Popüler Konu Dukan Diyeti Deneyimlerimiz

arkadaslar yulaf kepeğini yememiz sart mı,bu sadece tok tutsun diye mi öneriliyor eger öyleyse ben zaten hic aclık hissetmiyorum yemesem olur mu? son bir soru daha tadı yulaf ezmesine benziyor mu eger öyleyse yiyebileceğimi sanmıyorum nefret ederim yulaf ezmesinden(

tiroid hastasıyım evet kasımda gittim ama böbrek ağrım ve diğer şeyler için gitmedim. Kusmalar da ani saç dökülmesi yapar yazıyor internette, tavsiyem diyeti uzun tutmayın ve benim gibi yapmayın. Burada yazdıgım gibi durum çok vahim değil ama endişe ettim tabi.

cok gecmis olsun dikkat etmek gerek tabiki zayifliycaz diye saglimizdan olmamaliyiz

Geçmiş olsun.Biz de eşimle birlikte güçlendirmeye geçtik.Fakat bu diyette çok kuralcı olmamak şart.Alışkanlıklarımızı en aza indirmek ve ölçülü olmak şart.Yoksa tekrar başa dönmek zor.

Günaydın herkese.

C.tesi ilk ps günümü yaptım.
Kahvaltıda peynir, yumurta, domates, maydanoz yedim.
Öğlen yoğurt (kahvaltıyı geç yapmıştım)
Akşam mantalı et sote, az salata,

Pazar
Kahvaltıda omlet, peynir
Öğlen yoğurt
Akşam tavuk haşlama, dukan krebi, yoğurt

Bu sabah ikinci ps günüm. Dukan krebinin arasına delight salam, domates, peynir koydum. Ayrıca da bir haşlanmış yumurta yedim.
Uzun zamandır ilk zevkli kahvaltımdı diyebilirim. Yaşasın Dukan krebi

Yanlış birşey yapmamışımdır umarım.

Bu arada toplamda giden kilom 3100 gr. Bugün 9. gün. Nasıl sizce bu. :44:

Herkese merhabaa,

Bugün atak evremin ilk günü ve çok heyecanlıyım.. Başlayıp başlamamakta o kaadar kararsız kaldım ki yapabilirmiyim diye. ama inanın o kadar motive edici yazılar okudum ki bu sitede. bu kadar insan yanılıyor olamaz dedim ve bu gazla hemen başladım. bu dönemde desteğe çok ihtiyacım var dün gittim bir sürü alışveriş yyaptım, light ürünler, sütler, yulaf kepeği vs.. çalıştığım için akşamdan tüm yiyeceklerimi hazırladım. tavuğumu aldım ofise geldim. şu anda kahvaltımı ediyorum ve süper gidicek diye umuyorum. :)

yulaf kepeği internette var, gurmenet diye bir sayfada.
ben kitabı okumaya ve alışverişlere devam ediyorum,az önce netten yulaf kepeğini,goji berry sipariş ettim, hadi bakalım hayırlısı

günaydın;
sonunda 66'lı bir rakam görebildim; hemen hemen vermem gereken kiloyu yarıladım. sabah 66,8i gördüm tartıda verdiğim kilo toplamda 7,7 ve kalan vermem gereken de 7,8. yavaş yavaş gidiyor ama olsun; önemli olan verebilmek. 65i görmek istiyorummm :)
herkese bol eksili güzel bir hafta

günaydın
bugün dukana başlayalı tam 3 ay oldu ve benimkilo vermem son 1 haftadır durdu malesef
"3 ayda 18 kilo" diye hesaplamıştım ama 3 ayda 17.4 kilo oldu.......

İşallah kısa sürede hedefine ulaşırsın. Başaracağından hiç şüphem yok.

Günaydın. Tebrikler. Bende görmek istiyorum o günleri işallah.

mekik de çekmen gerekir. karın kaslarını da çalıştırmalısın . dukan ilk günden bunlara yönelik egzersizde veriyor biliyorsun yaptın mı karın hareketlerini?

Geçmiş olsun.Biz de eşimle birlikte güçlendirmeye geçtik.Fakat bu diyette çok kuralcı olmamak şart.Alışkanlıklarımızı en aza indirmek ve ölçülü olmak şart.Yoksa tekrar başa dönmek zor.

Teşekkürler, ben dediğim gibi çok kötü durumda değilim. Ama endişe de etmiyor değilim , 5 Eylülde 79.6 olarak başladım, 30 Ekimde 70.6 oldum, sonra hiç kilo veremedim ve kilom 69.9- 71.4 arasında değişiyor o günden beri. Hesapladım da, 57 gündür güçlendirmedeyim aslında, bunu 50 gün daha yapıp hiç kilo almamak istiyorum.

C vitamini desteği aldım aslında hep, ta ki bu güne kadar ağzımda aftlar çıktı, böbreklerim dediğim gibi ağrıyor ara sıra ( ki ben protein dışı kaçamaklar yaptım sıksık -bulgur yedim, domates yedim, gözleme yedim, bir iki kez kek yedim- çubuk çikolata yedim- ) ama yine de böbreklerim ağrıyor. Artık zaten yulaf kepekli mikroldalga kek,tavuk ve pınar light yoğurt odaklı beslenen arada da bu dediklerimi yiyen biri oldum.

Saçlarım tutam tutam dökülüyor en büyük endişem bu, gerçi dediğim gibi bir kriz anında yediğim pasta ve makarna gibi şeyleri kusarak çıkartmıştım ( hiç sağlıklı bir psikoloji değil ama kendime kızdığım için yaptım) işte o günden beri dökülüyor buna blumia nervosa diyorlar ve saç dökülmesi olur diyorlar, bence sakın böyle yapmayın, saçlarım kopmuyor ama diplerinden kökleriyle çıkıyor.

Neyse sonuçta, 67 hedefliyordum şu an 70.7'yim, bunu koruyabilirsem ne mutlu bana, belki yaptığım spor ( 20 günde 50 km yürümüşüm ) yavaş yavaş kilo verdirir ki şu ana kadar hiç verdirmedi ( ki dış görünüşü topluyordur elbette). Eğer kilomu sabitlersem belki gelcekte düşük kalorili bir beslenme ile tekrar verebilirim, öenmli olan geri almamak değil mi ?

Teşekkürler.

günaydın
bugün dukana başlayalı tam 3 ay oldu ve benimkilo vermem son 1 haftadır durdu malesef

egzersizi arttır. çok fazla uyeşil çay tüken yumruk yap diyor Dukan duraklama olunca. ama okuduğun kadarı ile duraklaması olanların 20 günü bulabiliyor duraklama süreci

egzersizi arttır. çok fazla uyeşil çay tüken yumruk yap diyor Dukan duraklama olunca. ama okuduğun kadarı ile duraklaması olanların 20 günü bulabiliyor duraklama süreci
arkadaslar yumruk yapmak ne demek bir arkadas açıklarsa çok sevinirim tek tek eski sayfalara dönmeyim şimdi

günaydın

Bu diyetin ortalaması haftada1 kilo. Ben 3 ay için 12 kilo hedeflerken sen 18 kilo hedeflemişsin ve 17.4 oldu diye şikayet ediyorsun
Sana sormamız lazım buldun da bunuyor musun diye) Maşallah iyi vermişsin. Bence aralıksız duraklamayı kıracak olayları da ekleyim decvam et diyetine.

merhabalar .
eleştiri olarak görmeyin ,hadim olmayarak yazıyorum kusuruma bakmayın şimdiden .
bu yaşadıgınız saglık sorunları ve ilerde yaşayacagınız muhtemel saglık sorunlarına(inşallah olmaz ) degermi 10 kilo vermek için .böbreklerin agrıması ne demek hemde tutam tutam şaç dökülmesi kökünden ... lütfen kendiniz için bir doktora gidin ve gereken tatlilleri yaptırın
üstelik bir çok dukan yapan tanıdıgım ve 10 günlük deneyimim sonucu kendi gözlemim . evet kilo verdiriyor , ama normal beslenmeye geçince hepsi geri geliyor verilen kiloların...
lütfen normal beslenmenize en yakın diyeti seçin kilo veriken en azından uzun vadede sağlıklı kilo verir geri almazsınız .
en önemlisi sağlık ..

Son düzenleme:
arkadaşlar merhaba iyi haftalar diliyorum hepinize..

bişey sormak istiyorum ben çalışan bir dukancı olarak mesela porsiyon tavuk döner yesem sizce dukana uygunmudur?

arkadaşlar merhaba iyi haftalar diliyorum hepinize..

bişey sormak istiyorum ben çalışan bir dukancı olarak mesela porsiyon tavuk döner yesem sizce dukana uygunmudur?
tavuk dönerin arasında yağ yokmu. bence vardır. yağlarını ayıklayı tersen olabilir. ama dukan beyazını tavsiye ediyor.
Riske girmemek için yanımda götürüyorum. Öglen ofisde tabağıma koyum çatal bıçak uafak ufak keserek yiyorum.
Yağlıysa sonuç kendini kandırmak olur

sağol canımn,cidden buldumda bunuyorum galiba ama ne yapıyım başka türlü desendesene yatişmem münkün değil

ah ahhhh, eksiğim spor zaten,biliyorum suçumu.... dün akşamadan itibaren dukanın 4 temel hareketine de başladım, kollarım sarkacak yoksa :18: aslında geç bile kaldım

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…