Popüler Konu Dukan Diyeti Deneyimlerimiz

ben link vermeyi beceremiorum burda ama şöyle tarif edeyim, simla hanımın facebookta blogu var "dukan diyeti tarifleri" adı da, orada güçlendirme evresinde napılacağı açıkça yazıyor ayrıntılı bir şekilde. incelemenizi tavsiye ederim.

Şöyle canım..

Güçlendirme evresine ek yapıyorsun. Her gün üzüm, kiraz, muz dışındaki meyvelerden 2 porsiyon. Haftada 2 porsiyon nişastalı gıda. Süt ürünleride dediğin gibi yarım yağlı. Yağsızda olmaz tabi..

Protein perşembeleri yapmayacaksın.

Bi kere dukan gebelere çok uygun..

Kızartma ve yağlı gıdalar yok zaten gebelikte de iyi değil. Örneğin balığı kızartma yemekten çok daha faydalı ızgara yada buğulama fırında yemek. Hamurişi karbonhidratın ne faydası var ki gebelikte yensin dimi ama. Spor yap bol bol yürüyüş canım.

C vitamini içeren meyveler ye. Bol su iç, yulaf kepeği 2 kaşık olacak bak o da çok faydalı.

Simla süper anlatıyor gerçekten bir göz gezdir ayrıntılı var canım orada.
Bende oradan bakıyom zaten genelde diyet hakkındaki şeylere

2 hafta önce diyete başlamıştımm 7 günde 3 kilo vrmiştimm atakda..snra agır birgrip oldumbırkamak zorunda kaldım hopppbütün kilocuklar geri geldii
bugün itibariyle başlamaışım bulunuyorummm..idolümm desen desen..ona bi alkışşşben burda 90 lardan 80 lerden 60 lara 70 lere düşenleri hakkaten tebrik ediyorum hepinize maşllahhh..büyük azimm darısı benim başıma...şuanki kilom 84 hedef 58 allahım nasip et.....

merhaba hanımlar,buralarda yeniyim.Ben de atak evresinin 5. günündeyim ama sadece 1 kilo verebildim,dukanın sitesinde 7 gün atakta 2buçuk kg verecektim.Sizce neden olabilir?

Son düzenleme:

Teşekkürler canım; evet daha 3 ay olmadı başlayalı, bayaa iyi yol katetdim. inşallah hepimiz hedefimize en kısa zamanda ulaşırız ve bir daha da kilolu olmayız

Canım çok teşekkürler örnek olabiliyorsam ne mutlu bana...Azmettikten sonra olmayacak şey yok. Darısı senin ve bütün dukancıların başına inşallah. Tabii benim de verilecek 6 kilom daha var. hepimizin hedefine ulaşması ve onu koruması dileğiyle....

merhaba hanımlar,buralarda yeniyim.Ben de atak evresinin 5. günündeyim ama sadece 1 kilo verebildim,dukanın sitesinde 7 gün atakta 2buçuk kg verecektim.Sizce neden olabilir?

Merhaba;
Tuzu ne kadar tüketiyorsun?? Regl dönemin yakın mı?? Diyete harfiyen uyuyor musun?? Çok turşu yedin mi?? Günde en az 1,5 litre suyunu içiyor musun?? Yulaf kepeği kullanıyor musun?? Kabızlık var mı??
Bunları bi değerlendirmek lazım önce

yulaf kepeği ben sadece köftelere katıp yedim ondan yemicem boşver ben ona çok inanmadım benim aldığım sizinkisinden değil lokman hekimindi öylesine katıyordum canım...diğerlerinede uyucam. hamur işi zaten sevmem ben fazla çok gözüme sokulmadıkça yemiyorum balık yicem bugün zaten severimde çok balığı.teşekkürler canım bilgiler için.

saol canım teşekkürler..

Bence de tartıda eksileri gördükçe bi o kadar yaklaşıyorsun bebişe, inşallah 4.bebişimizin haberini senden alırız canım
Ne güzel yaa kilolar gittikçe hayaller gerçekleşiyor bir bir

Aynen canım kilolar gittikçe insan bi başka oluyor.

Birde sizde de oldumu bu kilo verme işi zevkli bir hale geldi. Stresten ziyade oyun gibi sanki kilo verdikçe kazanılan bir oyun.

Hadi bakalım bu sefer ne kadar gitmiş diye çıkıyorum tartıya. İşte buda dukan zaferi sanırım..

telli turnam liste harika, eline sağlık canım, yalnız ne kadar çok bildirimde bvulunmayan olmuş dikkatimi çekti

ayrıca doğum tarihin görünmüyor
sana güzel bir haber HAMİLEYİMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMM......=))))))))))))))))))))))

ayyy, çok sevindim, gözün aydın canım, Rabbim sağlıkla kucağına almayı nasip etsin
bide dukan diyeti kısırlık yapar diyorlar, bu 3. hamilemiz.......
darısı telli turnamın başınaaaaaaa

aramıza hoşgeldin..umarım sende burdakiler gibi istediğin kiloyu verirsin...tam olarak neler yiyosun bide onları yaz istersen canım. bi de kaç kilosun belki kilon normaldir ozaman az verebilirsin.ben 5 gün yaptım ve 2.400 verdim...7 gün atakta 3.5-4 kilo vermen lazımdı aslında...

arkadaşlar benim boy 1.68 kilom 65 ti.62 ye indim 3 günde.2 gün atak 1 i seyir. ama dün itibarıyle bozmak zorunda kaldım. birincisi bu diyet beni fazlasıyla asabi yaptı. ikincisi kalp çarpıntısı.bir de sanırım vermem gereken kilo 3-4 kilo olduğundan motive olmakta zorlandım. artık akşam yemeklerine şeker tüketimine dikkat edeyim diyorum. o şekilde klan 2 kiloyu da verirsem sorun kalmayacak. 59-60 iyi çünkü benim için. ne dersiniz?

çok çok teşekkürler benim yanımda olan herkese...ben öyle kısırlık yaptığını sanmıyorum, insanlar abartıyorlar bazı şeyleri...ben 2 aydır yapıyorum.ve çokta mutluyum...

çok üzgünüm, istemeden, dün gece seni aldattımmmmm
ne yediğim mühim değil, misafire suçu attım (((((((((((((((((((((((((((((

evet, tam 2,5 ay sonra ilk defa ciddi ciddi diyeti bozdum, misafirim gelecek diye 5 çeşit (özellikle iisim yazmıyorumki sizinde canınız çekmesin diye) malum ikramlıklardan yaptım ve akşam 8 de aradılarki akrabaları trafik kazasında vefat etmiş gelemiyorlar
dondurucuya konacakları hemen kaldırdım ama ya konmayacaklar??????? zaten iyisinden yorulmuş ve acıkmıştım ve sonucu tahmin edin
az az yedim ama yedim işte
hoş bende kaç gündür acayip bir isteksizlik vardı diyete karşı, zorla yapar olmuştum, kendime geldim bu vicdan azabıyla daha 2,5 ay kaçamak yapmam heralde

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…