğimiz yeme alışkanlıklarımız olsun.Lütfen siz en yakın zamanda doktora gidin.Ölçülü bir beslenmeyle devam edin.Güzel haberlerinizi bekliyoruz.

selamlar
1 ocak itirabiyle dukan diyetine baslıyorumo sureyekadar yazısmalarınızı okuyacagım geriye donuk olarak
iki arkadasım inanılmaz kilolar verdiler umarımbende basarılı olurum herkese kolaylıklar dilerim

mehmet öz ün daha önce dukanla ilgili yazısını da okumuştum, diyeti ilk duyduğunda çok saçma olduğunu ve kesinlikle yapılmaması gerektiğini düşünmüş, daha sonra kitabı okumuş ve dukanla görüşmüş ve fikri değişmiş ama özellikle su içiminin şart olduğunu, sporla desteklenmesi gerektiğinni ve 3. evre yapılmazsa emeklerin boşa gidip tekrar eski kiloya çıkıldığını da yazmış
hoş zaten bunların hepsii kitapta açıklanıyor, o yüzden bu diyeti yapacak bir kişinin kitabı okuyup ciddi ciddi özümseyip kurallarını tam olarak uygulayarak yapması lazım, kulaktan dolma bilgilerle yada ben kendime göre azcık değiştirip yapıyorum demeyle kesinlikle olmaz
adam kitabında yazmış bunun gibi hızlı yağ yakan diyetler insan hayatı boyunca 1 en fazla 2 kere yapılabilir, "ya hep ya hiç" kuralına göre bir diyettir ya yapacaksan tam yap, yada yapma!!! diye daha ne desin?????
düşünsene 3 ayda vücudum 17,5 kilo yağ yaktı bu çok ciddi bir rakam, yasaklara uymazsan yada mutlak şart denilenleri yapmazsan
kalbim ne yapsın????????? böbreklerim ne yapsın???????????

canımmmmmmm, bende dün dedim unuttu bizi, hiç uğramıyor diye
umarım hamileliğinde herşey yolunda gidiyordur, demek kızın olacak, ah ne güzel, daha şeker oluyorlar daha değişik kıyafetler bulabiliyorsun, gelişimleri büyük çoğunun erkeklere göre ciddi ciddi önden gidiyor, Rabbim sağlıkla kucağına almayı nasip etsin canım....
bu kadar boşlama yalnız bizi......

günaydınlar,

ben de diyeti birebir uygulayarak 5 kilo verdim ve ideal kiloma ulaştım. Ancak kitapta belirtildiğine göre birçoklarının yaptığını yaptım ve diyetimi en önemli evrede sekteye uğrattım. Güçlendirmemi yapamadım. On gündür arada kaldım. Yulaf kepeğini sabahları krep olarak tüketiyorum ancak protein perşembelerini atladım ve diğer kurallara da uymadım. Bir de tartıldım 2 kilo birden aldıııım.Şimdiiii, sorum bu işin ustalarına...Ben devam etmek için geç mi kaldım...tekrar 1-1 yapsam verince bu iki kiloyu yeniden güçlendirmeye geçsem ve adam gibi uygulasam yanlış mı olur...Bu konuda bir fikri ya da deneyimi olan varsa yol göstermesini bekliyorum...Sevgiler

canım nerelerdesin?????? cumartesi doktora gidecektin, bebiş nasıl? sen nasılsın?
merak ettim seni, duy sesimi.........

ah ahhh, benim o aşamalara gelmeme daha çok zaman var, güçlendirme ile ilgili hiçbir fikrim yok yani canım
ama 5 kiloya karşılık zaten 50 gün yapçaktın, çok uzun bir zaman değil, ben 35 kiloya karşılık 350 gün yapçam düşünsene
kitabın var mı? safya 142 de azcık bahsetmiş....

evet üstelik de benim sıkıntım sürekli *üç kilo vermem lazım* deyip geziyorum. Yani doğum kilolarını saymazsam ciddi bir kilo sorunum hiç olmadı. Ama bu durumda olmak da emin ol çok kötü. Sürekli bir hedefe kilitlenip o hedefte kalamamak koruyamamak...Ömrüm 3 kilonun mücadelesi ile geçiyor. Aslında bu diyete de sırf bu durumdan sonsuza kadar kurtulmak için başlamıştım. Yoksa zaten bir ay diyet yapsam veriyordum üç dört kilo ama kalamıyordum. Bu diyetin farkı bu olacaktı...Ama araya çok sıkıntılı birkaç iş girdi. Ve bu bunalımlı on gün beni dağıttı, diyet düşünemedim. Oysa çok da yemedim ama kurallara uymadım.. Bakalım umarım çözebilirim geç kalmadan..Sana da kolaylıklar dilerim. Ben de 20 kilo verdim doğumdan sonra akapunktur ve diyetle ve onları bir daha hiç almadım.. İstersen olur. Önemli olan başaracağını hep içinden tekrar etmek. bir de güzel kıyafetleri deneyip *bir küçüğünü alabilir miyim...* demek...

Bakın benim meyveli yoğurtlarım; çilekli ve frambuazlı

Eklentiler

• $27122011834.jpg
    83,2 KB · Görüntüleme: 49

Bendeee ben deeeee en azından güçlendirmeye geçince ya da koruma evresinde yiyebiliriz.

Canım benim, demek kız annesi olucaksın , hadi hayırlısı Allah sağlıkla kucağına almayı nasip etsin.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…