Popüler Konu Dukan Diyeti Deneyimlerimiz

selam dukancılar...bende geldim aranıza inş sonuca da erdiririm..bende irade sorunu var... dua ederek birazda korkarak artık 1 senedir taşıdığım 13 kilomu geri göndermeyi umut ediyorum.. forumu okudum..verenleri tebrik ediyorum azminize hayran kaldım..diyetle ilgili baya bilgi sahibi oldum.. dukan amcam da ideal kilom için 20 kilo vermemi söyledi..ama ben öncelikle 1 sene önceki kiloma dönmek istiyorum...sonrası devam olur inş..kitabı 1 2 güne alırım umarım.ama kepeğimi aldım..marta kadar sevdiğim v zararlı olan herşeye veda etmem gerekiyor...haydi bakalım iyi şanslar diliyorum herkese ve bana:))

hoşgeldin aramıza=) kitabı oku ve hemen başla derim her geçen gün bizim için zarar çünkü=)))

selam kizlar, ben dukan diyetini geçen ay yaptim 5 günde 2 kilo verdim, ama sürekli migrenim tuttu hatta günde 3 kere tutmaya ba$layinca mecburen kaçamak yaparak devam ettim baktimyine olmuyor tamamen biraktim, tabi o verdigim 2 kiloyu birkaç gün sonra aldim, $imdi ise tekrar ba$lamak istiyorum ama bayramda tatli yemeden duramayacagimdan eminim, vede 2 gün sonra adet görcem, sizce bu hafta ba$lasammi bayram sonrasinami biraksam? (ekmek hamur i$ine falan hiç dü$kün degilim ama $ekerli $eylere bayiliyorum)

Günaydın kızlar..

Çok şükür bende 5 günlük duraklamadan sonra güne -400 ile başladım. İnsan acayip etkileniyor -100 bile olsa çok büyük motive oluyor. İnşaAllah devam eder böyle.. Yarın bildiri günü hiç yoktan iyidir -400

günaydın kızlar
bu sabah itibariyle dukana başlamış bulunmaktayım 2 gün atak yapıcam inşallah.
vermem gereken 6 kilo var sanırım 2 gün atak yeterli olur.
sabah 15.39 da kahve içtim.
07:30 da 1 kupa light süt içtim.
ben yumurta yiyemiyorum (haşlama) biraz zorlarsam sarısını yiyorum ama beyazını hiç yemiyorum ama önemli olanda beyazını yemek saf protein beyazında varmış ama ne yapayım yiyemiyorum işte bu gün öğlen yumurta ve sütle krep yapıp onu yemeyi düşünüyorum unsuz falan nasıl olur onuda bilmiyorum ama bi deniycem.

günaydın telli_turna nasılsın?
sevindim senin adına sana katılıyorum insan 100 gr bile verse çok mutlu oluyo almak çok kolay ama vermek bi okadar zor perşembe günlerimi bildirim yapıyosunuz?

günaydın telli_turna nasılsın?
sevindim senin adına sana katılıyorum insan 100 gr bile verse çok mutlu oluyo almak çok kolay ama vermek bi okadar zor perşembe günlerimi bildirim yapıyosunuz?

İyiyim canım, sende iyisindir inşaAllah..

Bir listemiz var diyet yapanların çizelgelerini tutuyorum. Her perşembe günü tartılıp kilomuzu söylüyoruz ve ona göre liste yeniden düzenleniyor. Böylelikle hem neler yaptığımızı görüyoruz, hem de bizim için motive oluyor.

Sende yarın bildir. Seni yeni yazacağımız için hangi tarihte kaç kilo ile diyete başladığını, hedef kilonu ve şu anki kilonu bildireceksin. Sonraki haftalarda sadece güncel kilonu bildirirsin.

ooo, hadi gözün aydın, bu duraklama çok sinir bozucu ve moral bozucu ama (((((
benim regl bitti ama yarın tartılıyım dedim, yaklaşık bir haftadır nerdeyse hiç tartılmadım, çünkü karnım şiş ve veremediğimi biliyorum, yinede benim için mucize gibi bu kadar sabretmek..

birazdan tahlil vermeye gitçem, oğlum kalkmadı ve aile hekimimizde henüz bakıcıya çocuğunu getirmedi, ondan biraz yavaştan alıyorum, bakıcıları karşı binada da, onlar gelmeden gidersem orda beklemem gerekecek sonuçta
bakalım nasıl çıkacak benim sonuçlar, eğer ciddi bir problem hissedersem 3 ana 3 ara öğün yemeye geçiş yapçam, tabiki burdaki ekmek, hamurişi, yağlı yiyecekler yasak kuralını bozmadan..... normalden iyi çıkarda umarım sonuçlar dukanı bırakmak zorunda kalmam

İnşaAllah canım yaaa...

Ben inanıyorum yarın muhakkak tartıda fark edecektir. Sen moralini yüksek tut. İyi düşün ki iyi olsun.

İşte duraklama hem fizyolojik hem de psikolojik olarak bizi zorluyor. Bu ikisine direnebilirsek zafer bizim olacak. Zaten şöyle düşünelim hemen istediğimiz olsaydı zaten bu durumda bu uğraşda olmazdık. Demek ki birşeyler için çaba sarfetmek, sabretmek yeri geldiğinde çıldıracak gibi olsak bile sükunetle karşılamak gerek. Sabrımızın mükafatını alacağız ben eminim. Kolay değil az kilo vermedik üstelik 1 ay gibi kısa sürede birde bu açıdan bakarsak duraklama mantıklı geliyor. Zaten vücut durmadan kilo kaybı yaşarsa o daha ciddi problem olur. Zaten dukan bize şubat ayı demişti hedef kilo için. Biz ilk hızda gitsek şubattan önce bitmesi gerekirdi adam demek onuda hesap etmiş. Bozma nescim moralini bak ben yazarken bile umutla doldum Güzel olacak, şu testlerin sonuçları güzel çıksında sonra bir silkelenelim gelde hep beraber.

tamam canım teşekkürler.
ben aynı zamanda 3. takımdayım bizde cuma günleri bildirim yapıyoruzda o nedenle sordum.

çok haklısın canım, bende yazdıklarını okurken umutla doldum inan, eşimde sürekli "sabret, direniyor ama kırılacak direnişi sen sakın aldanma metabolizmanın bu oyununa gelme" deyip duruyor
zaten ayda 8 kilo vermem çok deyip durudum geçen hafta, çünkü vücudun dengesi bozuluyor ve ne kadar hızlı verirsen o kadar sarkma olması lazım mantıklı olarak
ama yinede insan alışıyor kilosunun sürekli azalmasına, duraklama yaramadı vallahi hiç bana
ayın 13 ünde yemek var, o zaman kadar 80-81 olurum diyordum ama şimdi 83 e bile razıyım inan
bişeyler yapıp benim metabolizmayı hızlandırmam lazım ama ne?????

en zoruda herkes etrafında bişeyler yiyo ve sen bakıyosun ya nasıl dayanıcam ben buna :18:

Aynen bende bayrama bişeyler yapsamda 84 altına düşsem diyordum. Suyu ve sporu arttır canım. Melesa her gün belli saatte yürüyorsan ona ek yap. Örneğin sabah 1 saat akşam 1 saat yürü yapabilirsen bunun çok faydası olacak bence.

en zoruda herkes etrafında bişeyler yiyo ve sen bakıyosun ya nasıl dayanıcam ben buna :18:

Sen zamanında yerken iyiydi ama

yarın bende başlıycam vallaha gözüm korktu şimdi benim durum okadar kötü mü:18:

Pazartesi 64,6 yı görmüştüm tartıda :) Gerçi tuvalete cıkamamıstım ondan önce birkac gun. Bu sabah 62,3 ü görünce feci motive oldum :) Atak'ta 3. günüm inşallah bu günü de sağ sağlim atlatır ,sebzeli döneme geçebilirim. Hedefim 50 'li kiloları görmek 59 olsam yeter.

evet malesef doğru yapacak bişey yok sabredicemm

ne güzel böle okuyunca acayip motive oluyorum

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…