Popüler Konu Dukan Diyeti Deneyimlerimiz

Krep Tarifi ( top kek gibi oluyor )

1-2 Kaşık Yulaf Kepeği
1-2 kaşık yoğurt ya da süt
1 yumurta ( fazlası omlet yapıyor)
Tarçın / Kakao ( % 10 yağlı)/ goji berry
Sıvı tatlandırıcı

1- Hepsini Karıştır
2- Mikrodalgada 3 dakika pişir ( yoğurt kasesinde olursa derin, düz tabakta olursa ince oluyor) Benimkinde pizza modu var onda yapıyorum sizin makinanızda en uygununu siz seçin.
3- Kabı ters çevir keki düşür, tekrar 1.5 dakika pişir.

Afiyet olsun.

3 nolu işlem gerçekten de kuru bir kek olsun istiyorusanız, aynı top keke gibi tavsiye ederim, öbür türlü browni gibi oluyor. Ben hatta çokça yapıp, buzdolabında bekletiyorum eve gelince evden çıkarken yiyiorum.

Tavada yapışıyor ve krep gibi oluyor, bu tarifte ise derin kapta 2-3 cm kek çıkıyor karşınıza, tarçını fazla koyarsanız daha süper oluyor. İsteyen tuz koyup ekmek niyetine yiyebilir.

Vayyy ne kolaymış akşam hemen yapacağım hemen hemde gider gitmez :KK52:

ARKDAŞLAR ben bugun başladım kahvaltımı yaptım öglen tavugun yanında saltalık turşusu kactane yiyebilirim atak dönemindeyim birde siz eti tavugu ne şekilde yaptınız

Turşuyu abartmamak da fayda var. Bir tane yesen yeter atakta. Daha fazla yersen tuzlu olduğu için kilo vermeni yavaşlatabilir. Seyir evresine geçtiğinde bir kaç tane yiyebilirsin. eti ve tavuğu yağsız yerlerinden tüketiyoruz, Dana biftek ızgara yapabilirsin, tavuğun göğüs etini kuşbaşı doğrayıp yağsız tavada soteleyebilirsin, hazır kızarmış tavuklardan alıp derisini ve yağlı kısımlarını ayıklayarak yiyebilirsin. Yağsız kıyma kavurup yumurta kırabilirsin. Tavuğu ve et hardallı sosla birlikte yiyebilirsin (kitapta yazan sos)

1-2 Kaşık Yulaf Kepeği
Sıvı tatlandırıcı

1- Hepsini Karıştır
2- Mikrodalgada 3 dakika pişir ( yoğurt kasesinde olursa derin, düz tabakta olursa ince oluyor) Benimkinde pizza modu var onda yapıyorum sizin makinanızda en uygununu siz seçin.

Afiyet olsun.

3 nolu işlem gerçekten de kuru bir kek olsun istiyorusanız, aynı top keke gibi tavsiye ederim, öbür türlü browni gibi oluyor. Ben hatta çokça yapıp, buzdolabında bekletiyorum eve gelince evden çıkarken yiyiorum.

Tavada yapışıyor ve krep gibi oluyor, bu tarifte ise derin kapta 2-3 cm kek çıkıyor karşınıza, tarçını fazla koyarsanız daha süper oluyor. İsteyen tuz koyup ekmek niyetine yiyebilir.

Bu tarifi ben de deneyeceğim, krebe alternatif arıyordum. :KK52:

Benim regl de geçen ay gelmemişti bi türlü 10 günü geçtiğinde doktora gitmiştim. Çok sıkıntı yapmıştı, şişip kaldım ölee. Bi ilaç verdi söktürücü, içtim ertesi günü geldi, bi rahatladım ki sorma. Yaptığım diyeti anlattım doktora, diyet yapanlarda oluyormuş gecikmeler. özellikle ani kilo kaybı yaşandığında. Bu ay ise bi sıkıntı yaşamadım Allahtan. Sende de sıkıntı yaratmaya başlamıştır tahminim. Bi doktora git istersen canım :KK34:

Canım, ben de baktım şimdi sütüme:
100 ml de enerji 31.7 kcal
protein 3.1
Yağ 0.15
Karbonhidrat 4.5

Ben de dikkat ettim, sanırsam light ürünlerde yağ azaldıkça karbonhidrat yükseliyor. (ama yağın az olması daha önemli gibime geliyor.)

Ben yogurttan cok süt tüketiyorum hem seviyorum hemde yogurda göre daha tok tutuyor ve yogurt midemi yakiyor sanki. Ama azalticam sanirim sütü. Kim oldugunu hatirlamiyorum bir arkadasim yazmisti litrelerce icmeyin diye gerci litrelerce icmiyorum ama yanimda duruyorsa rahat 1 litre icebilirim bikmadan :KK53:

Sanirim dedigin gibi karbonhidrati artiyor yag azaldikca, tesekkür ederim canim.

1-2 Kaşık Yulaf Kepeği
Sıvı tatlandırıcı

1- Hepsini Karıştır

Afiyet olsun.

Sabah yumurtami 1 tabaga kirip üzerine baharat ve tuz atip mikrodalga da yaptim, ne kadar pratik oluyor öyle. Bunu da denicem aksama dogru. Tarcin coook faydali ama istah acici oldugu yaziyor gerci benimkini henüz acmadi ama bir de ishali keser diye bir sey okudum bir yerde bu dogruysa abartmamak lazim malum biz ishal olmayi özleyen bur grubuz :KK52: Eline saglik

Ben de bu turşu muhabbetini merak ediyorum ? Sınırsız mı?

Hazir aliyorsan tursuyu icerigini oku, cok miktarda tuz var Türkiye'de yapilan tursularda. Yurtdisindakiler öyle degil, ben icerigine bakip aliyorum. Burdakiler tatli oluyor muhtemelen dukan amcamda bunu göz önünde bulundurarak tursu serbest dedi. Bizim Türkiye tursularini görse demezdi saniyorum onun icin tat versin, degisiklik olsun diye abartmadan yenmesinde fayda var.

Benim regl de geçen ay gelmemişti bi türlü 10 günü geçtiğinde doktora gitmiştim. Çok sıkıntı yapmıştı, şişip kaldım ölee. Bi ilaç verdi söktürücü, içtim ertesi günü geldi, bi rahatladım ki sorma. Yaptığım diyeti anlattım doktora, diyet yapanlarda oluyormuş gecikmeler. özellikle ani kilo kaybı yaşandığında. Bu ay ise bi sıkıntı yaşamadım Allahtan. Sende de sıkıntı yaratmaya başlamıştır tahminim. Bi doktora git istersen canım :KK34:

Benim de bu ay baslar gibi olup bitti 1 hafta hic oynamadi kilom dün itibariyle -400 oldum 82.7 yim 2 gündür. Önümüzdeki ay da olmazsa bende doktora giderim. Metabolizmamiz alt üst oldu, löp löp yaglilar, hamur isleri, bin bir cesit yemegi birakip birden sade proteinle beslenmeye baslayinca ne yapsin vücut neye ugradigini sasirdi :KK37: Adacayi da rahatlatir.

Ya birde düğün var yani c.tesi düşün napıcam bilemiyorum. Korunmadığım içinde acaba diyorum. Of ya gelceksede gelse bir an önce

diyete başladığımda 65 kg dım şimdi 59,7 Kg dayım. 12 Kasım'da başlamıştım Dukan'a. Tam 1 ay oldu. Nişanlımla birlikte başladık. O 78 den 72 ye düştü. İyiki o da yapıyor yoksa hiç dayanamazdım :KK50:

tavuk, et yemekten bıktım. bazen bırakasım geliyor sonra diyorum, 1 aydır işkence çektin, azıcık daha sık dişini, koruma evresinde nasılsa ödüller var. ama ben hala korkuyorum tekrar kilo alırsam diye. ağustosta evleneceğim. gelinliğimle güzel gözükmek istiyorum. eğer kilo alırsam 3 gün atak yaparım çözerim toparlarım belki.
bu arada bu kabızlığı nasıl çözcez? bi düzelse, kesin daha fazla kilo vermiş olcam biliom :KK1:

1-2 Kaşık Yulaf Kepeği
Sıvı tatlandırıcı

1- Hepsini Karıştır

Afiyet olsun.

Güzel bir tarife benziyor ben de deneyeyim:-) Eline sağlık , fotografını da ekleseydin fena olmazdı

Ya birde düğün var yani c.tesi düşün napıcam bilemiyorum. Korunmadığım içinde acaba diyorum. Of ya gelceksede gelse bir an önce

Aksilik olmasın dedikçe çıkar zaten hep :KK19: seninki de o hesap. Aman haa kafana göre hiç bi ilaç hatta adaçayı bile içme...Bi de bişey vardır belli mi olur??(bi test yapsan:26:)

atak evresinde yoğurt ve süt serbest. yoğurt 1 kg'ya kadar, sütü de litrelerce içmemek kaydıyla. çünkü sütte de süt şekeri var malum. yani çok çok abartmadığınız müddetçe yiyebilirsiniz.

temelt selam,

ben de aynı senin gibi 65 civarından 55 lere düşmek istiyorum. şu an 59,7 gösteriyor tartı. (gerçi ilk hedefim 52ydi ama abartma dedi herkes ben de 55 e karar verdim)
Beim tam 1 ay oldu. sen kaç günde düştün o kiloya? ne zaman ulaşcaz istediğimiz kiloya? çok soru sordum :KK17:

Cumartesine kadar belli olur canım. Ya hastalanır rahatlarsın ya da bebiş varsa düğün olsun ne fark eder senin için de düğün sayır güzel haber. Günün geçti galiba eczaneden bir test alıp baksana. Doğrusu ya biz de merak ediyoruz seninle birlikte

diyete başladığımda 65 kg dım şimdi 59,7 Kg dayım. 12 Kasım'da başlamıştım Dukan'a. Tam 1 ay oldu. Nişanlımla birlikte başladık. O 78 den 72 ye düştü. İyiki o da yapıyor yoksa hiç dayanamazdım :KK50:

tavuk, et yemekten bıktım. bazen bırakasım geliyor sonra diyorum, 1 aydır işkence çektin, azıcık daha sık dişini, koruma evresinde nasılsa ödüller var. ama ben hala korkuyorum tekrar kilo alırsam diye. ağustosta evleneceğim. gelinliğimle güzel gözükmek istiyorum. eğer kilo alırsam 3 gün atak yaparım çözerim toparlarım belki.
bu arada bu kabızlığı nasıl çözcez? bi düzelse, kesin daha fazla kilo vermiş olcam biliom :KK1:

Kaç kilo olman gerekiyor?? Bırakma bence, ideal kilona ininceye dek devam etmelisin. Güçlendirmeye de uyarsan kilo alıcağını sanmıyorum. Ağustosa kadar bi düzene girer, güçlendirmeye bile alışmış olursun. Allah mesut etsin canım. :KK16:
Kabızlığın kesin çözümü yok sanırsam :44: . Ben de kör topal gidiyorum işte. Mesela kabak yemeği yapabilirsin sp gününde.

Güzel bir tarife benziyor ben de deneyeyim:-) Eline sağlık , fotografını da ekleseydin fena olmazdı

bunu keşfettiğim günden beri eklemeyi düşünüyorum aslında, ama şu resimdeki gibi.

Bu arada tarçın koyduysam kakao koymuyorum, goji berryi yeni aldım onu tarçınlıya da kakaoluya da koyuyorum . Tarçınlı olan kan şekeri dengelemesinden dolayı daha iyi, kakaoluyu yiyince daha çok yiyesi geliyor insanın.

$kek.jpg

Eğer 2-3 yumurta, 4-5 kaşık yulaf unu, tarçın , yoğurt koyarsanız, 5-6 kaselik kek çıkıyor, onları hepsini koyuyorum mikrodalgaya, sonra çıkarıp cam kaplardan, hepsini büyükçe bir tabaga yan yana koyup tekrar 1.5 dakika pişiriyorum. Keklerim hazır! Ben soğukken de sıcakken de bayılıyorum :)

Desendesen;

18 kilo vermek nasıl bir duygu, bende 79 dan 69a düştüm sende aynı kilolardan gelip 64 olmuşsun. Kaç ayda verdin, nerelerde durdun? Ne sıkıntıların oldu, kaç beden inceldin, ben 65 olmak isitoyorum ama 70 gündür kilo veremiyorum.

$kabaklı kek.jpg $corba.jpg
Vayyy ne kolaymış akşam hemen yapacağım hemen hemde gider gitmez :KK52:

Arkadaşlar balkabağını haşlayın ezin, suyunu süzün, soğutun, içine bir kaç kaşık yulaf kepeği, yoğurt, yumurta,tatlandırıcı ve tarçın ( isteyen kabartma tozu katabilir ben koymuştum )fırına verin size pastanelerde satılan havuçlu kek gibi çok şişmemiş ama çok güzel bir kek :)

balkabağı sebze günlerinde serbest isteyene çorbasının tarifini de verebilirim. Feci güzel :KK66:))

Balkabaklarını haşla
Blender'a suyu ile at, içine kaynamış süt ve tuz koy blender'da çırp

Afiyet olsun!!

Son düzenleme:
bunu keşfettiğim günden beri eklemeyi düşünüyorum aslında, ama şu resimdeki gibi.

Bu arada tarçın koyduysam kakao koymuyorum, goji berryi yeni aldım onu tarçınlıya da kakaoluya da koyuyorum . Tarçınlı olan kan şekeri dengelemesinden dolayı daha iyi, kakaoluyu yiyince daha çok yiyesi geliyor insanın.

Eki Görüntüle 305753

Eğer 2-3 yumurta, 4-5 kaşık yulaf unu, tarçın , yoğurt koyarsanız, 5-6 kaselik kek çıkıyor, onları hepsini koyuyorum mikrodalgaya, sonra çıkarıp cam kaplardan, hepsini büyükçe bir tabaga yan yana koyup tekrar 1.5 dakika pişiriyorum. Keklerim hazır! Ben soğukken de sıcakken de bayılıyorum :)

Sağol ya şimdi yaptım ve yedim bile bir tanesini ben kakaolu yaptım 5 dakikada oldu bitti ve yedim bile:-) senin verdiğin 2 kaşık kepekle yaptım 3 tane çıktı

Sağol ya şimdi yaptım ve yedim bile bir tanesini ben kakaolu yaptım 5 dakikada oldu bitti ve yedim bile:-) senin verdiğin 2 kaşık kepekle yaptım 3 tane çıktı

sevindim beni de keşfettiğimde mutlu etmişti, soğukken de süper :KK66: insan bunları yiyerek kilo verdiğine inanamıyor:KK66: tadı görüntüsü yapması güzel olunca bir yanlışlık var ama diyorum hep :KK66:

İşin şakası çok sağlıklı diyet bitince bile hep böyle yapacağım keklerimi :)

Eki Görüntüle 305758 Eki Görüntüle 305757

Arkadaşlar balkabağını haşlayın ezin, suyunu süzün, soğutun, içine bir kaç kaşık yulaf kepeği, yoğurt, yumurta,tatlandırıcı ve tarçın ( isteyen kabartma tozu katabilir ben koymuştum )fırına verin size pastanelerde satılan havuçlu kek gibi çok şişmemiş ama çok güzel bir kek :)

balkabağı sebze günlerinde serbest isteyene çorbasının tarifini de verebilirim. Feci güzel :KK66:))

Balkabaklarını haşla
Blender'a suyu ile at, içine kaynamış süt ve tuz koy blender'da çırp

Afiyet olsun!!

Ayy bunlarda çok güzel. bal kabağım yok alınca ben de yapayım . teşekkürler tarifler için:-)

Cumartesine kadar belli olur canım. Ya hastalanır rahatlarsın ya da bebiş varsa düğün olsun ne fark eder senin için de düğün sayır güzel haber. Günün geçti galiba eczaneden bir test alıp baksana. Doğrusu ya biz de merak ediyoruz seninle birlikte

Yok bi tanem kesin olacak gibi ama işte süründürüyor. Düğünü geçtimde tartıda hala 80 deyim ya acayip fitil oluyorum. En son -200 oldu ama tık yok daha. Sırf 80 den inebilmek için bir kaç gün protein yapacağım :KK37:

O 7 li duyguları bende tatmak istiyorum yaaaaaa

Eki Görüntüle 305753

AY cok güzel görünüyor bunlar ya atak evresinde yasak galiba bayıldım kokusu buraya geldi

eweet arkdşlar uzun sure sizi takipten sonra bende dukana başlamış bulunuyorum.. bugun atak ın ılk gunu beni zorlayacağını dusunmustum fakat hiç umdugum gibi olmadı elh. :) okula gidiorum giderken yanımda tawuk sote gotrdum yağsız ve sebzesiz biraz peynir içine az maydonoz bide tarifteki gibi yulaf kepeginden poğaça gibi şey yaqptım.. ama tadı buruk oldu hepinizin oylemi oluyor bn mi yadırgadım anlamadm agzımı burktu :S 1 tanesini yedim.. sabahta 1 yumurta peynir yedim.. şimdide sutlu nescafemi yudumluyorum.. nescafe yasak değil dimi? ayrıca bn o goji berrydende aldım kitabıda okudum atak kısmını ve seyiri fakat goremedm:S kitapta yazmıo bn şimdi ondan yemiyim mi???

X