Popüler Konu Dukan Diyeti Deneyimlerimiz

haklısın canım da ben yağlı mı yapıyorlar ne var içinde bilmediğimden dışarda yeme taraftarı değilim ya... bir dün işte kaçtı mecburen arkdaşım fln etkili oldu biraz

Ayy çok teşekkür ederim bilgiler için bitterlemoncuğuumm.. bende henüz kitap yok bugün gelecek kitap ben karatayla başlama niyetindeydim bu yüzden onu aldım ama o bana göre değil buna geçince kitapta anca geliyor.. peki kalori nasıl sayacağımm ? Evet evet doğru söylüyorsun işte zor geliyor bazen üşengeçliktenn :/:26:

Galiba kitabı okumamışsın öncelikle kitabı oku ama kısa bir özet geçeyim sana.
4 aşamalı biliyorsun
atak: saf protein
seyir: 1+1 yada 5+5 şeklinde 1gün saf protein 1 gün protein ve abartmamak koşuluyla sebze (1 ögün aslında yeter diyor sebze için). hedef kiloya ulaşana kadar.
güçlendirme.her verdiğin kilo için1o gün olacak şekilde ama artık meyve 1 porsiyon ve ekmek 2 dilimdi sannırım daha o evreye geçmediğim için
sonrasında da artık ömür boyu haftada 1 gün perşembeleri saf protein. asansör ömür boyu kullanma , nor mel yiyeceklere dönüyorsun. ama artık bu sistem ömür boyu sürecekmiş.
vermen gereken az bir şey se dukana başlanmamalı bence, ama artık kontrolden çıkmış kilolarımızı başlka şekilde kontrol edemiyorsakda olumlu olacagını düşündüğüm bir diyet. bitiren ve kilosunu korumayı başaran arkadaşlar var motive edici oluyorlar sağolsunlar

Kızlar dün bir tarif yaptım, Facebook da birisi paylaşmıştı şöyle diyebilirim ki bu diyette yediğim en güzel tavuktu.

Bir kapta 2 kaşık yoğurt, nane, pul biber, sarımsak ve kimyonu karıştırdım. Sonra o tavukları boca ettim ona bir güzel karıştırdım. Tavukları fırın poşetine koyup 25 dk pişirdim. Muhteşem oldu. Yediğim haşlamaların yanında ziyafet gibi geldi valla. Deneyin mutlaka çok beğeneceksiniz..

ben haşlanmış tavuğu sadece 1 kez yiyebildim, o kadar. bidaha da uzak durdum valla. şimdi dışarıda ızgara yiyorum, evde de en son tavada çok az zytinyağı koydum. tavukları minik soet şeklinde doğrayıp kekik kırmızı biber ve sarımsakla pişirdim. tavanın kapağını kapatında sulanıp bir süre o şekilde ğişiyor. sonra kapaksız hafifçe kızarıyor ve sarımsakla harika oldu tadı. yanına da yoğurt ve biraz turşu. hatta isteğe göre diyet kola da iyi gidebilir...

kitabım geldi ve ben okumaya başladım ben 20 kilo vermek istiyorum bu kilolar artık canımı iyice sıkıyo ben de pazar başlicam çalışıyorum ya o açıdan kitabı cumartesi iyice incelicem öyle başlicam ama sabırsızlanıyorum başlamak için . bakalım verebilicekmiyim ama bu sefere baya bir azimliyim yetti artık tak etti diet yap spor yap ver ver kiloları geri al bıktım artık verip verip almaktan bu diet inşallah kurtarıcı olur bu bitincede karatay dietini yapıcam onunda kitabını aldım .

BU ÖĞLEN YEMEĞİMDE güveçte tavuk sota söyledim. baharat soğanla ve biraz da salçalı sosla güveçte pişip üzerine de kaşar eritiyorlarmış... oh oh.. salça sos olmasa iyiydi ama lezzetli de olacak tabi:))

Afiyet olsun canımmm. Kaşar eritilen her şeye bayılıyorum ben yaa. Bende tavuk yedim

Verirsin inşaAllah canım bak ben 2 ayda 12 kg verdim Dukan diyeti ile. Sen bir diyete başla onu nihayetine erdir sonra başka diyetlere geçme. Bak Dukan 4 aşama bunun aşamalarını tam yaparsan bir daha kilo almazsın. Deney tahtası gibi olma sonra. Birinde iradeli davran yolundan şaşma ve at o kiloları üstünden. Bu gün onu yarın şunu yapacağım dersen olmaz. Bu diyetine bağlı olmadığını gösterir. Tam anlamı ile karar ver ve öyle başla bu diyete. Zira bazen çok sıkıyor bizi ve o sıkılganlıktan ancak azimle sabırla sıyrılabiliyoruz. Yeri gelecek duraklamaların olacak o zaman da cayarsın sen.

İyi düşün canım ve öyle karar ver..

bende dün itibariyle 3 gün atak yaptım bugun bıraktım atagı .ve 1.8 kilo vermişim.ama derseniz nasıl bir buçuk .kilomu son haftalarda artmış görüyordum.kaçaklar neticesinde .ve atak yapmaya başladım.hemen gitti o fazlalık .tabi son 2 hafdada aldıgım için hemen 3 günde gitti. 4 gün atak yerine 3 gün yaptım bende.yine eski bayram öncesine döndüm.seyirle devam bugun.

Afiyet olsun canımmm. Kaşar eritilen her şeye bayılıyorum ben yaa. Bende tavuk yedim

eveeeet, yemek mideye indi bile, teşekkür ederim canım sana daafiyet olsun. yemek baya güzeldi, salça değil rendelenmiş domates ve soğan kullanmışlar. çok sulu değildi, ama bu yemek sp günleri için ideal bence. güveçte soğan biber domatesle sotelenmiş tavuları pişirebiliriz evde de. çıkarmaya yakın da kaşarı koyduk mu... mmm nefis:)

yalnız bir hainlik edip minik ve çeşit çeşit ekmek yollamışlar yanında(ah o suyuna banıp ekmeklerle yemek varda amaaa, tabiki yapmadım

tebrik ediyorum canım, darısı başıma. ben de bugun 2. gündeyim. bakalım yarın tartılma günü. dukan amca bana 3 gün dedi ama ben 4 yapayım diyordum. ama duruma bakıp 3le bitirebiliri senin gibi..

Harika canım o fazlalıkları atmana çok sevindim. Aynen devam bakalım gidecekler eninde sonunda.. Bende 5 gün yaptım sanırım. 2 kg gitti benimde. Sonra başladı işte gitmeye yavaş yavaş.

Harika canım o fazlalıkları atmana çok sevindim. Aynen devam bakalım gidecekler eninde sonunda.. Bende 5 gün yaptım sanırım. 2 kg gitti benimde. Sonra başladı işte gitmeye yavaş yavaş.

sen geccen yakında beni tam gaz .maşallah diyeyim birde nazar vermeyeyim.

senin çizelgende en son ne kadardı kilom benim bakabilecenmi?

tebrik ediyorum canım, darısı başıma. ben de bugun 2. gündeyim. bakalım yarın tartılma günü. dukan amca bana 3 gün dedi ama ben 4 yapayım diyordum. ama duruma bakıp 3le bitirebiliri senin gibi..

ne güzel tartılmıyorsunuz ben hemen tartılıyorum gece gündüz devamlı..............

ne güzel tartılmıyorsunuz ben hemen tartılıyorum gece gündüz devamlı..............

Bende öyleyim yaaa sabah ayrı işten eve gelince ayrı birde yatmadan önce tartılıyorum. Gece wc kalkıp tartıldıklarımı saymıyom bile

İyice manyaklaştım bu konuda. Ama bu gün tartılmadım yarın tartılıcam dayanabilirsem tabi.

kitabım geldi kızlaaarrrr :) kitabımla daha dirençli ve istikrarlı azimli olacağımı düşünüyoruuuummmm :)

3 günde 1.8 mi gitti bakalım bende 3 gündür yapıyorum yarın sabah tartılıcqm bende p.tesi başladım bakalım 1 kilo versem bana yeter küsürlerinde gözüm yok =)) sen kaç kilosun kilon fazla mı 1.8 verdin gayet iyi tebrikler...

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…