Popüler Konu Dukan Diyeti Deneyimlerimiz

Canım bu ne güzellik böyle...
4 Kiloda baya farketmiş ben düşünemiyorum seni hedefine ulaştığında.
Dukanın en güzel yanı bu, kilo vermeden ziyade inceltiyor. 5 Veren 10 vermiş gibi oluyor.
Tebrik ederim canım. Daha çok çok gider inşaAllah

Kızlar günaydın:)
Bol eksili bir hafta diliyorum hepimize

Canım, ben de baktım şimdi sütüme:
100 ml de enerji 31.7 kcal
protein 3.1
Yağ 0.15
Karbonhidrat 4.5

Ben de dikkat ettim, sanırsam light ürünlerde yağ azaldıkça karbonhidrat yükseliyor. (ama yağın az olması daha önemli gibime geliyor.)

merhaba yulaf kepeginden krep nasıl oluyor tarifini yazarmısınız Desendesen testigin icin sagol bu topik cok hareketli

Günaydın hanımlar Güzel bir gün dilerim hepinize.
Dün akşam doğum günü partisindeydim. pastalara, aşureye dokunmadım ikisi de nefis gözküyordu. yemek kısmında da salata (zeytin yağlıydı malesef) tavuk but (gögüs yememiz gerekiyordu) sarımsaklıyoğurtlu acı kurubiberli bir meze(bunun dozunu kaçırdım bunda da zeytin yağı vardı.ah bir de turşu (onunda dozu kaçtı) ama şarap içmedim herkes içerken. uslu uslu suyumu içtim
Hala 2 gün öncesini kilosundayım ama en azından artış olmadı buna da şükür. Bugün protein günüm belki yarına biraz daha inerim

merhaba yulaf kepeginden krep nasıl oluyor tarifini yazarmısınız Desendesen testigin icin sagol bu topik cok hareketli

simlanın sayfasına baksana Dukan diyet tariflerim diye arama yaptığında sayfası çıkar. adım adım anlatmış krebi.
yulaf biraz zor piştigi için kişiler gebellikle ilk denemede başarısız olduğu için

Teşekkürler telli turna dediğin gibi sıkılaşıp daha fazla vermiş izlenimi uyandıryor ama yolum dana uzun.
Allahım bana gayret ver aksatmadan tamamlıyayım buu diyeti ve bir daha almayayım

merhaba arkadaşlar bende aranıza yeni katıldım bugün atak evresinin 4. günündeyim. birşey sormak istiyorum, aspartamlı şekeri nereden buldunuz acaba.

Ben canderel kullanıyorum, memnunum, eczanelerde ve migrosta bulabilirsin.

Canım, 1 yumurtayı bir güzel çırpıyorum, içine göz kararı yani azıcık süt ekliyorum, çırptıktan sonra 1,5 yemek kaşığı yulaf kepeğini de ekleyerek yine çırpıyorum. (kıvamı akışkan oluyor yani normal krep gibi) Yağsız ısınmış tavada (azıcık yağlayıp peçeteyle silebilirsin, ben hiç yağlamıyorum) yarısı kadarını döküp krep şeklinde pişiriyoruz, iki adet çıkıyor, bir fiske tuz da ekleyebilirsin karışıma.

Teşekkürler telli turna dediğin gibi sıkılaşıp daha fazla vermiş izlenimi uyandıryor ama yolum dana uzun.
Allahım bana gayret ver aksatmadan tamamlıyayım buu diyeti ve bir daha almayayım

hepimiz icin gecerli canim insallah hepimiz veririz veririzde bir daha almayiz o kilolari

günaydın kızlar yılmadan usanmadan dukana devam kilo verdikçe mutlu oluyorum 3 hafta oldu 3 kilo verdim sizce gidişat nasıl ???
sabah yulaf kepeğinden krep yaptım 3 jambon 2 küçük dilim light peynir yedim 3 saat oldu hiç acıkmadım
tavsiye ederim acaip tok tutuyor

günaydınnnnnn

benim 3 günlük yumruk işe yaradı ve kilo vermem tekrar başladı çok şükür
ay bidaha kaçamak mı??? aslaaaaaaaaa
kaç günüme sebep oldu

Bende hala regl olmadım..
Ama olucam hissediyorum. 1 haftadır sadece -200 oldu. Anam bir sekizlerden kopamadım.
Nasıl sinir oluyorum anlatamam. Tartılmayacağım o olacak. Ama dayanamıyorum tabi..

Bende hala regl olmadım..
Ama olucam hissediyorum. 1 haftadır sadece -200 oldu. Anam bir sekizlerden kopamadım.
Nasıl sinir oluyorum anlatamam. Tartılmayacağım o olacak. Ama dayanamıyorum tabi..

o his bebek hisside olabilir bence..benim suratımda 2 tane çıban gibi sivilce çıktı ama hamile kaldım...günün geçtiyse bi test yap derim.

ARKDAŞLAR ben bugun başladım kahvaltımı yaptım öglen tavugun yanında saltalık turşusu kactane yiyebilirim atak dönemindeyim birde siz eti tavugu ne şekilde yaptınız

Merhaba herkese,

Benim Dukan programıma göre 5 Eylül- 5 Aralık tarihleri arasında 13 kilo vermiş olmam gerekiyordu, ki bugün 12 Aralık ve ben sadece 10 Kilo verdim, 26 Kasımdan beri tam 450 dakika 6 km hızda yürüdüm, bu da aslında 45 km'ye denk geliyor. Hiç az değil, hatta yumruk yaptım son 5 gündür protein atak yaptım ama artık kilo veremiyorum( spordan dolayı sıklaşıyorum o ayrı) bugün hatta bünye herhalde alıştı şunu şaşırtıyım diye canım istemese de hazır çorba ile simit yedim işe gelince( evden çıkmadan bir bardak yağsız süt ve 2 kaşık yulaf kepeği+ goji berry+ yumurta+ tarçın+ tatlandırıcı ve sütlü krep yemiştim).

Şimdi de öğlen oldu diye evde pişirdiğim tavuğu ve yoğurdu yedim( bunları aç olduğumdan değil, var olan düzeni bozmak için yaptım).Neyse simit dışında kural dışı bir şey yok, ama ben 13 kilo verene kadar devam edeyim diyorum ama kilo da vermiyorum acaba, koruma dönemine mi geçsem?

Kitapta bununla ilgili bir şey hatırlayana var mı? Ben göz gezdirdim bulamadım.

Sevgilerimle.

Krep Tarifi ( top kek gibi oluyor )

1-2 Kaşık Yulaf Kepeği
1-2 kaşık yoğurt ya da süt
1 yumurta ( fazlası omlet yapıyor)
Tarçın / Kakao ( % 10 yağlı)/ goji berry
Sıvı tatlandırıcı

1- Hepsini Karıştır
2- Mikrodalgada 3 dakika pişir ( yoğurt kasesinde olursa derin, düz tabakta olursa ince oluyor) Benimkinde pizza modu var onda yapıyorum sizin makinanızda en uygununu siz seçin.
3- Kabı ters çevir keki düşür, tekrar 1.5 dakika pişir.

Afiyet olsun.

3 nolu işlem gerçekten de kuru bir kek olsun istiyorusanız, aynı top keke gibi tavsiye ederim, öbür türlü browni gibi oluyor. Ben hatta çokça yapıp, buzdolabında bekletiyorum eve gelince evden çıkarken yiyiorum.

Tavada yapışıyor ve krep gibi oluyor, bu tarifte ise derin kapta 2-3 cm kek çıkıyor karşınıza, tarçını fazla koyarsanız daha süper oluyor. İsteyen tuz koyup ekmek niyetine yiyebilir.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…